Emekçi Haberleri

Emekçi haber, Emekçi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Emekçi - Dün
Edirne'den kısa kısa
Gazeteciler gününü kutlayan İba, Meslek ilkelerini ve milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak, doğru bilgilendirme görevini en gu¨zel s¸ekilde uygulayan değerli basın emekçilerimizin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü kutlu olsun.
Emekçi - Dün
TBMM Genel Kurulu'nda, 'Dünya Gazeteciler Günü' kutlandı
'GAZETECİ EMEKÇİ KARDEŞLERİMİZ HAKLARINI ALAMIYOR' CHP Grup Başkanvekili Engin Özkaç da, gazeteciler gününü kutlayarak, "Gazeteci emekçi kardeşlerimiz haklarını alamıyor, yazarlar düşüncelerini yazamıyor, 'yarın başımıza ne gelir' korkusuyla hareket ediyorlar.
Emekçi - Dün
HDP Grup Başkanvekili Oluç gündemi değerlendirdi Açıklaması
HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, 2021 bütçesinin, eğitim, sağlık, sosyal güvenliği, esnafı, küçük üreticiyi, çiftçiyi, işçiyi, emekçiyi, emekliyi göz ardı ettiğini öne sürdü.
Emekçi - Dün
Bağlar Belediye Başkanı Beyoğlu'ndan "Dünya Gazeteciler Günü" mesajı
Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle gazeteciliğin de farklı bir boyut kazandığını ancak bu mesleğin değerini yitirmediğini, aksine daha fazla ihtiyaç duyulur hale geldiğini ifade eden Beyoğlu, şunları kaydetti: "Tek taraflı bakış açısını yansıtmayan, yol gösterici ve çözüme katkı sunan basınımızın objektif esaslara dayalı eleştirileri bizim için her zaman değerlidir. Bu yöndeki eleştiriler aziz milletimize daha çok hizmet etmemize yardımcı olur. Kadim ve kutsal bir meslek olan gazetecilik değerini hiçbir zaman yitirmez. Bu vesile ile içinde bulundukları tüm zorluklara göğüs gerip fedakarca çalışarak halkın haber alma hürriyetinin gerçekleşmesini sağlayan kıymetli basın emekçilerimizin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü'nü en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.
Emekçi - Dün
Türk-İş Genel Başkanı Atalay'dan torba yasa eleştirisi Açıklaması
İşçi, memur ve emeklilerin, toplumun yüzde 70'ini oluşturduğunu ama bu kesimlerin Meclis'te aynı oranda temsilcisinin bulunmadığını dile getiren Atalay, şöyle konuştu: "Meclis'te yoksan, orada senin derdini anlatacak kişi de yok. Orası işveren ve sermaye ağırlıklı bir Meclis. Tulum giymiş adam orada olmazsa, bizim derdimizi, sıkıntımızı başkaları bizim gibi anlatamaz. Bu bir eksiklik. Bu eksikliği Türk-İş olarak dar gelirli, emekçiler başta olmak üzere tüm kesimlere ulaşarak gidermeye çalışıyoruz.
Emekçi - Dün
CHP heyetinden Kayseri Gazeteciler Cemiyetine ziyaret
Kayseri'nin kamu yatırımlarından en az faydalanan illerden olduğunu iddia eden Arık, şöyle konuştu: "Biz mecliste 'Kayserililer olarak ne zaman hızlı trene bineceğiz?' diye sorduk. Bize verilen yanıt çok ilginçti, 'Projesi yapıldı. Bütçe bulunabilirse yapacağız.' Şu tarihte yapacağız diyemiyorlar. Türkiye güzel ve zengin bir ülke. Yeter ki milletin parasını millet için harcayın. Vatandaş için çalışın diyoruz ve vatandaş için çalışan bir iktidarın kurulması için çalışıyoruz." Basın çalışanlarının yıpranma haklarının 5 yıldan 3 yıla düşürüldüğünü belirten Sertel de "Yıpranma payı bütün basın emekçileri içindi, sadece basın kartı olanlar için sınırladılar.
