Macaristan Haberleri

Macaristan haber, Macaristan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Macaristan - Dün
Uluslararası Trafik Güvenliği Kongresi
İngilizce olarak 5 oturum şeklinde 2 gün boyunca devam edecek olan kongre; Türkiye, Ukrayna, Belarus, Rusya, Moğolistan, Etiyopya, Ürdün, Filistin, Macaristan ve Malezya olmak üzere 10 farklı ülkeden 71 akademisyen ve alanında uzman kişilerin katılımlarıyla gerçekleştirilecektir.
Macaristan - Dün
Formula 1'de 2022 sezonu takvimi açıklandı
Dünyanın en çok takip edilen yarış organizasyonları arasında yer alan Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda 2022 sezonunun takvimi belli oldu.
Macaristan - Dün
Su altı Teknolojisi Programı Öğr. Gör. Ata Aksu Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) 5. Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası'nda
Dünya Şampiyonası'nda Türkiye ile birlikte 4 kıtadan 29 ülke; Avusturya, Danimarka, Slovakya, İsviçre, Ukrayna, Umman, Tunus, Güney Afrika, İsveç, Rusya, Belarus, ABD, Güney Kore, Almanya, Slovenya, Azerbaycan, Kuveyt, Fransa, Lübnan, Çekya, İtalya, İspanya, Şili, Yunanistan, Macaristan, Kolombiya, Hırvatistan ve Hollanda milli takımları yarıştı.
Macaristan - Dün
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Öztrak, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Sadece çiftçilerin değil, sanayicilerin de çok endişeli olduğunu belirten Öztrak, enerji maliyetlerinin giderek arttığını, bir de bu yıl doğal gaz tedariki konusunda kaygıların ortaya çıktığını ileri sürdü. Öztrak, şunları söyledi: "Önümüz kış. Önceki yıllarda ekim ayına kadar, doğal gaz depolama kapasitemizin yüzde 80-90'ı kadar gaz stoklanırdı. Artık ekim ortasına geldik. Bu yıl elimizdeki mevcut depolama kapasitesinin, sadece yüzde 54'ü kadar stokumuz olduğu görülüyor. Dünyada doğal gaz fiyatları alıp başını giderken, gazın nispeten ucuz olduğu dönemde stokları neden hazır etmediniz? Ağustos böceği gibi yatarak, çok kıymetli bir zaman ve imkanı neden heba ettiniz? Şimdi bu açığı kapamak için fiyatların dört katına sıçradığı, spot LNG piyasasından gaz temin etmeye uğraşıyorlar. Bu nedenle doğal gaz faturamızın 5 milyar dolar daha şişeceğini, işin uzmanları söylüyor. Bunların iş bilmezliğinin, beceriksizliğinin faturasını, zaten hep milletimiz ödüyor." CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, konuşmasına şöyle devam etti: "Bugün de akaryakıta büyük bir zam geldi. Motorinin pompa fiyatına 41 kuruş, benzine 40 kuruş zam yapıldı. Benzinde pompaya yansıtılacak zam 17 kuruş olacak. Kalan ÖTV'den düşülecek. Ama artık burada da marj kalmadı. Akaryakıt istasyonları pompalarını, çift haneli fiyatlara göre ayarlamaya başladı bile. Yine artan maliyetler nedeniyle elektriğe yüzde 40-45 zam dillendirilmeye başlandı. Bu da dolar 9 lirayı aşmadan önceydi. Ama dolar şimdi 10 liraya koşuyor. Yani yüzde 40-45 zam da bu gidişle yetmeyecek. Ülke yönetilmiyor savruluyor. Elektrik ve doğalgaz faturalarını ödeyemeyen, milyonlarca vatandaşımız var. Bir de bu zamlar yağmaya başlarsa milletin hali nice olur? Genel Başkanımız bunun için 'Kara Kış Fonu kurulsun' diyor. Bu fonun kaynaklarını da söylüyor. Erdoğan bunları düşünüyor mu? Hayır, umuru değil. 'Meseleleri mesele etmezseniz, ortada mesele kalmaz.' deyip seyrediyor. Erdoğan ve şürekasına göre, enflasyon geçiciymiş ama anlaşılan enflasyonun bundan haberi yok. Dolar çıkmış 9'a, inmez 8'e, hızla koşuyor 10'a, sadece son 1,5 ayda kurdaki hareketlenmeden enflasyona 2 puan ilave gelecek. Emtia fiyatlarındaki artışlar da ortada. Bu arada ABD Merkez Bankası parasal sıkılaştırmaya başlıyor. Polonya, Macaristan, Rusya, Meksika, Brezilya merkez bankaları olası riskleri bertaraf etmek, milli paralarının değerini korumak için faizlerini artırıyor.
