Cenevre Haberleri

Cenevre haber, Cenevre son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cenevre - 30.10.2020
Libya Savunma Bakanı, Hafter temsilcilerinin diyalog görüşmelerine katılmasına tepki gösterdi
İsviçre'nin Cenevre kentinde 19 Ekim'de başlayan 5+5 Ortak Askeri Komite toplantılarının ardından cuma günü Libya hükümeti ile Halife Hafter güçlerinden heyetler arasında ateşkes anlaşması imzalanmıştı.
Cenevre - 28.10.2020
Uluslararası Hemşireler Konseyi: 44 ülkeden 1500 hemşire Kovid-19'dan öldü
130 ülkeden yaklaşık 20 milyon hemşirenin kayıtlı olduğu Cenevre merkezli Konseyden yapılan yazılı açıklamada, "ICN'nin kendi yaptığı bir analiz, küresel olarak vakaların yaklaşık yüzde 10'unun sağlık çalışanları arasında bulunduğunu gösteriyor.
Cenevre - 28.10.2020
Dünya Ticaret Örgütü Genel Direktörlüğü için konsensüs sağlanamadı
Merkezi İsviçre'nin Cenevre kentinde bulunan örgütün bugün yapılan toplantısına katılan 27 üye katıldı.
Cenevre - 28.10.2020
ABD: Esed rejimi yeni anayasanın hazırlanmasını kasıtlı engelliyor
BM Suriye Özel Temsilcisi Geir Pedersen ise Esed rejiminin muhalefetin kabul ettiği uzlaşma şartlarını reddettiği için ekim ayında dördüncü bir toplantı yapılmayacağını ancak taraflar arasında anlaşma sağlanması durumunda anayasa komitesini 23 Kasım'da Cenevre'de toplayabileceğini söyledi.
Cenevre - 27.10.2020
Türkiye ve Azerbaycan'ın Taşkent büyükelçilikleri Ermenistan'ın saldırılarına ilişkin ortak bildiri yayımladı Açıklaması
Ermenistan'ın 11-17 Ekim'de Gence, Terter, Mingeçevir ve Ağcabedi'deki yerleşim alanlarına düzenlediği saldırılarda 65 sivilin hayatını kaybettiği, 292 kişinin yaralandığı ve 2 bin 400'den fazla konutun yıkıldığı aktarılan ortak bildiride, "Bu saldırılar Ermenistan'ın gayrimeşru işgalini sürdürebilmek için Cenevre Sözleşmeleri başta olmak üzere uluslararası hukuku tamamen hiçe saymakta beis görmediğini ve ateşkes dilinden anlamadığını ortaya koymaktadır.
Cenevre - 27.10.2020
BM'den Rusya ve Türkiye'ye Suriye'de iş birliğini sürdürme çağrısı
Pedersen, Suriye'deki krizin sadece anayasa reformu ya da yeni bir anayasa ile çözülemeyeceğini ancak anayasa komitesindeki ilerlemenin daha derin ve daha geniş bir sürece kapı açabileceğini belirterek taraflar arasında anlaşma sağlanması durumunda anayasa komitesini 23 Kasım'da Cenevre'de toplayabileceğini söyledi.
Cenevre - 27.10.2020
BM'den Myanmar'da Arakanlı Müslümanlar'ın genel seçime katılımının engellenmesine tepki
OHCHR Sözcüsü Ravina Shamdasani, BM Cenevre Ofisinde düzenlenen basın toplantısında, "8 Kasım genel seçimleri öncesinde Myanmar'daki insan hakları durumu hakkında ciddi endişelerimiz var.
Cenevre - 27.10.2020
Audi TechTalk'ta quattro anlatıldı
4 halka, 4 tekerlekten çekiş, 4 kez dalya: quattro 1980 yılından bu yana yaklaşık 11 milyon adetlik üretimle sadece Audi için değil, otomotiv dünyasında da bir başarı hikayesine dönüşen quattro bugün, Audi markasıyla özdeşleşmiştir. Dört tekerlekten çekiş teknolojileri arasında ayrı bir yere konumlanan quattro, 1980'de Cenevre Otomobil Fuarı'nda ilk kez görücüye çıktığından bu yana gelişmeye devam etti.
