Estetik Haberleri

Estetik haber, Estetik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Estetik - Bugün
Canik yeni tabanca modeliyle yine "yılın tabancası" ödülünü Türkiye'ye getirmeyi hedefliyor
Sunduğu estetik ile hafif tabanca sektöründe kullanım alışkanlıklarını kolaylaştıracak CAS, kullanıcıların beklentilerini karşılamak amacıyla aynı zamanda klasik gez-arpacık setiyle de kullanılabiliyor.
Estetik - Dün
Uzmanından uyarı: Diş tedavisinde 'gümüş dolgu' en güvenilir yöntem
Gümüş dolgu olarak bilinen amalgam ile diş tedavisine dair önemli bilgiler aktaran Beykent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Tedavisi Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Gözde Armutçu Ulusoy, amalgamın cıva ile herhangi bir metal maddenin bir araya gelerek oluştuğu bir materyale olduğunun altını çizerek, neden sıklıkla tercih edildiğini şu sözlerle ifade etti; "Adeziv Diş Hekimliğinin her geçen gün gelişme göstermesine rağmen, dental amalgamların ucuz olmaları, yüksek basma ve aşınma direnci göstermeleri, kolay manipüle edilebilmeleri ve ağız hijyeni kötü olan hastalarda bile rahatlıkla kullanılabilmeleri sebebiyle, halen posterior dişlerde sıklıkla kullanılan restorasyon materyalleri olduğunu belirten Ulusoy, "Amalgam; gümüş, kalay, bakır ve çinko gibi bileşenlerden oluşan tozun cıva ile karıştırılması sonucu ortaya çıkan ve uzun yıllardan beri diş hekimliğinde dolgu malzemesi olarak kullanılan bir alaşımdır." HANGİ DURUMLARDA KULLANILIYOR? Birçok ülkenin standartlarında belirlenmiş olan amalgam formülünün yaklaşık olarak yüzde 65-69 Gümüş (Ag), yüzde 6 Bakır (Cu), yüzde 1-2 Çinko (Zn), yüzde 29 Kalay (Sn) değerlerini kapsadığını ifade eden Ulusoy, amalgamın kullanım alanlarını sıraladı: "Orta ve büyük restorasyonlarda, estetiğin önemli olmadığı bölgelerde, aşırı okluzal kontak alanları varsa, iyi izolasyon sağlanamadığı durumlarda, restorasyon kök yüzeyine ulaştığında, parsiyel protezlere ayak olan dişlerde, geçici yada çürük kontrolü amacı ile yapılan restorasyonlar." Ulusoy, amalgam ile yapılan restorasyonların avantaj ve dezavantajlarını da şu şekilde anlattı: "Tek oturumda ve kolay uygulanması, gerilim kuvvetlerine dayanıklı olması, aşınma direncinin mükemmel olması, klinik ömrünün uzun olması, kompozit restorasyonlara göre ucuz olması." Dezavantajları ise: "Estetik olmaması, çok konservatif preparasyonlarda uygulanamaması, yalıtkan olmaması, preparasyonlarının zor olması, başlangıçta mikrosızıntının fazla olması.
Estetik - Dün
Son Dakika | Gıda mühendisliğini bırakıp çocukluk hayali ahşabın peşinden giderek işinin patronu oldu
Yaygın dekor ve hediyelik malzemelerin dışına çıkıp, estetik görünüme sahip ürünler ortaya çıkardığına dikkati çeken Erbek, şöyle konuştu: "Çocukluğumdan beri ahşap veya metal ile uğraşmak istedim ama ahşaba duyduğum ilgi gün geçtikçe arttı.
Estetik - 01.03.2021
Siirt'te elektrik trafoları motiflerle süslendi
Siirt'teki elektrik trafoları daha estetik bir görüntü için motiflerle süslendi.
Estetik - 27.02.2021
MasterChef Tuğçe Sökesoğlu estetik yaptırdı! Görenler tanıyamadı
MasterChef Türkiye 2018'in sevilen yarışmacılarından Tuğçe Sökesoğlu, yaptırdığı estetiklerden sonra tanınmaz hale geldi. İşte Sökesoğlu'nun son hali...

