MUHAMMED BİN SELMAN HABERLERİ

Muhammed Bin Selman Haberleri

Muhammed Bin Selman haber, Muhammed Bin Selman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Muhammed Bin Selman - 20.10.2020
Son dakika haber | Kaşıkçı'nın nişanlısı ABD'de Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a dava açtı
Edinilen son dakika gelişmesine göre Suudi Arabistan'ın İstanbul'daki Başkonsolosluğunda cinayete kurban giden Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a ve bazı yetkililere, cinayetten sorumlu tutulmaları için ABD'de dava açtı.
Muhammed Bin Selman - 19.10.2020
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Bin Selman'a "Siyon Dostları" ödülü
Siyon Dostları Müzesi, aralarında Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'ın da bulunduğu 11 kişiyi "Siyon Dostları" ödülüne layık gördü.
Muhammed Bin Selman - 15.10.2020
Riyad yönetimi Türk ürünlerini niçin boykot ediyor?
Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın 2 Ekim 2018'de ülkesinin İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülmesinin ardından, Türkiye'nin bu suikastten sorumlu olanların yargılanması yönünde net bir tutum sergilemesi ve söz konusu kişilerin ABD istihbaratının doğrudan sorumlu tuttuğu Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a yakın bir grup olması iki ülke arasındaki gerilimi daha da artırdı.
Muhammed Bin Selman - 14.10.2020
Brent petrolün varili 42,27 dolar
Öte yandan, dün Kremlin Sarayından yapılan açıklamaya göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile telefonda görüştü.
Muhammed Bin Selman - 8.10.2020
Macron'un İslam'a yönelik hezeyanları
DİB Başkanı Ali Erbaş Macron'un açıklamalarını Fransa merkezli "Avrupa İslam'ı" adıyla, İslam'a ve Müslümanlara yönelik bir operasyon olarak niteledi. Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Karadaği "İslam herhangi bir krizden geçmiyor, geçmeyecek" açıklamasını yaptı. Ezher Üniversitesi de (Ezher Şeyhi Ahmed et-Tayyib adına) Macron'un İslam ile ilgili suçlamalarının nefret suçlarına davetiye çıkardığını söyledi. Ahmed et-Tayyip ayrıca, başkanı bulunduğu BAE merkezli "Müslüman Hükema/Alimler Konseyi" adına da benzer bir açıklama yaptı. Muhammed bin Selman'ın "ılımlı İslam" açıklaması sonrasında, "seküler muhafazakarlık" temelli politikası doğrultusunda projenin teo-politik açıklamalarla sözcülüğünü yapan Rabıta başkanı Muhammed el-İsa ve Suud medyası ise "Macron İslam'ı daha iyi anlamaya çağırıyor" mealinde açıklamalarda bulundu.
Muhammed Bin Selman - 6.10.2020
Suudi Arabistan'da muhalif ekonomiste 15 yıl hapis cezası
İnsan hakları alanında karnesi pek de parlak olmayan Suudi Arabistan'da Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın siyaset sahnesinde yükselmesinin ardından önde gelen aktivist, gazeteci ve din adamlarına yönelik tutuklamalar hız kazanmıştı.
Muhammed Bin Selman - 2.10.2020
Kaşıkçı cinayetinin ardından geçen skandal dolu 2 yıl
"Konsolosluktan çıktı, kamera kaydı yok" Suudi Arabistan'da babasının tahta geçmesinin ardından iktidar basamaklarını hızla tırmanan ve olaya ilişkin basına konuşan en üst düzey isim olan Veliaht Prens Muhammed bin Selman, olaydan 3 gün sonra verdiği bir röportajında, "Kaşıkçı'nın başkonsolosluktan içeri girdikten birkaç dakika, belki de birkaç saat sonra çıktığını ancak bundan emin olmadığını" söyledi.
