Daday Haberleri

Daday haber, Daday son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Daday - 21.10.2021
Kastamonu, Çankırı ve Sinop KUZKA'nın desteğiyle YÖREX'e katıldı
KUZKA'dan yapılan yazılı açıklamada, fuarda üç ilin kendine özgü hazırlanan stantlarında tarihi, kültürel ve gastronomi içerikli yöresel ürünlerini yerli ve yabancı ziyaretçilerin beğenisine sunduğu belirtildi. KUZKA'nın desteğiyle hazırlanan Kastamonu, Çankırı ve Sinop stantlarında yöreye has coğrafi işaretli ürünler ile yöresel lezzetlerin de ziyaretçilerin beğenisine sunulduğu belirtilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: "KUZKA, fuarda hem Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinin hem de Gücüm Emeğim Platformu çatısı altında kadın kooperatiflerine yönelik oluşturduğu dört farklı stant ile bölgenin tanıtımına destek sağlıyor. İller adına oluşturulan stantlardan Kastamonu'da, özellikle coğrafi işaretli ürünlerinden Kastamonu çekme helvası, Kastamonu siyez buğdayı, Kastamonu siyez bulguru, Kastamonu taş baskı dokuması, Kastamonu simidi, Taşköprü sarımsağı, Pınarbaşı kara çorba, Tosya pirinci, Daday etli ekmeği, Devrekani cırık tatlısı ile Tosya bıçkısı, Tosya kıstısı ve Azdavay yöresel giysileri ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.
Daday - 11.10.2021
Son dakika haber! Kastamonu'da evinde çıkan yangını söndürmek isterken yaralanan yaşlı adam hastanelik oldu
Son dakika gelişmesine göre Kastamonu'nun Daday ilçesinde evinde çıkan yangını söndürmeye çalışırken yaralanan 80 yaşındaki köylü, hastaneye kaldırıldı.
Daday - 11.10.2021
Son dakika haberi | Eflani'de yangınlara müdahale için su depoları yapılacak
Ertuğrul, yaptığı açıklamada, geçen pazartesi gece Gökgöz, dün gece Kastamonu'nun Daday ilçesine bağlı Selalmaz ve bugün de Hacıağaç köyünde olmak üzere üç yangına müdahale ettiklerini hatırlattı.
Daday - 28.09.2021
Özel bireyler atla terapi edilecek
Daday Milli Eğitim Müdürlüğü ile Nöbetçi Ekip Kaliteli Yaşam Derneği tarafından hazırlanıp İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından kabul edilen proje kapsamında 20 özel birey, atlı terapist, ergoterapist, seyis ve yan tutucu eşliğinde haftada bir gün, atlı terapi eğitimlerine katılacak.
Daday - 24.09.2021
Doçentin lavanta merakı bir kente örnek oldu
"Hedefimiz Kastamonu'yu bir lavanta köyüne dönüştürmek" Lavanta tarlalarının herkesin dikkatini çektiğini aktaran Aydoğdu şunları kaydetti: "Geçen yıl 2 tarla ile bu işe başladım. Bu yıl 5'e çıkardık. Geçen yıl çalışmamızın Anadolu Ajansı tarafından duyurulmasının ardından birçok arkadaşımız, belediye ve sivil toplum kuruluşu bana ulaştı ve lavanta tarımına başladı. Taşköprü Kadın Girişimciler Kooperatifimiz ekim yaptı ve olağanüstü bir sonuç aldı. Pınarbaşı Belediyemiz bana ulaştı, ekim yaptı, İhsangazi Belediyesi bana ulaştı, lavanta ekti. Kastamonu merkezde Daday'da ve diğer ilçelerde 10 tarlaya daha lavanta ekildi.
Daday - 21.09.2021
"Yeşil Spor Oyunları" Projesi ile gençler piknik, spor ve çevre temizliği yaptı
Türkçesi "Yeşil Spor Oyunları" olan proje kapsamında Daday'daki bir at çiftliğinde bir araya gelen Kastamonulu 35 genç, atlarla gezerek ATV turu atma fırsatı buldu.
Daday - 23.08.2021
Bartın, Kastamonu ve Sinop'ta Meydana Gelen Yağışlar Hakkında - 18.00
Sinop genelinde çeşitli ilçelerde 49 jeneratör montaj yapılarak kullanılmaya başlanmıştır. AFAD koordinatörlüğünde ihtiyaç olan yerlere kurulum yapılmaktadır. Ulaşım Altyapı Kastamonu'da; İnebolu-Küre arası ulaşım kısmi olarak açılmış olup sadece resmi araç ve yardım tırları kullanmaktadır. Şenpazarı-Ağlı arasında 2 bölgede onarım çalışmaları devam etmektedir. Yol trafiğe açılamamıştır. Daday-Azdavay yolu Azdavay Belediyesi Köprüsü üzerinden hafif araçlar için taşıt trafiğine açılmıştır.
