JOE BİDEN HABERLERİ

Joe Biden haber, Joe Biden son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Joe Biden

Joe Biden

Doğum Tarihi 20.11.1942 - ...

Joe Biden Kimdir ?

JOE BİDEN KİMDİR? Joe Biden Doğum Tarihi: 20 Kasım 1942 Joe Biden Kaç Yaşında: 77 yıl yaşında Joe Biden Nereli: Scranton, Pensilvanya, ABD Joe Biden Boy: 1,83 m Joe Biden Parti: Demokratik Parti Eğitim:Delaware Üniversitesi, Newark Syracuse Üniversitesi Joseph Robinette Biden Jr. (20 Kasım 1942), Amerika Birleşik Devletleri'nin 47. başkan yardımcısıdır.
Biyografinin devamı için tıklayın
Joe Biden - Bugün
Kaşıkçı raporunun ardından ABD'li siyasetçilerden yönetime "sorumlulardan hesap sorulsun" çağrısı
ABD'de, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın onayıyla işlendiğine ilişkin istihbarat raporunun yayımlanmasının ardından, ülkedeki siyasetçiler Joe Biden yönetimine "sorumlularda hesap sorma" çağrısı yaptı.
Joe Biden - Bugün
Son dakika haber... Biden yönetiminin, Kaşıkçı cinayeti nedeniyle Muhammed bin Selman'a yaptırım uygulamaması, basının tepkisini çekti
Son dakika haber... ABD'de Başkan Joe Biden yönetiminin, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin rapora rağmen, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a yaptırım uygulamaması basında tepki çekti.
Joe Biden - Dün
Pentagon, Suriye saldırısında 9 binayı yok ettiklerini ve 2 binayı kullanılmaz hale getirdiklerini açıkladı
Kongrenin saldırılar konusunda bilgilendirildiğini belirten Kirby, ABD Başkanı Joe Biden'ın önceki gün sabah saatlerinde saldırıya onay verdiğini açıkladı.
Joe Biden - Dün
Beyaz Saray: Suriye'deki operasyondan önce Pentagon, Kongre liderlerini bilgilendirdi
ABD Başkanı Joe Biden'ın Teksas ziyareti esnasında, uçaktaki gazetecilere açıklama yapan Psaki, dün geceki operasyon ile ilgili ilk kez konuştu.
Joe Biden - Dün
BM'den ABD'nin Suriye'deki İran destekli gruplara saldırısının ardından itidal çağrısı
ABD Savunma Bakanlığı, son zamanlarda Irak'ta düzenlenen roketli saldırılara karşılık Başkan Joe Biden'ın talimatıyla doğu Suriye'de İran destekli silahlı gruplarca kullanılan bir yapının havadan vurulduğunu bildirmişti.
Joe Biden - Dün
Yemen'deki Husiler, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyonun saldırılarını protesto etti
Husilere bağlı Yüksek Siyasi Konsey Üyesi Muhammed Ali el-Husi, Sana'da göstericilere hitaben yaptığı konuşmada, "ABD Başkanı Joe Biden ve ABD'nin Yemen Özel Temsilcisi olarak Tim Lenderking'in Yemen için bir barış planı yok.
Joe Biden - Dün
Demokrat Senatör Kaine: "Biden yönetimi Suriye saldırısının yasal zemini konusunda Kongreye brifing vermeli"
Demokrat Senatör Tim Kaine, Suriye'deki İran destekli gruplara yönelik hava saldırısı düzenleyen Joe Biden yönetimine, "saldırının yasal zemini" üzerine Kongreyi bilgilendirmesi çağrısında bulundu.
Joe Biden - Dün
ABD'nin Suriye'deki İran destekli gruplara saldırısında Irak Hizbullahı'na bağlı 1 kişi öldü
ABD Savunma Bakanlığı, son zamanlarda Irak'ta düzenlenen roketli saldırılara karşılık Başkan Joe Biden'ın talimatıyla doğu Suriye'de İran destekli silahlı gruplarca kullanılan bir yapının havadan vurulduğunu bildirmişti.