Muhammed Bin Selman - 2.10.2020
Kaşıkçı cinayetinin 2. yılında Suudi Arabistan'ın insan hakları karnesi pek parlak gözükmüyor
Washington Post'un haberine göre, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA), Kaşıkçı cinayetinin emrini Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın verdiği sonucuna ulaşmasına ve Batılı birçok istihbarat teşkilatının da bu yönde görüş bildirmesine rağmen ABD Başkanı Donald Trump, Veliaht Prens ile ilişkileri ve ülke ekonomisi için Suudi Arabistan'a ihtiyaç duyulması gibi nedenlerle bunları ciddiye almadı.
Muhammed Bin Selman - 2.10.2020
Son dakika haberleri! Muhammed Bin Selman İsrail'le normalleşmenin alt yapısını mı hazırlıyor?
Gelen son dakika haberlerine göre ABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan Kralı Selman ve Mısır'ın darbeci Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'yi etrafında toplayan ve adeta bir korku sinemasını andıran o meşhur kristal küre pozundan İsrail'le normalleşme ve yeni Orta Doğu vizyonu çıktı.
Muhammed Bin Selman - 2.10.2020
Kaşıkçı'nın nişanlısı ve Washington Post'tan "Suudi Arabistan'ın ev sahipliğindeki G-20'ye...
Kaşıkçı'nın cinayete kurban gitmesinin üzerinden 2 yıl geçtiğinin vurgulandığı yazıda, "Bu süreçte iki şey hiç değişmeden kaldı. Birincisi, Kaşıkçı'nın öldürülmesi için emir veren ve bunu tertipleyenler için adalet sağlanmadı, ayrıca Suudi Arabistan Veliaht Prensi ve defakto yöneticisi Muhammed bin Selman da rejimini, ülkesinin modern tarihindeki en zalim ve en suçlu rejimi haline getirdi.
Muhammed Bin Selman - 1.10.2020
Son dakika... Hukukçular, Kaşıkçı davasının sekteye uğrayabileceğini ancak üzerinin örtülemeyeceğini belirtiyor
"Burada cinayetten sorumlu olanları, ortaklarını ve başta (Suudi Arabistan Veliaht Prensi) Muhammed bin Selman olmak üzere emir verenleri kastediyorum.
Muhammed Bin Selman - 1.10.2020
Son dakika haberi | TRT World Forum'da Cemal Kaşıkçı davası ele alındı
"Kaşıkçı, sadece doğruların peşinde olduğu için hedef alındı" TRT World Araştırma Merkezi Kıdemli Üyesi Resul Serdar Ataş da Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın kendi ülkesinde güvenlikten ekonomiye, siyasetten hukuk sistemine her alanda söz sahibi oldugˆunu ve böylelikle Kas¸ıkçı davasının üstünü kapatabildigˆine değindi.
Muhammed Bin Selman - 1.10.2020
Uluslararası Basın Enstitüsünden Kaşıkçı cinayetinin ikinci yılında Suudi Arabistan'a tepki
Amerikan Washington Post gazetesi, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatının (CIA), Kaşıkçı cinayetinin emrini Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın verdiği sonucuna ulaştığını yazmıştı.
Muhammed Bin Selman - 1.10.2020
Suudi Arabistan Veliaht Prensi'nden Kuveyt yeni Emiri 'ne başsağlığı mektubu
Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed Bin Selman, Kuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ın hayatını kaybetmesinin ardından yerine geçen Veliaht Prens Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'a başsağlığı mektubu gönderdi.
Muhammed Bin Selman - 29.9.2020
Suudi gazeteci Kaşıkçı için Washington'da sivil toplum örgütü kuruldu
Amerikan Washington Post gazetesi, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatının (CIA), Kaşıkçı cinayetinin emrini Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'ın verdiği sonucuna ulaştığını yazmıştı.
Muhammed Bin Selman - 20.9.2020
Haftanın tarihine bakış
2019- Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın 2 Ekim 2018'de vatandaşı olduğu Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda vahşice katledilmesinin sorumluluğunu üstlendi.
Muhammed Bin Selman - 18.9.2020
WSJ: Suudi Kral ve Veliaht Prens Selman, İsrail'le normalleşme konusunda ayrışıyor
Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn'den sonra ülkesinin de İsrail ile "normalleşme" anlaşması imzalamasını istediği ancak babası Kral Selman bin Abdulaziz'in buna karşı çıktığı iddia edildi.
