Grönland Haberleri

Grönland haber, Grönland son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Grönland - 21.9.2020
Son dakika haberi | Karbon emisyonlarındaki artış, deniz seviyesini yüzyılın sonunda 39,3 santimetre yükseltebilir
60'tan fazla bilim insanının, Antarktika ve Grönland'da yürüttüğü buzul erimesi çalışmalarını bir araya getiren araştırmada, sera etkisi yaratan gazların yoğunluğunun zaman içinde artmasına bağlı olarak küresel deniz suyu seviyesinin 2100 yılında gelindiğinde 11,1 ila 39,3 santimetre artabileceği belirtildi.
Grönland - 14.9.2020
İklim değişikliği nedeniyle Grönland'da büyük bir buzul parçalandı
Grönland'da devasa bir buz tabakasından büyük bir parça koptu.
Grönland - 9.9.2020
BM: Küresel sıcaklık artışı tehlikeli seviyelere ulaşabilir
Küresel su seviyelerinin, Grönland ve Antarktika'da buzulların hızla erimesiyle artmaya devam ettiği kaydedilen raporda, 2050'ye kadar sel riski altındaki insan sayısının 1,6 milyara çıkması, 2,7 ila 3,2 milyardan fazla kişinin ise su kıtlığı ile karşı karşıya kalmasının beklendiği belirtildi.
Grönland - 23.8.2020
Dünya üzerinde 30 yıldan kısa sürede 28 trilyon ton buzul eridi
Araştırmanın bulguları karşısında hayrete düştüklerini aktaran Shepherd, "Geçmişte araştırmacılar, buzulların eridiği Antarktika veya Grönland gibi bölgesel alanları incelediler ama bu araştırma, dünya genelinde eriyen tüm buzulları kapsıyor.
Grönland - 21.8.2020
Grönland'daki buz tabakasında "2019'da rekor erime" kaydedildi
Grönland'da buz tabakası, 2019'da daha önceki yıllardan daha fazla eridi.
Grönland - 29.7.2020
ABD Kuzey Kutbu için koordinatör atadı
ABD hükümetinin daha önce Norveç ve Afganistan gibi ülkelerde önemli görevlerde bulunmuş Dehart'ı Arktik misyonu için görevlendirmesi, buz kırıcı bir filo edinme planı, Grönland'daki ABD konsolosluğunun yeniden açılması gibi girişimlerin ardından geldi.
Grönland - 22.7.2020
Son dakika haber | ABD Dışişleri Bakanı Pompeo Danimarka'da
Son dakika haberi... ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, geçen yıl Grönland Adası konusunda diplomatik münakaşaya girdikleri Danimarka'yı ziyaret etti.
Grönland - 19.7.2020
Skoda, Türkiye'de SUV ürün gamına Kamiq modelini de ekledi
Skoda'nın karakteriyle kompakt bir SUV Yerden yüksek sürüşe sahip Kamiq, yüksek oturma pozisyonunu, kompakt bir aracın çevik sürüşüyle ve Skoda'nın karakteristik tasarım diliyle birleştiriyor. İsmini Kuzey Kanada ve Grönland'da yaşayan eskimoların, "her duruma kusursuz uyum sağlayan" bir şeyi tanımlamak için kullandığı kelimeden alıyor.
Grönland - 16.3.2020
Yeni tip koronavirüsle ilgili son 24 saatte dünyada yaşanan gelişmeleri derleyerek...
Somali, Liberya ve Grönland'de ilk vakalar tespit edildi.
Grönland - 16.3.2020
Grönland'da ilk korona virüsü vakası
Grönland'da ilk korona virüsü vakası tespit edildi.
Grönland - 27.1.2020
Küresel ısınmaya dikkat çekmek için Türk bayrağıyla Kuzey Kutbu'na gittiler
Küresel ısınma ve iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla Grönland'a giden İklim Aksiyon Takımı'ndan (UZMAR act.) oluşan 3 kişilik Türk ekip, oradaki iklim şartlarını ve doğal yaşamı gözlemleyerek kayıt altına aldı.
