Kazakistan Haberleri

Kazakistan haber, Kazakistan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kazakistan - Bugün
Avrasya ülkelerinde Kovid-19'la ilgili gelişmeler
NUR Ukrayna, Gürcistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Kazakistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını etkisini sürdürmeye devam ediyor.
Kazakistan - Bugün
Son dakika! Kazakistan'da inşasında at sütü kullanılan Oyıl camisi büyük ilgi görüyor
Son dakika habere göre NUR Kazakistan'da 127 yıl önce inşa edilen ve inşasında koyun yünü ve at sütü kullanılan Oyıl Camisi, mimarisiyle büyük ilgi çekiyor.
Kazakistan - Dün
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Kazakistan'da yabancı ülkelerde epidemiyolojik durumun kötüleşmesi nedeniyle 26 Ekim'den itibaren yurt dışı uçak sefer sayıları azaltılacak.
Kazakistan - Dün
Son dakika haberi: Avrasya ülkelerinde Kovid-19'la ilgili gelişmeler
Son dakika haberler... NUR Belarus, Moldova, Özbekistan, Tacikistan ve Kazakistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını etkisini sürdürmeye devam ediyor.
Kazakistan - Dün
Son dakika haberleri: Kazakistan'da "İpek Yolunda Medeniyetler Uyumu" uluslararası forumu yapıldı
Son dakika haberleri... NUR Kazakistan'ın başkenti Nur Sultan'da Farabi'nin doğumunun 1150. yıl dönümü münasebetiyle video konferans yoluyla "İpek Yolu'nda Medeniyetler Uyumu" temalı uluslararası forum düzenlendi.
Kazakistan - Dün
Son dakika haber | Kazakistan'da Gence saldırılarında hayatını kaybedenler anıldı
Son dakika haber... NUR Ermenistan ordusunun Azerbaycan'ın Gence kentine düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenler Kazakistan'ın başkenti Nur Sultan'da anıldı.
Kazakistan - Dün
Son dakika haberi: Avrasya ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler
Son dakika gündem haberine göre NUR Ukrayna, Kırgızistan, Özbekistan, Gürcistan ve Kazakistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını etkisini sürdürüyor.
Kazakistan - 18.10.2020
Son dakika haberleri... Avrasya ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler
Son dakika gündem haberine göre Avrasya ülkeleri Ukrayna, Gürcistan, Özbekistan, Kırgızistan ve Kazakistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını etkisini sürdürüyor.
Kazakistan - 18.10.2020
DEİK Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Başkanları'ndan Ermenistan'a kınama Açıklaması
Şimdiye kadar olduğu gibi, bugün ve yarın da bölgede barış ile huzurdan uzak her türlü eylemin karşısında durmaya, tüm gücümüzle can Azerbaycan'ımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Ermenistan'ın, Azerbaycan'ın sivil yerleşim birimlerini hedef alarak gerçekleştirdiği saldırılarda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, tüm Azerbaycan halkına başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar dileriz." DEİK/Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Başkanları şu isimlerden oluşuyor: "Mithat Yenigün, DEİK/Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Koordinatör Başkanı ve Türkiye-Rusya İş Konseyi Başkanı, Selçuk Akat, Türkiye-Azerbaycan İş Konseyi Başkanı, Süleyman Ciliv, Türkiye-Afganistan İş Konseyi Başkanı, Yılmaz Soycan, Türkiye-Belarus İş Konseyi Başkanı, Cemal Yangın, Türkiye-Gürcistan İş Konseyi Başkanı, Yüksel Yıldırım, Türkiye-Kazakistan İş Konseyi Başkanı, Aydın Mıstaçoğlu, Türkiye-Kırgızistan İş Konseyi Başkanı, Cengiz Gül, Türkiye-Moğolistan İş Konseyi Başkanı, Sinan Bora, Türkiye-Moldova İş Konseyi Başkanı, İzzet Ekmekçibaşı, Türkiye-Özbekistan İş Konseyi Başkanı, Cihangir Fikri Saatçioğlu, Türkiye-Tacikistan İş Konseyi Başkanı, Halil Avcı, Türkiye-Türkmenistan İş Konseyi Başkanı, Ruşen Çetin, Türkiye-Ukrayna İş Konseyi Başkanı.
