Kamu Haberleri

Kamu haber, Kamu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kamu - Dün
AK Parti İzmir'den aşı iddialarına yanıt
"KENDİSİ HENÜZ AŞI OLMAMIŞTIR" CHP'li Zengin'in sosyal medyada yazdıklarına yönelik açıklama yapan AK Parti İzmir İl Başkanlığı, "Bazı CHP mensupları; İl Başkanımız Sayın Kerem Ali Sürekli ve il yöneticilerimizin aşı olup olmadıklarını merak etmekte ayrıcalıklı olup olmadığını sorgulamaktadır. Bu sorulara yanıtımız şudur: İl Başkanımız Sayın Sürekli, kamuoyuna yaptığı bir açıklamasında, İzmir'deki siyasi partilerin il başkanları ile birlikte aşı olmak istediğini bizzat ifade etmiş ve bir çağrıda bulunmuştur.
Kamu - Dün
KKTC'de kısmi sokağa çıkma yasağı yürürlüğe giriyor
Saner, kamu çalışanlarının maaşına ocak, şubat ve mart aylarında hayat pahalılığı artışının uygulanmayacağını, bu ödemelerin daha sonra yapılacağını ve bu kaynak ile reel sektörün destekleneceğini açıkladı.
Kamu - Dün
Kocaeli Valiliğinden "İzmit Belediyesine müfettiş görevlendirildi" haberlerine ilişkin açıklama Açıklaması
Valilikten yapılan açıklamada, bazı medya kuruluşlarında "İzmit Belediyesine müfettiş görevlendirildi" şeklinde haberlerin yayınlanması üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi gereği duyulduğu belirtildi.
Kamu - Dün
CDU Genel Başkanı seçilen Laschet, Başbakan Merkel'in halefi olma yolunda
Laschet'in karizmatik bir politikacı olmayışı ve dış politika tecrübesi bulunmaması ise dezavantaj olarak görülüyor. Özellikle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında önlemleri geç alması ve Bavyera Eyaleti Başbakanı Söder ile rekabet etmesi kamuoyunda eleştirildi.
Kamu - Dün
Son dakika haberi... EPGİS'ten "silici" operasyonuna tam destek
Fatura kaynaklı kaçakçılığın yükselişe geçtiği belirtilen açıklamada, EPGİS olarak bu tür faaliyetleri sonlandıracak mekanizmanın tasarlanarak kamuya sunulduğu aktarıldı.
Kamu - Dün
Son dakika haberi | Cumhurbaşkanı Erdoğan: Jeotermal kurulu gücümüz, Avrupa'da ilk, dünyada 4'üncü sırada
CUMHURBAŞKANI: TOPLAM YATIRIM 27 MİLYAR LİRAYI BULDU Canlı bağlantıyla konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akhisar çevreyolunun son bölümünü geçen ay açtıklarını, trafikte ciddi rahatlama sağlayan bir ulaşım yatırımını hayata geçirdiklerini hatırlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplam bedeli 1.37 milyar dolara ulaşan 4 enerji tesisinin tüm millete hayırlı olmasını dileyerek, "Termik ve jeotermal enerji alanındaki bu yatırımlar, ülkemizin enerji arzına önemli katkı sağlayacaklardır. Soma ve Kırkağaç'taki vatandaşlarımız da artık doğalgazın konforundan, temizliğinden ve rahatlığından yararlanabilecek. Bunun için toplam 29.5 milyon lira yatırım yaparak, 45.2 kilometre uzunluğunda doğalgaz hattı döşedik. Göreve geldiğimizden bu yana Türkiye genelinde doğalgaz dağıtımına yapılan yatırım toplamda 27 milyar lirayı buldu. Bizden önce sadece 5 büyük şehrimizde doğalgaz varken, biz bu imkanı 81 şehrimizin tamamına yaygınlaştırdık. 2020 sonu itibarıyla 153 bin kilometre dağıtım şebekesi uzunluğuna ulaşarak 589 yerleşim yerine doğalgaz arzı sağladık. Bugün 54.5 milyon vatandaşımız doğalgazın konforundan yararlanıyor. Doğalgazın ulaştığı toplam nüfusumuz ise yaklaşık 68 milyondur. Tüm dünyada kamu yatırımlarının durma noktasına geldiği 2020'de de, doğalgaz yatırımlarımıza ara vermedik.
