Kamu Haberleri

Kamu haber, Kamu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kamu - 28.10.2020
Kayseri'de kaçak av yapan 6 kişiye 183 bin TL ceza kesildi
Ayrıca, Hacılar, Yahyalı ve Develi ilçelerinde yasa dışı avlanan şahısların av esnasında kullandıkları 4 adet canlı güvercine, 1 adet doğana, 2 adet ölü kınalı kekliğe, av esnasında kullanılan takozsuz bir adet yarı otomatik tüfeğe, 2 adet akıllı cep telefonuna, 2 adet 2015 model motosiklete mülkiyeti kamuya geçirilmek üzere el konuldu.
Kamu - 28.10.2020
'Sıfır Atık Fikir ve Proje' yarışmasında Yakutiye Belediye Başkanı Uçar'a ödül
Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde gerçekleşen böyle önemli ve anlamlı bir ödülü almanın kendileri için ayrı bir gurur vesilesi olduğunu hatırlattı. Uçar sözlerini şöyle sürdürdü: "Bugün almış olduğumuz ödül bizleri sevindirmiştir. Başta sıfır atık konusunda bizlere cesaret veren ve ufkumuzu açan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve kıymetli eşleri Emine Erdoğan Hanımefendiye, desteği ile her daim yanımızda olan Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum'a ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Her alanda olduğu gibi çevre hizmetlerinde de Yakutiyemiz'i layık olduğu seviyeye getirmeye kararlıyız. Gelecek nesillere bırakabileceğimiz en kıymetli hazine temiz bir çevredir. Ödüle layık görülen, "Asfalt Üretiminde Atık Maddelerin Kullanımı" projemiz Erzurum'a, Yakutiyemiz'e ve hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olsun. Almış olduğumuz bu ödülü gece gündüz demeden Yakutiyeli Hemşehrilerimize hizmet götürme gayreti içerisinde olan Yakutiye Belediyesinin fedakar çalışanlarımıza armağan ediyor, kendilerine yürekten teşekkür ediyorum." Kısa süre önce SONAR ve ORC Anket firmalarının yapmış olduğu kamuoyu yoklamasında Türkiye genelinde en başarılı belediye başkanları arasında ilk üçe girmeyi başaran Dr.
Kamu - 28.10.2020
Fatih Belediyesinin Sıfır Atık Projesi'ne ödül
Proje çerçevesinde atıklar kaynağında ayrı bir şekilde toplanırken okullarda, kamu kurumlarında, sağlık kuruluşlarında, marketlerde ayrı toplama sistemleri oluşturuldu.
Kamu - 28.10.2020
Van Büyükşehir Belediyesi araç yedek parçasında yüzde 40 tasarruf sağladı
Kamu kaynaklarını verimli ve etkin kullanmayı hedefleyen Van Büyükşehir Belediyesi, kendi işgücünde de maksimum düzeyde faydalanarak tasarruf sağlıyor.
Kamu - 27.10.2020
Son dakika haberleri! 2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
2019 yılı kesin hesabında yedek ödenekte yer alan artışa yönelik rakamları paylaşan Oktay, bu kapsamda kamu idarelerine aktarılan ödeneklerin 27,3 milyar lirasının yatırım harcamalarında kullanıldığını belirtti.
Kamu - 27.10.2020
Kütahya'da temasta bulundukları kişileri bildirmeyen 9 Kovid-19 hastası hakkında suç duyurusu
Savcılık tarafından 9 kişi hakkında "bir resmi belgeyi düzenlemek yetkisine sahip olan kamu görevlisine yalan beyanda bulunan kişinin üç aydan iki yıla kadar hapis veya adli para cezası cezalandırılacağı" hükmü kapsamında adli işlem başlatıldığı belirtildi.
