DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI HABERLERİ

Dışişleri Bakanlığı Haberleri

Dışişleri Bakanlığı haber, Dışişleri Bakanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dışişleri Bakanlığı - 26.10.2020
Dışişleri Bakanlığından Almanya'da polis şiddeti gören Türk iş insanı hakkında açıklama Açıklaması
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Almanya'nın Köln şehrinde polis şiddetine maruz kalan iş insanı Yüksel Aker olayı hakkında "Bir şikayet kapsamında işyerine baskın düzenleyen polislerin vatandaşımıza karşı şiddet ve orantısız güç kullandıkları açıkça görülmüştür.
Dışişleri Bakanlığı - 26.10.2020
İtalya, Kovid-19 salgınında son 24 saatte 17 bin 12 yeni vaka açıkladı
Salgının başından beri virüs kapan kişi sayısı 542 bin 789 oldu. Aktif Kovid-19 hasta sayısı da 236 bin 684'e, yoğun bakımda tedavi görenlerin sayısı da 1284'e yükseldi. Hayatını kaybedenlerin sayısı da son 24 saatte 141 artarak 37 bin 479'a çıktı. İyileşenlerin sayısı 2 bin 423 artarak 268 bin 626 oldu. Bu arada, İtalyan Doktorlar ve Sağlık Yöneticileri Birliği (Anaao-Assomed) Genel Sekreteri Carlo Palermo, ANSA ajansına yaptığı açıklamada, "Acil servislerdeki durum çok ciddi ve kesinlikle kritiktir." dedi. Palermo, enfeksiyon oranının bu hızda gitmesi halinde gelecek ay ortasında yoğun bakım ünitelerinin dolacağını söyledi. Diğer yandan İtalya Dışişleri Bakanlığı, yaptığı açıklamayla gerekli bir neden olmadıkça yurt dışına yönelik seyahatlerden kaçınılmasını tavsiye etti.
Dışişleri Bakanlığı - 26.10.2020
Çin, ABD merkezli 6 medya kuruluşuna operasyonlarını rapor etmeleri için 7 gün süre verdi
Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zhao Lijian, bu kararın ardından yaptığı açıklamada ABD tarafından Çinli medya kuruluşlarına yönelik baskıya kısa sürede yanıt verileceğini ifade etmişti.
Dışişleri Bakanlığı - 26.10.2020
Kuveyt'te eski milletvekilinin hapis cezası bozuldu
Kuveyt Dışişleri Bakanlığı da, Suudi Arabistan Büyükelçiliği'nin şikayeti üzerine Duveyle hakkında dava açmıştı.
Dışişleri Bakanlığı - 26.10.2020
Ondokuz Mayıs Üniversitesinin Su Yönetimi Projesi kabul edildi
OMÜ'den yapılan yazılı açıklamada, Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümünün Erasmus+ Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar (KA202) Projeleri kapsamında sunduğu proje önerisinin, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 148 bin 952 avro bütçe ile kabul edildiği kaydedildi.
Dışişleri Bakanlığı - 26.10.2020
Rusya, Avrupa'daki toprağına "9M729" füzesi konuşlandırmaktan vazgeçmeye hazır
Rusya Dışişleri Bakanlığı da ABD'nin bu kararının ardından anlaşmanın resmen sona erdiğini duyurmuştu.
Dışişleri Bakanlığı - 26.10.2020
Türkiye, Kamerun'daki okul saldırısını kınadı
Dışişleri Bakanlığı, Kamerun'da bir özel okula düzenlenen, çok sayıda çocuğun hayatını kaybettiği saldırıyı kınadı.