Emekçi - 20.10.2020
CHP'nin gazeteci kökenli milletvekilleri, yıpranma hakkı kapsamının genişletilmesini istedi
Sertel, İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nde, basın emekçilerine yönelik yıpranma hakkının sadece basın kartı sahiplerine tanınmak istendiğini söyleyerek, bu durumu eleştirdi.
Emekçi - 20.10.2020
TİP Genel Başkanı Erkan Baş, gündemi değerlendirdi Açıklaması
MHP'nin "askıda ekmek kampanyasına" değinen Baş, "Bu kampanyayı yapmak yerine, cesaretleri varsa ekmeklerini alıp o maden işçilerinin yanına gitmeliler. Bacaklarını kaybetmiş emekçiye, babasını kaybetmiş yavruya ne anlatacaklarını çok merak ediyoruz.
Emekçi - 20.10.2020
Hizmet-İş Sendikası Başkanlar Kurulu toplandı
"Mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz" Hizmet-İş Sendikası Başkanlar Kurulunun sonuç bildirisinde, 696 sayılı KHK ile 6356 sayılı Kanuna eklenen geçici 7. madde ve bunun 3. fıkrasıyla taşerondan kadroya geçen işçilerin istemedikleri sendikalara üye olmaya itildiği görüşüne yer verilerek, şu ifadeler kullanıldı: "İşçileri yeniden sendika seçme kargaşası içine iten düzenleme, sendikal özgürlüklere aykırıdır. Çalışma hayatında yeni bir kargaşaya yol açacak, iş barışı ve iş huzurunu bozacaktır. Taşeron işçilerine sahip çıkarak mücadeleyi onlarla birlikte uzun yıllardır başarıyla yürüten sendikaların üye kaybına, bu mücadelede yer almayan sendikaların ise hak etmediği ölçüde üye kazanmasına ve haksız rekabete yol açacaktır." Bildiride, işçilerin kadro sürecinde birlikte mücadele verdikleri, kendilerini güvende hissettikleri sendikalarda kalmalarının sağlanması gerektiği vurgulanarak, şunlar kaydedildi: "Emekçilerin sendikalarından koparılmasına yol açan düzenlemenin yürürlükten kaldırılması hususundaki mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.
Emekçi - 19.10.2020
Son dakika haberleri... CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
Salgında esnaf, çiftçilerin, besicilerin, emekçilerin bir başına bırakıldığını öne süren Öztrak, hükümetin vatandaşlara en düşük nakdi desteği verdiğini savundu.
Emekçi - 19.10.2020
HDP'li Tiryaki: "Öğrencilerin sağlığı güvenceye alınmadan eğitim hakkı güvencede olmaz"
HDP Batman Milletvekili Mehmet Ruştu Tiryaki, "Öğrencilerin, eğitim ve bilim emekçilerinin sağlığını, yaşamını güvenceye almadan eğitim hakkının güvenceye alınması mümkün değildir.
Emekçi - 13.10.2020
TİP Genel Başkanı Erkan Baş, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sağlık emekçilerinin taleplerine kulaklarını tıkadığını ileri süren Baş, Kovid-19'un meslek hastalığı olarak kabul edilmesi gerektiğini söyledi.
Emekçi - 13.10.2020
İşçinin korona virüs fedakarlığının ödüllendirilmesi isteniyor
Değirmenci, salgın süresince başta metal işçileri olmak üzere bütün çalışan kesimin büyük bir fedakarlıkla alın teri akıttığını belirterek, canı pahasına çarkların dönmesini, bacaların tütmesini sağlayan emekçilerin işverenler tarafından ödüllendirilmesi gerektiğini kaydetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Emekçi Haberleri | Emekçi Haber - Haberler - Emekçi haberleri, son dakika emekçi haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi: Cem Yılmaz'ın çağrısına Bakan Koca'dan yanıt geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 02:00:57. #1.14#
title