Daday - 12.08.2021
Bakan Karaismailoğlu sel felaketinin yaşandığı Sinop'ta konuştu: (2)
Sel bölgesinden 398 kişi tahliye edildi Ayancık ilçesi ve mahallelerinde yaşayan 398 afetzedenin dün gece bölgeden tahliye edildiğini belirten Karaismailoğlu, şunları söyledi: "Enerji bakımından da köylerimizde sıkıntılar var. Çünkü köylerimiz için kara yolu açma çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Enerji konusunda Ayancık merkezde şu an itibarıyla şehrin yüzde 70'ine elektrik vermiş durumdayız. Bu gece itibarıyla Ayancık'ın yüzde 80'ine, yarın itibarıyla Ayancık'ın tamamına elektrik vermek için yoğun bir çaba sürdürüyoruz. İçme suyu bakımından Ayancık'ta mevcut içme suyu şebekesi çok büyük tahribat gördü. Bu gece 22.00 itibarıyla da Ayancık merkezine şebeke suyu vermeye başlayacağız. İnşallah onu da kalıcı şebekeyle şehrin tamamına su vereceğiz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın 28 ekibi hasar tespit çalışmalarına Ayancık ve Türkeli ilçelerinde devam edecek. İnşallah en kısa sürede bu hasar tespitlerini de bitireceğiz. Hem binaların gördüğü hasar hem de araçların gördüğü hasar konusunda yoğun bir çalışma var." "Yardımlarımız deniz yoluyla da ulaştırılmaktadır" Bakan Karaismailoğlu, sel nedeniyle ulaşımda da sıkıntılar olduğuna dikkati çekerek şöyle devam etti: "Dün gece itibarıyla kapalı olan Sinop-Ayancık yolunu yoğun çalışma sonucunda ulaşıma açtık. Yağışlar nedeniyle İkisu Köprüsü'nde hasar meydana gelmiştir. Bu nedenle Çatalzeytin-Türkeli yolu, Türkeli-Erfelek-Sinop yolu ve Ayancık-Sakız yolu meydana gelen hasarlar nedeniyle trafiğe kapatılmıştır. Ayancık-Türkeli yolu için Ayancık-Çay yolu, Ayancık-Erfelek istikameti için de Türkmen köyü ve Hatip köyü yolu alternatif güzergah olarak kullanılmaktadır. Ayrıca Türkeli'ne denizden nakliye yapılmaktadır. Yardımlarımız deniz yoluyla da ulaştırılmaktadır. Şu anda Türkeli ile Çatalzeytin arasında ulaşım sıkıntısı var onu da deniz yoluyla sağlamaya çalışıyoruz." Kastamonu'da Çatalzeytin Köprüsü, Küre İkiçay Köprüsü ve Azdavay Köprüsü'nün yıkıldığını, Valay 1 Köprüsü ile Kanlıçay Köprüsü'nün de hasar gördüğünü belirten Karaismailoğlu, şunları kaydetti: "Söz konusu köprüler ve yollar trafiğe kapatılmış durumdadır. Kastamonu-Çatalzeytin-Bazkurt yolu, Kastamonu-Bozkurt yolu, Pınarbaşı-Ulus yolu, Çatalzeytin-İnebolu yolu şu an açılmış durumdadır. Kastamonu-İnebolu yolunun alternatifi olarak Kastamonu-Çatalzeytin, İnebolu yolu, Kastamonu-Şenpazar yolu için yine alternatif olarak Kastamonu-Bartın-Kurucaşile yolu, Azdavay-Daday alternatif yolu için de şu an itibarıyla Kastamonu-Azdavay yolu kullanılmaktadır.
Daday - 04.08.2021
"Kastamonu üryani eriği" coğrafi işaretle tescillendi
Daday Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, tescilin ilçeye, Kastamonu'ya ve Türkiye'ye hayırlı olması dileğinde bulunuldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Daday Haberleri | Daday Haber - Haberler - Daday haberleri, son dakika daday haber ve gelişmeleri burada. Kastamonu, Çankırı ve Sinop KUZKA'nın desteğiyle YÖREX'e katıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.10.2021 15:01:09. #1.14#

title