Dışişleri Bakanlığı - 26.10.2020
Fransa'ya karşı öfke dalga dalga yayılıyor
Birçok Arap ülkesinde Hz. Muhammed Peygambere yönelik çirkin karikatürlere ilişkin açıklamalar nedeniyle Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a öfke büyüyor. Hafta sonu birçok ülkedeki mağazalarda Fransız ürünleri boykot edildi. Macron'un resimleri ise ateşe verildi.   Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a Türkiye'nin ardından Katar, Kuveyt, Fas, Libya ve Ürdün gibi Arap ülkelerinden de tepki geldi. Birçok ülkede yüzlerce kişi Macron'u protesto etmek için sokaklara dökülürken, Fransız ürünleri mağazalardaki reyonlardan indirildi. Yüzlerce kişi, Macron'un portresini ateşe vererek, Fransa'ya tepki gösterdi. Öte yandan, boykot ve protestolarla karşı karşıya kalan Fransız Dışişleri Bakanlığı, boykot ve protesto yapılan ülkeleri Fransız mallarını boykot ve gösteri yapma çağrılarını "durdurmaya" çağırdı.
Dışişleri Bakanlığı - 26.10.2020
Çin, Tayvan'a silah sağlayan ABD'li tedarikçilere yaptırım uygulayacak
Çin Küresel Televizyon Ağının (CGTN) haberine göre, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Cao Licien, basına açıklamasında, "Çin'in ulusal çıkarlarını korumak için merkezi hükümet, Lockheed Martin, Boeing Defense ve Raytheon dahil olmak üzere ABD'nin Tayvan'a silah satışına katılan ABD'li kuruluşlara yaptırımlar uygulamak için gerekli önlemleri almaya karar verdi.
Dışişleri Bakanlığı - 26.10.2020
Son dakika haberleri! Çin'den ABD'ye "Tayvan" yaptırımı
Son dakika haberler... Çin Dışişleri Bakanlığı, Tayvan'a silah satan ABD'li şirketlere ve yetkililere yaptırım uygulanacağını duyurdu.
Dışişleri Bakanlığı - 26.10.2020
FLAŞ... FLAŞ.... FLAŞ...
Pakistan, Fransa'nın büyükelçisini Dışişleri Bakanlığı'na çağırdı.
Dışişleri Bakanlığı - 26.10.2020
Fransız web sitelerine siber saldırılar düzenlendi
Fransa Dışişleri Bakanlığı, boykot çağrılarının ve Fransa karşıtı eylemlerin son bulmasını istemişti.
Dışişleri Bakanlığı - 26.10.2020
25 Ekim 2020 Haberleri
25 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Dışişleri Bakanlığı - 25.10.2020
Katar ile Türkiye arasında ikili ve bölgesel konular ele alındı
Katar Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lulva el-Hatır, Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Mustafa Göksu ile bölgedeki gelişmeleri görüştü.
Dışişleri Bakanlığı - 25.10.2020
Fransa, Arap ülkelerindeki boykot ve eylemlerin durdurulmasını istedi
Fransa Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Agnes von der Mühll, yazılı açıklamasında, Arap ülkelerinde Fransız ürünlerini boykot çağrılarının ve Fransa karşıtı eylemlerin, ülkesinin vicdan, ifade, din özgürlüğü ve herhangi bir nefret çağrısının reddedilmesi lehinde savunduğu tutumu ile Macron'un açıklamalarını çarpıttığını ileri sürdü.
Dışişleri Bakanlığı - 25.10.2020
Dışişleri Bakanlığı: Oruç Reis'in faaliyet yürüttüğü kıta sahanlığı bütünüyle ülkemizin kıta sahanlığıdır
DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Yunanistan Dışişleri Bakanlığı'nın yaptığı "Türkiye, Yunanistan kıta sahanlığında çalışma yürütüyor" açıklamasına tepki gösterdi.
Dışişleri Bakanlığı - 25.10.2020
Son dakika haber: Dışişleri Bakanlığından Yunanistan Dışişleri Bakanlığı'nın Doğu Akdeniz açıklamasına tepki Açıklaması
Bir son dakika haberine göre Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan Dışişleri Bakanlığının Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de yürüttüğü sismik araştırma faaliyetlerinin Yunan kıta sahanlığında gerçekleştirildiğini öne süren ve bu faaliyetleri "yasa dışı" olarak nitelendiren açıklamasına tepki gösterdi.
Dışişleri Bakanlığı - 25.10.2020
Venezuela'da muhalif lider Leopoldo Lopez, gizlice ülkesinden çıkarak İspanya'ya geldi
Venezuelalı muhalif liderin Madrid'e gelişi gizli tutulurken, konuya ilişkin Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla yazılı bir açıklama yapan İspanya'daki sol koalisyon hükümeti, "Lopez'in bu kararı kişisel ve kendi arzusudur.