Estetik - 26.02.2021
Hayat Sağlık Grubu, 43'ncü yaşını kutladı
  "NİTELİKLİ SAĞLIK HİZMETİ SUNUYORUZ"   Hayat Hastanesinin de bütün altyapısı ve çağın gereklerine uygun fiziki koşulları bu dönemde daha kolay çalışma imkanı sağladığını belirten Özkul, "Bursa'dan kazandığımızı Bursa'ya armağan ettik. İşte bunun sonucu; Özel Hayat Hastanesi olarak, 20 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilen ve gelişmiş altyapıya sahip yeni binamızda, her gelir grubundan vatandaşımıza 'nitelikli' sağlık hizmeti sunmak gayesiyle yolumuza devam ediyoruz. Son teknoloji cihazlarla donatılmış hastanemizde, 29 branşta 53 poliklinik odası, 11 yeni doğan yoğun bakım yatağı, 4 modern doğumhane, 24 saat acil servis, 17 yataklı yoğun bakım ünitesi, birçok cerrahi operasyonun yapılmasına imkan sağlayan tam donanımlı 7 ameliyathane, son teknoloji cihazlarla donanmış hızlı doğru ve güvenilir tanıların yapılabildiği laboratuvar, 4'ü süit, 4'ü VİP 90 konforlu oda, son teknoloji görüntüleme üniteleri, çok kesitli tomografi, 1,5 Tesla MR, 3d renkli ultrason, dijital röntgen, dijital momografi, uyku laboratuvarı, 22 yatak kapasiteli fizik tedavi ünitesi ve 6 yataklı rehabilitasyon alanı, ayrıca medikal estetik ünitemizde de lazer epilasyon, cilt yenileme, zayıflama ve saç ekimi ile el ayak bakımının yapıldığı sağlık ve güzellik bölümümüz, 120 kişilik konferans salonumuz, modern sosyal yaşam alanlarımız bulunmaktadır" diye konuştu.
Estetik - 25.02.2021
Hyundai'den elektrikli mobilite atağı: IONIQ 5
IONIQ 5'in şık dış tasarımı, otomobilin modern olduğu kadar premium bir duruş sergilemesine de olanak sağlıyor. İlk kez 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı'nda Hyundai 45 konsepti adıyla tanıtılan bu otomobilin ön tarafında, optimum aerodinamik için yeni bir kaput sistemi bulunuyor. Panel boşluklarını en aza indiren bu kapaklı kaput ve yatay formdaki ön tamponla beraber, IONIQ 5'te kusursuz bir aydınlatma teknolojisine yer veriliyor. V şeklindeki gündüz farları (DRL) yine U şeklindeki küçük piksellere sahip farlarla kombine ediliyor. Böylece, ön kısımda üstün bir aydınlatma teknolojisi kadar estetik harikası bir görsellik elde ediliyor.
Estetik - 24.02.2021
Neyzen Kudsi Erguner, YEE'nin "Yeniden Düşünmek Yeniden Yorumlamak" programına konuk oldu
Erguner'in çalışmaları ve eserleri ile Enstitünün faaliyetleri arasındaki benzerliklere de dikkati çeken Ateş, "Etik ve estetik şeyler üretirsek emanet bizdedir, temel amaç insanlığa hizmet etmektir.
Estetik - 24.02.2021
Kar, buz ve sis bulutu, Yıldız Göleti'ne estetik kattı
Sivas'ta 2 bin 552 rakımlı Yıldız Dağı'nın güneyinde yer alan ve soğuk havanın etkisiyle yüzeyi buzla kaplanan Yıldız Göleti, çevresindeki tepeleri saran sis bulutuyla güzel görüntü oluşturdu.
Estetik - 23.02.2021
Kayseri'den kısa kısa
Yapılan çalışmayla taksici esnafının hizmet standardını yükselttiklerini belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, "Yeni Kocasinan'ı hazırlarken, vatandaşlarımıza ulaşım hizmeti veren taksi duraklarını da daha modern ve daha estetik bir görünüme kavuşturuyoruz.
Estetik - 23.02.2021
Daikin'nden hava temizleme cihazı alacaklara uyarılar
Önceki modellere göre daha az hacim kaplayan yeni ürünler MC55W ve MCK55W, daha hafif ve şık bir kule görünümündeki tasarımıyla evler, ofisler, hastane odaları, kreşler, sınıflar, toplantı odaları gibi alanlarda estetik bir sorun yaratmadan kullanılabiliyor.
Estetik - 23.02.2021
Yüzünde çıkan tümör sonrası kapanmayan yara her gün büyüyor
Yüzünde çıkan tümör sonrası kapanmayan yara her gün büyüyor GAZİANTEP'te, 13 yaşındaki Berat Menetoğlu'nun 2 yıl önce yüzünde tümör çıktı. Ameliyat ile alınan tümörün yeniden nüksetmesi nedeniyle estetik yapılamayan Menetoğlu'nun kapanmayan yarası her geçen gün büyümeye devam ediyor.
Estetik - 22.02.2021
Serenay Sarıkaya hakkında bomba iddia! Öyle bir şey yapmış ki...
Serenay Sarıkaya, şu sıralar Maldivler'de yaptığı tatille gününü gün ederken, geçtiğimiz Ekim ayında yaptığı estetik operasyonun duyulmasıyla suçlanan bir hastane çalışanının işsiz kaldığı iddia edildi. İşte ayrıntılar...