Kamu - Dün
Fransa, Almanya ve İngiltere İran'ın metal uranyum üretme çalışmalarına başlamasından endişeli
İran ile 2015'te imzalanan ve kamuoyunda nükleer anlaşma olarak bilinen Kapsamlı Ortak Eylem Planı, İran'ın plütonyum veya uranyum metalürjisi üzerinde araştırma ve geliştirme yapmasına izin vermiyor.
Kamu - Dün
Gine Cumhurbaşkanı Conde, Rusya'nın geliştirdiği Kovid-19 aşısını yaptırdı
Gine'de 60 doz Sputnik V aşısı, 30 Aralık 2020 itibarıyla aralarında bakan ve kamu görevlilerinin de bulunduğu gönüllüler üzerinde denenmeye başlanmıştı.
Kamu - Dün
Muş Memur-Sen'den "seyyanen zam" talebi
Muş Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı Mahir Barışan, kamu görevlilerinin maaş ve ücretlerine 1 Ocak 2021'den geçerli olmak üzere "en düşük devlet memuru aylığının yüzde 10'una denk gelecek şekilde seyyanen zam" yapılması talebinde bulunuldu.
Kamu - Dün
Kırklareli'nde kuş sayımı yapıldı
Bu tür çalışmaların önemli olduğu ifade edilen açıklamada, hazırlanacak raporun en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacağı bildirildi.
Kamu - Dün
Atatürk'ün ilk basın toplantısının 98. yıl dönümü Kocaeli'de kutlandı
Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Gazeteciler Cemiyetince (KOGACE) Atatürk'ün 98 yıl önce bir grup gazeteciyle toplantı yaptığı Kasr-ı Hümayun'da düzenlenen törende yaptığı konuşmada, basın mensuplarına Kovid-19 salgını sürecinde kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.
Kamu - Dün
Anastasiadis'in "vatandaşlık programından gelir elde ettiğini" iddia eden Rum gazeteci istifa etti
Politis ve diğer Rum gazetelerinde yer alan habere göre, Parashos'un kamuoyuna gönderdiği ve gazete sahipleri "Dimitris-Hristi Lottidi'ye" hitaben yazdığı istifa mektubunda, 10 Ocak 2021'de kaleme aldığı köşe yazısından dolayı Anastasiadis'ten özür dilemesinin istenmesi ve kendisinin bunu kabul etmeyecek olması sebebiyle istifa ettiğini duyurdu.
Kamu - Dün
HSBC, GSYH ve ticaretteki toparlanma ile MENAT Bölgesi'nde büyümeyi hedefliyor
Tricaud, "Bu kapsamda, hem kurumsal bankacılık portföyümüzde yer alan kamu, çok uluslu şirketler ve daha küçük ama hızlı büyüyen şirketlerin ihtiyaçlarını hem de bireysel bankacılık portföyümüzde yer alan müşterilerimizin birikim yönetimi ihtiyaçlarını karşılamak üzere yatırımlar yapmaya devam ediyoruz.
Kamu - Dün
TŞOF'tan köprü ve yol geçiş ücretlerine karşı "alternatif ve ücretsiz geçiş" talebi
Cihaz geçiş kartının bakiyesinin yetersizliği ya da cihazın bozuk olması gibi nedenlerle esnafın cezalara maruz kalabildiğine dikkati çeken Apaydın, şunları kaydetti: "Esnafımız hiçbir şekilde uyarılmadan ve adresine tebligat yapılmadan gelen cezalar direkt icraya gönderildiğinde büyük bir mağduriyet yaşanıyor. Nakliyeci esnafımız, geçiş bedelinin 4 katı cezaya maruz kalmanın yanı sıra bir de icra masrafları, avukatlık ücretleri ödemek zorunda kalıyor. Bu mağduriyetin önüne geçmek için esnafımıza bildirim yapılmalı. Nakliyeci esnafımız icraya giden cezalar yüzünden ekmek teknesi olan aracını bile satmak zorunda kalabiliyor. Esnafımız haksız yere maruz kaldığı bu cezaların bedelini böyle ağır şekilde ödememeli. Köprü ve yol geçiş cezaları ödenebilir ve makul seviyede olmalı. Öte yandan ulaşım için gerekli yol, köprü, tünel gibi hizmetler kamu hizmeti olarak verilmeli ve nakliyeci esnafımız için alternatif geçiş yolları oluşturulmalı.
