Döviz Kuru Haberleri

Döviz Kuru haber, Döviz Kuru son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Döviz Kuru - Dün
Fitch: Gelişen Avrupa ekonomileri büyümesini güçlendiriyor
Gelişen Avrupa ekonomilerinde 2021 için ortalama yıllık enflasyonun yüzde 4,3 seviyesinde gerçekleşmesinin beklendiği, bunun 2011'den bu yana en yüksek enflasyon seviyesi olduğu aktarılan açıklamada, "Fiyat baskısının arkasındaki ortak faktör, tedarik zincirleri ve küresel emtia fiyatları üzerinde baskı yaratan iç talepteki hızlı toparlanmadır. Bu baskılara, döviz kuru hareketleri ve sıkı iş gücü piyasaları eklendi.
Döviz Kuru - 19.10.2021
TBMM Genel Kurulu
Esnafın borç altında ezildiğini ve gereken desteği göremediğini ifade eden Dervişoğlu, "Kapanan dükkanlar bir daha açılamamakta, açık dükkanlar iş yapamamaktadır. Esnaf aylardır borç içerisinde ayakta kalma mücadelesi vermektedir. Döviz kuruna bağlı olarak ürüne zam geldikçe fiyatlar artmakta, satın alma gücü azalmakta, dolayısıyla da işler düşmektedir.
Döviz Kuru - 17.10.2021
İzmir Büyükşehir Belediyesinden yerli bakliyat üretim seferberliği
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in "Başka Bir Tarım Mümkün" vizyonuyla oluşturulan İzmir Tarımı stratejisi doğrultusunda, yerli bakliyat üretim seferberliği başlatılıyor. Döviz kuru artışının gıda fiyatlarına etkisini engellemek için harekete geçen büyükşehir, üreticilerle İzmir ikliminde susuz yetişen nohut, mercimek ve bakla için alım garantili üretim anlaşmaları yapmaya hazırlanıyor.
Döviz Kuru - 17.10.2021
Yemen Merkez Bankası, Aden'deki 54 döviz bürosunun çalışma ruhsatını iptal etti
Diğer döviz bürolarının, ruhsatları iptal edilen bu kuruluşlarla işlem yapmasının yasaklandığını kaydedilen açıklamada, "Merkez Bankası'nın talimatlarına uyulması ve döviz kurunda spekülasyon oluşturacak ve piyasanın istikrarını sarsacak eylem ve uygulamalardan kaçınılması" gerektiği vurgulandı.
Döviz Kuru - 15.10.2021
TCMB Başkanı Kavcığolu: "Türkiye'nin şu an yaklaşık 125 milyar dolarlık, ortalamanın üzerinde rezervi var"
Dövizlerdeki artışlara ilişkin konuşan Kavcıoğlu, "Döviz kuru biliyorsunuz şu anda doların diğer paralar karşısındaki güçlü gelişimi hepsi önemli.
Döviz Kuru - 15.10.2021
Yıl sonu büyüme beklentisi arttı
Döviz kuru beklentileri Cari yıl sonu döviz kuru (ABD Doları/TL) beklentisi bir önceki anket döneminde 8,92 TL iken, bu anket döneminde 9,22 TL oldu.
Döviz Kuru - 14.10.2021
Son dakika haber! S&P: Yükselen enerji fiyatları, gelişen piyasalardaki merkez bankalarının sabrını test edecek
Açıklamada, "Enerji fiyatlarının daha yüksek olması, önemli gelişen ekonomilerin çoğunun ticareti için net bir negatif unsurdur. Rusya, Suudi Arabistan ve Kolombiya'nın dışında, gelişen ekonomilerin büyük çoğunluğu net enerji ürünleri ithalatçısıdır. Net ithalatçılar için yüksek enerji fiyatlarının enflasyon üzerindeki etkisi, potansiyel olarak daha zayıf bir döviz kuruyla artabilir.