Cenevre - 27.10.2020
Suna ve İnan Kıraç Vakfı'nda yeni görevlendirme
Vakıf, kültür ve sanat alanındaki çalışmalarını 2005 yılında hizmete giren Pera Müzesi ve 2007 yılında faaliyete başlayan İstanbul Araştırmaları Enstitüsü ile sürdürüyor. Vakfın sağlık alanındaki çalışmaları ise 2005 yılında hizmete açılan Nörodejenerasyon Araştırmaları Laboratuvarı bünyesinde yürütülüyor. Erdal Yıldırım hakkında Açıklamada verilen bilgilere göre, Erdal Yıldırım, 1966 yılında Rize'de doğdu. 1981 yılında Kabataş Erkek Lisesi'nden, 1987 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. 2005 yılında Indiana Üniversitesi'nden (IU) "Hayırseverlik Çalışmaları" alanında yüksek lisans diploması aldı. 1991-97 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) Genel Sekreterliği yaptı. 1997 yılında atandığı Vehbi Koç Vakfı Genel Müdürlüğü görevine 23 yılı aşkın bir süre aralıksız devam etti. Bu süre zarfında Vakfa bağlı tüm kurumların (Koç Üniversitesi, Koç Okulu, Amerikan Hastanesi, Sadberk Hanım Müzesi, Arter) yönetim ve / veya icra kurullarında görev aldı. Boğaziçi Üniversitesi Vakfı, TEGV, TEMA, TÜSEV gibi ülkemizin önde gelen sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyesi veya mütevelli heyet üyesi olarak sorumluluk üstlendi. 2014 yılında IU Rektörü Prof. Michael McRobbie tarafından sivil toplum alanındaki ulusal ve uluslararası çalışmaları nedeniyle Thomas Hart Benton madalyası ile ödüllendirildi. European Foundation Center'da (EFC) Governing Council üyeliği yaptı. Halen, Cenevre'de kurulu ERFIP (Empower Families for Innovative Philanthropy) isimli vakıfta yönetim kurulu üyeliğine devam ediyor.
Cenevre - 27.10.2020
Son dakika haberleri: Öfke Volkanı Operasyonu yetkililerinden Cenevre anlaşmasına eleştiri
Bir son dakika haberine göre Libya ordusunun yürüttüğü Öfke Volkanı Operasyonu yetkilileri, Cenevre'de yapılan anlaşmayı eleştirdi.
Cenevre - 26.10.2020
DSÖ: "Avrupa'nın Kovid-19 salgınının 'yeni merkez üssü' olduğundan şüphe yok"
DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, örgütün İsviçre'nin Cenevre kentindeki merkezinde, video konferans yöntemiyle DSÖ salgın uzmanlarıyla toplantı düzenledi.
Cenevre - 26.10.2020
ABD'den Libya'daki ateşkes anlaşmasına destek
Pompeo şu ifadeleri kullandı: "Ayrıca, BM'nin Libya ulusal uzlaşmasını destekleme çabalarında ilerleme sağlamak için yeni bir Libya Özel Temsilcisi atamasını da sabırsızlıkla bekliyoruz. Tüm Libyalıları ateşkes anlaşmasının olumlu ivmesi üzerine inşa etmeye devam etmeye ve tüm dış aktörleri bu süreci desteklemeye çağırıyoruz." Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Libya Özel Temsilci Vekili Stephanie Williams, dün Cenevre'deki 5+5 Ortak Askeri Komite toplantılarının dördüncü turunda, Libyalı tarafların ülke genelinde kalıcı ateşkes için anlaşmaya vardığını ve ateşkesin derhal yürürlüğe gireceğini açıklamıştı.
Cenevre - 26.10.2020
İsviçre'den bisikletle yola çıkan iki turist Kırklareli'ne ulaştı
İsviçre'nin Cenevre kentinden bisikletleriyle 3 ay önce yola çıkan Jeremi Duss ve Christina Schwarz, Edirne'yi geçtikten sonra Kırklareli'ne geldi.
Cenevre - 26.10.2020
Son dakika haberi! Libyalı yetkililer, Cenevre'de varılan ateşkesin, Türkiye ile imzalanan askeri anlaşmaları etkilemeyeceğini duyurdu
Son dakika gündem haberi: Libya Savunma Bakanlığı ve Libya Devlet Yüksek Konseyi (DYK), ayrı ayrı yayımladıkları açıklamalarda, Cenevre'deki 5+5 Ortak Askeri görüşmelerinde varılan ateşkes anlaşmasının, Türkiye ve Libya arasındaki askeri anlaşmaları olumsuz etkilemeyeceğini ve Türkiye ile işbirliğinin devam...
