Kabil Haberleri

Kabil haber, Kabil son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kabil - Dün
GÜNDEM ÖZETİ / 17 Eylül 2021
(Kabil/Ankara) GÜNCEL 1- Dünya genelinde Kovid-19'a ilişkin gelişmeler takip ediliyor.
Kabil - Dün
ABD'de Cumhuriyetçi senatörler, Taliban'ın "terör örgütü listesine" alınmasını talep etti
Senatörler, Kabil'in düşmesinden ve ABD'nin çekilmesinden sonra Taliban'ın sokaklarda ABD ile çalışmış kişileri aradığını ileri sürerek, "Taliban'ın şu anda Afgan Ulusal Savunma ve Güvenlik Kuvvetleri tarafından kullanılmak üzere verilmiş çok büyük miktardaki gelişmiş askeri teçhizatı kontrol etmesinden de endişe duyuyoruz.
Kabil - Dün
Son dakika haberi! Avrupa Parlamentosu'nda Taliban'ı tanımaksızın operasyonel ilişki kurmayı öngören tasarı kabul edildi
ABD birliklerinin Afganistan'dan çekilmesine yol açan siyasi süreç ve askeri planlamanın tek taraflı olarak ve NATO müttefikleri ile yeterli koordinasyon olmaksızın gerçekleştirilmesinden üzüntü duyulduğu belirtilen tasarıda, Kabil'deki kurtarma operasyonu sırasında, AB ülkeleri arasında özellikle ABD ile iletişim konusunda herhangi bir iş birliği veya koordinasyon yapılmadığına dikkat çekildi.
Kabil - Dün
ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi'ne göre Taliban'ın güç paylaşımını Eşref Gani sekteye uğrattı
ABD'nin, Afganistan Özel Temsilcisi Zalmay Halilzad, Taliban'ın Afganistan'ın eski Cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin ayrılışı öncesinde Kabil'e girmemeyi ve gelecekteki hükümeti tartışmayı kabul ettiğini söyledi.
Kabil - Dün
Pakistan'ın Kabil Büyükelçisi Han, ülkesinin Pencşir'deki çatışmalara müdahil olduğu iddialarını reddetti (1)
Pakistan'ın Kabil Büyükelçisi Mansur Ahmed Han ile röportaj Pakistan'ın Kabil Büyükelçisi Han, ülkesinin Pencşir'deki çatışmalara müdahil olduğu iddialarını reddetti: -"Tamamen reddediyorum.
Kabil - Dün
GÜNDEM / 16 Eylül 2021
(Kabil/Ankara) (Fotoğraflı-Görüntülü) GÜNCEL 1- MİT operasyonuyla Türkiye'ye getirilen FETÖ'nün sözde Orta Asya sorumlusu Orhan İnandı, Ankara 23.
Kabil - Dün
Son dakika haber: ABD'nin, DEAŞ'lı olduğu iddiasıyla Afganistan'da öldürdüğü Ahmadi'nin iş arkadaşları konuştu
Gelen son dakika haberine göre ABD'nin Afganistan'dan çekilme sürecinde Kabil'de düzenlediği hava saldırısında, terör örgütü DEAŞ mensubu olduğu gerekçesiyle hedef aldığı yardım kuruluşu çalışanı Zemari Ahmadi'yi, iş arkadaşları "yetenekli biri" olarak tanımladı.
Kabil - 15.09.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 16 Eylül 2021
(Kabil/Ankara) GÜNCEL 1- MİT operasyonuyla Türkiye'ye getirilen FETÖ'nün sözde Orta Asya sorumlusu Orhan İnandı, Ankara 23.
Kabil - 15.09.2021
ABD Dışişleri Sözcüsü Price: "Türkiye ve Katar, Kabil'den normal uçuşların da başlaması için çalışıyor"
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Kabil havalimanından charter uçuşlarının yanı sıra normal uçuşların da başlaması için Türkiye ve Katar'ın çaba gösterdiğini belirtti.
Kabil - 15.09.2021
ABD, Afganistan'dan tahliye edileceklerin uçuşlarını, kızamık salgını nedeniyle 7 gün daha erteledi
"Sivil kayıp" iddialarına kaçamak yanıt Psaki, Biden yönetiminin Afganistan'dan çıkmadan önce Kabil havalimanı yakınlarında düzenledikleri insansız hava aracı (İHA) saldırısında hedef alınan kişinin DEAŞ terör örgütü üyesi değil de bir sivil olduğu iddialarının doğru olması durumunda Biden'ın sorumluluk alıp almayacağı sorusuna kaçamak yanıt verdi.
Kabil - 15.09.2021
İngiltere'de kabine değişikliği
Raab'ın Afganistan'ın başkenti Kabil'in geçen ay Taliban'ın eline geçerken tatilde olduğu ve tahliyeler için gerekli telefon görüşmesini yapmadığı ortaya çıkmış ve muhalefet istifasını istemişti.
Kabil - 15.09.2021
Afganistan Merkez Bankası, ekonomik işlemlerde Afgan para biriminin kullanılmasını istedi
Ülkede nakit yetersizliği ve ekonomik kriz Taliban'ın başkent Kabil'i kontrol altına almasının ardından yaklaşık iki hafta kapalı kalan bankalar, halkın nakit ihtiyacına cevap veremiyor.
