Emekçi Haberleri

Emekçi haber, Emekçi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Emekçi - 30.10.2020
Son dakika gündem: İzmir'de Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybeden doktor Atilla Baran'ın ismi Çiğli'de yaşayacak
Çiğli Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, İnönü Mahallesi'nde kasım ayında açılışı gerçekleştirilecek parka, sağlık emekçilerine destek olmak amacıyla Kovid-19 nedeniyle vefat eden Mehmet Atilla Baran'ın ismi verileceği bildirildi.
Emekçi - 28.10.2020
AYM'nin siyasi parti mali denetimleri Resmi Gazete'de yayımlandı
Diğer partilerin kesin hesap incelemeleri Anayasa Mahkemesi ayrıca Millet ve Adalet Partisinin 2016, Devrimci İşçi Partisinin 2016, Kürdistan Sosyalist Partisinin 2016, Ezilenlerin Sosyalist Partisinin 2016, Sosyalist Emekçiler Partisinin 2016, 2017, 2018 yılları, Özgürlük ve Sosyalizm Partisinin 2016, Demokratik Bölgeler Partisinin 2016, Bağımsız Türkiye Partisinin 2016, Merkez Partisinin 2016, Anavatan Partisinin 2015, Saadet Partisinin 2016 ve Önce İnsan Partisinin 2017 yıllarına ait kesin hesaplarını inceledi.
Emekçi - 28.10.2020
TİM Cumhuriyet Bayramı'nı "Cumhuriyet Geleneğimiz, İhracat Geleceğimiz" sloganıyla kutluyor
İhracatın cumhuriyetin önemli bir değeri olduğunu vurgulayan Gülle, şu değerlendirmelerde bulundu: "İhracat bu topraklar için toprağa düşmüş şehitlerimize sorumluluğumuzdur, ihracat cumhuriyet için taş üstüne taş koymuş ve bu uğurda canını kanını vermiş olanların evlatlarına karşı borcumuzdur, ihracat bugün de vermekte olduğumuz büyük mücadelede onurumuzdur, ihracat şanlı bayrağımızın gölgesinde namusumuzdur. İhracat ailemiz, devletimizin ve milletimizin kendisinden beklediği ne varsa, vazife olarak kabul edip, icra etmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, 21. yüzyılda, zorluklara aldırış etmeden, rekor üzerine rekorlar kırmıştır. Çanakkale'de Seyit Onbaşı'yı, Erzurum'da Nene Hatun'u, Maraş'ta Sütçü İmam'ı, İzmir'de Hasan Tahsin'i yetiştiren bu kadim medeniyet, aynı zamanda her coğrafyada yetiştirdiği isimsiz kahramanların el emeği ve göz nurlarıyla köklü bir kültürel ve ticaret geleneğinin temellerini atmıştır. İşte biz bu sağlam temel üzerine, 'İhracatla Yükselen Türkiye'yi' inşa ediyoruz. Dünyanın dört bir yanında bayrağımızı dalgalandıran, Cumhuriyetimizin 100. yıl hedeflerine emin adımlarla yürümemizi sağlayan ihracatçımız, ülkemizin ekonomik bağımsızlığı için, var gücüyle çalışmaktadır. Yeni rekorlarla, yüksek hedeflere ilerleyecek, Türkiye Cumhuriyeti'nin her bir vatandaşının refahı için, üretmeye, büyümeye, ihraç etmeye devam edeceğiz. İhracat ailemiz adına söz veriyorum ki her geçen gün daha da artan azim ve gururla, bizdeki bu aşk hiç bitmeyecek." Projede yer alan sanatçı Ferhat Göçer ise böyle bir projeye katkı sunmaktan gurur duyduğunu kaydederek, ihracatçıların ülkeye olan sevgisini, aşkını ve hizmet heyecanını bütün ülke ile paylaştıklarını belirtti. Göçer, şöyle devam etti: "Başkanımız projenin başından itibaren heyecanıyla bize yön verdi. Güvenlik güçlerimiz hayatlarını feda etme uğruna ülkemiz için mücadele ederken, sağlık personelimiz de pandemi döneminde hastanelerde bu ülkeyi ayakta tutmak için mücadeleye devam ediyor. İhracatçılarımız da başka bir cephede yani ekonomi cephesinde ülkemiz adına mücadele veriyor. Ekonomik mücadele de en az sağlık ve güvenlik kadar önemli, bu açıdan sizlere çok teşekkür ediyorum. Emekçinin, üreticinin alın terine ve emeğine sahip çıkarak, değerine değer katıyorsunuz.
Emekçi - 28.10.2020
Sertap Erener, Bodrum'da isyan etti: "Utanıyorum insan olmaktan"
Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, Bodrum'un bin 392 belediye içerisinde çöp çıkarma sıralamasında 52'nci sırada olduğuna aktararak, "Tüm Yarımada'da bu çıkan çöpü toplamaya yönelik 350 emekçimiz gece gündüz çalışıyor.