Kazakistan - 17.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 5
'PANDEMİDE BİR DÖNEM UÇAK SAYMAYA BAŞLADIK' Antalya'da büyük bir turizm potansiyeli varken pandemiyle tesislerin hemen hemen tamamının kapandığını hatırlatan Ülkay Atmaca, "Haziran ayındaki normalleşme süreciyle birlikte tesisler yavaş yavaş açılmaya başladı. Ukrayna ve Kazakistan ile başlayıp İngiltere ve Hollanda ile devam eden zincir, ağustos ayı başında Rusya'nın turist göndermesiyle Antalya'da birçok tesis açıldı.
Kazakistan - 17.10.2020
Ukrayna'da son 24 saatte 6 bin 410 yeni koronavirüs vakası
Ukrayna'da son 24 saatte 6 bin 410 kişide daha koronavirüs (Covid-19) tespit edildi.
Kazakistan - 17.10.2020
Antalya'da turizmcilere yönelik "yaza veda" etkinliği düzenledi
Atmaca, törende, haziran ayındaki normalleşme süreciyle birlikte tesisler açılmaya başladığını, Ukrayna, Kazakistan ile başlayan uçuşların İngiltere, Hollanda, Rusya'nın turist göndermesiyle Antalya'da birçok tesisin açıldığını söyledi.
Kazakistan - 16.10.2020
Son dakika haberleri: Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Kazakistan'da vaka sayılarının arttığı Akmola ve Kuzey Kazakistan eyaletlerinde karantina önlemleri bugünden itibaren sıkılaştırıldı.
Kazakistan - 16.10.2020
Kazakistan ile Rusya, askeri iş birliği anlaşmasını yeniledi
NUR Kazakistan ile Rusya arasındaki askeri iş birliği anlaşması barışı koruma, uluslararası örgütler kapsamında iş birliği ve bölgesel tehditlere karşı mücadele maddelerinin eklendiği yeni hali imzalandı.
Kazakistan - 16.10.2020
Şi'nin "Çin rüyası" ve küresel etkileri
Çin rüyası ve "Made in China 2025" vizyonu Diğer taraftan Dıng döneminden itibaren takip edilen düşük profilli dış politika anlayışının Şi Cinping yönetimiyle terk edildiği görülmektedir. 2013'te iktidara gelen Şi'nin kısa sürede aktif bir dış politika anlayışını uygulamaya koyması, Çin'e yönelik saklı şüphelerin de gün yüzüne çıkmasına neden oldu. Şi'nin Dıng ile başlayan iki dönemle sınırlanan devlet başkanlığı sistemini sona erdirerek devlet başkanlarının süresiz iktidarda kalabilmelerine imkan tanıyan yasayı çıkarması, 2013'te Kazakistan ve Endonezya'da hem karadan hem de denizden dünyayı iki koldan saran Kuşak ve Yol (KvY) İnisiyatifini açıklaması, Güney Çin Denizi üzerindeki tartışmalı adalar üzerinde giderek agresif davranması ve askeri amaçlı yapay adalar inşa ettirmesi, "bir ülke iki sistem" yönetim şekliyle yönetilen Hong Kong ile Tayvan üzerinde çok yönlü baskıları artırması, teknoloji alanında dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olma hedefini içeren "Made in China 2025" vizyonu ve daha göreve geldiği ilk gün doğrudan "Çin Rüyası" hayalinin bir gün gerçekleşeceğini iddia etmesi Şi'yi seleflerinden farklı bir yerde konumlandırmıştır.
Kazakistan - 16.10.2020
Son dakika haberleri... Antalya'ya 1 ayda 1 milyon turist bekleniyor
Belarus, İsviçre, Moldova, Romanya ve Kazakistan da en çok turist gönderen ülkeler sıralamasında ilk onda yer aldı.
Kazakistan - 16.10.2020
Son dakika: AGİT Minsk Grubu nasıl oluştu, ne işe yaradı?