Kabil - 15.09.2021
İran, Afganistan'a uçuşlara yeniden başladı
Kabil Havalimanına iniş yapan İran uçağının, Taliban'ın ülkeye hakim olmasından sonra bu ülkeye yapılan ilk ticari uçuşu gerçekleştirdiği belirtildi.
Kabil - 15.09.2021
GÜNDEM / 15 Eylül 2021
(Kabil/Ankara) (Fotoğraflı-Görüntülü) GÜNCEL 1- Dünya genelinde Kovid-19'a ilişkin gelişmeler takip ediliyor.
Kabil - 14.09.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 15 Eylül 2021
(Kabil/Ankara) GÜNCEL 1- Dünya genelinde Kovid-19'a ilişkin gelişmeler takip ediliyor.
Kabil - 14.09.2021
AB Yüksek Temsilcisi Borrell: Taliban'ı tanımasak da ilişki kurmalıyız
"Taliban'dan insan haklarına saygı istemek belki tezat gibi görünecek ama bunu onlardan talep etmek zorundayız." diyen Borrell, başkent Kabil'de AB'nin bir mevcudiyet göstermesini planladıklarını aktardı.
Kabil - 14.09.2021
Çin'den Afganistan'a 15 milyon dolar yardım sözü
Çin'in Kabil Büyükelçisi Wang Yu, Taliban yönetiminin "Dışişleri Bakanlığı Vekilliği" makamında bulunan Emirhan Muttaki'yi ziyaret etti.
Kabil - 14.09.2021
Taliban'ın kontrolündeki Kabil havalimanında kadın personel işlerine döndü
Afganistan'ın başkenti Kabil'deki Uluslararası Hamid Karzai Havalimanı'nda kadın personel yeniden işbaşı yaptı.
Kabil - 14.09.2021
Taliban, "Şah Mesud'un kabrini tahrip ettikleri" iddiasını yalanladı
Taliban, 15 Ağustos'ta Kabil'i ele geçirmesinin ardından 2 hafta sonra Şah Mesud'un oğlu Ahmed Mesud'un liderliğini yaptığı Afganistan Ulusal Direniş Cephesi'nin mevzilendiği Pencşir vilayetine saldırmış, o günlerde, aynı yerde bulunan Şah Mesud'un kabrinin tahrip edildiğine dair sosyal medyada görüntüler yer almıştı.
Kabil - 14.09.2021
İspanya, Afganistan'daki iş birlikçilerinin tahliyesi konusunda Katar'dan destek aldı
Albares, Katar Emiri ile görüşmesinde, Kabil'de havalimanının uluslararası uçuşlarda kullanımı ve Katar'ın bu konudaki teknik desteğinin de ele alındığını kaydetti.
Kabil - 14.09.2021
Katar, Kabil'deki uluslararası havalimanında Türkiye ile teknik çalışmalar yürüttüklerini açıkladı
Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, Katar ve Türkiye'nin Afganistan'ın başkenti Kabil'deki Uluslararası Hamid Karzai Havalimanı'nda teknik çalışmalar yürüttüğünü ve havalimanının güvenliğinin sağlanmasına ilişkin görüşmelerin devam ettiğini söyledi.
Kabil - 14.09.2021
Büyükelçi Göksu Türkiye ile Katar'ın Afganistan konusunda yakın temas içinde olduğunu belirtti
Göksu, Kabil Hamid Karzai Uluslararası Havalimanının Afganistan'da mahsur kalanlar için bir can simidi olarak yeniden işletilmesi konusunda Türkiye ile Katar arasında verimli bir iş birliği olduğuna dikkat çekti.
Kabil - 14.09.2021
Pakistan-Afganistan arasındaki Torkham sınırından yaya geçişleri tekrar başladı
Yetkililere göre, Taliban'ın 15 Ağustos'ta Kabil'de kontrolü ele almasının ardından 30 binin üzerinde Afganistan vatandaşı Torkham sınırından ülkesine döndü.
Kabil - 14.09.2021
GÜNDEM / 14 Eylül 2021
(Kabil/Ankara) (Fotoğraflı-Görüntülü) GÜNCEL 1- Dünya genelinde Kovid-19'a ilişkin gelişmeler takip ediliyor.
Kabil - 14.09.2021
Afganistan'dan çekilme süreci, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ve Kongre üyelerinin tartışmasına neden oldu
Oturum sırasında Florida Temsilcisi Cumhuriyetçi Brian Mast, Kabil Hamid Karzai Uluslararası Havaalanı'nın kapısında düzenlenen saldırıda ölen 13 ABD askerinin fotoğraflarını göstererek, bu askerlerin ailelerinin, yönetimden dürüstlük beklediğini dile getirdi.
Kabil - 14.09.2021
13 Eylül 2021 Haberleri
13 Eylül 2021 Manşet Haberleri.
Kabil - 13.09.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 14 Eylül 2021
(Kabil/Ankara) GÜNCEL 1- Dünya genelinde Kovid-19'a ilişkin gelişmeler takip ediliyor.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kabil Haber, Kabil Son Dakika Haberleri - Haberler - Kabil haber sayfamızda Kabil haberleri okuyabilir, Kabil son dakika haberleri ve güncel Kabil gelişmelerini görebilirsiniz. GÜNDEM ÖZETİ / 17 Eylül 2021.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.9.2021 06:13:25. #1.15#

title