Dışişleri Bakanlığı Haberleri

Dışişleri Bakanlığı haber, Dışişleri Bakanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dışişleri Bakanlığı - Bugün
Son dakika! Küresel güç dengelerinde AUKUS sarsıntısı
"Dar görüşlü jeopolitik konseptlerden vazgeçilmeli" Bu durum -basın toplantısında anlaşmanın ismi zikredilmese de- Çin'in AUKUS güvenlik iş birliğine verdiği tepkide görülüyor. Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zao Lician konuya ilişkin yaptığı açıklamada, anlaşmayla ABD ve İngiltere tarafından Avustralya'ya söz konusu desteğin verilecek olmasını çok büyük bir sorumsuzluk olarak nitelendirdi.
Dışişleri Bakanlığı - Bugün
Kazakistan ve Türkiye Kovid-19 aşı pasaportlarını karşılıklı onayladı
NUR Kazakistan Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı pasaportlarının karşılıklı tanındığını bildirdi.
Dışişleri Bakanlığı - Bugün
Japonya ve Hindistan'dan "Hint-Pasifik'te statükoyu değiştirecek tek taraflı teşebbüslere" karşı
Kyodo ajansının Dışişleri Bakanlığı kaynaklarına dayandırdığı bilgilere göre görüşmede Suga, 45 dakika süren görüşmede "Serbest ve Açık Hint-Pasifik" vizyonunun gerçekleştirilmesine yönelik Hindistan'ı "önemli partner" olarak niteledi.
Dışişleri Bakanlığı - Bugün
Son dakika haberleri: Türkiye'den Yunanistan'ın Batı Trakya'daki okullarda dini vecibeleri kısıtlayan kararına tepki
Son dakika gündem haberi... Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan'ın Batı Trakya'daki azınlık okullarında dini vecibeleri kısıtlayan kararına tepki gösterdi.
Dışişleri Bakanlığı - Bugün
Dışişleri Bakanlığı: "Yunan makamları, öğrencilerin ve öğretmenlerin Cuma namazına gitmesini engelleyen karardan geri dönmeli"
Dışişleri Bakanlığı, Yunan makamlarını, Batı Trakya'daki Türk Azınlık ilkokul ve ortaokul-lisede okuyan öğrenci ve öğretmenlerin dini vecibelerini yerine getirmelerini kısıtlayıcı bu karardan geri dönmeye davet etti.
Dışişleri Bakanlığı - Dün
Çin'den, Tayvan'ın Trans Pasifik Ortaklığı Anlaşması'na başvurmasına tepki
Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Cao Licien, günlük basın toplantısında, dünyada sadece "Tek Çin" olduğunu belirterek, "Tayvan da Çin'in ayrılmaz bir parçasıdır.
Dışişleri Bakanlığı - Dün
ABD'de Yakın Doğu İşleri Müsteşar Yardımcılığına Ethan Goldrich atandı
ABD Dışişleri Bakanlığının Suriye, Ürdün ve Lübnan ile ilişkilerden sorumlu Yakın Doğu İşleri Müsteşar Yardımcılığına Ethan Goldrich getirildi.
Dışişleri Bakanlığı - Dün
Ürdün, İsrail'den fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınlarını derhal durdurmasını istedi
Ürdün Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heysem Ebu el-Ful, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerine devam etmesini kınadı.
Dışişleri Bakanlığı - Dün
Dışişleri Bakanlığından "Tripoliçe Katliamı"na ilişkin açıklama Açıklaması
Dışişleri Bakanlığı, "Tripoliçe Katliamı"na dair "Mora Yarımadası'nda tek bir Türk'ün dahi canlı kalmamasını hedefleyen bu insanlık dışı katliam, tarihe kara bir leke olarak yazılmıştır.
Dışişleri Bakanlığı - Dün
Cezayir'den Afrika Birliğine "kıtadaki askeri darbeleri durdurma" çağrısı
Cezayir Dışişleri Bakanlığı, Sudan'da iki gün önce gerçekleştirilen ve ülke makamlarının engellendiğini duyurduğu başarısız darbe girişiminin ardından yazılı açıklama yaptı.
Dışişleri Bakanlığı - Dün
Çin medyası ABD, İngiltere ve Avustralya'nın denizaltı projesine tepki gösterdi
Anlaşmanın bölgesel barış ve istikrara zarar vereceğini belirten Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Cao Licien, "AUKUS, bölgesel barış ve istikrarı ciddi şekilde baltalıyor, silahlanma yarışını yoğunlaştırıyor ve uluslararası nükleer silahların yayılmasını önleme çabalarına zarar veriyor.
