Kamu Haberleri

Kamu haber, Kamu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kamu - Bugün
Fransız milletvekillerinden Uygur Türkleri nedeniyle Disney'in "Mulan" filmine boykot çağrısı
Disney'in, filmin sonunda Turpan Kamu Güvenliği Ofisi ve Çin Komünist Partisi (ÇKP) Sincan Uygur Özerk Bölgesi Tanıtım Departmanına teşekkür ettiği hatırlatılan dilekçede, "Bununla birlikte ÇKP ve Sincan'daki yerel yöneticilerin, Çin'in kuzeybatısındaki bu özerk bölgede Uygur nüfusuna yönelik soykırımdan suçlu olduğu açıktır.
Kamu - Bugün
Kahramanmaraş'ta kamu kurum ve kuruluşlarında mesai düzenlemesine gidildi
Kahramanmaraş Valiliği, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılımının önlenmesi amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarında mesai düzenlemesine gidildiğini bildirdi.
Kamu - Bugün
Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Birpınar: "Çevre konusunda ülkeler fonlarla cezalandırılmamalı"
Kaslowski, AB'nin yeni büyüme stratejisi olarak tanımladığı Yeşil Mutabakat'ın sadece AB üyelerini değil, AB ile ticaret yapan ülkelerin tüm ekonomik sektörleri ile üretim ve tüketim kalıplarını derinden etkileyeceğine işaret ederek, şunları kaydetti: "Mevzuatın revizyonunun yanı sıra dış ticaret kurallarını belirleyen STA'lar ve Sınırda Karbon Düzenlemesi etkili uygulama araçları olarak hayata geçecek. Ar-Ge'yi, özel ve kamu finansman araçlarını da kapsayan en az 1 trilyon avroluk bir bütçenin bu mutabakata tahsis edilmiş olması güçlü bir etkinliğe de fırsat verecek.
Kamu - Bugün
Lübnan Cumhurbaşkanı Avn: "Hükümet kurulmazsa cehenneme gideriz"
Halk teknokratlardan oluşan küçültülmüş kabine istiyor Kamu borcunun 90 milyar doları aştığı Lübnan, 1975-1990 yıllarındaki iç savaştan bu yana en büyük ekonomik krizlerden birini yaşıyor.
Kamu - Bugün
Sivas Belediyesi'nden öğrencilere eğitim yardımı
SİVAS Belediyesi, yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle ihtiyaç sahibi 2 bin 160 öğrenciye kırtasiye yardımı yaptı. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, uzaktan eğitime erişimde sıkıntı yaşayan öğrencilere de bilgisayar ve internet desteği sağlayacaklarını söyledi.  Belediye bünyesindeki Hayat Ağacı Derneği Gıda Bankası aracılığıyla eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle 2 bin 160 öğrenciye kırtasiye yardımı yapıldı. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ve Muhtarlar Derneği Başkanı Cemalettin Arslan ile birlikte Gıda Bankası'nı ziyaret ederek yapılan yardımlar hakkında bilgiler verdi. Başkan Bilgin, "Bugün okulların zilleri buruk çaldı. Devlet ve millet kaynaşmasıyla birlikte bu süreci avantaja çevirerek çocuklarımızın daha iyi bir eğitim alması noktasında hepimiz üzerimize düşeni yapacağız. Şehrin her alanında her yerinde olmalıyız. Bunu yaparken de tüm kamu kurumlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızla ve muhtarlarımızla fikir alışverişinde bulunarak insan merkezli projeleri hayata geçirmeye çalışıyoruz.
Kamu - Bugün
Nizip Belediyesinden okullara dezenfektan seti
Törende konuşan Nizip Kaymakamı Kemal Şahin, pandemi sürecinde kamu kurumları, özel işyerleri ve toplumsal alanların hijyeniyle ilgili bugüne kadar büyük çalışmalar yapan Nizip Belediyesinin okullara da destek olduğunu belirterek, teşekkür etti.
Kamu - Bugün
KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'nin temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayımlandı
ÖSYM tarafından dün gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayımlandı.
