Cenevre Haberleri

Cenevre haber, Cenevre son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cenevre 1.8.2020
Avrasya ülkelerinde Kovid-19'la ilgili gelişmeler
Karar gereği, Moskova-Cenevre-Moskova uçak seferleri haftada bir kez düzenlenecek.
Cenevre 27.7.2020
Çıkmaz sokakta Fransa ve Yunanistan nereye kadar?
Kıta sahanlığı sınırlandırmasına ilişkin uluslararası hukukta üç ayrı grup kural var: 1958 Cenevre Kıta sahanlığı Sözleşmesi, Birleşmiş Milletler (BM) 1982 Deniz Hukuku Sözleşmesi ve örf ve adet hukuku kuralları.
Cenevre 26.7.2020
Haftanın tarihine bakış
1929- Kırk sekiz ülke, savaş esirlerine ilişkin Cenevre Konvansiyonu'nu imzaladı.
Cenevre 23.7.2020
Son dakika! BM: Suriye Anayasa Komitesi 3'üncü tur görüşmeleri 24 Ağustos'ta başlayacak
Bir son dakika haberine göre BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Geir Pedersen, Suriye Anayasa Komitesi görüşmelerinin 24 Ağustos'ta Cenevre'de başlayacağını duyurdu.
Cenevre 22.7.2020
Türkmenistan Dünya Ticaret Örgütüne gözlemci üye oldu
Türkmenistan'ın Ankara Büyükelçiliğinden yapılan açıklamada, DTÖ'nün Cenevre'de yapılan genel konsey toplantısında Türkmenistan'ın örgüte gözlemci üyelik için başvurusunun görüşüldüğü bildirildi.
Cenevre 19.7.2020
İsviçre'de BM Cenevre Ofisi önünde Ermenistan'ın saldırıları protesto edildi
İsviçre'nin Cenevre kentinde düzenlenen gösteride, Ermenistan ordusunun Azerbaycan topraklarına düzenlediği saldırılar ve Dağlık Karabağ'ın işgali protesto edildi.
Cenevre 19.7.2020
Haftanın tarihine bakış
1974- Kıbrıs ateşkes görüşmeleri Cenevre'de başladı.
Cenevre 18.7.2020
Son dakika haberi... Olimpiyatlar için sınırlı seyirci formülü
Ardı ardına açıklamalar Üç gün önce Cenevre'de açıklamalarda bulunan Bach, olimpiyat katılımcılarının güvenliği ve sağlığını garanti altına almak için her türlü önlemin düşünüldüğünü söylemişti.
Cenevre 17.7.2020
İnsan Hakları Konseyinin 44'üncü oturumu sona erdi
İsviçre'nin Cenevre kentinde bugün sona eren Konseyin 44'üncü oturumunda görüşülen 23 tasarı kabul edildi, farklı konularda 4 yeni insan hakları uzmanı görevlendirildi.
Cenevre 17.7.2020
BM Özel Raportörü'nden İsrail'e "Filistin halkını topluca cezalandırmaktan derhal vazgeç" çağrısı
Özel Raportör Lynk, İsviçre'deki BM Cenevre Ofisinde bugün sona eren BM İnsan hakları Konseyinin 44'üncü oturumuna sunduğu rapora ilişkin yazılı açıklama yaptı.
Cenevre 17.7.2020
Pegasus, Ağustos'ta Rusya dahil 17 ülkeye daha uçuş gerçekleştirecek
Pegasus'un 2 Ağustos'ta İsviçre'de Cenevre'ye, Almanya'da Hannover'e, 10 Ağustos'ta ise Fas'ın Kazablanka kentine uçuşları olacak.