Macaristan - Dün
Son dakika haberleri: Slovenya Başbakanı Jansa'nın Twitter mesajına AB içinde tepkiler sürüyor
Kolajın ortasında Macaristan doğumlu Amerikalı Yahudi iş adamı George Soros, etrafında ise bazı AP milletvekilleri bulunuyordu.
Macaristan - Dün
Son dakika haberi! FIBA Kadınlar Avrupa Kupası'nda başkent temsilcileri ilk maçını kazandı
OGM Ormanspor ise ikinci maçında 20 Ekim Çarşamba günü sahasında Macaristan ekibi Ludovika-FCSM Csata'yı ağırlayacak.
Macaristan - Dün
Binali Yıldırım, Macaristan'da Türk Konseyi'nin düzenlediği konferansa katıldı
AK Parti Genel Başkanvekili ve Türk Konseyi Aksakallar Keneşinin Türkiye üyesi Binali Yıldırım, "Bugün, 'oyunun kurallarını' değiştiren bir statüde olan Türk devletlerinin rızası olmadan Avrasya'da herhangi bir şekilde harekete geçmek mümkün değil." dedi.
Macaristan - Dün
Curling: 2022 Kış Olimpiyat Oyunları ön eleme müsabakaları
Erzurum'da devam eden Curling 2022 Kış Olimpiyat Oyunları ön eleme müsabakalarında Türkiye, erkeklerde Kırgızistan'ı 10-3, kadınlar ise Macaristan'ı 6-5 mağlup ederek play-off finaline yükseldi.
Macaristan - Dün
AP vekillerinden "hukukun üstünlüğü konusunda" AB Komisyonuna karşı dava açılması çağrısı
Polonya ve Macaristan'ın bazı eylemleri, AB içinde hukukun üstünlüğü tartışmalarını tetikliyor.
Macaristan - 14.10.2021
Curling: 2022 Kış Olimpiyat Oyunları ön eleme müsabakaları
Yarın son maçlarını yapacak olan Türkiye, kadınlarda Macaristan ile final maçına çıkarken erkeklerde ise Kırgızistan ile karşılaşacak.
Macaristan - 14.10.2021
Bakliyatta ithalat artınca marketlerde yerli ürün bulmak zorlaştı! Dolar arttıkça fiyatlar da artıyor, olan yine vatandaşa oluyor
KUR YÜKSELDİKÇE FİYAT ARTIYOR Son dönemde nohut Hindistan ve Arjantin'den, kırmızı mercimek ve yeşil mercimek Kanada'dan, pirinç Tayland'dan, mısır konservesi Macaristan'dan, kuru fasulye ise Meksika'dan ithal ediliyor.
Macaristan - 13.10.2021
Curling: 2022 Kış Olimpiyat Oyunları ön eleme müsabakaları
Erzurum'da devam eden Curling 2022 Kış Olimpiyat Oyunları ön eleme müsabakalarında Türkiye, erkeklerde Kazakistan'ı 10-4 mağlup etti.