Kamu - Bugün
AA ve TİKA iş birliğinde "Online İnsani Yardım Haberciliği Eğitim Programı" başladı
Tanyeli, "Araştırmacı gazetecilik ve veri tabanlı gazeteciliğin öneminin giderek arttığı günümüzde, insan hikayelerine dokunan ve olayların detayına inen habercilik çeşidi de ilgi çekici hale gelmiştir. Dolayısıyla, insani yardım haberciliğinin de bu alandaki boşluğu doldurabilecek kapasiteye sahip olduğu inancındayım." diye konuştu. "İnsani yardımlar sizin kameranızı ve hikayelerinizi takip ediyor" Programa misafir konuşmacı olarak katılan Türk Kızılay Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük de insani yardım alanında çalışma yapan kuruluşların, mesajlarını iletebilmek, kamuoyunu doğru şekilde bilgilendirebilmek ve yardıma muhtaç kişilerin haklarını savunabilmek için medyaya ihtiyaç duyduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti: "Bazen bir fotoğraf milyonlarca insanın hayatını kurtarabilir, yahut kıyıya vuran cansız bedeniyle dünyayı derinden sarsan Aylan bebek örneğinde olduğu gibi insanların yaşadığı trajedileri kamuoyuna net şekilde gösterebilir.
Kamu - Bugün
Bakan Gül'den Yunan mevkidaşına kınama mektubu
ADALET Bakanı Abdulhamit Gül, Yunanistan'da yayın yapan Dimokratia gazetesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içeren manşetinden dolayı Yunanistan Adalet Bakanı Kostantinos Tsiaras'a mektup gönderdi. Gül, mektupta, "Barışçıl niyetlerle hiçbir şekilde bağdaşmayan bu ahlaksız ve utanmaz hareketi en şedit şekilde kınıyor, kabul edilemez buluyorum" dedi.  Adalet Bakanı Gül, mektubunda, Yunan mevkidaşı Tsiaras'a hitaben, gazetenin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan çirkin manşetini Türk kamuoyuyla birlikte üzülerek gözlemlediğini belirtti.
Kamu - Bugün
Son Dakika: Bakan Gül'den Yunan mevkidaşına kınama mektubu
ADALET Bakanı Abdulhamit Gül, Yunanistan'da yayın yapan Dimokratia gazetesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içeren manşetinden dolayı Yunanistan Adalet Bakanı Kostantinos Tsiaras'a mektup gönderdi. Gül, mektupta, "Barışçıl niyetlerle hiçbir şekilde bağdaşmayan bu ahlaksız ve utanmaz hareketi en şedit şekilde kınıyor, kabul edilemez buluyorum" dedi.  Adalet Bakanı Gül, mektubunda, Yunan mevkidaşı Tsiaras'a hitaben, gazetenin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan çirkin manşetini Türk kamuoyuyla birlikte üzülerek gözlemlediğini belirtti.
Kamu - Bugün
Eski Bakan Güler'in avukatından açıklama Açıklaması
Avukat Şirin, "Söz konusu içerikler dayanağı olmayan ve yurt dışındaki malum merkezlerin öteden beri kurguladığı, hedefi herkesçe bilinen manipülatif amaçlı, tamamen gerçek dışı iddialardan ibarettir. Müvekkilimi hedef alan bu iftiralar ve çirkin saldırılar ile ilgili gereken her türlü hukuki yollara başvurulacağını kamuoyuna saygıyla arz ederiz.
Kamu - Bugün
Düzce Üniversitesi sürekli işçi alacak
Yapılan açıklamada, "Düzce Üniversitesi Rektörlüğü ve bağlı birimlerinde çalıştırılmak üzere, "4857 sayılı İş Kanunu" ve "Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" kapsamında İŞKUR aracılığıyla "Sürekli İşçi" alımı yapılacaktır.
Kamu - Bugün
Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi: "Görevimin başındayım"
Gaziantep FK'da yönetim sorunu olduğu şeklindeki haberler hakkında değerlendirme yapan Büyükekşi, şunları kaydetti: "Gaziantep Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevimin başındayım. Şehrimizin takımı Gaziantep FK'nın yönetim sorunu yoktur. Yönetici arkadaşlarımız görevinin başındadır. Hepimize düşen görev kenetlenerek topyekun destek olmaktır. Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını kutladığımız bu sezonda, ligi Gazi şehrimize yaraşır bir sırada bitirmek istiyoruz. Şu anda paniklemeye değil biraz sabra ve daha fazla taraftar desteğine ihtiyacımız var. Her geçen gün taşlar yerine oturacak, daha güçlü, mücadele eden, hata yapmayan, yakaladığı pozisyonları gole çevirmeyi başaran bir takım haline geleceğiz. Bunu taraftarımızın ve Gaziantep kamuoyunun desteği ile başaracağız.