Joe Biden - Dün
Biden: "ABD, Rusya'nın Kırım'ı sözde ilhakını asla tanımayacak"
ABD Başkanı Joe Biden, ülkesinin Rusya'nın Kırım'ı "sözde ilhakını" asla tanımayacağını ve Rusya'nın saldırgan tavırlarına karşı, Ukrayna'nın yanında olacaklarını vurguladı.
Joe Biden - Dün
İngiltere'den, ABD'nin Suriye'deki İran destekli gruplara karşı hava saldırıları düzenlemesine destek
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, "Başkan Joe Biden'ın talimatı üzere ABD kuvvetleri doğu Suriye'de İran destekli silahlı gruplarca kullanılan bir yapıya hava saldırısı düzenledi.
Joe Biden - Dün
Biden yönetimi gölgesinde BAE- Suudi Arabistan ittifakının geleceği
Yaklaşık 4 yıl süren abluka, Joe Biden'ın başkan seçilmesi ve Suudi Arabistan'a yönelik ABD ilişkilerinin yeniden değerlendirilmesine, insan hakları ihlallerine öncelik verilmesine ve Yemen savaşında Suudi Arabistan'a silah satışı ile askeri desteğin durdurulmasına dayalı yeni politikası ile birlikte sona erdi.
Joe Biden - Dün
ABD Başkanı Biden ile Kenya Devlet Başkanı Kenyatta bölgesel iş birliğini görüştü
ABD Başkanı Joe Biden, Kenya Devlet Başkanı Uhuru Kenyatta ile yaptığı telefon görüşmesinde, ABD'nin bölgede Kenya'yla iş birliği yapma arzusunu dile getirdi.
Joe Biden - Dün
ABD Suriye'deki İran destekli gruplara saldırı düzenledi
Yetkili, saldırıya ilişkin detay vermezken, Amerikan medyasında yer alan haberlerde ABD Başkanı Joe Biden'ın saldırıya onay verdiği ve bunun tek bir hava saldırısı olduğu iddia edildi.
Joe Biden - Dün
ABD Suriye'deki İran destekli gruplara saldırı düzenledi
Yetkili, saldırıya ilişkin detay vermezken, Amerikan medyasında yer alan haberlerde ABD Başkanı Joe Biden'ın saldırıya onay verdiği ve bunun tek bir hava saldırısı olduğu iddia edildi.
Joe Biden - Dün
Son dakika haber... Netanyahu, İran'ın nükleer silaha sahip olmasını sadece sert yaptırımlar ve askeri tehditlerin engelleyeceğini belirtti
İran'a yönelik yaptırımların büyük ölçüde ABD Başkanı Joe Biden'a bağlı olduğunu dile getiren Netanyahu, İsrail'in her zaman "inandırıcı askeri tehdit" olmayı sürdüreceğini kaydetti.
Joe Biden - Dün
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Suudi mevkidaşı ile insan haklarına ilişkin ilerlemeleri görüştü
ABD'de, Joe Biden yönetiminin, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin raporun açıklanması ile birlikte sorumlulara karşı adım atacağı konuşulurken, Blinken'ın, Suudi mevkidaşını araması dikkati çekti.
Joe Biden - Dün
ABD Başkanı Biden, Suudi Arabistan Kralı Selman ile telefonda görüştü
ABD Başkanı Joe Biden, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ile yaptığı telefon görüşmesinde ikili ilişkileri ele aldı.
Joe Biden - Dün
Biden yönetimi, Kaşıkçı raporunun ardından sorumlulara karşı adım atmaya hazırlanacak
ABD Başkanı Joe Biden'ın ve Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın söz konusu rapora olan inancının tam olduğunu vurgulayan Price, raporun tam olarak ne zaman açıklanacağı konusuna net bir yanıt vermekten kaçındı.