Dışişleri Bakanlığı - Dün
İran: Suudi Arabistan ile sürdürülen görüşmelerde ciddi ilerleme kaydedildi
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, Tahran ile Riyad arasındaki ilişkileri düzeltmek için yapılan görüşmelerin olumlu şekilde devam ettiğini belirterek, "Fars (Basra) Körfezi'nin güvenliği konusundaki görüşmelerde çok ciddi ilerlemeler kaydedildi.
Dışişleri Bakanlığı - Dün
Japonya Büyükelçisi Suzukı Kazuhiro Bartın'da Kadın Mesleki Eğitim ve Beceri Merkezi açılışına katıldı
TBMM Adalet Komisyonu Başkanı AK Parti Milletvekili Türkiye-Japonya Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı Av. Yılmaz Tunç ise, "Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ve Japonya Dışişleri Bakanlığı arasında imzalanan protokole istinaden kadının güçlendirilmesi, temel eğitim, temel sağlık gibi konular başta olmak üzere yerel projelere hibe programı kapsamında desteklenen bu proje ile açılan merkezde; Bilim ve sanat atölyesi, El sanatları ve beceri atölyesi, Yöresel ürünleri işleme atölyesi kurulmuş bunun yanında da merkezde, Yaşlı ve engelli bakımı, Sağlıklı beslenme, Tarım ve hayvancılığa dayalı kursların açılması için de çalışmalar devam etmektedir.
Dışişleri Bakanlığı - 22.09.2021
İsrail basını: ABD ile İsrail, İran hakkındaki "B planını" gizlice görüştü
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, yeni tur nükleer müzakerelerin gelecek "birkaç hafta" içinde Avusturya'nın başkenti Viyana'da yeniden başlayacağını duyurmuştu.
Dışişleri Bakanlığı - 22.09.2021
Arap dünyasından Sudan'daki darbe girişimine kınama
Kuveyt Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Sudan'daki darbe girişimine tepki gösterilerek, geçiş dönemi iktidarının desteklendiği belirtildi.
Dışişleri Bakanlığı - 22.09.2021
Son dakika haberi... Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı, 10'uncu ASO Büyükelçilikler Resepsiyonu'nda konuştu Açıklaması
Son dakika haberi... Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Faruk Kaymakcı, "Dışişleri Bakanlığı olarak, yurt dışındaki büyükelçiliklerimiz olarak, tüm sanayicilerimizin yanında olacağız." dedi.
Dışişleri Bakanlığı - 22.09.2021
İngiltere, "Covishield" aşısını uluslararası seyahatlerde tanıyacak
Hindistan Dışişleri Bakanlığı yetkililerinden Sekreter Harsh Vardhan Shringla, geçen hafta açıklanan ve ekimde yürürlüğe girecek söz konusu kuralın çözüme kavuşturulmaması durumunda, "karşılıklı önlemler almak" zorunda kalabileceklerini belirtmişti.
Dışişleri Bakanlığı - 22.09.2021
Dışişleri'nden 'Libya' açıklaması (2)
BAKAN ÇAVUŞOĞLU, BAŞBAKAN DİBEYBE İLE GÖRÜŞTÜDışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, bugün Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe ile telefonda görüştüğü belirtilerek, "Sayın Bakanımız görüşmede, Libya Temsilciler Meclisi'nin...
Dışişleri Bakanlığı - 22.09.2021
Dışişleri Bakanlığı: "Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, bugün Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe ile telefonda görüşmüştür.
Dışişleri Bakanlığı: "Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, bugün Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe ile telefonda görüşmüştür.
Dışişleri Bakanlığı - 22.09.2021
Dışişleri Bakanlığı: "Türkiye, dost ve kardeş Libya halkı ve meşru Libya yönetimine desteğini sürdürecektir"
Dışişleri Bakanlığı, Libyalıların öncülüğünde yürütülen siyasi sürecin başından beri savunucusu olan Türkiye'nin dost ve kardeş Libya halkı ve meşru Libya yönetimine desteğini sürdüreceğini bildirdi.
Dışişleri Bakanlığı - 22.09.2021
Avrupa İşbirliği Günü Kutlamaları Büyük Bir Coşkuyla Gerçekleşti
Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı'nın Ulusal Otorite görevini yürüttüğü Interreg-IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında her yıl düzenlenen Avrupa İşbirliği Günü, Avrupa Birliği Başkanlığı'nın ev sahipliğinde bu yıl "Müzik iyileştirsin, tekrar...
Dışişleri Bakanlığı - 22.09.2021
Rusya, Çin ve Pakistan'ın Afganistan özel temsilcileri Kabil'de temaslarda bulundu
Rusya Dışişleri Bakanlığı, Rusya, Çin ve Pakistan'ın Afganistan özel temsilcilerinin Afganistan'da Taliban yönetimi yetkilileri ile görüşme yaptığını bildirdi.