Cenevre - 25.10.2020
Libya Ordu Sözcüsü: "Cellat ve kurbanın eşit tutulduğu hiçbir barış sürecine güvenmiyoruz"
Birleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde Cenevre'de Libya hükümeti ve ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter heyetleri arasında ateşkes anlaşması imzalandığını hatırlatan Kununu, "Başkente saldırıda bulunanlardan ve savaş suçlusu Hafter başta olmak üzere onlara bu emri verenlerden hesap sorulmasını garanti etmeyen; cellat ve kurbanın eşit tutulduğu hiçbir barış sürecinin başarısına güvenmiyoruz.
Cenevre - 25.10.2020
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy'dan Mısır Dışişleri Bakanı'nın Türkiye'yi hedef alan suçlamalarına tepki
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Mısır Dışişleri Bakanı'nın 22 Ekim tarihli Suriye hakkında "Küçük Grup" toplantısına katılımına dair Mısır Dışişleri Bakanlığı Sözcüsünün bugün yaptığı açıklama hakkında soruya yazılı cevap verdi. Aksoy, Mısır Dışişleri Bakanı'nın Suriye hakkında "Küçük Grup" toplantısında Türkiye'yi hedef alan suçlamalarını reddettiklerini bildirdi. Aksoy, "Suriye'de terörizmle mücadele uğrunda şehitler veren, 4 milyona yakın Suriyeli sığınmacıya kucak açan, Suriye'nin kuzeyinde halkı zalim bir rejime ve teröristlere karşı koruyan ve gerek Astana, gerek Cenevre'de siyasi sürece somut katkı sağlayan ülkemize yönelik bu ithamlar, ciddiye alınması mümkün olmayan hezeyanlardan ibarettir.
Cenevre - 24.10.2020
Türkiye'den Mısır Dışişleri Bakanı'nın Türkiye'yi hedef alan suçlamalarına tepki
Sözcü Aksoy, Mısır Dışişleri Bakanı'nın Suriye hakkında "Küçük Grup" toplantısında, Türkiye'yi hedef alan suçlamalarını reddettiklerini vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı: "Suriye'de terörizmle mücadele uğrunda şehitler veren, 4 milyona yakın Suriyeli sığınmacıya kucak açan, Suriye'nin kuzeyinde halkı zalim bir rejime ve teröristlere karşı koruyan ve gerek Astana, gerek Cenevre'de siyasi sürece somut katkı sağlayan ülkemize yönelik bu ithamlar, ciddiye alınması mümkün olmayan hezeyanlardan ibarettir.
Cenevre - 24.10.2020
İran'dan Libya'daki ateşkes anlaşmasına destek
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Libya Özel Temsilci Vekili Stephanie Williams, dün Cenevre'deki 5+5 Ortak Askeri Komite toplantılarının dördüncü turunda, Libyalı tarafların ülke genelinde kalıcı ateşkes için anlaşmaya vardığını ve ateşkesin derhal yürürlüğe gireceğini açıklamıştı.
Cenevre - 24.10.2020
Arap ülkeleri Libyalı tarafların ateşkes anlaşmasından memnun
Arap ülkeleri, Libyalı tarafların Birleşmiş Milletler (BM) himayesinde Cenevre'deki 5+5 Ortak Askeri Komite toplantılarında kalıcı ateşkes için anlaşmaya varmasını memnuniyetle karşıladı.
Cenevre - 24.10.2020
Azerbaycan: Ermenistan'a ait bir İHA daha imha edildi
"ORDUMUZ SİVİLLERE VE ASKERİ TESİS ARASINDA AYRIM YAPMAKTADIR" Açıklamada şu ifadelere de yer verildi : "Azerbaycan ordusunun, Ermenistan silahlı kuvvetlerinin aksine, savaş esirlerine, yaralı düşman askerlerine, cesetler dahil sivillere Cenevre Sözleşmeleri ve bunlara ekli protokollere göre muamele ettiğini, şefkat ve saygı gösterdiğini yineliyoruz.
Cenevre - 24.10.2020
Libya'nın Terhune kentindeki aileler, kaçırılan çocuklarının akıbetini öğrenmek istiyor
Bu kapsamda, ülke genelindeki tüm askeri operasyonların durdurulmasını öngören Cenevre'deki ateşkes anlaşmasının Libya ve vatandaşlarına hizmet eden bir adım olarak görüldüğü ifade edildi.