Döviz Kuru - 14.10.2021
Başkan Kurt Yunus Emre Halk Çarşısı esnafı ile buluştu
Buluşmanın ana gündemi gün geçtikçe derinleşen ekonomik kriz oldu. Pandemi dönemi, sokak kısıtlaması ve yasakların kendilerini olumsuz etkilediğini söyleyen çarşı esnafı, pahalılıktan dert yandı. İşlerinin durduğunu anlatan esnaf, siftahsız gün geçirdiklerinin altını çizdi. Sohbet sırasında zaman zaman dış politikaya da değinilirken, yanlış uygulanan dış politikanın vatandaşın cebine yansıdığı vurgulandı. Yunus Emre Halk Çarşısı esnafı, Başkan Kurt'a ziyareti ve desteği için teşekkür etti. "DERDE DERMAN OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ" Odunpazarı Belediyesi'nin halkçı bir belediye olduğunun altını çizen Başkan Kazım Kurt, esnaf ve halk buluşmalarının devam edeceğini söyledi. Başkan Kurt, "Hemşehrilerimizin derdini dinliyoruz. Belediyemizle ilgili istek ve taleplerini birinci ağızdan dinliyor, ilgililere yönlendiriyoruz. Ben her zaman hemşehrilerimin yanındayım. Ekonomik kriz, pandemi, yükselen döviz kuru… Bunlar, hem esnafı hem de vatandaşları darda bıraktı.
Döviz Kuru - 14.10.2021
Bakliyatta ithalat artınca marketlerde yerli ürün bulmak zorlaştı! Dolar arttıkça fiyatlar da artıyor, olan yine vatandaşa oluyor
KUR YÜKSELDİKÇE FİYAT ARTIYOR Son dönemde nohut Hindistan ve Arjantin'den, kırmızı mercimek ve yeşil mercimek Kanada'dan, pirinç Tayland'dan, mısır konservesi Macaristan'dan, kuru fasulye ise Meksika'dan ithal ediliyor. Bu ürünler dolar bazlı ithal edildiği için, döviz kurunun yükselmesiyle fiyatlar da her geçen gün artıyor.
Döviz Kuru - 14.10.2021
Türksat, yerel TV kanallarının "uydudan yayın çıkma" hizmet bedelinde yüzde 50 indirim yapacak
Uydu üzerinden televizyon yayıncılığının gelişmesi ve bu alanda faaliyet gösteren kanalların desteklenmesi amacıyla yıllardır süregelen döviz kuru sabitleme uygulamasını bir adım daha ileriye taşıyan Türksat AŞ, 1 Kasım itibarıyla uplink hizmeti alan, uydu kapasite bant genişliği 2 Mbps ve altında olan televizyon kanallarının uplink hizmet bedelinde yüzde 50 indirim uygulamaya başlayacak.
Döviz Kuru - 08.10.2021
Çörek otu ekti, elektrik gideri yüzde 70 azaldı
Karahan, "Çörek otu gibi tıbbi aromatik bitkilerin fiyatı yurt dışı piyasasına ve döviz kuruna bağlı olarak artıyor.
Döviz Kuru - 07.10.2021
Motorin ve benzine zam
Akaryakıt fiyatlarında uygulanan eşel mobil sistemiyle petrol fiyatları, döviz kuru ve uluslararası ürün fiyatlarındaki artış sonucunda yurt içi pompa fiyatlarında meydana gelen yükselişler, ÖTV ayarlamasıyla tüketiciye zam olarak yansıtılmadan dengelenmeye çalışılıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Döviz Kuru Haberleri | Döviz Kuru Haber - Haberler - Döviz Kuru haberleri, son dakika döviz kuru haber ve gelişmeleri burada. Son dakika: Benzin ve motorinin ardından bir zam da LPG oto gaza geldi! Fiyat 6 lirayı aştı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.10.2021 05:41:43. #1.16#

title