Dışişleri Bakanlığı - 22.09.2021
İsrail'de Bennett'ın 100 günü: İdareci Başbakan
Bennett dış politikada ise dikkat çekici ziyaretler gerçekleştirdi ve Ağustos ayındaki ABD ziyaretiyle de yeni bir dönemin habercisi olacak bazı sinyaller verdi. Bunlardan ilki, Temmuz ayında Amman'da Kral Abdullah ile gizlice gerçekleştirilen görüşme oldu. Hatırlanacağı üzere Netanyahu iktidarının son zamanlarında İsrail ile Ürdün arasındaki ilişkiler epey gerilmişti. Ürdün Veliaht Prensi bin Abdullah'ın Mescid-i Aksa'ya yapacağı ziyaretin İsrail güvenlik makamlarıyla yaşanan anlaşmazlık üzerine iptal edilmesinin ardından, Amman yönetimi de Netanyahu'nun uçağına hava sahasını kullanma izni vermedi ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ziyaretini ertelemesine neden oldu. Bennett bu ziyaretiyle birlikte ilişkilerde yeni bir sayfa açmak istediğini gösterdi. Gerilen ilişkilerin ardından bir İsrail başbakanının Ürdün'e gerçekleştirdiği ilk ziyaret olması hasebiyle, görüşmenin "oldukça iyimser" bir havada geçtiği ifade edildi. Güvenlik iş birliğinin yanı sıra İsrail, Ürdün'e 50 milyon metreküp su sağlayacağını Dışişleri Bakanlığı sitesinde yayınlanan anlaşmayla duyurdu.
Dışişleri Bakanlığı - 21.09.2021
Hindistan'dan aşı kartlarını tanımayan İngiltere'ye tepki
Dışişleri Bakanlığı yetkililerinden Sekreter Harsh Vardhan Shringla, geçen hafta açıklanan ve ekimde yürürlüğe girecek söz konusu kuralın çözüme kavuşturulmaması durumunda, "karşılıklı önlemler almak" zorunda kalabileceklerini belirtti.
Dışişleri Bakanlığı - 21.09.2021
Egeli iş insanları "Yeşil Mutabakat" konusunda bilgilendirildi
Seminerde, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan, Ticaret Bakanlığı Uluslararası Anlaşmalar ve Avrupa Birliği Genel Müdür Yardımcısı Bahar Güçlü, mutabakat kapsamı ve mutabakata uyum konusunda Türkiye'de yapılan çalışmalara ilişkin iş insanlarına bilgi verdi.
Dışişleri Bakanlığı - 21.09.2021
Afgan dosyasının anahtar arabulucusu Katar'ın yeni imtihanı: Doha artan sorumluluklarının altından kalkabilecek mi?
Genel bir sorun olarak Taliban'ın siyasi liderlerinin Afganistan'da kalıcı olarak ikamet etmeleri ihtimali, Katar'ı iki yoldan birini seçmeye itiyor: Doha bu süreçte ya Kabil'de kalıcı olacak bir Dışişleri Bakanlığı ekibi istihdam etmek ya da Taliban hareketinin siyasi liderleri içerisinde karar alma salahiyetine sahip olanlardan bir kısmını Katar'a dönmeye ikna etmek zorunda.
Dışişleri Bakanlığı - 21.09.2021
HABERLER | H.B.B.
Tarih: 21 Eylül 2021, 11: 06Medeniyetler Bahçesi temasıyla 10 Aralık'ta kapılarını açmak için gün sayan EXPO 2021 Hatay alanları, muhteşem bir konsere daha ev sahipliği yaptı. Karagandi Tattimbet Akademik Çalgıları Orkestrası ve ses sanatçılarının verdiği konser, Hatay Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla EXPO alanındaki amfi tiyatroda yapıldı. Kazakistan'ın bağımsızlığının 30. yıl dönümüne ithafen düzenlenen konsere HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve eşi Prof. Dr. Nazan Savaş ile birlikte Kazakistan'ın İstanbul Başkonsolosu Alim Bayel, Dışişleri Bakanlığı Hatay Temsilcisi Büyükelçi Serdar Cengiz, CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, HBB idarecileri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda sanatsever katıldı.
Dışişleri Bakanlığı - 21.09.2021
Gürcistan'dan Abhazya ile Güney Osetya'daki Duma seçimlerine tepki
Gürcistan Dışişleri Bakanlığı, ülkeden tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Abhazya ile Güney Osetya bölgelerinde gerçekleştirilen Rusya Parlamentosunun alt kanadı Devlet Duması seçimlerine tepki gösterdi.
