Haliç Haberleri

Haliç haber, Haliç son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Haliç 26.5.2020
HALİÇ SURUNUN CİBALİ KAPISI ARAÇ VE YAYA GEÇİŞİNE KAPATILDI
Haliç Sur Kapılarından biri olan Cibali Kapısı'nda, yıkılma tehlikesi nedeniyle restorasyon çalışması yapılacağı duyuruldu.
Haliç 26.5.2020
D-100'DE NEFES KESEN KOVALAMACA... KİLOMETRELERCE KAÇAN ARAÇ BÖYLE YAKALANDI
FATİH Haliç yakınlarında sokağa çıkma kısıtlamaları kapsamında denetleme yapan polis ekiplerinin 'dur' ihtarına uymayan sürücü, otomobiliyle ara sokaklarda polis otosuna çarptı, lastiği patladı, jant üzerinde kilometrelerce kaçtı.
Haliç 26.5.2020
CADDEBOSTAN SAHİLİ'NDE ÇEMBERLİ SOSYAL MESAFE DÖNEMİ
Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralına uyulması için Caddebostan'da "çemberli sosyal mesafe" uygulaması başlatıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri belirli aralıklarla sahile çemberler çizdi. İBB ekipleri bugün de Kadıköy'deki Caddebostan Marmara Yelken Kulübü önünde bulunan alanda çalışmalarına devam etti. Anadolu ve Avrupa Yakası'ndaki yeşil alanlarda yapılacak olan uygulama için en az 1,8 metrelik aralıklarla, 2,4 metre çapında çemberler çizildiği belirtildi. Çizgilerde, çimlere zarar vermeyen maddeler kullanıldı ve çimler büyüdükçe çizgilerin yeniden boyanmasının planlandığı öğrenildi. Parkların kapasitesine göre belirlen çemberler ile yüksek hareketliliğin ve ziyaretçi sayısının önüne geçilmesi amaçlanıyor.  İZOLASYONUN KORUNMASI AMAÇLANIYOR Çemberli sosyal mesafe uygulaması kentin iki yakasındaki parklarda hayata geçirilmeye başlandı. Anadolu Yakası'nda Üsküdar, Kadıköy, Maltepe, Kartal, Pendik sahil parkları ile Avrupa Yakası'nda Florya Sosyal Tesisleri, Küçükçekmece Sahil Parkı, Haliç İTO Parkı, Maçka ve Bebek parklarına sosyal mesafeli oturma düzenini belirten çizgiler eklendi.
Haliç 26.5.2020
CADDEBOSTAN SAHİLİ'NDE ÇEMBERLİ SOSYAL MESAFE DÖNEMİ
Koronavirüs tedbirleri kapsamında Kadıköy Caddebostan sahilindeki yeşillik alana vatandaşların sosyal mesafeyi korunması amacıyla çemberler çizildi.  Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralına uyulması için Caddebostan'da "çemberli sosyal mesafe" uygulaması başlatıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri belirli aralıklarla sahile çemberler çizdi. İBB ekipleri bugün de Kadıköy'deki Caddebostan Marmara Yelken Kulübü önünde bulunan alanda çalışmalarına devam etti. Ayrıca ekiplerin çalışmalarının Anadolu Yakası'nda Üsküdar, Kadıköy, Maltepe, Kartal ve Pendik'deki sahil kenarlarındaki parklarla yeşil alanlarda, Avrupa Yakası'nda ise Florya Sosyal Tesisleri, Küçükçekmece Sahil Parkı, Haliç İTO Parkı, Maçka ve Bebek parklarında devam edeceği öğrenildi.
Haliç 26.5.2020
İstanbul'un parklarında "çemberli sosyal mesafe" dönemi
Çemberler, Anadolu Yakası'nda Üsküdar, Kadıköy, Maltepe, Kartal ve Pendik sahil parkları ile Avrupa Yakası'da Florya Sosyal Tesisleri, Küçükçekmece Sahil Parkı, Haliç İTO Parkı, Maçka ve Bebek parklarında olmak üzere kentin farklı noktalarındaki yeşil alanlarda çizilecek.
Haliç 24.5.2020
Haftanın tarihine bakış
Osmanlı donanması, Dolmabahçe'den Beyoğlu sırtlarına kadar döşenen ve yağlanan kızaklardan bir gecede Haliç'e indirildi.