Joe Biden - Dün
Göreve geldiğinden beri ABD'de 50 milyon doz Kovid-19 aşısı yapılan Başkan Joe Biden Açıklaması
ABD'de, Başkan Joe Biden'ın göreve geldiği günden bu yana 50 milyon doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yapılırken, ülkedeki toplam aşı sayısı 66 milyon doza ulaştı.
Joe Biden - 25.02.2021
Ürdün Kralı Abdullah: "Filistin-İsrail barış müzakerelerinin canlanması için katkı sağlamaya hazırız"
Arap kamuoyunda ABD Başkanı Joe Biden'ın göreve gelmesiyle barış müzakerelerinin yeniden başlayabileceği ihtimalleri gündeme geliyor.
Joe Biden - 25.02.2021
ABD Senatosundan Biden'ın Enerji Bakanı adayı Jennifer Granholm'a onay
ABD Senatosu, Başkan Joe Biden'ın Enerji Bakanlığına aday gösterdiği eski Michigan Valisi Jennifer Granholm'a onay verdi.
Joe Biden - 25.02.2021
İsrail televizyonu: "İsrail, savunma ittifakı kurmak için Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn ile görüşüyor"
İsrail'in Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn ile dörtlü savunma ittifakı kurmak için müzakere yürüttüğü yönündeki haberin ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin 2015'te imzalanan ve eski ABD Başkanı Donald Trump'ın 2018'de çekildiği nükleer anlaşmaya dönme sinyalleri vermesinin ardından gelmesi dikkati çekti.
Joe Biden - 25.02.2021
Zarif, Avrupa'nın ABD yaptırımlarına karşı çıkmasına rağmen 3 yıldır İran ile ticaret yapmadığını söyledi
ABD'de göreve gelen Joe Biden yönetimi, Tahran'ın anlaşmadaki taahhütlerini yerine getirmesi halinde anlaşmaya geri döneceklerini duyurmuştu.
Joe Biden - 25.02.2021
Bahreyn Veliaht Prensi, İsrail Başbakanı Netanyahu'ya ülkesine ziyaret davetini yineledi
İsrail kaynaklarına göre, ABD Başkanı Joe Biden yönetimi, İran ile 2015 yılında imzalanan ancak eski Başkan Donald Trump yönetiminin çekildiği nükleer anlaşmaya dönmek için müzakereler başlatmaya çalışıyor.
Joe Biden - 25.02.2021
Honduras, uyuşturucuyla mücadelede iş birliğinin tehlikeye girebileceği konusunda ABD'yi uyardı
Vermont Senatörü Patrick Leahy, Illinois Senatörü Richard Durbin ve Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren'ın da desteklediği tasarı, ABD Başkanı Joe Biden'ı, Hernandez'e karşı yaptırımlar uygulamaya ve Hernandez'in uyuşturucu kaçakçılığında organik bir görevi olup olmadığına karar vermeye çağırıyor.
Joe Biden - 25.02.2021
ABD'de Joe Biden dönemi ve yeni küresel denklem
Yeni başkan Joe Biden döneminde ABD'nin küresel diplomasi alanında yeniden liderlik rolünü üstlenmeyi denemesi, Çin'in güçlenme çabalarını frenlenmesi ve Rusya'ya karşı daha sert bir tutum takınması bekleniyor.
Joe Biden - 25.02.2021
ABD Başkanı Biden yeşil karttaki kısıtlamaları kaldırdı
SAN ABD Başkanı Joe Biden, eski başkan Donald Trump'ın ABD'de yaşama ve çalışma izni sağlayan yeşil karta getirdiği kısıtlamaları kaldırdı.
Joe Biden - 25.02.2021
ABD Başkanı Biden, tedarik zincirini güçlendirmeye yönelik kararname imzaladı
ABD Başkanı Joe Biden, yüksek kapasiteli batarya, ilaç, kritik mineraller ile otomobil, telefon ve askeri teçhizat gibi ürünlerde kullanılan yarı iletkenlerin tedarik zincirini güçlendirerek imalatı artırmayı amaçlayan yeni bir kararname imzaladı.