Emekçi - 27.10.2020
Bakan Varank: "Dalgalanmalar Türkiye ekonomisinin üretim gücünden ve sanayisinden bağımsız"
"Üretim, tüketim ve dış ticaret gibi ekonominin can damarları derin yaralar aldı" Korona virüsle birlikte, tüm dünyanın yeni bir düzene alışmaya çalıştığını vurgulayan Bakan Varank, "Üretim, tüketim ve dış ticaret gibi ekonominin can damarları derin yaralar aldı. Tabi böylesine bir dönemde, kamu tarafından izlenen politikalar çok daha fazla önem kazanmış durumda. Bu süreçte ülkeler, uyguladıkları kamu politikalarının etki derecesine göre ya başarılı oldu, ya da sınıfta kaldı. İşte biz, uyguladığımız politikalarla Türkiye'yi pek çok ülkeden pozitif yönde ayrıştırmayı başardık. İlk günden itibaren Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, oldukça dinamik bir salgın yönetimi gerçekleştiriyoruz. Emekçilerimizin ve işverenlerimizin haklarını gözeten benzersiz adımlar attık.
Emekçi - 27.10.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
Kılıçdaroğlu, iktidarın esnafı, çiftçiyi, emekçiyi, aç vatandaşı önemsemediğini öne sürerek, "Erdoğan 'Benim için önemli olan 5'li çete.
Emekçi - 27.10.2020
TÜM BEL-SEN üyelerinden toplu sözleşme protestosu
Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜM BEL-SEN) İstanbul 1 No'lu Şubesi, Bakırköy Belediyesinde toplu iş sözleşmesinin imzalanmamasını protesto etti.
Emekçi - 27.10.2020
Maden-İş Genel Başkanı Nurettin Akçul'dan eylem açıklaması Açıklaması
Soma, Akhisar, Kınık, Savaştepe halkı huzur istiyor. İşsizlerine iş istiyor. İşte Türkiye Maden İşçileri Sendikası da bu uğurda tüm imkanlarını seferber ediyor. Bunu yaparken de sükunetini korumaya devam ediyor. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da işçilerin çıkarları neredeyse biz oradayız. Eylemse eylem hem de sonuna kadar. Yatağan'da yazılan 447 günlük direnişi de kimse unutmasın. Ama kimse bizden ülkeyi, maden işçisini zora sokacak çıkışlar beklemesin. Emekçinin sırtından siyaset yapmayı hiç beklemesin.
Emekçi - 26.10.2020
CHP'li Girgin: "İstihdam teşviki teklifinin amacı, istihdamı kağıt üzerinde artmış göstermek"
Kovid-19 salgınında emekçilerin çalışmaya devam ettiğini ve birçoğunun Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybettiğini savunan Girgin, "Marttan bu yana, salgın yönetiminde emekçiyi kollayan tek bir uygulama bulamazsınız.
Emekçi - 26.10.2020
"Sağlık Çalışanları Açısından Ankara'da Pandeminin Son Hali" raporu açıklandı
Ankara Tabip Odası, Ankara Dişhekimleri Odası ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Ankara Şubesi ortak basın açıklaması yaptı.
Emekçi - 26.10.2020
Son dakika haberi! DHA YURT BÜLTENİ - 9
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bu sabah bir dizi ziyaret ve toplantıya katılmak için Denizli'ye geldi. Çardak Havalimanı'nda kent protokolü tarafından karşılanan Bakan Varank, ilk olarak filtre üretimi yapılan bir fabrikayı ziyaret etti. Fabrikada inceleme yapan ve üretim hakkında bilgi alan Bakan Varank, işçilerle sohbet etti. Bakan Varank daha sonra Denizli Organize Sanayi Bölgesi'nde düzenlenen İş İnsanlarıyla İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Konuşma yapan Bakan Varank, 2020 yılına koronavirüs pandemisinin damga vurduğunu, tek bir virüsün hem insan hem de ekonominin dinamiklerini bir anda nasıl yerle bir ettiğini gördüklerini belirtti. Yaşanan küresel salgının dünyadaki bütün dengeleri derinden sarstığını ifade eden Bakan Varank, "Türkiye böylesine zorlu bir dönemi, çok profesyonelce, büyük bir dikkatle yönetiyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin getirdiği çeviklik ve hızlı koordine olma kabiliyeti sayesinde Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, ilk günden itibaren, dinamik ve proaktif bir salgın yönetimi politikası izliyoruz. Üretim cephesinde hem emekçilerimizin hem de işverenlerimizin haklarını gözeten adımlar attık.