Haliç 23.5.2020
PROF. DR. BİRPINAR: İMAMOĞLU'NUN SAHİPLENDİĞİ PROJE 2018'DE YAPILDI
İSTANBUL Büyükşehir Belediye(İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, Haliç'in dip çamurunun çıkartılıp kurutulmasıyla ilgili açıklamasına tepki geldi.
Haliç 22.5.2020
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN HALİÇ PAYLAŞIMI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç ile ilgili 26 yıl önceki fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaştıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç'te çekilmiş olan 26 yıl önceki fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaştı.
Haliç 22.5.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "22 Mayıs Dünya Biyolojik Çeşitlilik Günü" mesajı Açıklaması
Tıpkı 26 yıl önce bir bataklığa dönüşmüş olan Haliç'i tüm canlılar için masmavi, tertemiz bir yaşam alanına çevirdiğimiz gibi, ülkemizin dört bir yanında biyolojik çeşitliliği korumaya ve artırmaya devam edeceğiz.
Haliç 21.5.2020
İstanbul trafiğinde son durum -5
İstanbul trafiği, son zamanların en yoğun anlarından birini yaşıyor. Eski trafik günlerine dönen İstanbul'da saat 18.30 itibariyle İstanbul trafik yoğunluk haritasına göre, trafik yoğunluğu yüzde 65'e ulaştı. Özellikle Avrupa'dan Anadolu'ya geçişlerde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü girişinde, D-100 Karayolu Cevizlibağ ile Avcılar arasında, Basın Ekspres Yolu'nun TEM Otoyolu bağlantısında ve Haliç Köprüsü'nde ve Anadolu yakasında D-100 Karayolu Acıbadem mevkiinde ve Göztepe ile Bostancı Köprüsü arasında trafik yoğunluğu yaşanıyor.
Haliç 21.5.2020
İSTANBUL TRAFİĞİNDE SON DURUM -5
İstanbul trafiği, son zamanların en yoğun anlarından birini yaşıyor. Eski trafik günlerine dönen İstanbul'da saat 18.30 itibariyle İstanbul trafik yoğunluk haritasına göre, trafik yoğunluğu yüzde 65'e ulaştı. Özellikle Avrupa'dan Anadolu'ya geçişlerde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü girişinde, D-100 Karayolu Cevizlibağ ile Avcılar arasında, Basın Ekspres Yolu'nun TEM Otoyolu bağlantısında ve Haliç Köprüsü'nde ve Anadolu yakasında D-100 Karayolu Acıbadem mevkiinde ve Göztepe ile Bostancı Köprüsü arasında trafik yoğunluğu yaşanıyor.
Haliç 21.5.2020
İSTANBUL TRAFİĞİNDE SON DURUM -4
İstanbul trafiği, son zamanların en yoğun anlarından birini yaşıyor. Saat 17.00 itibariyle İstanbul trafik yoğunluk haritasına göre, trafik yoğunluğu yüzde 65'e ulaştı. Özellikle Avrupa'dan Anadolu'ya geçişlerde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü girişinde, D-100 Karayolu Cevizlibağ ile Küçükçekmece arasında, Basın Ekspres Yolu'nun TEM Otoyolu bağlantısında ve Haliç Köprüsü'nde trafik yoğunluğu yaşanıyor.
Haliç 21.5.2020
İSTANBUL TRAFİĞİNDE SON DURUM -3
İstanbul trafiği, son zamanların en yoğun anlarından birini yaşıyor. Saat 17.00 itibariyle İstanbul trafik yoğunluk haritasına göre, trafik yoğunluğu yüzde 62'ye ulaştı. Özellikle Avrupa'dan Anadolu'ya geçişlerde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü girişinde, D-100 Karayolu Cevizlibağ ile Küçükçekmece arasında, Basın Ekspres Yolu'nun TEM Otoyolu bağlantısında ve Haliç Köprüsü'nde trafik yoğunluğu yaşanıyor.
Haliç 20.5.2020
İstanbul'un ana arterlerinde trafik yoğunluğu
Kentte, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 15 ilde 16-19 Mayıs'ta uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sonrasında, özellikle D-100 Karayolunda her iki yönde trafik yoğunluğu yaşandı. Karayolunun Ankara istikametinde trafik Çağlayan'dan başlarken, Edirne yönünde ise Haliç Köprüsü'nün girişinden itibaren gözlenen trafik yoğunluğu Florya'ya kadar sürdü.