Cenevre - 24.10.2020
MSB'den faaliyetlere ilişkin bilgilendirme yapıldı Açıklaması
Bu saldırılarda bugüne kadar Azerbaycan vatandaşlarından 85'inin hayatını kaybettiğini, 385'inin yaralandığını anımsatan Kara, şöyle devam etti: "Bölgede barış ve istikrarın tesisi için, Ermenistan bu terörist ve paralı askerleri geri göndermeli, saldırılarına ve Azerbaycan topraklarındaki haksız işgaline son vermelidir. Azerbaycan Türkü kardeşlerimizin haklı davasında bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yanlarında olmaya ve destek vermeye devam edeceğiz. Öz topraklarını Ermenistan işgalinden kurtarırken şehit düşen kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz." Libya Libya hükümeti ile imzalanan ikili anlaşmalar ve uluslararası hukuka uygun olarak ve Milli Mutabakat Hükümetinin daveti üzerine Libya'ya verilen askeri eğitim, yardım ve danışmanlık desteğine devam edildiğini vurgulayan Kara, bugüne kadar İstanbul, Moskova ve Cenevre'deki görüşmelerde olduğu gibi Birleşmiş Milletler öncülüğünde Cenevre'de 19 Ekim'de başlayan görüşmeleri desteklediklerini kaydetti.
Cenevre - 23.10.2020
Son dakika! TBMM Başkanı Şentop, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
Şentop, Azerbaycan'ın dost ve kardeş ülke olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye bu dostluk ve kardeşlikten dolayı Azerbaycan'ın yanında yer aldığını ifade ediyor. Ancak tek sebep dostluk kardeşlik değil, Azerbaycan'ın davasında haklı olduğuna inanıyoruz Türkiye olarak. Dağlık Karabağ bölgesi tarih boyunca Ermenistan'a bağlı bir yer olmamış, siyasi olarak Azerbaycan'a bağlı bir toprak parçası olmuş. Tarihen bu bölge Azerbaycan'a ait bir vatan toprağı. Uluslararası hukuk bakımından da Ermenistan işgalleri söz konusu olduğunda Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin aldığı 4 kararda da Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarında işgalci olduğu ve işgal ettiği toprakları terk etmesine dair çok açık ifadeler var. Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi ve AGİT kararlarında da var. Sadece Türkiye Azerbaycan'ı haklı görmüyor. Uluslararası kuruluşlar da Azerbaycan'ın haklı olduğunu görüyor. Bu kuruluşlar 5 daimi üyenin kendisine yakın hissettiği ülkeleri korumak için kullandığı mekanizmalara dönüşmüştür. Mesela İsrail ile ilgili BM'nin aldığı kararlara İsrail uymadığı gibi hiç kimse de 'zorlayalım da uysun' dememiş. Aynı şeklide Ermenistan ile ilgili alınan kararlara da uyulmamıştır." "Bölge bir ateş çemberine çevrilmeye çalışılıyor" Cenevre Sözleşmesine göre, sivillere yapılan saldırıların bir insanlık suçu olduğuna vurgu yapan Şentop, şunları kaydetti: "İşte bu da Türkiye'nin desteklemesini bir başka nedenidir.
Cenevre - 23.10.2020
Son dakika gündem: BM Genel Sekreteri Guterres'ten Libya'da varılan ateşkesin gecikmeksizin uygulanması çağrısı
Libyalı taraflar, BM Cenevre'deki 5+5 Ortak Askeri Komite toplantılarının ardından ülke genelinde kalıcı ateşkes için anlaşmaya varmıştı.
Cenevre - 23.10.2020
Son dakika haberi | Libya Başbakanı Serrac'dan "ateşkes anlaşması" değerlendirmesi
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Libya Özel Temsilci Vekili Stephanie Williams, Cenevre'deki 5+5 Ortak Askeri Komite toplantılarının dördüncü turunda, Libyalı tarafların ülke genelinde kalıcı ateşkes için anlaşmaya vardığını, ateşkesin derhal yürürlüğe gireceğini açıkladı.
Cenevre - 23.10.2020
Afrika Birliği, Libyalı tarafları ateşkes anlaşmasına saygı duymaya çağırdı
BM, Cenevre'deki 5+5 Ortak Askeri Komite toplantılarının dördüncü turunda, Libyalı tarafların ülke genelinde kalıcı ateşkes için anlaşmaya vardığını, ateşkesin derhal yürürlüğe gireceğini açıklamıştı.
Cenevre - 23.10.2020
Son dakika! BM Libya'da kalıcı ateşkes için 5+5 Ortak Askeri Komite'yi yeniden toplayacak
İsviçre'nin Cenevre kentindeki Komite toplantılarının dördüncü turunda, Libya hükümeti ve ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri darbeci Halife Hafter heyetleri (LNA) arasında ateşkes anlaşması imzalandı.