Kamu - 27.10.2020
Son dakika haberi | Pertevniyal Lisesi mezunları, online "Pilav ve Aşure Günü" etkinliğinde buluştu
Açıklamada görüşlerine yer verilen Pertevniyal Lisesinden Yetişenler Derneği Başkanı Osman Gültekin, pilav ve aşure günlerinin Pertevniyalliler için her zaman bayram havasında geçtiğini, binlerce kişinin bu organizasyona katıldığını ama bu yıl kamu sağlığı açısından etkinliği okul bahçesinde yapmama kararı aldıklarını anlattı.
Kamu - 27.10.2020
Sağlık personelinin istifasına müsaade edilmeyecek
SAĞLIK Bakanlığı, kamu sağlık hizmetlerinin etkin ve kesintisiz sürmesi için bir dizi tedbir aldı.
Kamu - 27.10.2020
Sağlık personelinin istifa, emeklilik ve izin taleplerine sınırlama
Genelgede, Dünya Sağlık Örgütü tarafından, pandemi olarak kabul edilen Kovid-19 salgını ile mücadelenin kesintisiz, etkin, yayılımının önlenmesi ve salgınla mücadelede görev yapan personeli olası riske karşı koruyabilmek amacıyla başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşlarınca alınması gereken tedbirlere yönelik düzenlemeler yapıldığı ve uygulamaya konulduğu hatırlatıldı.
Kamu - 27.10.2020
Sağlık personelinin istifasına müsaade edilmeyecek
SAĞLIK Bakanlığı, kamu sağlık hizmetlerinin etkin ve kesintisiz sürmesi için bir dizi tedbir aldı.
Kamu - 27.10.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten MKYK toplantısı sonrası önemli açıklamalar
"Bunun fikir özgürlüğü ile ilgisi yoktur" Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'e yönelik saldırılar ve Hollanda Özgürlük Partisi Genel Başkanı Geert Wilders'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik paylaşımı gibi konuların, Avrupa demokrasileri üzerinde hassas olan herkesin titizlikle izlemesi ve takip etmesi gereken konular olduğunu vurgulayan Çelik, "Bu kavramların arkasına Avrupa'ya çok büyük acılar çektirmiş olan faşizmin yeni bir türünü saklıyorlar. Bugün İkinci Dünya Savaşından sonra yaptıkları soykırımın aynısını Müslümanlara yapmak isteyen faşistlerin aslında kendileri için bir alan açma çabasıdır bu. Buna direnmek her demokratın görevidir. Fransa'daki öğretmenin öldürülmesinden de büyük bir üzüntü duyduğumuzu, o hunharca cinayeti kınadığımızı açık bir şekilde ifade ediyoruz ama Macron'un tutup kamu binaların o çirkin ve asla kabul edilemez karikatürleri yansıtması bize göre bir kışkırtmadır, bunun fikir özgürlüğü ile ilgisi yoktur.
Kamu - 27.10.2020
ABD'li senatörlerden Çin'in Uygur politikalarını "soykırım" olarak tanımlanmasına dair tasarı
Tasarıya dair konuşan Senatör Risch, şunları söyledi: "Çin hükümetinin Sincan'da zorla kısırlaştırma, kürtaj ve diğer uygulamaları sistematik olarak kullanması gerçekten iğrenç. Uygurları ve diğer Müslüman azınlıkları hedef alan bu eylemler soykırımı teşkil ediyor ve haliyle bu tasarıda meslektaşlarımın yanında yer almaktan gurur duyuyorum. ABD ve diğer tüm ülkeler, Sincan'da olup bitenlere dikkati çekmeye devam etmelidir." Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki tartışmalı kamplar Çin'de son yıllardaki Uygur Türkleri'nin kimlik ve kültürlerine yönelik ihlaller uluslararası kamuoyu tarafından eleştiriliyor.
Kamu - 27.10.2020
Yunanistan Milli Eğitim Bakanı Kerameos Kovid-19'a yakalandı
Vakalar hızla artıyor Öte yandan, Yunanistan Ulusal Kamu Sağlığı Kurumundan yapılan açıklamada, 1259 yeni vakanın tespit edildiği son 24 saatte 12 kişinin salgın nedeniyle yaşamını yitirdiği bildirildi.