Kamu - Dün
Endonezya'daki depremde ölenlerin sayısı 46'ya çıktı
Jati, edindikleri son bilgiye göre, hastane, valilik ve liman işletmesi gibi kamu kurumlarının da olduğu 415 yapının zarar gördüğünü belirterek, yıkılan binalarda arama kurtarma çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.
Kamu - Dün
AKARYAKITTA VERGİ KAÇAKÇILARINA "SİLİCİ" OPERASYONUNDAN GÖRÜNTÜLER
220 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı koordinesinde İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğünce; 15 ve 16 Ocak tarihinde eş zamanlı olarak İstanbul merkezli 50 ilde akaryakıta bağlı vergi kaçakçılığı ve nitelikli dolandırıcılık yapan bir suç örgütüne yönelik "Silici " kod adlı operasyon gerçekleştirildi. Operasyon kapsamında yapılan çalışmalarda; Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), Gelir İdaresi(GİB) ve Vergi Denetim Kurulu (VDK) ile işbirliği yapıldı. Yürütülen soruşturma kapsamında bilişim sistemleri yoluyla kamu kurumlarını zarara uğrattığı tespit edilen 220 şüpheli gözaltına alındı.
Kamu - Dün
HDP'li Leyla Güven'in PKK'ya desteği, teröristlerin sözde yöneticilere gönderdiği raporlara yansıdı
Yine teröristler tarafından yazılan raporlarda, Güven öncülüğünde başlayan ölüm orucu eylemlerinin Irak, İran ve Suriye ile Avrupa ülkelerinde de yayılarak yurt dışında da kamuoyu oluşturduğu belirtildi.
Kamu - Dün
Boğaziçi dünyasının kültürel krizi
Bu durumda, "Evet, bu atama yasal ama Boğaziçi Üniversitesi'nin teamülüne aykırıdır" diye özel teamülü genel yasanın üstüne çıkarmak, dahası bu itirazı Melih Bulu'ya karşı terör örgütlerinin katıldığı bir linç kampanyasına, hükümet karşıtı bir kalkışmaya dönüştürmek kabul edilemezdir. İslamofobik şebeke, tayinine itirazı bütün belden aşağı vuruş şıklarıyla acımasız bir linç kampanyasına dönüştürerek Melih Bulu'yu kamuoyu gözünde mağdur mevkiine düşürdü: Dışarıdanlık: Bulu finans ve yönetim ve organizasyon alanlarında sekiz yıllık lisansüstü eğitim hayatını Boğaziçi Üniversitesi'nde geçirmiştir.
Kamu - Dün
"Yerli Jason" hayaline yaklaştı
Adrasan Mahallesi'nde ağabeyi ile otomobil tamir eden Yıldırım'ın ünlü oyuncuya benzerliğini ilk olarak Anadolu Ajansı (AA) ekibi multimedya çalışmasıyla kamuoyuna duyurmuştu.
Kamu - Dün
Uzmanından "aşılamada 'yalancı güven'e dikkat" önerisi
Türkiye'nin, 2021 yılı içinde aşı üreten ülkeler arasına girmesinin önemli olduğunun altını çizen Aydın, şöyle devam etti: "Her birimizin Sağlık Bakanlığının, Bilim Kurulunun, hekimlerimizin önerileri doğrultusunda yaşantımızı planlamamız gerekiyor. Ben de ilk doz aşımı oldum. 'Aşı olduk' diye maske ve hijyen kurallarından vazgeçmemeliyiz. Toplumun büyük bölümü aşılanana kadar mutlaka kurallara riayet etmeyi sürdürmeliyiz. Aşılamanın başlamasıyla 'yalancı güven' oluşabilir, o nedenle de maske kullanma, hijyen ve mesafe kurallarının ihmal edilmesi gibi bir duruma başvurulabilir. Vatandaşlarımız sakın ola böyle bir düşünceye kapılmasınlar. Sağlık Bakanlığımız 'artık yaşamı normal şekilde sürdürebiliriz' deyinceye kadar, kurallara mutlaka uymalıyız." CoronaVac aşısının acil kullanım izninin Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından verildiğini anımsatan Aydın, raporların da yakında kamuoyu ile paylaşılmasını beklediklerini dile getirdi.