Cenevre - 23.10.2020
İtalya, Libyalı tarafların kalıcı ateşkes için anlaşmaya varmasından memnun
İtalya Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler (BM) himayesinde Cenevre'deki 5+5 Ortak Askeri Komite toplantılarında Libyalı tarafların kalıcı ateşkes için anlaşmaya varmasını memnuniyetle karşıladığını bildirdi.
Cenevre - 23.10.2020
BM: Libya'daki tüm paralı askerler ve yabancı savaşçılar 2 ay içinde ülkeyi terkedecek
Cenevre'deki 5+5 Ortak Askeri Komite toplantılarının dördüncü turunda, Libya hükümeti ve ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri darbeci Halife Hafter heyetleri (LNA) arasında ateşkes anlaşması imzalandı.
Cenevre - 23.10.2020
İtalya Başbakanı Conte ile Libya Başbakanı Serrac Roma'da görüştü
İtalya Başbakanlığından görüşmeye ilişkin yapılan yazılı açıklamada, Conte ve Serrac'ın Libya'daki son gelişmeleri ve Birleşmiş Milletler himayesinde devam eden siyasi süreci ele aldıkları belirtildi. Açıklamada, İtalya'nın, özellikle ortak askeri komisyon bünyesinde Cenevre'de süren görüşmelerde ilk cesaret verici ilerlemelerin kaydedilmesinin ardından Berlin Süreci'nin öngördüğü yol haritasının devamına büyük destek verdiği ifade edildi.
Cenevre - 22.10.2020
Libyalı taraflar arasında Tunus'ta yürütülecek müzakereler 9 Kasım'da başlayacak
Aynı şekilde, yakın dönemde Mısır'da siyasi müzakereler ve Cenevre'de de kalıcı ateşkes ve güvenlik meselelerini görüşmek üzere askeri heyetlerden oluşan 5+5 görüşmeleri yürütülmüştü.
Cenevre - 22.10.2020
Suudi Arabistan, Filistinli tutuklu Husari'yi serbest bıraktı
Merkezi Cenevre'de bulunan Avro-Akdeniz İnsan Hakları Gözlemevi de 6 Eylül 2019'da yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan'ın aralarında Hudari'nin de bulunduğu 60 Filistinliyi gerekçesiz gözaltında tuttuğuna dair bilgiler vermişti.
Cenevre - 21.10.2020
İtalya, Libya ile yapmak istediği göç mutabakatının bir an önce tamamlanmasını istiyor
İnsan kaçakçılığının önlenmesi ve düzensiz göç konularına yoğunlaşılan görüşmede, iki tarafın da insan haklarına saygılı, denizde ve karada insanları koruyan sınır kontrolü ve düzensiz göç akınını yönetme ihtiyacında mutabık olduğu kaydedildi. Görüşmede Lamorgese'nin Libyalı mevkidaşına, iki ülke arasında 2017'de varılan ve süresi geçen şubatta sona eren göç mutabakatına dair İtalya'nın yaptığı yeni teklifi ve bu sürecin sonlandırılmasının önemini hatırlattığı belirtildi. Di Maio-Başağa görüşmesi İtalya Dışişleri Bakanlığı'ndan Di Maio-Başağa görüşmesine ilişkin yapılan açıklamaya göre iki bakan, 5+5 ortak askeri komisyonu bünyesinde Cenevre'de görüşmelerin yeniden başlamasını, Libyalılar arası diyalog ve Libya'daki son gelişmeleri ele aldı.
Cenevre - 21.10.2020
Azerbaycan'ın BM Büyükelçisi Sadikov: Ermenistan'ın Gence'de sivillere saldırısı savaş suçu
Azerbaycan'ın Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi Nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Vakif Sadikov, Ermenistan güçlerinin Gence'deki sivillere yönelik saldırılarının Cenevre Sözleşmesi'nin ihlali ve savaş suçu olduğunu bildirdi.
Cenevre - 21.10.2020
Avrupalı ??milletvekillerinden Mısır'a "siyasi tutuklular serbest bırakılsın" çağrısı
Cenevre Merkezli Adalet Komitesi adlı insan hakları kuruluşu, bu yılın ilk yarısında Kovid-19 nedeniyle ölen 17 tutuklu da dahil olmak üzere, 51 mahkumun, kasıtlı tıbbi ihmal nedeniyle hayatını kaybettiğini bildirdi.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cenevre Haber, Cenevre Son Dakika Haberleri - Haberler - Cenevre haber sayfamızda Cenevre haberleri okuyabilir, Cenevre son dakika haberleri ve güncel Cenevre gelişmelerini görebilirsiniz. Libya Savunma Bakanı, Hafter temsilcilerinin diyalog görüşmelerine k
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 06:42:52. #1.14#
title