Kamu - 27.10.2020
Son dakika haberi! Sağlık Bakanlığı genelgesine göre, kamu sağlık hizmetinde ihtiyaç duyulan durumlarda zorunlu olarak iller arası geçici görevlendirilen personelin...
Son dakika haberleri... Sağlık Bakanlığı genelgesine göre, kamu sağlık hizmetinde ihtiyaç duyulan durumlarda zorunlu olarak iller arası geçici görevlendirilen personelin derhal ayrılışı yapılarak görevlendirildiği yere gitmesi sağlanacak.
Kamu - 27.10.2020
Bulgaristan Başmüftülüğü'nden Macron'a kınama
Bulgaristan Başmüftülüğü, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslamofobi ve Müslüman düşmanlığı söylemlerini kınayan bir basın bildirisi yayınladı. Başmüftülük, bildiride, "Kamu iletişim araçlarında nefret ifadeleriyle düşmanlığı körüklemek, hakaret ve dini duygularla alay etmek 'ifade özgürlüğü' olarak tanımlanamaz" denildi.
Kamu - 27.10.2020
Washington Post'un Paris temsilcisi: "Fransa, ırkçılıkla mücadele yerine İslam'da reform uğraşında"
"Fransa, Müslümanların yabancılaştırılması üzerinde durmak yerine, İslam'ın pratiklerini etkilemeyi planlıyor" Paty'nin öldürülmesinin ardından Fransa İçişleri Bakanlığının nefreti körükledikleri gerekçesiyle, aralarında İslamofobi'yle mücadele eden ana akım bir grubun da olduğu 50 kadar Fransız-Müslüman kurumun lağvedileceğini açıkladığını hatırlatan McAuley, şunları kaydetti: "Bu metot terörden ziyade başka bir problemi çözmek için tasarlanmış gibi gözüküyor. Özellikle şehirden uzak gettolar ve banliyölerde yaşayan Fransız Müslümanların yabancılaştırılması üzerinde durmak yerine, hükümet, 1400 yıllık bir geçmişe ve 10 milyonu Batı'da olmak üzere 2 milyar barışçıl takipçiye sahip bir inancın pratiklerini etki altına almayı hedefliyor." McAuley, Fransa'nın sekülarizm vizyonunun, ülkenin etnik ve kültürel olarak bugünden çok daha homojen olduğu zamanlara ait olduğunu aktararak, bu vizyonun zamanla İslam'ın kamusal alandaki görünürlüğünü sınırlandırmak gibi hukukta yeri olmayan bir yoruma kavuştuğunu vurguladı.
Kamu - 27.10.2020
Son dakika haber | Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kayısılı teşekkür
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, hafta sonu geldiği Malatya'da partisinin 7. Olağan İl Kongresi'ne katılmış ve kentte toplam bedeli 1 milyar 600 milyon lirayı aşan kamu ve özel sektör yatırımının açılışını gerçekleştirmişti.
Kamu - 27.10.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
"Gelişmiş ülkelerin dahi çaresiz kaldığı salgın sürecini hem sağlık altyapımızla hem gıda ve temizlik tedarik zincirimizle hem de kamu güvenliği bakımından örnek bir yönetimle göğüslediğimize inanıyorum.
Kamu - 27.10.2020
Afganistan'da polis merkezine bombalı ve silahlı saldırı
Afganistan'ın Host vilayetindeki polis merkezine düzenlenen bombalı ve silahlı saldırıda 5 güvenlik görevlisi hayatını kaybetti. Host Emniyet Müdürü Gulam Davut Tarahil, basına yaptığı açıklamada, saldırganlardan 3'ünün bomba yüklü 3 aracı Host'taki polis merkezi girişinde peş peşe patlatmasının ardından diğer 7 saldırganın güvenlik güçleriyle çatışmaya girdiğini söyledi. Saatler süren çatışmanın ardından tüm saldırganların etkisiz hale getirildiğini ifade eden Tarahil, saldırıda 5 güvenlik görevlisinin yaşamını yitirdiğini belirtti. Tarahil, saldırıda ayrıca çoğu sivil 34 kişinin yaralandığını kaydetti. Saldırının şiddetiyle bölgedeki kamu binalarının hasar gördüğü belirtildi.
