Emekçi Haberleri

Emekçi haber, Emekçi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Emekçi - 27.11.2020
CHP Kovid-19 Danışma Kurulu'ndan açıklama Açıklaması
"Sağlık Emekçileri" başlığında ise, sağlıkta, sosyal hizmetlerde ve sağlık çalışanlarının güvenliğini de sağlayacak şekilde personel açıklarının giderilmesi, atanamayan tüm sağlıkçıların atamasının gerçekleştirilmesi gerektiği belirtildi.
Emekçi - 27.11.2020
HAK-İŞ 9. Uluslararası Kısa Film Yarışmasına 120 ülkeden başvuru oldu
HAK-İŞ olarak, emeği bilgi, sanat ve kültürle buluşturmak, insan emeğinin sanatsal alandaki çalışmalarına bir farkındalık kazandırmak amacıyla çıktığımız bu yolda emin adımlarla yürüyoruz. HAK-İŞ dokuzuncu Uluslararası Kısa Film Yarışmasını da başarıyla ve rekor bir başvuruyla sonuçlandırmaktan memnuniyet duyuyoruz. Sinema alanında faaliyet gösteren, tüm yapımcı ve yönetmenlere, oyunculara, kısacası sinema emekçilerine yarışmamıza göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz.
Emekçi - 26.11.2020
Bakırköy Belediyesinde çalışan sendika üyelerinden toplu sözleşme protestosu
Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜM BEL-SEN) İstanbul 1 No'lu Şubesi üyeleri, Bakırköy Belediyesindeki toplu iş sözleşmesinde teklif edilen zam oranını protesto etti.
Emekçi - 26.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
"2020'de PKK, Doğu ve Güneydoğu'da tam 28 sivili şehit etmiştir" Dile getirdiği yatırımların hiçbirini PKK'nın yalanlarının ve kamu imkanlarını Kandil'e peşkeş çeken, örgüte eleman toplayan, belediye araçlarını eylemlerde kullandıran belediyelerin yapmadığını vurgulayan Soylu, "PKK'nın Hakkari'de yaptığı şudur, onun da bilançosunu vereyim. Sadece Hakkari'de 710 Hakkarili, 2 bin 750 asker ve polis şehit etmiştir. Buraya özellikle dikkat, 2020'de PKK, Doğu ve Güneydoğu'da tam 28 sivili şehit etmiştir. Bunların önemli bir bölümü işçidir, emekçidir.
Emekçi - 26.11.2020
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: (2)
FOX TV canlı yayınında soruları yanıtlayan Ersoy, kültür sanat dünyasında emekçilere yapılacak desteklere değindi.
Emekçi - 25.11.2020
Seyhan Belediye Başkanı Akay'dan işçilere ziyaret
Her zaman emeğin ve emekçinin yanında olduklarını ifade eden Akay, şunları kaydetti: "Türkiye'de işçilere karşı yükümlülüklerini tam ve zamanında yerine getiren ender belediyelerdeniz.
Emekçi - 25.11.2020
Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü
Kadına şiddetle de etkin şekilde mücadele ettikleri ifade eden Yıldız, şunları kaydetti: "Şiddet konusu güncelliğini hep koruyor. Memnuniyetle görüyoruz ki, devletimiz, hükümetimiz, şiddete karşı çözüm için hukuki ve emniyet ve güvenlik önlemlerini güçlendirmektedir. Bize düşen ise bunları yaparken, toplumda pozitif bir bakış açısını da geliştirip, şiddete yol açan unsurları yok etmek. Bu güzel ülkemizde, 'kadına şiddete hayır' noktasına düşmemiz bizim için bir zuldür. Biz, bir an önce kadına şiddeti bertaraf edip, kadınların başarı hikayelerini konuşmalıyız. Hiç kimse, iş yerinde, evinde ve toplumda kadına dünyayı dar edemez, dar etme hakkına sahip olamaz." "Sendikal hareket kadınları güçlü yapar" Yıldız, ILO'nun, 2019'da kabul ettiği, Çalışma Hayatında Şiddet ve Tacizin Ortadan Kaldırılmasına İlişkin Sözleşmeyi önemsediklerini belirterek, şunları söyledi: "Hak-İş olarak, ILO'da oluşturulma süreçlerine önemli katkı ve önem verdiğimiz, bu sözleşme, artık ülkelerin onay sürecindedir. Türkiye'nin de bu onay sürecini, hızla hayata geçireceğine inanıyoruz. Başta kadın çalışanlarımız olmak üzere bütün emekçilerin ihtiyaç duyduğu, asgari ücretin geçim ücreti olarak belirlenmesini istiyoruz.
Emekçi - 24.11.2020
TBMM Genel Kurulu
"Öğretmenlerimizin haklarını asla ödeyemeyiz" HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, bu zorlu süreçte görevlerini yapmak için binbir güçlüğe katlanan öğretmenlerin, eğitim emekçilerinin haklarının ödenemeyeceğini söyledi.