Haliç 20.5.2020
AK Parti İstanbul İl Başkanı Şenocak'tan "Haliç" paylaşımı Açıklaması
AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, 25 yıl İstanbul'un göz bebeği gibi bakılan, yunusların yüzdüğü Haliç'in, 1994 öncesi çamurlu günlerine dönüş belirtileri göstermeye başladığını ifade etti.
Haliç 19.5.2020
Haliç 19 Mayıs'ta kırmızı beyaz oldu
Haliç 19 Mayıs'ta kırmızı beyaz oldu Haliç'te 19 Mayıs coşkusu 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, İstanbul'un altın boynuzu; Haliç'te düzenlenen görkemli etkinlikle kutlandı.
Haliç 19.5.2020
(havadan görüntülerle)  HALİÇ'TE 250 METRELİK DEV BAYRAK
19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor bayramının 101. yıl kutlamaları kapsamında Haliç'te 250 metrelik Türk bayrağı açıldı.
Haliç 18.5.2020
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Bu kapsamda, Dolmabahçe Meydan-Galata Köprüsü istikameti, Dolmabahçe Caddesi-Galata Köprüsü istikameti, Dolmabahçe /Gazhane Caddesi-Şehitler Tepesi'nden Dolmabahçe Meydan'a kadar olan kısım, Dolmabahçe tünel çıkışı, Meclis-i Mebusan Caddesi-Galata Köprüsü istikameti, Kemeraltı Caddesi-Galata Köprüsü istikameti, Karaköy Meydan- Galata Köprüsü-Eminönü istikameti, Unkapanı Köprüsü-Refik Saydam Caddesi istikameti, Refik Saydam Caddesi-Taksim Meydan istikameti, Tarlabaşı Bulvarı-Taksim Meydan istikameti, Mete Caddesi, Bedri Karafakioğlu Caddesi, Mürselpaşa Caddesi Unkapanı istikameti, Abdulezelpaşa Caddesi, Unkapanı Köprü, Ragıp Gümüşpala Caddesi ve bağlı sokaklar, Reşadiye Caddesi ve bağlı sokaklar, Galata Köprüsü, Ankara Caddesi, Gülhane Parkı alt kapı girişleri, Aksakal Caddesi, Çatladıkapı ile sahil kuzey arası, Onuncu Yıl Caddesinden Topkapı Tünele kadar, Topkapı Tünelden Ayvansaray ışıklara kadar, Savaklar Caddesi, Küçük Ayasofya Caddesinden Sultanahmet Meydana kadar bağlı cadde ve sokaklar, Torun Sokak, Dalbastı Sokak, Kabasakal Caddesi, Atmeydanı Caddesi, Peykhane Caddesi, Üçler Sokak, Sultanahmet Meydan trafiğe kapatılacak." Piyalepaşa Bulvarı, Bahriye Caddesi, Barbaros Bulvarı, Kadırgalar Caddesi, Vatan Caddesi, Millet Caddesi, Bab-ı Ali Caddesi, Haliç Köprüsü, Akdeniz Caddesi, Ebusuud Caddesi, Fevzipaşa Caddesi, Macar Kardeşler Caddesi, Şehzadebaşı Caddesi, Büyük Reşitpaşa Caddesi, Fethibey Caddesi, Gençtürk Caddesi ve Kızılelma Caddesi alternatif güzergah olacak.
Haliç 17.5.2020
İSTANBUL VALİSİ YERLİKAYA'DAN HALİÇ PAYLAŞIMI
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından Haliç videosu ile birlikte Melihat Gülses'in Haliç şarkısını paylaştı.
Haliç 17.5.2020
Vali Ali Yerlikaya'dan Haliç paylaşımı
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Haliç'in havadan çekilmiş görüntüsünü paylaştı.
Haliç 17.5.2020
Haftanın tarihine bakış
1924- Musul sorunuyla ilgili Türk-İngiliz heyetleri arasında, "Haliç Konferansı" diye adlandırılan görüşmeler başladı.
Haliç 15.5.2020
İstanbul'un ana arterlerinde trafik yoğunluğu
Haliç Köprüsü'nde de iki yönlü trafik yoğunluğu görülürken, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve FSM Köprüsü'nde Avrupa'dan Anadolu'ya geçişlerde uzun araç kuyrukları oluştu.
Şu an buradasınız: Haliç Haberleri | Haliç Haber - Haberler - Haliç haberleri, son dakika haliç haber ve gelişmeleri burada. HALİÇ SURLARININ CİBALİ KAPISI ARAÇ VE YAYA GEÇİŞİNE KAPATILDI.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.5.2020 21:09:45. #1.15#
title