Kamu - Bugün
BES'te kategorilerine göre en fazla kazandıran fonlar
Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) fonları arasında kategorilere göre günlük en fazla kazandıran fonlar şöyle: Fon Adı Son Fiyat Son Getiri % Emeklilik Fonları (BES) - Borçlanma Araçları Anadolu Hayat Em. İki. K.D.B.A. EYF 0,089948 0,55 Allianz Hayat Em. İki. K.D.B.A. EYF 0,086809 0,52 Fiba Em. ve Hay. Oyak Port. K.D.B.A. EYF 0,050764 0,37 NN Hay. Em. Değ. EYF 0,069994 0,31 MetLife Em. ve Hay. K.D.B.A. EYF 0,049366 0,23 Emeklilik Fonları (BES) - Fon Sepeti Fonları Fiba Em. ve Hay. Kare Port. Fon Sepeti EYF 0,016242 0,19 Allianz Yaşam ve Em. 2035 Hedef Fon Sepeti EYF 0,018365 0,04 Emeklilik Fonları (BES) - Hisse Senedi Anadolu Hayat Em. B.R.I.C. Ülkeler Yab. Değ. EYF 0,044347 0,43 Fiba Em. ve Hay. His. Sen. EYF 0,091109 0,24 MetLife Em. ve Hay. His. Sen. EYF 0,027230 0,16 Anadolu Hayat Em. İş Bankası İştirak Endeksi EYF 0,057460 0,12 ZEM Hisse Senedi EYF 0,020984 0,11 Emeklilik Fonları (BES) - Karma & Esnek Fonlar VEM Turkcell Çalış. Yön. Pera 1 Değiş. Grup EYF 0,018214 0,72 Allianz Yaşam ve Em. Karma Gr. EYF 0,112654 0,46 Allianz Yaşam ve Em. Karma EYF 0,160653 0,45 Anadolu Hayat Em. Bir. Değ. EYF 0,099185 0,44 Allianz Hayat Em. Karma EYF 0,089339 0,44 Emeklilik Fonları (BES) - Katılım Fonları Katılım Em. ve Hay. Kamu Kira Sert.
Kamu - Bugün
Osmaniye FK: "Kulübümüzün hiçbir ihmal veya kusuru yoktur"
Kulübün resmi sitesinden yapılan yazılı açıklamada, "Bilindiği üzere, kulübümüz ile İçel İdmanyurdu Spor Kulübü arasında 20 Eylül 2020 tarihi saat 15: 00'da oynanacağı ilan edilen müsabaka, TFF Sağlık Kurulu yetkilisi ve müsabaka temsilcisinin raporları doğrultusunda ertelenmiştir. Kulübümüz, TFF talimatlarına uygun şekilde hareket etmiş ve üzerine düşen tüm yükümlülükleri hiçbir kişinin sağlığını tehlikeye atmayacak şekilde yerine getirmiştir. Buna rağmen halk sağlığı gibi çok ciddi bir konuda kulübümüzün tedbirsiz, dikkatsiz ve özensiz davrandığına ve başka insanların hayatlarını tehlikeye attığına yönelik çok ciddi ve asılsız iddiaların kabulü mümkün olmadığı gibi ilgili tüm mercilere gerekli tüm belgeler ve resmi kayıtlar sunulacaktır. Bu kapsamda maç günü öncesi ve sonrasında yaşananları kamuoyunun takdirine sunuyor, kazananla kaybedenin sahada belirlenmesi isteğimizi tüm kamuoyuyla paylaşıyoruz" denildi.
Kamu - Bugün
'Hangisi Anadolu aslanı' tartışmasına yetiştirici ve vatandaşlar da katıldı-2...