Cenevre 17.7.2020
Pegasus, Ağustos ayı uçuş listesini açıkladı
Pegasus Havayolları normalleşme adımlarının atılmasının ardından 11 Haziran yurt dışı uçuşlarını başlattı. Pegasus Havayolları Ağustos ayı itibariyle uçuşlarına yeni noktalar ekledi. Resmi internet sitesinden yaptığı açıklamaya göre Pegasus Havayolları, 1 Ağustos itibariyle; Gürcistan – Tiflis, İran – Tahran, Irak – Bağdat, Erbil, Katar- Doha, Kırgızistan – Bişkek, Kuveyt, Mısır – Hurgada, Şarm El Şeyh, Rusya – Moskova, Krasnodar, Grozni, Mineralny Vody'a, 2 Ağustos itibariyle; Almanya – Hannover, İsviçre – Cenevre'ye,10 Ağustos itibariyle; Fas – Kazablanka'ya, 15 Ağustos itibariyle; Çekya – Prag, Fransa – Marsilya, İtalya- Roma, İspanya – Barselona, Madrid, Macaristan – Budapeşte, Romanya – Bükreş, Suudi Arabistan – Cidde, Riyad'a sefer düzenleyecek.
Cenevre 17.7.2020
Ayasofya'nın camiye çevrilmesi kararı ve teo-politik tepkiler
Öte yandan, dünya çapında 350 Protestan, Anglikan ve bazı Ortodoks kiliseleri birleştiren Cenevre merkezli Dünya Kiliseler Birliği adına Genel Sekreter Ioan Sauca da üzüntülerini bildirip kararın geri çekilmesi çağrısında bulundu.
Cenevre 17.7.2020
Tunus'taki İşkence Kurbanları Derneği Başkanı Liman'dan 15 Temmuz mesajı
Merkezi İsviçre'nin Cenevre kentinde olan derneğin başkanı Liman, yaptığı yazılı açıklamada, 15 Temmuz darbe girişimine karşı büyük Türk halkı ve hikmet sahibi yönetimiyle dayanışma içinde olduğunu bildirdi.
Cenevre 16.7.2020
IOC Başkanından seyircisiz olimpiyat açıklaması
Covid-19 salgını nedeniyle 2021 yılına ertelenen Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları ile ilgili iptal ya da seyircisiz müsabaka tartışmaları sürerken, konuya ilişkin açıklama IOC Başkanı Thomas Bach'tan geldi. Bach, dün Cenevre'de yaptığı değerlendirmede olimpiyat katılımcılarının güvenliği ve sağlığını garanti altına almak için her türlü önlemin düşünüldüğünü söyledi.
Cenevre 16.7.2020
İsviçre'de 15 Temmuz törenleri
Bern ve Cenevre'deki törenler Öte yandan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla hafta sonunda Türkiye'nin Bern Büyükelçiliği ve Cenevre Başkonsolosluğu'nca törenler düzenlendi.
Cenevre 15.7.2020
"Demokratik Hukuk Devletini Yeniden Düşünmek" Sempozyumu
Mülteci sorunu Cenevre Sözleşmesine taraf olan devletlerin tamamının "geri gördermeme" ilkesini kabul ettiğini, sözleşmeye göre sığınmacı ve mültecilerin uluslararası koruma altında olduğunu hatırlatan Soylu, konuşmasına şöyle devam etti: "AB, kendi vatandaşlarını içeride özgürleştirmeye çalıştı ama Cenevre Sözleşmesine rağmen zulümden kaçan ve koruma talep eden üçüncü ülke vatandaşlarını dışarıda tuttu.
Cenevre 13.7.2020
DSÖ'den Kovid-19 salgını "gittikçe kötüleşecek" uyarısı
DSÖ'nün İsviçre'nin Cenevre kentinde bulunan merkezinde video konferans yöntemiyle düzenlenen basın toplantısında konuşan Ghebreyesus, dünya genelinde dün 230 bin yeni Kovid-19 vakası tespit edildiğini, bunların yüzde 80'in 10 ülkeden bildirildiğini aktardı.
Cenevre 10.7.2020
BM Libya Misyonu, Cenevre'de Akile Salih ile görüştü
Birleşmiş Milletler (BM) Libya Destek Misyonu (UNSMIL) Genel Sekreter Vekili Stephanie Williams, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in siyasi müttefiği Tobruk Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih ile Cenevre'de siyasi diyaloğun başlatılması ve Libya...