Emekçi - 24.11.2020
Son dakika! MÜSİAD EXPO 2020 tamamlandı
Her türlü afet ve olası yenilenen pandemi durumlarında tüm ihtiyaçların aynı ortam içinde sağlanacağı ve sağlıklı bir şekilde üretim ve ticaretin aksamadan devam edeceği üretim üsleri, işverenler ve emekçilerin aileleri ile birlikte rahatça yaşayabileceği birer yaşam alanlarını kapsıyor.
Emekçi - 23.11.2020
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
İstihdamı artıracak nitelikli bir büyümenin ufukta görünmediğini ileri süren Öztrak, şöyle devam etti: "Bu kapanma kararı doğru mu? Salgını kontrol altına alabilmek, canımızı kurtarmak için elbette doğru ama bir şartı var, insanlarımızı canları ile cüzdanları arasına sıkıştırmayacaksın. Bunun için esnafın ciro kayıplarını karşılayacaksın, işsiz kalan emekçilerin evine ekmek götürmesi için gelir kayıplarını öyle günde 39 lira vererek değil, en az asgari ücret kadar bir gelir desteği vererek telafi edeceksin.
Emekçi - 23.11.2020
HDP'li Pekgözegü'den "Koronavirüs verileri gerçekleri yansıtmıyor" iddiası
Hükümetin sürü bağışıklığı politikasını işçiler üzerinden yürüttüğünü savunan Pekgözegü, "Toplum virüse teslim edilmiş durumda. Pandemi sebebiyle yaşanan ölümlere bakıldığında yüzde 90 oranında emekçiler arasında yaşanıyor.
Emekçi - 23.11.2020
24 Kasım Öğretmenler Günü'ne doğru
Ayhan, mesajında, öğretmenlerin milli eğitim davasının yılmaz, yorulmaz emekçileri, cehaletin düşmanı, eğitimin temel taşı olduğunu belirtti.
Emekçi - 20.11.2020
CHP Sözcüsü Faik Öztrak gündemi değerlendirdi Açıklaması
"Markette 5 litrelik yağ 70 liraya dayandı" Başka ülkelerin de salgınla mücadele için sosyal hareketliliği kısıtlayacak pek çok tedbiri aldığını ancak bunun arkasına vatandaşını koruyacak tedbirleri de koyduğunu bildiren Öztrak, "Esnafını destekliyor, emekçisini destekliyor, iş insanını destekliyor.
Emekçi - 20.11.2020
Bakırköy'de "Sağlık Çalışanlarına Saygı Anıtı" açıldı
Sağlık emekçilerinin salgında olağanüstü bir çaba gösterdiğini belirten Kerimoğlu, "Salgın sürecinde gece gündüz fedakarca çalışan, çoğu zaman evine gitmeden, yoğun çalışma şartlarında bizlerin hayatına katkı sunan sağlık emekçilerine minnettarız.
Emekçi - 20.11.2020
Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu: "14 mahallede saha çalışmalarına yoğunlaştık"
Hava sıcaklıkları düşmesine rağmen ekiplerin özveri ile çalıştığını vurgulayan Ekicioğlu, şunları kaydetti: "Müdürlüklerimize bağlı ekiplerimiz daha güzel ve yaşanılır bir Kırşehir için çalışmalarına devam ediyorlar. Kış mevsiminin yaklaşması ile 14 mahallemizde de saha çalışmalarına yoğunlaşmış bulunmaktayız. Kış mevsiminde herhangi bir sıkıntı yaşanmaması amacıyla hem altyapı hem de üstyapı çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu soğuk günlerde büyük bir özveri ile sahada gayret gösteren emekçi arkadaşlarıma kolaylıklar diliyorum.
Emekçi - 19.11.2020
HDP'li Pekgözegü: "Çalışanlar, pandemiye maruz kalmakla karşı karşıya bırakılıyor"
Pekgözegü, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, dün TBMM Plan ve Bütçe Komsiyonunda Sağlık Bakanlığının 2021 yılı bütçesinin ele alındığını anımsatarak, pandemi sürecinin yönetilemediğini, bundan dolayı da sağlık emekçilerinin "Tükeniyoruz.
Emekçi - 18.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Türkiye'nin zorlu bir halk sağlığı mücadelesinden geçtiğini belirterek, bu mücadeleyi sırtlanan sağlık emekçilerine teşekkür etti.
Emekçi - 18.11.2020
Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanat sezonunu açtı
Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda düzenlenen etkinlikte, yakın zamanda vefat eden tiyatro emekçisi Seyfi Üzelgök ve karagöz ustası Mahmut Hazım Kısakürek anıldı.
Emekçi - 18.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya "Pandemi konusunda sizler başarısız oldunuz. Doktorlarımız, sağlık emekçilerimiz başarılı oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Emekçi Haberleri | Emekçi Haber - Haberler - Emekçi haberleri, son dakika emekçi haber ve gelişmeleri burada. 'Ülkede her şey biter yeme-içme bitmez denirdi, ilk kez bir ekonomik krizde işsiz kaldım'.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.11.2020 14:43:41. #1.15#
title