Kamu - 27.10.2020
Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Koca, İstanbul'daki kamu hastaneleri başhekimleriyle buluştu
Son dakika haberler... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'da kamu hastaneleri başhekimleriyle bir araya geldi.
Kamu - 27.10.2020
FLAŞ
Ömer Çelik: (Macron'un kamu binalarına karikatürleri yansıtması) Provokasyon ve kışkırtmadır.
Kamu - 27.10.2020
(ABD Başkonsolosluk çalışanı Nazmi Mete Cantürk'e 5 yıl 2 ay 15 gün hapis
Son savunmasını yapan sanık Nazmi Mete Cantürk, mütalaayı kabul etmediğini belirterek "FETÖ üyesi olduğumu kabul etmiyorum. ByLock kullanmadım. Bu programı darbe teşebbüsünden sonra duydum. Bu örgüte ait kurum ve kuruluşlarda çalışmadım. FETÖ lideriyle hiçbir zaman görüşmedim. FETÖ'nün hiçbir toplantısına katılmadım, hiçbir zaman örgüte yardımda bulunmadım. Zaman Gazetesine hiç bir dönem abone olmadım. Müdürümün talimatıyla görüşmem gereken makamlarla görüştüm. Bu makamlardaki kişiler devlet tarafından atanmış kamu görevlileridir.
Kamu - 27.10.2020
Bakan Berat Albayrak uluslararası yatırımcılara seslendi Açıklaması
Bakan Albayrak, bu durumun ülkede kamu harcamalarında, sağlık sistemi, sosyal güvenlik ve eğitim alanlarında esneklik sağladığını aktardı.
Kamu - 27.10.2020
Son dakika haber: Kılıçdaroğlu: Teröre karşı ortak duruş sergilemek zorundayız
'İBB BAŞKANINI DAVET ETMEK ZORUNDASIN' Kemal Kılıçdaroğlu, geçen hafta İstanbul'da Covid-19 salgını dolayısıyla toplantı yapıldığını hatırlatarak, şöyle konuştu: "Vali beyin başkanlığında yapılıyor. Bu toplantıya İstanbul büyükşehir belediye başkanı davet edilmiyor. Niçin? Başarıyı sindiremiyorlar. Demokrasiyi sindiremiyorlar. Ekrem Bey, kimin oyuyla geldi? İstanbulluların oyuyla geldi. Benim oyumla değil, ben Ankara'da oy kullandım. İstanbulluların oyuyla geldi. İstanbulluların büyükşehir belediye başkanı. Ekrem Bey, görevini yaparken 'Bunlar AK Parti'li, bunlara ceza verelim, hiç hizmet götürmeyelim' dedi mi? Demedi. Tam tersine her vatandaşa eşit yaklaşmaya özen gösterdi. Ayrıca şunu söyledim, bütün belediye başkanlarıma; 'Bir mahallede yoksullar varsa oraya pozitif ayrımcılık yapacaksınız, oraya daha fazla hizmet götüreceksiniz' dedik ve bunlar yapılıyor. Ama vali toplantı yapıyor, salgın dolayısıyla, İstanbul büyükşehir belediye başkanı davet edilmiyor. Doğru değil. Ahlaki de değil. Sayın valiye hatırlatmak isterim. Sen arabanda Türk bayrağı kullanan bir kişisin. Bindiğin zaman arabana, önünde Türk bayrağı var. Yani sen hem hükümetin hem devletin temsilcisisin. Sen bu bayrağı kullanıyorsan bayrağın gereğini yerine getirmek zorundasın. Böyle bir toplantı yapıldığında da İstanbul büyükşehir belediye başkanını davet etmek zorundasın." 'ADALET YOKSA DEVLET DE YOKTUR' CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 'devlet' denilen kurumun adalet ile yönetilmesi gerektiğini belirterek, şunları kaydetti: "Eğer devlette adalet yoksa o zaman devlet de yoktur. Müyesser Yıldız aylardır hapiste. 'Devletin sırlarını ifşa etti'. Ne için? Yazı yazdığı için. Yazılar nerede? Hala yayımlanıyor. Girin internet sitesine görebilirsiniz. Hangi sır? Selahattin Demirtaş beraat eder başka bir dosya, beraat eder başka bir dosya; içeride. Ahmet Altan yıllardır içeride. O da tahliye edildi, tekrar içeri alındı. Osman Kavala aynı şekilde. Peki sen adalet bakanıysan, adalet kurumu sana bir şekilde bağlı ise Hakimler ve Savcılar Kurulu başkanlığını yapıyorsan bu yanlış giden düzene bir çomak sokmayacak mısın? 'Burada bir şeyler yanlış gidiyor arkadaş' demeyecek misin? Ayrıca yasaların sana verdiği bir yetki de var. Kamu yararına belirli kararları bozabiliyorsun.