Cenevre 10.7.2020
DSÖ, korona virüsün kaynağını araştırmak için Çin'e ekip yolladı
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), korona virüs salgınının kaynağını araştırmak için Çin'e ekip gönderdi.
Cenevre 10.7.2020
İsrail, abluka altındaki Gazze'de hastaları ölüme terk ediyor
İnsani felaket uyarısı Merkezi Cenevre'de bulunan Avrupa-Akdeniz İnsan Hakları Gözlemevi, İsrail'in koordinasyonun durdurulmasını bahane ederek Gazze'deki hastaların Erez Sınır Kapısı'ndan geçişini engellemesinin ciddi bir insani felaket olduğunu belirtti.
Cenevre 10.7.2020
ABD'den BM Özel Raportörü Callamard'ın Kasım Süleymani raporuna tepki
Pompeo ayrıca, saldırının İran'ın ABD ve ulusal çıkarlarına oluşturduğu tehdide karşı caydırıcılık rolü üstlendiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı: "ABD, saldırının uluslararası hukuk temeli konusunda şeffaftır. 8 Haziran 2020 tarihinde BM Güvenlik Kuruluna da belirttiğimiz gibi söz konusu saldırı ABD'nin meşru müdafaa hakkı kapsamında düzenlenmiştir. Başkan (Donald) Trump'ın da belirttiği gibi her zaman diplomatlarımızı, askerlerimizi ve tüm Amerikalıları koruyacağız." Callamard'dan Süleymani raporu Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın 2 Ekim 2018'de Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülmesine ilişkin BM Cenevre Ofisi'nde basın toplantısı düzenleyen Agnes Callamard, ayrıca Süleymani'nin Irak'ın başkenti Bağdat'ta ABD'nin düzenlediği hava saldırısında ölmesiyle ilgili hazırladığı rapora ilişkin de bilgi verdi.
Cenevre 9.7.2020
Libya'dan, Lavrov'un "hükümet ateşkes istemiyor" iddialarına Hafterli cevap
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Libya hükümetinin, Berlin Konferansı sonuçlarını memnuniyetle karşılayarak uygulamaya çalıştığını, Cenevre 5+5 Askeri Komite Toplantıları'na da olumlu katkılarda bulunduğunu, Hafter'in ise buralarda alınan kararları ihlal ettiğini Lavrov'a hatırlatırız.
Cenevre 9.7.2020
BM Özel Raportörü Callamard: Türkiye'deki Kaşıkçı cinayeti davası adaletin sağlanması için önemli
Callamard, BM Cenevre Ofisi'nde düzenlediği basın toplantısında, 3 Haziran'da görülen duruşmayı takip için İstanbul'a gittiğini ifade etti.
Cenevre 7.7.2020
DSÖ: Kovid-19 salgını hızlanıyor ve pandeminin zirvesine ulaşmadık
DSÖ'nün İsviçre'nin Cenevre kentinde bulunan merkezinde video konferans yöntemiyle düzenlenen basın toplantısında konuşan Ghebreyesus, salgının hızla yayıldığını ve ölümcül olduğunu vurguladı.
Cenevre 7.7.2020
BM Suriye Araştırma Komisyonu: Esed rejimi İdlib'de sivilleri vurarak savaş suçu işledi
Komisyon raporu, İsviçre'nin Cenevre kentinde devam eden BM İnsan Hakları Konseyinin 44.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Şu an buradasınız: Cenevre Haber, Cenevre Son Dakika Haberleri - Haberler - Cenevre haber sayfamızda Cenevre haberleri okuyabilir, Cenevre son dakika haberleri ve güncel Cenevre gelişmelerini görebilirsiniz. Pentagon, terör örgütü YPG/PKK'nın çocukları silah altına almaya dev
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.8.2020 04:30:24. #1.14#
title