Joe Biden - 25.02.2021
Yemen'deki Husiler: "ABD'nin tutumu, sözden öteye geçmedi. Gerçek anlamda herhangi bir ilerleme göremedik"
Yönetime geldikten sonra, selefi Donald Trump'ın aldığı kararlar ve izlediği politikanın aksi istikamette yol alan Joe Biden, bu kapsamda, Tim Lenderking'i, Yemen Özel Temsilcisi olarak atama, Husileri yabancı terör örgütleri listesinden çıkarma, Yemen'deki savaşta Suudi Arabistan'a verdiği askeri desteği sona erdirme ve ilgili silah satışlarını durdurma kararı almıştı.
Joe Biden - 25.02.2021
Pentagon, CENTCOM dahil birçok savunma bütçesi kalemine inceleme başlattı
Joe Biden'ın 20 Ocak'ta görevi devralmasından bir süre sonra iş başına gelen Biden'ın Pentagon ekibi 2022 bütçesini yetiştirmeye çalışıyor.
Joe Biden - 24.02.2021
Beyaz Saray: Kaşıkçı cinayetiyle ilgili rapor yakında yayınlanacak
BİDEN, KRAL SALMAN İLE TELEFONDA GÖRÜŞECEK Psaki, ABD Başkanı Joe Biden'ın, Suudi Arabistan Kralı Salman ile telefonda görüşeceğini belirtti.
Joe Biden - 24.02.2021
Beyaz Saray, Cemal Kaşıkçı raporunun kısa süre içinde açıklanmasını bekliyor
Psaki, ABD Başkanı Joe Biden'ın yakın zamanda Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ile telefonda görüşeceğini de belirtti.
Joe Biden - 24.02.2021
Biden'ın CIA Direktörü adayı Burns, Senatodaki adaylık oturumunda Çin ve Rusya'yı hedef aldı
ABD Başkanı Joe Biden'ın Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörlüğüne aday gösterdiği eski diplomat William Burns, Senatodaki adaylık oturumunda, ABD'nin istihbarat açısından en önemli rakiplerinin önce Çin, ardından Rusya olduğunu söyledi.
Joe Biden - 24.02.2021
Biden yönetimi, toplum sağlığı merkezleri ile aşevlerine 25 milyon maske gönderecek
ABD'de Joe Biden yönetimi, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı toplum sağlığı merkezleri ile aşevlerine 25 milyon maske göndereceğini açıkladı.
Joe Biden - 24.02.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
ABD'de Joe Biden yönetimi, salgına karşı toplum sağlığı merkezleri ile aşevlerine 25 milyon maske göndereceğini açıkladı.
Joe Biden - 24.02.2021
ABD, BM İnsan Hakları Konseyine üyelik için adaylığını açıkladı
ABD Başkanı Joe Biden yönetimi, 8 Şubat'ta merkezi Cenevre'de bulunan Konsey'e "gözlemci" olarak katılma kararı almıştı.
Joe Biden - 24.02.2021
Yemenli uzmana göre, Marib'deki çatışmalardan İran ve ABD de çıkar sağlıyor
Muhammed, İran'ın, ABD'de Joe Biden'ın başkanlığa gelişini yeni kazanımlar elde etme fırsatı olarak gördüğünü ve özellikle 2015'teki nükleer anlaşmanın yeniden canlandırılabileceğini düşündüğünü söyledi.
Joe Biden - 24.02.2021
Kutup soğuklarının vurduğu Teksas'ın elektrik şebekesi operatörünün yönetim kurulu üyeleri istifa ediyor
ABD Başkanı Joe Biden da 20 Şubat'ta, kutup soğukları nedeniyle Teksas eyaletinde "büyük felaket" ilan etmiş, eyalete federal yardım emrini vermişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Joe Biden Haberleri | Joe Biden Kimdir - Haberler - Joe Biden haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Joe Biden kimdir, hayatı ve biyografisi. ABD eski Başkanı Trump'ın oğlundan Joe Biden'a 'Teksas' eleştirisi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.2.2021 14:09:15. #1.15#
title