Emekçi - 26.10.2020
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Denizli'de iş dünyasıyla buluştu
"Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, dinamik ve proaktif bir salgın yönetimi politikası izliyoruz" Dünyanın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele ettiğini hatırlatan Bakan Varank, şunları kaydetti: "Yaşadığımız bu küresel salgın, dünyadaki bütün dengeleri derinden sarstı. Türkiye, böylesine zorlu bir dönemi, çok profesyonelce, büyük bir dikkatle yönetiyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin getirdiği çeviklik ve hızlı koordine olma kabiliyeti sayesinde Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, ilk günden itibaren, dinamik ve proaktif bir salgın yönetimi politikası izliyoruz. Üretim cephesinde hem emekçilerimizin hem de işverenlerimizin haklarını gözeten adımlar attık.
Emekçi - 24.10.2020
Öz Orman-İş Genel Başkanı Aslan, Hak-İş'in 45. yılını kutladı
"Bizim için sendika, hak işten öncesi ve Hak İş'ten sonrası olarak yorumlanmalıdır" ifadelerini kullanan Settar Aslan, mesajında şu açıklamada bulundu: "Hak-İş kuruluşunun esas temelini insan odaklı bir sendikal mantık üzerine geliştirmiştir. Adalet zemini üzerinde inşa edilen hak arama mücadelesini özgürlük ve hakkaniyet felsefesi ile geliştirmiştir. İnsanı merkeze alan mücadelenin yöntemi ise erdemli anlayışın, çözüm odaklı hizmet sendikacılığının kazanımlar ile daha güçlü olmasını sağlamaktır. Bu mücadeleyi verirken de her zaman emekçinin ve ekmeğinin hizmetkarı olduğumuzu unutmadan, unutturmadan hareket ettik.
Emekçi - 23.10.2020
HDP'li eski Varto Belediye Başkanı'nın işine son verdiği işçiler hukuk mücadelesini kazandı
10 aydır devam eden mahkeme sürecinin işçilerin lehine sonuçlandığını belirten Kalır, şunları kaydetti: "Çalıştıkları kuruma ve yaşadıkları topluma sorumluluk bilinci ile değer katan mesai arkadaşları ve amirlerinin teveccühlerini kazanmış bu emekçi arkadaşlarımız belediye seçimlerinin hemen ardından işten çıkarılmıştı.
Emekçi - 23.10.2020
PTT'nin 180. kuruluş yıl dönümü kutlandı
Her alanda Türk milletine hizmet ettiklerini kaydeden Bozkurt, şunları aktardı: "İki asra yakın tarihini tecrübesiyle birleştiren, geçmiş ve gelecek arasında uzanan bir köprü kuran Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi olarak, yenilikçi bakış açısıyla, teknolojik yatırımlarımızı, kaliteli ve güvenli hizmet anlayışıyla da ürün ve hizmet çeşitliliğimizi her geçen gün artırmayı sürdürüyoruz. Türkiye'nin en köklü kurumları arasında yer alarak, posta, kargo, lojistik, e-ticaret, bankacılık ve sigortacılık gibi sektörlerde ülkemize hizmet etmeye devam ediyoruz." Pandemi döneminde de hizmete devam ettiklerini vurgulayan Bozkurt, "Ülkemizde ve dünyada posta teşkilatlarının öneminin anlaşıldığı pandemi döneminde, tıpkı dün olduğu gibi bugün de milletimizin en büyük destekçisi olan PTT Ailesi olarak, ülkemiz için mesai mefhumu gözetmeksizin canla başla çalıştık. Bu süreçte büyük bir vefa örneği sergileyen PTT emekçileri, maske dağıtımından sosyal yardımlara, maaş ödemelerinden lojistik hizmetlere kadar birçok konuda vatandaşların yanında oldu.
Emekçi - 23.10.2020
PTT'nin 180. kuruluş yıl dönümü kutlandı
Türkiye'nin en köklü kurumları arasında PTT'nin de yerini her zaman koruduğunu aktaran Sevinç, "Ülkemizde ve dünyada posta teşkilatlarının öneminin anlaşıldığı pandemi döneminde, tıpkı dün olduğu gibi bugün de milletimizin en büyük destekçisi olan PTT ailesi olarak, ülkemiz için mesai mefhumu gözetmeksizin canla başla çalıştık. Bu süreçte büyük bir vefa örneği sergileyen PTT emekçileri, maske dağıtımından sosyal yardımlara, maaş ödemelerinden lojistik hizmetlere kadar birçok konuda vatandaşların yanında oldu.
Emekçi - 23.10.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-2
 "MİLYONDA BİR YAŞAMA ŞANSI VAR DİYORLAR"    Olayla ilgili konuşan Mehmet Ali İbin'in yengesi Nuran İbin, "Kendisi emekçi, kargocu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Emekçi Haberleri | Emekçi Haber - Haberler - Emekçi haberleri, son dakika emekçi haber ve gelişmeleri burada. İlaç şişelerinden Atatürk portresi yaptı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 31.10.2020 23:37:38. #1.14#
title