Muhammed Bin Selman - 18.9.2020
Suudi Arabistan nükleer yakıt üretecek kadar uranyum cevherine sahip olabilir
Riyad'ın nükleer silah konusundaki hırslarının, Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın "İran'ın nükleer silah geliştirmesi durumunda mümkün olan en kısa sürede onu takip edeceğiz.
Muhammed Bin Selman - 17.9.2020
Mossad Başkanı Cohen: "Suudi Arabistan da İsrail ile normalleşme yolunda"
Suudi Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman ile görüştüğünü ne onaylayan ne reddeden Cohen, tebessümle "Yorum yapmamayı tercih ederim.
Muhammed Bin Selman - 15.9.2020
Netflix'ten Suudi Arabistan'daki "Cemal Kaşıkçı" sansürüne ilişkin itiraf
Netflix, 2019'da Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti nedeniyle eleştirildiği bir programı Suudi Arabistan'da yayından kaldırma karşılığında, "pedofili" ve "eşcinsellik" içerikli videoları bu ülkede yayınlamalarına izin verildiğini açıkladı.
Muhammed Bin Selman - 15.9.2020
Saib Ureykat: "Normalleşme anlaşmaları Arap İsrail Natosu yaratmaktır"
Ureykat, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın da tavırlarının önce Filistin sorununun çözülmesi ardından normalleşme, önce işgalin sonlandırılması sonrasında da normalleşme ve Arap barış girişimine bağlılık olduğunu belirterek, şöyle dedi: "Bizim Suudi Arabistan'ın tavrını kesinlikle değiştirmeyeceğine dair tam bir inancımız var.
Muhammed Bin Selman - 11.9.2020
Trump, Kaşıkçı cinayetinde Suudi Veliaht Prensi ABD Kongresinin incelemesinden korumuş
Gazeteci Robert Woodward, yeni kitabında ABD Başkanı Donald Trump'ın, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin süreçte Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı ABD Kongresinin incelemesinden koruduğunu söylediğini yazdı.
Muhammed Bin Selman - 10.9.2020
Trump'ın Başdanışmanı Kushner: "Suudi Arabistan hava sahasını İsrail uçuşlarına açacak"
Kushner, Suudi Arabistan'ın İsrail uçuşları için hava sahasını kullanmak isteyenlere izin vereceğini belirterek, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz'e ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman'a teşekkürlerini iletti.
Muhammed Bin Selman - 9.9.2020
Amerikalı uzmanlardan Trump yönetimine, BAE ile ilişkilerde "hataya düşme" uyarısı
Amerikan Washington Post gazetesinde, uzmanlar tarafından kaleme alınan "BAE'nin Muhammed bin Selman gibi bizimle oynamasına izin vermeyin" başlıklı makalede, ABD'nin BAE ile ilişkisinde, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile ilişkisinde olduğu gibi hataya düşmemesi uyarısı yapıldı.
Muhammed Bin Selman - 9.9.2020
Washington Post: "Veliaht Prens bin Selman'ın amacı, dünya liderlerine bir kılıf sunmak"
Yayın kurulu, yazıda, "Riyad'da mahkemede alındığı söylenen karar şeffaflıktan uzak. Ceza verilen kişilerin kimlikleri ve hangi suçtan ceza aldıkları açıklanmadı. Kaşıkçı cinayetini işleyen 15 kişilik ekibin organizatörleri oldukları Suudi bir savcı tarafından tespit edilen istihbarat başkan yardımcısı Ahmed al-Asiri ile Muhammed bin Selman'ın yardımcısı Suud el-Kahtani ise aklandı.
Muhammed Bin Selman - 8.9.2020
BM: Kaşıkçı cinayeti davasında verilen cezalar suçun büyüklüğüyle orantılı değil
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a yakın üst düzey isimlerin serbest bırakıldığını ifade eden Şelan, Kraliyet Danışmanı Suud el-Kahtani, eski İstihbarat Başkan Yardımcısı Ahmed Asiri ve Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosu Muhammed el-Uteybi'ye herhangi bir suçlama yöneltilmediğini kaydetmişti.