Dışişleri Bakanlığı - 25.10.2020
Filistin Dışişleri Bakanlığı: Filistinli gencin öldürülmesi olayına uluslararası soruşturma açılmalı
Filistin Dışişleri Bakanlığı, işgal altındaki Batı Şeria'da 18 yaşındaki Filistinli bir gencin İsrail askerlerince öldürüldüğü haberlerinin ardından konu ile ilgili uluslararası soruşturma talep etti.
Dışişleri Bakanlığı - 25.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1922- İsmet İnönü, Lozan Konferansı öncesinde dışişleri bakanlığı görevine getirildi.
Dışişleri Bakanlığı - 25.10.2020
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy'dan Mısır Dışişleri Bakanı'nın Türkiye'yi hedef alan suçlamalarına tepki
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Mısır Dışişleri Bakanı'nın Suriye hakkında 'Küçük Grup' toplantısında ülkemizi hedef alan suçlamalarını reddediyoruz" dedi.
Dışişleri Bakanlığı - 24.10.2020
Türkiye'den Mısır Dışişleri Bakanı'nın Türkiye'yi hedef alan suçlamalarına tepki
Dışişleri Bakanlığı, Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri'nin Suriye hakkında "Küçük Grup" toplantısında, Türkiye'yi hedef alan suçlamalarına tepki gösterdi.
Dışişleri Bakanlığı - 24.10.2020
İran'dan Libya'daki ateşkes anlaşmasına destek
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, yaptığı yazılı açıklamada, ateşkesin kalıcı olmasını ve tarafların taahhütlerini yerine getirmesini ümit ettiklerini belirtti.
Dışişleri Bakanlığı - 24.10.2020
Arap ülkeleri Libyalı tarafların ateşkes anlaşmasından memnun
Arap ülkeleri, Libyalı tarafların Birleşmiş Milletler (BM) himayesinde Cenevre'deki 5+5 Ortak Askeri Komite toplantılarında kalıcı ateşkes için anlaşmaya varmasını memnuniyetle karşıladı. Cezayir, Tunus, Ürdün, Mısır, Katar ve Kuveyt dışişleri bakanlıkları düzeyinde yaptıkları açıklamalarla Libyalı tarafların kalıcı ateşkes için anlaşmaya varmasından memnuniyet duyduklarını bildirildi. Cezayir Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Libya Ulusal Diyaloğu'nun başarısı için "umut verici" olarak nitelendirilen anlaşmanın sürekli ve bağlayıcı olması temenni edildi.
Dışişleri Bakanlığı - 24.10.2020
Ürdün: Hakaret içerikli karikatürler aşırılık ve şiddeti besliyor
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Dayfullah el-Fayiz, yaptığı yazılı açıklamada, "İfade özgürlüğü bahanesiyle İslam Peygamberi'ne hakaret içerikli karikatürlerin yeniden yayınlanmasını kınıyoruz.
Dışişleri Bakanlığı - 24.10.2020
İran'dan Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatürlerin yayımlanmasına izin veren Fransa'ya tepki
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, yaptığı yazılı açıklamada, Hz.
Dışişleri Bakanlığı - 24.10.2020
İçişleri Bakanı Soylu, gündeme ilişkin soruları yanıtladı Açıklaması
Bu konuyla ilgili Dışişleri Bakanlığı, Bakan ve MİT Başkanıyla da görüştüğünü ifade eden Soylu, şöyle konuştu: "Bize haftada 1200 duyum geliyor.
Dışişleri Bakanlığı - 24.10.2020
Son dakika haberi! İran, Sudan'ın İsrail ile normalleşme kararını kınadı
İran Dışişleri Bakanlığı, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Sudan'ın ABD ara buluculuğunda İsrail ile ilişkileri normalleştirme kararı almasını kınadı.
Dışişleri Bakanlığı - 24.10.2020
Pakistan: "Hindistan 3 haftada 18 masum Keşmirliyi öldürdü"
Pakistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zahid Hafız Çavdri, Hindistan birliklerinin 3 haftada en az 18 Keşmirliyi öldürdüğünü ve 40'ın üzerindekini yaraladığını bildirdi.