Dışişleri Bakanlığı - 21.09.2021
Karşıyaka, Roman Gençlik Çalıştayı'na ev sahipliği yaptı
"BİZ HAZIRIZ" Çalıştayda konuşan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay şunları kaydetti: "Bugün her şeye rağmen, kökeni, dili, inancı ne olursa olsun, kendini hayatın her alanında gösteren insanlarımız varsa, bunun birinci nedeni verdikleri mücadele ve onlara bu gücü veren Türkiye Cumhuriyeti değerleridir. Çağdaşlık, demokratlık, laiklik, hukuka bağlılık olarak tanımlanan bu değerler ortak paydamızdır ve gücünü bilimden, kültür ve sanattan almaktadır. Bu çalışmanın öncelikle bunları anımsatmasını, kalıcı ve üretken paydaşlıklar yaratmasını diliyorum. Kentleşmedeki paylarından eğitim olanaklarına, istihdam sorunlarından kendilerini hayatın her alanında tanımlamalarına; Romanlarımız özelinde atılacak her adım ve kazanılacak her başarı, bize daha fazlası için cesaret ve güç verecektir. Karşıyaka Belediyesi bu projeyi, bugüne kadar gösterdiği duruşun ve yaptığı çalışmaların devamı olarak görmekte ve desteklemektedir. Üstümüze düşen her görevi yerine getirmeye hazırız" "AKADEMİK BİR ÇALIŞMA" ROMGEDER Başkanı Emin Karameşe çalıştayı değerlendirdiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Çalıştay çok olumlu geçti. Türkiye'de eğitimli Roman gençlerin bir araya gelerek kendi sorunlarını tartıştığı ilk çalıştay olma özelliğine sahip. Çalıştaya katılan gençlerin hepsi üniversite eğitimi almış gençler, aralarında yüksek lisans yapanlar ve yurtdışında okuyanlar da var. O sebeple akademik bir çalışma oldu. Ama bu gençlerin ortak sorunu eğitimlerini görürken bile ayrımcılığa uğramış, Romanların genel sorunlarıyla yüzleşmiş olmaları. Bu kişiler kendileri için ortaya konan roman eylem planları akademik bir pencereden değerlendirdi. Çalıştay sonrasında da elde edilen verileri ilgili kurumlara sunma noktasına geldi. O nedenle gerçekten önemli ve faydalı bir çalışma gerçekleştirdik" dedi. Projenin ikinci aşamasında ise Cumhurbaşkanlığı ve CHP tarafından hazırlanan eylem planlarındaki eksiklikleri içeren rapor Ankara'da T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile CHP Genel Merkezi'ne sunulacak. Çalıştaya Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, AK PArti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, Dışişleri Bakanlığı Büyükelçisi Naciye Gökçen Kaya, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, meclis üyeleri ve bürokratlar katıldı.
Dışişleri Bakanlığı - 20.09.2021
Sözcü Bilgiç'ten, 'Kırım' açıklaması (2)- Yeniden
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, 17- 19 Eylül 2021'de Kırım'da gerçekleştirilen seçimlere ilişkin açıklamada bulundu.
Dışişleri Bakanlığı - 20.09.2021
Sözcü Aksoy'dan, 'Kırım' açıklaması
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, 17- 19 Eylül 2021'de Kırım'da gerçekleştirilen seçimlere ilişkin açıklamada bulundu.
Dışişleri Bakanlığı - 20.09.2021
İngiltere, Rusya'daki seçimler öncesinde alınan "önlemleri" eleştirdi
İngiltere Dışişleri Bakanlığı, 17-19 arasında gerçekleştirilen Rusya Devlet Duması seçimlerine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.
Dışişleri Bakanlığı - 20.09.2021
Türkiye, Rusya'da üniversite binasında düzenlenen silahlı saldırıyı kınadı
Dışişleri Bakanlığı, Rusya'daki Perm Devlet Üniversitesi'nde gerçekleşen silahlı saldırıyı kınadı.
Dışişleri Bakanlığı - 20.09.2021
Son dakika haber... Dışişleri'nden Rusya'daki silahlı saldırıya kınama
Son dakika haberler... DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Rusya'da Perm Devlet Üniversitesi'nde 8 kişinin yaşamını yitirdiği silahlı saldırıyı kınadı.
Dışişleri Bakanlığı - 20.09.2021
Irak, ilk kez eski başbakan ve cumhurbaşkanlarının aday olmadığı bir seçime gidiyor
Eski başbakanlardan İbrahim Caferi ve Haydar el-İbadi de Allavi ve Maliki gibi seçimlerde aday değil. İngiltere'de yaşadığı bilinen Caferi 2014-2108 yıllarında İbadi hükümetinde Dışişleri Bakanlığı da yapmıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Dışişleri Bakanlığı Haberleri | Dışişleri Bakanlığı Haber - Haberler - Dışişleri Bakanlığı haberleri, son dakika dışişleri bakanlığı haber ve gelişmeleri burada. Son dakika! Küresel güç dengelerinde AUKUS sarsıntısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.9.2021 14:27:48. #1.14#

title