Macaristan - 13.10.2021
Dünyanın en çok kitap okuyan ülkeleri belli oldu
Ajans Press'in, İngiltere merkezli Global English Editing verilerinden elde edilen bilgilere göre, dünyada en çok kitap okuyan ülkeler belirlendi. Hindistan'ın haftalık 10 saat 42 dakika ile zirvede yer aldığı listede, Tayland haftalık 9 saat 24 dakika ile ikinci, Çin haftalık 8 saat ile üçüncü sırada yer buldu. Kitap okuma endeksi, bireylerin haftalık olarak okumaya harcadığı zaman dilimini esas alıyor. Basılı kitapların yanı sıra, gazete, dergi ve çevrimiçi içeriklerin de dahil olduğu her türlü okunabilir materyal araştırma ve puanlama kapsamında yer alıyor. İlk on içerisine giren diğer ülkeler ise sırasıyla Filipinler (7 saat 36 dakika), Mısır (7 saat 30 dakika), Çekya (7 saat 24 dakika), İsveç (7 saat 6 dakika), Fransa (6 saat 54 dakika), Macaristan (6 saat 48 dakika) ve Suudi Arabistan (6 saat 48 dakika) şeklinde sıralanıyor.
Macaristan - 13.10.2021
OGM Ormanspor Basketbol Takımı, sezonu Rusya'da açıyor
Ligde ve Avrupa'da başarılı bir sezon geçirmek isteyen OGM Ormanspor, grupta Rusya temsilcisi dışında Macaristan'dan Ludovika-FCSM Csata ve DVTK ekipleriyle karşılaşacak.
Macaristan - 13.10.2021
Futbol: 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri
I Grubu'nda Wembley Stadı'ndaki mücadelede İngiltere ile Macaristan 1-1 berabere kaldı.
Macaristan - 12.10.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 13 Ekim 2021
(Kursk/18.00/İstanbul/19.00) 3- Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Kupası'nda 2021-2022 sezonu başlayacak; B Grubu'nda Elazığ İl Özel İdare, Macaristan'ın UNI Gyor takımıyla karşılaşacak.
Macaristan - 12.10.2021
Curling: 2022 Kış Olimpiyat Oyunları ön eleme müsabakaları
Erzurum'da devam eden Curling 2022 Kış Olimpiyat Oyunları ön eleme müsabakalarında Türkiye, erkeklerde Tayvan'ı 9-4 mağlup etti.
Macaristan - 12.10.2021
Son dakika gündem: Mısır Cumhurbaşkanı Sisi: "Mısır'ın Nil Nehri'nden başka su kaynağı yok"
Sisi, Vişegrad Dörtlüsü zirvesine katılmak için gittiği Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de Nil sularının kullanımı sorunu hakkında değerlendirmede bulundu.
Macaristan - 12.10.2021
Vişegrad Grubu ülkeleri, AB'ye Mısır'a sığınmacı konusunda destek çağrısı yaptı
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Mısır'ın sığınmacıların Avrupa'ya ulaşmaması konusunda ciddi gayret sarf ettiğini ve bu yüzden Avrupa Birliği'nin (AB) Mısır'a destek vermesi gerektiğini söyledi.
Macaristan - 12.10.2021
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran'dan küresel sorunlara karşı uluslararası iş birliği çağrısı Açıklaması
Kıran, salgının olumsuz etkilerinin başta turizm olmak üzere birçok sektörde hissedildiğini ve salgının getirdiği zorluğa karşı bölgesel ve uluslararası dayanışmanın gerekli olduğunu aktararak şöyle konuştu: "Türkiye, salgının ilk günlerinden beri bu sınamanın olumsuz etkilerini en aza indirme çabalarına katkıda bulunuyor. Ekonomimizin çeşitli sektörlerine destek verirken, 160 ülke ve 12 uluslararası kuruluşa da tıbbi malzeme tedarik ettik. Talep eden ülkelerle aşı paylaştık. Türkiye ve Macaristan'ın ortak girişimi çerçevesinde Türk Konseyi 10 Afrika ülkesine aşı hibe edecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Macaristan Haberleri | Macaristan Haber - Haberler - Macaristan haberleri, son dakika macaristan haber ve gelişmeleri burada. Curling 2022 Kış Olimpiyat Oyunları Ön Eleme Müsabakaları Erzurum'da son gününde devam ediyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.10.2021 10:09:05. #1.16#

title