Dışişleri Bakanlığı - 24.10.2020
Japonya, petrol sızdıran gemiden kaynaklanan zararın tespiti için Morityus'a heyet gönderecek
Kyodo ajansının Japonya Dışişleri Bakanlığı kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, yük gemisinin Morityus ekonomisine verdiği zararın telafisine dönük yeni bir yardım paketinin hazırlanması için uzman heyet oluşturuldu.
Dışişleri Bakanlığı - 24.10.2020
İsrail Doğu Akdeniz'de bir kez daha Yunanistan'a desteğini açıkladı
İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lior Haiat, Tel Aviv yönetiminin Doğu Akdeniz'de deniz yetki alanı konusunda Yunanistan'ın yanında olduğunu yineledi.
Dışişleri Bakanlığı - 23.10.2020
Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov, ABD Dışişleri Bakanı Pompeo ile bir araya geldi
Azerbaycan'ın Ermenistan işgali altındaki topraklarına yönelik başlattığı operasyonlar sürerken, ülkeler arası diplomasi trafiği de devam ediyor. Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov'un ABD'ye yaptığı çalışma ziyareti kapsamında Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile görüştüğü belirtildi.
Dışişleri Bakanlığı - 23.10.2020
Türkiye-Cibuti-Somali arasında deniz yoluyla doğrudan seferlerin yapılacağı nakliye hattı tanıtıldı
Törene, Cibuti'nin Ankara Büyükelçisi Aden Hüseyin Abdillahi, Somali'nin Ankara Büyükelçisi Jama Abdullahi Muhammed, Dışişleri Bakanlığı Türkiye-Afrika Ortaklığı Koordinatörü Can İncesu, Ticaret Bakanlığı Anlaşmalardan Sorumlu Müdür Yardımcısı Fuat Kasımcan, Ulaştırma Bakanlığı Denizcilik Genel Müdür Yardımcısı Murat Aykan, MÜSİAD Ankara Başkanı Hasan Basri Acar ve bazı Afrika ülkelerinin diplomatik temsilcileri ile iş dünyasından çok sayıda temsilci katıldı.
Dışişleri Bakanlığı - 23.10.2020
İtalya, Libyalı tarafların kalıcı ateşkes için anlaşmaya varmasından memnun
İtalya Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler (BM) himayesinde Cenevre'deki 5+5 Ortak Askeri Komite toplantılarında Libyalı tarafların kalıcı ateşkes için anlaşmaya varmasını memnuniyetle karşıladığını bildirdi.
Dışişleri Bakanlığı - 23.10.2020
Son dakika haber! İran'dan ABD yaptırımlarına karşı hamle: ABD'nin Bağdat Büyükelçisi yaptırım listesine alındı
İran Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "İran devleti ve halkına karşı terörist faaliyetlerde bulundukları", terör örgütleri DEAŞ ve El-Nusra'ya yardım ettikleri, Kasım Süleymani'nin öldürülmesinde ve İran'a yönelik ambargoda rolleri oldukları gerekçesiyle ABD'li Büyükelçi Tueller ile yardımcısı ve Waller'ın yaptırım listesine eklendiği bildirildi.
Dışişleri Bakanlığı - 23.10.2020
Çin, İngiltere'nin Hong Konglular için çıkarttığı pasaportları tanımayabileceğini açıkladı
Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Cao Lician, günlük basın toplantısında, İngiltere'nin "verdiği sözleri tutmadığını, kendi kafasına göre hareket ettiğini ve defalarca İngiliz Ulusal Denizaşırı (BNO) pasaportu meselesini gündeme getirdiğini" söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dışişleri Bakanlığı Haberleri | Dışişleri Bakanlığı Haber - Haberler - Dışişleri Bakanlığı haberleri, son dakika dışişleri bakanlığı haber ve gelişmeleri burada. Türkiye'den Minsk Grubuna sonuç odaklı müzakere sürecini başlatın çağrısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 22:36:30. #1.14#
title