Kamu - 27.10.2020
Bakan Varank: "Dalgalanmalar Türkiye ekonomisinin üretim gücünden ve sanayisinden bağımsız"
"Üretim, tüketim ve dış ticaret gibi ekonominin can damarları derin yaralar aldı" Korona virüsle birlikte, tüm dünyanın yeni bir düzene alışmaya çalıştığını vurgulayan Bakan Varank, "Üretim, tüketim ve dış ticaret gibi ekonominin can damarları derin yaralar aldı. Tabi böylesine bir dönemde, kamu tarafından izlenen politikalar çok daha fazla önem kazanmış durumda.
Kamu - 27.10.2020
Son Dakika | Kılıçdaroğlu: Teröre karşı ortak duruş sergilemek zorundayız
'İBB BAŞKANINI DAVET ETMEK ZORUNDASIN' Kemal Kılıçdaroğlu, geçen hafta İstanbul'da Covid-19 salgını dolayısıyla toplantı yapıldığını hatırlatarak, şöyle konuştu: "Vali beyin başkanlığında yapılıyor. Bu toplantıya İstanbul büyükşehir belediye başkanı davet edilmiyor. Niçin? Başarıyı sindiremiyorlar. Demokrasiyi sindiremiyorlar. Ekrem Bey, kimin oyuyla geldi? İstanbulluların oyuyla geldi. Benim oyumla değil, ben Ankara'da oy kullandım. İstanbulluların oyuyla geldi. İstanbulluların büyükşehir belediye başkanı. Ekrem Bey, görevini yaparken 'Bunlar AK Parti'li, bunlara ceza verelim, hiç hizmet götürmeyelim' dedi mi? Demedi. Tam tersine her vatandaşa eşit yaklaşmaya özen gösterdi. Ayrıca şunu söyledim, bütün belediye başkanlarıma; 'Bir mahallede yoksullar varsa oraya pozitif ayrımcılık yapacaksınız, oraya daha fazla hizmet götüreceksiniz' dedik ve bunlar yapılıyor. Ama vali toplantı yapıyor, salgın dolayısıyla, İstanbul büyükşehir belediye başkanı davet edilmiyor. Doğru değil. Ahlaki de değil. Sayın valiye hatırlatmak isterim. Sen arabanda Türk bayrağı kullanan bir kişisin. Bindiğin zaman arabana, önünde Türk bayrağı var. Yani sen hem hükümetin hem devletin temsilcisisin. Sen bu bayrağı kullanıyorsan bayrağın gereğini yerine getirmek zorundasın. Böyle bir toplantı yapıldığında da İstanbul büyükşehir belediye başkanını davet etmek zorundasın." 'ADALET YOKSA DEVLET DE YOKTUR' CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 'devlet' denilen kurumun adalet ile yönetilmesi gerektiğini belirterek, şunları kaydetti: "Eğer devlette adalet yoksa o zaman devlet de yoktur. Müyesser Yıldız aylardır hapiste. 'Devletin sırlarını ifşa etti'. Ne için? Yazı yazdığı için. Yazılar nerede? Hala yayımlanıyor. Girin internet sitesine görebilirsiniz. Hangi sır? Selahattin Demirtaş beraat eder başka bir dosya, beraat eder başka bir dosya; içeride. Ahmet Altan yıllardır içeride. O da tahliye edildi, tekrar içeri alındı. Osman Kavala aynı şekilde. Peki sen adalet bakanıysan, adalet kurumu sana bir şekilde bağlı ise Hakimler ve Savcılar Kurulu başkanlığını yapıyorsan bu yanlış giden düzene bir çomak sokmayacak mısın? 'Burada bir şeyler yanlış gidiyor arkadaş' demeyecek misin? Ayrıca yasaların sana verdiği bir yetki de var. Kamu yararına belirli kararları bozabiliyorsun.