'ANADOLU ASLANI, AKSARAY MALAKLISIDIR' Aksaray Malaklısı Irkları Geliştirme Derneği Başkanı (AKMİD) Muammer Tıpırdamaz da, Aksaray ve Sivas valilerinin bu diyaloğunun, köpeklerin tanıtımına katkısı olduğunu söyledi. Tıpırdamaz, Aksaray Valimiz ile Sivas Valimizin arasındaki atışma şehrimizde gündem oldu. Bu bence çok tatlı bir olay. Böyle şeyler tadında, tuzunda yapılınca ortaya çok güzel şeyler çıkıyor. Malaklı ve kangalımızın tanıtımında büyük bir gündem oldu. Anadolu aslanı Aksaray malaklısıdır. Dünyadaki ve Türkiye'deki en büyük çoban köpekleri içinde en büyüğü olanıdır. Dünyanın her yerinden, Çin'den Amerika'ya kadar gönderdik. Son zamanda ise koyun sürülerinde korumaya başlaması ise bizi çok sevindirdi diye konuştu.  'AKSARAY'DAKİ SÜRÜLERDE DE KANGAL GÖREV YAPIYOR' Kangal köpeği uzmanı ve Doğal Irk Kangal Köpeği Sevenler ve Koruyanlar Derneği Başkanı Orhan Yalçınkaya ise valiler arasındaki bu diyaloğun kendilerini de mutlu ettiğini ve bu hayvanların yeniden kamuoyunun gündemine gelmesine sağladığını söyledi.
Kamu - Bugün
TİKA'nın Lübnan'a destek projeleri devam ediyor
Ülkedeki ekonomik kriz Kamu borcunun 90 milyar doları aştığı Lübnan, 1975-1990 yıllarındaki iç savaştan bu yana en büyük ekonomik krizlerden birini yaşıyor.
Kamu - Bugün
Son dakika gündem: Almanya'nın Münih kentinde Kovid-19 kısıtlamaları sıkılaştırıldı
Son dakika habere göre Almanya'nın Münih kentinde artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeniyle kamuya açık alanlarda da maske takma zorunluluğu getirildi.
Kamu - Bugün
Levent Özeren hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan iddianame hazırlandı
Sanık hakkında Adalet Bakanlığınca 14 Ağustos'ta kovuşturma izni verildiği belirtilen iddianamede, soruşturma kapsamında toplanan tüm bilgi, belge ve deliller birlikte değerlendirildiğinde Özeren'in, sosyal paylaşım sitesi üzerinden herkese açık yaptığı bazı paylaşımları ile "Cumhurbaşkanına hakaret" suçunun düzenlendiği Türk Ceza Kanunu'nun 299/1-2 maddesine muhalefet ettiği, dolayısıyla hakkında kamu davası açılması için yeterli şüphe oluşturacak delillere ulaşıldığı aktarıldı.
Kamu - Bugün
Son Dakika | Almanya Maliye Bakanı Scholz: "Kamu borcunun GSYH'ye oranının yüzde 80 olmasını bekliyorum"
Son dakika haberleri... Almanya Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Olaf Scholz, ülkesinin kamu borcunun nominal GSYH'ye oranının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yol açtığı ekonomik krizin sonunda yaklaşık yüzde 80 seviyesinde olmasını beklediğini bildirdi.
Kamu - Bugün
Şehit ve gazi yakınlarının ataması gerçekleştirildi
Şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarının çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına atama töreni, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında gerçekleştirildi.
Kamu - Bugün
Son dakika haber... Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, şehit yakınları ve gazilerin atama töreninde konuştu Açıklaması
Gelen son dakika haberine göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi döneminde, bugün ataması yapılan 209 kişi ile toplam 44 bin 384 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının kamuda istihdamının sağlandığını söyledi.
Kamu - Bugün
Kavak Kaymakamı Saygılı, görevine başladı
Kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları ile bir bütünlük içerisinde güzel hizmetler yapılacağını belirten Saygılı, insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı da gereken tüm önlemlerin alınacağını ve bu çalışmaların yakinen takipçisi olacağını ifade etti.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Kamu Haberleri | Kamu Haber - Haberler - Kamu haberleri, son dakika kamu haber ve gelişmeleri burada. Fransız milletvekillerinden Uygur Türkleri nedeniyle Disney'in Mulan filmine boykot çağrısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.9.2020 18:23:25. #1.15#
title