Grönland - 27.1.2020
GÜNDEM / 27 Ocak 2020
(İstanbul/19.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Kaybedilen tarım arazisi miktarında büyük düşüş Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: "AK Parti hükümetleri öncesi senelik 120 bin hektar olan tarım vasfını kaybeden arazi miktarını geçen yıl itibarıyla 10 bin hektarın altına indirdik" "Tarım arazisini ekip dikmeyenler için bazı caydırıcı şeyler getirilebilir, bunların üzerinde çalışıyoruz" (Deniz Çiçek/Ankara) 2- Türkiye'nin kültürel zenginliği UNESCO listelerinde "Somut Olmayan Kültürel Miras Ulusal Envanteri"ndeki 112 unsur ile "Yaşayan İnsan Hazineleri" içerisinde yer alan 29 kişi ve bir topluluk Türkiye'nin gelenek ve görenek zenginliği ortaya koyuyor Türkiye, UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listeleri'ne kaydettirdiği 18 unsurla 178 ülke içinde en çok kültürel değer kaydettiren ilk 5 ülke arasında yer alıyor Somut olmayan kültürel mirasın belli unsurlarını yeniden yaratmak ve yorumlamak açısından gerekli bilgi ve beceriye yüksek düzeyde sahip kişiler olarak tanımlanan "Yaşayan İnsan Hazineleri", Türkiye'nin kültürel zenginliğini yaşatarak geleceğe taşıyor (Zeynep Rakipoğlu/İstanbul) 3- Küresel ısınmaya dikkati çekmek için Türk bayrağıyla Kuzey Kutbu'na gittiler Grönland'a giden 3 kişilik Türk ekip, bölgedeki iklim şartları ve doğal yaşamı gözlemleyerek kayıt altına aldı Takım üyelerinden Engin Hınçer: "Amacımız, küresel ısınmaya dikkati çekmek iklim değişikliğiyle alakalı farkındalık yaratmak, insanları biraz olsun bilgilendirmek, bilinçlendirmektir.
Grönland - 22.1.2020
UZMAR İklim Aksiyon Takımı, Kuzey Kutbu'ndan yurda döndü
Engin Hınçer, dış hatlar geliş katında, takım adına, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, İklim Aksiyon Takımı olarak Türkiye'yi temsil etmek adına Grönland'da, Kuzey Kutbu'nda bazı ilkleri gerçekleştirdiklerini söyledi.
Grönland - 26.12.2019
ABD'nin dünya genelinde 800 üssü var
Dünya çevresinde büyüklükleri ile öne çıkan diğer büyük sabit üsler ise şöyle: Afganistan Bagram Air Base Camp Dwyer Camp Leatherneck FOB Delaram Kandahar Int. Airport Shindand Airbase Bahreyn NRCC Bahrain NSA Bahrain Belçika USAG Benelux USAG Brussels Bulgaristan Aitos Logistics Center Bezmer Air Base Graf Ignatievo Air Base Novo Selo Range Küba Guantanamo Bay Cibuti Camp Lemonnier Almanya Campbell Barracks Landstuhl Medical Center NATO Base Geilenkirchen Panzer Kaserne Patrick Henry Village Ramstein AB Spangdahlem Air Base USAG Ansbach USAG Bamberg USAG Baumholder USAG Darmstadt USAG Garmisch USAG Grafenwoehr USAG Heidelberg USAG Hessen USAG Hohenfels USAG Kaiserslautern USAG Mannheim USAG Schweinfurt USAG Stuttgart USAG Wiesbaden Yunanistan NSA Souda Bay Grönland Thule Air Base Guam Andersen AFB Naval Base Guam Naval Forces Marianas Irak Camp Baharia Camp Banzai Camp Bucca Camp Fallujah Camp Taji Camp Victory COP Shocker FOB Abu Ghraib FOB Grizzly FOB Sykes Joint Base Balad Victory Base Complex İtalya Aviano AB Camp Darby Caserma Ederle NAS Sigonella NSA Gaeta NSA La Maddalena NSA Naples Japonya Camp Courtney Camp Foster Camp Fuji Camp Gonsalves Camp Hansen Camp Kinser Camp Lester Camp McTureous Camp S.
Grönland - 16.12.2019
Dünyada 2019 böyle geçti (3)
ABD Başkanı Donald Trump, yardımcılarıyla yaptığı görüşmelerde Grönland'ı satın alma konusunu gündeme getirdi.
Grönland - 10.12.2019
Danimarka, Faroe Adaları ve Grönland ile güvenli telefon hattı kuracak
Danimarka, Faroe Adaları ve Grönland özerk yönetimleriyle kriptolu iletişim için çalışma başlattı.
Grönland - 30.11.2019
Danimarka, Grönland'ı ulusal güvenlik gündeminin ilk sırasına yerleştirdi
Danimarka istihbaratı, ABD Başkanı Donald Trump'ın Grönland'ı satın almak istemesi sonrası adayı ilk kez ulusal güvenlik gündeminin en üst sırasına yerleştirdi.
Grönland - 8.11.2019
Güney Afrikalı denizciler, beyaz balinayla 'rugby' oynadı
Grönland yakınlarında, bir grup Güney Afrikalı denizcinin beyaz balinayla rugby oynadığı görüntüler sosyal medyada gündem oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Grönland Haberleri | Grönland Haber - Haberler - Grönland haberleri, son dakika grönland haber ve gelişmeleri burada. Mars'ın güney kutbunda dört yer altı gölü keşfedildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 17:09:40. #1.15#
title