Kamu - 27.10.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Aksu, 223 kamu idaresinin 2021 yılı bütçesi ile 225 kamu idaresinin kesin hesabını görüştüklerine işaret etti.
Kamu - 27.10.2020
CHP'li Adıgüzel, fındık alım fiyatının revize edilmesini istedi
Bugünlerde kamuoyuna yansıyan SMA hastalarının bulunduğunu ifade eden Adıgüzel, "Aileler yüksek maliyet ve devletin tedavi masraflarını karşılamaması nedeniyle genellikle yardım kampanyalarıyla yol almaya çalışıyorlar.
Kamu - 27.10.2020
Son dakika: Aile Bakanlığı, binlerce vatandaşa yeni "aile eğitimleri" ile ulaşacak
Kadınların kamuda yönetim ve karar organlarında daha fazla oranda yer almalarını sağlayamaya yönelik farkındalık artırılacak, yönlendirici ve teşvik edici yöntemler geliştirilecek.
Kamu - 27.10.2020
"Sivil Toplum Buluşmaları" etkinliğinin ikincisi Gaziantep'te gerçekleştirildi
Gaziantep İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Özbey Tan ise yerelde kamu-sivil toplum ilişkisin önemine değinerek, özellikle son yıllarda hızla artan başarılı iş birliklerinin olduğunu belirtti.
Kamu - 27.10.2020
Kırşehir'de Kovid-19 izolasyon denetimlerinde Kızılay ve AFAD gönüllüleri de görev alacak
Denetim ekiplerinin personel, araç gereç ihtiyaçlarının teminine ve idamesine yönelik başta belediyeler olmak üzere sivil toplum kuruluşları dahil tüm kamu kurum ve kuruluşlarının katkı vermesinin kararlaştırıldığı ifade edilen açıklamada, mahalle denetim ekiplerinin izolasyon denetimlerinde Kızılay ve AFAD gönüllülerinin görev almasının sağlanması, ayrıca apartman ve site yöneticileri, özel güvenlik görevlileri, şantiye sorumlusu gibi kişilerin de sürece katkı vermesinin planlandığı aktarıldı.
Kamu - 27.10.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
Adalet Bakanı Gül'e seslenen Kılıçdaroğlu, "Sen adalet bakanıysan, adalet kurumu sana bağlıysa, HSK başkanlığını yapıyorsan bu yanlış giden düzene bir çomak sokmayacak mısın? 'Burada bir şeyler yanlış gidiyor.' demeyecek misin? Yasaların sana verdiği yetki de var ayrıca. Kamu yararına bazı kararları bozup 'Tekrar görüş' diyebiliyorsun.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kamu Haberleri | Kamu Haber - Haberler - Kamu haberleri, son dakika kamu haber ve gelişmeleri burada. Kayseri'de kaçak av yapan 6 kişiye 183 bin TL ceza kesildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 01:09:51. #1.15#
title