Estetik - 21.02.2021
Burun estetiği maske takmaya engel değil!
Pandemi nedeni ile Türkiye de tüm dünya ülkeleri gibi en az etkilenmek için birçok tedbir alıyor. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu önderliğinde yürütülen bu önlemler kapsamında elektif ameliyatlara yapılan kısıtlama Mayıs ayında kalktı. KBB ve Baş & Boyun Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Serkan Barışkan, kısıtlamaların kalkmasıyla tüm dünyada estetik operasyon başvurularında artış gözlemlendiğini belirtti.

Estetik - 20.02.2021
BAKAN KARAİSMAİLOĞLU'NDAN ÇAMLICA KULESİ'NDE İNCELEME
"İSTANBUL'A TURİZM AÇISINDAN DA ÖNEMLİ BİR ESER KAZANDIRDIK" Çamlıca Kulesi'nin uzun bir süre yapılan çalışmanın ardından ortaya çıkan çok değerli bir eser olduğunu vurgulayan Bakan Adil Karaismailoğlu, "Uluslararası yapılan bir yarışma sonucu tasarımı belirlen bir proje bu. Teknolojik açısından, estetik bakımından çok önemli bir projedir.
Estetik - 20.02.2021
Yeni imajı tartışma yaratan İbrahim Tatlıses'ten ilk açıklama geldi
Snob Magazin'in haberine göre; Yeni imajı tartışma konusu olan İbrahim Tatlıses sessizliğini bozdu. Saç ektirdiği ve estetik yaptırdığı iddiasını yalanlayan ünlü türkücü, "Ne botoks ne de saç ektirme Hepsi uydurma! Saçımın renginin koyu görünmesi boyanın saçımda fazla kalmasının sonucudur" dedi.
Estetik - 20.02.2021
'Estetiğim yok' diyen Ezgi Eyüboğlu'nun eski hali ortaya çıktı!
'Estetik' çıkışıyla gündem olan oyuncu Ezgi Eyüboğlu'nun eski görüntüsü ortaya çıktı. Daha önce hiç operasyon geçirmediğini ifade eden Eyüboğlu, kariyerinin ilk yıllarındaki görüntüsüyle dikkat çekiyor. İşte o kareler...

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Estetik Haberleri | Estetik Haber - Haberler - Estetik haberleri, son dakika estetik haber ve gelişmeleri burada. Canik yeni tabanca modeliyle yine yılın tabancası ödülünü Türkiye'ye getirmeyi hedefliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.3.2021 13:04:14. #1.16#
title