Kamu - Dün
Son Dakika | Yatırımcı rehberi (7)
Gelen son dakika haberine göre Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) fonları arasında kategorilere göre haftalık bazda en fazla kazandıran ve kaybettiren fonlar şöyle: Fon AdıSon FiyatHaftalık Getiri (%)Kategorilere Göre Haftalık Kazandıran (İlk 5) Getiri Yüzde SıralıEmeklilik Fonları (BES) - Borçlanma AraçlarıAllianz Yaşam ve Em.
Kamu - Dün
Son dakika haber | Doğal gaz keşfi sayesinde 2021'in en yatırımcı KİT'i TPAO olacak
Son dakika gelişmesine göre Kamu iktisadi teşebbüsleri (KİT), bu yıl 43 milyar 487 milyon 704 bin liralık yatırıma imza atacak.
Kamu - Dün
Son Dakika | Cumhuriyet tarihinin en büyük "akaryakıta bağlı vergi kaçakçılığı" operasyonunda 220 zanlı yakalandı
Soruşturma kapsamında bilişim sistemleri yoluyla kamu kurumlarını zarara uğrattıkları tespit edilen 220 şüpheli gözaltına alındı.
Kamu - Dün
Cumhuriyet tarihinin en büyük "akaryakıta bağlı vergi kaçakçılığı" operasyonunda 220 zanlı yakalandı
Soruşturma kapsamında bilişim sistemleri yoluyla kamu kurumlarını zarara uğrattıkları tespit edilen 220 şüpheli gözaltına alındı.
Kamu - Dün
Son dakika haberleri! Akaryakıtta vergi kaçakçılarına "silici" operasyonu
220 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı koordinesinde İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğünce; 15 ve 16 Ocak tarihinde eş zamanlı olarak İstanbul merkezli 50 ilde akaryakıta bağlı vergi kaçakçılığı ve nitelikli dolandırıcılık yapan bir suç örgütüne yönelik "Silici " kod adlı operasyon gerçekleştirildi. Operasyon kapsamında yapılan çalışmalarda; Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), Gelir İdaresi(GİB) ve Vergi Denetim Kurulu (VDK) ile işbirliği yapıldı. Yürütülen soruşturma kapsamında bilişim sistemleri yoluyla kamu kurumlarını zarara uğrattığı tespit edilen 220 şüpheli gözaltına alındı.
Kamu - Dün
TOBB bünyesinde Atık ve Geri Dönüşüm Sanayi Meclisi kuruldu
Kandemir, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, meclislerin kamu, özel sektör ve sektörel sivil toplum kuruluşlarını yasal zeminde buluşturan bir platform olduğunu belirterek, meclisin oluşturulma aşamasında ortaya koyduğu vizyondan dolayı TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'na teşekkür etti.
Kamu - Dün
'2021 Yılı Yatırım Programı' Resmi Gazete'de yayımlandı
RESMİ Gazete'de yayımlanan 2021 Yılı Yatırım Programı'ndaki 3 bin 91 projeye 138,3 milyar TL ödenek tahsis edildi.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yer alan '2021 Yılı Yatırım Programının Kabulü ve Uygulanmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı'nda, merkezi yönetim bütçesi kapsamındaki kuruluşlar, KİT, özelleştirme kapsamındaki kuruluşlar, döner sermayeli kuruluşlar ve sosyal güvenlik kuruluşlarının projelerine, mahalli idarelerin ise yalnızca dış kredi ile finanse edilen projelerine yer verildi.  138,3 MİLYAR TL ÖDENEK 2021 yılında kamu kurumları tarafından yürütülen 3 bin 91 projeye 138,3 milyar TL ödenek tahsis edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kamu Haberleri | Kamu Haber - Haberler - Kamu haberleri, son dakika kamu haber ve gelişmeleri burada. Fransa'da 'güvenlik yasası' karşıtları yine sokakta: 75 kişi gözaltına alındı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 17.1.2021 01:35:20. #1.15#
title