Muhammed Bin Selman - 7.9.2020
BM Özel Raportörü Callamard: Suudi Arabistan'da Kaşıkçı cinayetine ilişkin çıkan kararın hiçbir...
"Devletin tepesindeki kişi olan Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın bireysel sorumluluğuna gelince, ülkesinde her türlü anlamlı incelemeye karşı iyi korundu.
Muhammed Bin Selman - 7.9.2020
Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın cinayetiyle ilgili davada nihai karar verildi
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a yakın üst düzey isimlerin serbest bırakıldığını ifade eden Şelan, Kraliyet Danışmanı Suud el-Kahtani, eski İstihbarat Başkan Yardımcısı Ahmed Asiri ve Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosu Muhammed el-Uteybi'ye herhangi bir suçlama yöneltilmediğini kaydetmişti.
Muhammed Bin Selman - 3.9.2020
Suudi Arabistan'ın hava sahasını İsrail uçağına açmasına tepkiler sürüyor
Katar merkezli Al Jazeera televizyonunun ünlü ekran yüzü Cemal Reyyan, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "İsrail, (Suudi Veliaht Prensi) Muhammed bin Selman'dan BAE'ye gitmek için hava sahasını açmasını istiyor.
Muhammed Bin Selman - 1.9.2020
Suudi Arabistan Yemen'deki koalisyona yeni komutan atadı
Söz konusu kararların Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın yönlendirmeleri doğrultusunda alındığı ifade edilmişti.
Muhammed Bin Selman - 1.9.2020
Son dakika haber: Suudi Arabistan'da üst düzey askeri komutan ve bir yetkili "yolsuzluktan" görevden alındı
Söz konusu kararların Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın yönlendirmeleri doğrultusunda alındığı ifade edildi.
Muhammed Bin Selman - 31.8.2020
Muhammed bin Selman, Trump'ı Riyad ziyaretine ikna ederek güce yükselişini kolaylaştırmış
Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın, ABD Başkanı Donald Trump'ın 2017'deki ilk yurt dışı ziyaretini Suudi Arabistan'a gerçekleştirmesini sağlayarak, Batı basınında ülkesiyle ilgili övgü dolu manşetler ve ABD ile gelişen ilişkiler üzerinden Kraliyet ailesinde öne çıkışını...
Muhammed Bin Selman - 30.8.2020
İsrail gazetesi: "Kushner, Bin Selman'a BAE-İsrail anlaşması imza törenine katılması için baskı...
ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve danışmanı Jared Kushner'in, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasında ilişkilerin normalleştirilmesi anlaşmasının imza törenine katılması için baskı yaptığı iddia edildi.
Muhammed Bin Selman - 30.8.2020
Suudi Arabistan'da iki petrol ve gaz sahası keşfedildi
Suudi Arabistan, ülkenin kuzey bölgelerinde iki petrol ve gaz sahasının keşfedildiğini duyurdu.
Muhammed Bin Selman - 27.8.2020
Son dakika haberi! Suudi Arabistan Veliaht Prensi Bin Selman'ın hedefindeki eski istihbaratçının oğlundan "şantaj"...
Cebri, 8 Ağustos'ta Amerikan CNN televizyon kanalına verdiği röportajda, babasının Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman aleyhinde ABD federal mahkemesinde dava açtığını söylemişti.
Muhammed Bin Selman - 26.8.2020
Son dakika haberi! Muhammed bin Selman ortadan kaybolan muhalif Suudi Prensi Paris'ten Riyad'a kaçırmış
Son dakika gündem haberine göre Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın, 2016'da muhalif prens Sultan bin Turki'yi, özel uçağıyla Riyad'a kaçırdığı bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Muhammed Bin Selman Haberleri | Muhammed Bin Selman Kimdir - Haberler - Muhammed Bin Selman haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Muhammed Bin Selman kimdir, hayatı ve biyografisi. Günün özeti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 10:19:26. #1.15#
title