27 Eylül sabahı Ermenistan'ın provokasyonu sonrasında Azerbaycan ile Ermenistan arasında yeniden başlayan savaş hemen akıllara Karabağ sorununun çözümü için yürütülen arabuluculuk çalışmalarını, özellikle de Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Minsk Grubunu ve eşbaşkanlarını getirdi. Azerbaycan ve Türkiye özellikle son yıllarda eşbaşkanlara yönelik eleştirilerini artırarak sürdürüyordu. 14 Ekim itibarıyla eşbaşkanları eleştirenler arasına Ermenistan da (biraz daha kontrollü olsa da) katıldı. Peki Minsk Grubu ve eşbaşkanlık nasıl oluştu, sorunun çözümü açısından ne işe yaradı? Aslında Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik toprak iddiaları sonrasında başlattığı işgalci saldırıların sona erdirilmesine ilişkin ilk arabuluculuk çalışmaları 1991 sonbaharında başlamış ve kısa sürede başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Eylül 1991'de dönemin Rusya Devlet Başkanı Boris Yeltsin ve Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev'in bölgeyi ziyareti sonrasında, 23 Eylül 1991'de Rusya'nın güneyindeki Jeleznovodsk kentinde barış görüşmeleri başlamış, 24 Eylül 1991'de Azerbaycan ve Ermenistan, Yeltsin ve Nazarbayev'in garantörlüğünde anlaşmaya varmıştı.
Kazakistan - 16.10.2020
Avrasya ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler
Avrasya ülkeleri Ukrayna, Gürcistan, Özbekistan, Kırgızistan ve Kazakistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını etkisini sürdürüyor.
Kazakistan - 16.10.2020
Son dakika haberi! Türkiye'de ilk kez halı sahada oturarak voleybol oynadılar
Son dakika haberlerine göre Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, Kazakistan Bedensel Engelli A Milli Takımı'nın katılımıyla halı sahada oturarak voleybol turnuvası düzenlendi.
Kazakistan - 15.10.2020
Oturarak voleybolda dostluk maçı
Karabük'ün Safranbolu ilçesinde kamp yapan Kazakistan Oturarak Voleybol Milli Takımı, Karabük Çelik İş Engelliler Spor Kulübü ile dostluk maçında karşılaştı.
Kazakistan - 15.10.2020
Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Yıldırım: "Kazakistan'da önemli iş birliği potansiyeli görüyoruz"
NUR Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, Kazakistan ile uzay sanayisi konusunda önemli iş birliği potansiyeli gördüklerini söyledi.
Kazakistan - 15.10.2020
Konut satış istatistikleri
Eylülde Türkiye'den İran vatandaşları 908 konut satın aldı. Bu ülkeyi, 826 konutla Irak vatandaşları izledi. Rusya Federasyonu vatandaşları 448, Kuveyt vatandaşları 241 ve Kazakistan vatandaşları 222 konut edindi.
Kazakistan - 15.10.2020
Avrasya ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler
Avrasya ülkeleri Ukrayna, Ermenistan, Gürcistan, Özbekistan ve Kazakistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını etkisini sürdürüyor.
Kazakistan - 15.10.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesinin eğitim yılı açılışında konuştu...
Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı'nın açılış konuşmasını online olarak yapan Çavuşoğlu, 1992'de üniversitenin temelini birlikte attıklarını anımsatarak, bu bilim yuvasının Türkiye-Kazakistan kardeşliğinin en güzel yansımalarından biri olduğunu söyledi.
Kazakistan - 15.10.2020
Türkiye genelinde Eylül ayında 136 bin 744 konut satıldı
Ülke uyruklarına göre en çok konut satışı İran vatandaşlarına yapıldı Eylül ayında İran vatandaşları Türkiye'den 908 konut satın aldı. İran'ı sırasıyla, 826 konut ile Irak, 448 konut ile Rusya Federasyonu, 241 konut ile Kuveyt ve 222 konut ile Kazakistan izledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kazakistan Haberleri | Kazakistan Haber - Haberler - Kazakistan haberleri, son dakika kazakistan haber ve gelişmeleri burada. Yakalı Toy kuşu, 7 yıl sonra Trabzon?da görüldü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 18:16:46. #1.14#
title