Büyükorhan Haberleri

Büyükorhan haber, Büyükorhan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Büyükorhan - 17.02.2021
Mudanya'da olumsuz hava koşulları nedeniyle yüz yüze eğitime 1 gün ara verildi
Bursa'nın Büyükorhan, Gemlik, İnegöl, İznik, Keles, Kestel, Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Orhangazi, Osmangazi, Yenişehir ve Yıldırım ilçelerindeki resmi ve özel okullar, anaokulları ile eğitim rehabilitasyon merkezlerinde yüz yüze eğitime bugün ara verildiği daha önce duyurulmuştu.
Büyükorhan - 16.02.2021
Bursa ve Balıkesir'in bazı ilçelerinde kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildi
Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, il genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve ulaşımda oluşması muhtemel riskler nedeniyle, Büyükorhan, Gemlik, İnegöl, İznik, Keles, Kestel, Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Orhangazi, Osmangazi, Yenişehir ve Yıldırım ilçelerindeki resmi ve özel okullar, anaokulları ile eğitim rehabilitasyon merkezlerindeki yüz yüze eğitime yarın için ara verildiği bildirildi.
Büyükorhan - 18.01.2021
Bursa'da 56 kırsal mahallede yol açma çalışmaları devam ediyor
Çalışmalar kapsamında ilçelerden Büyükorhan'da 35, Orhaneli'de 57, Harmancık'ta 29, Karacabey'de 16, Mustafakemalpaşa'da 57, İznik'te 4, İnegöl'de 63, Yenişehir'de 36, Orhangazi'de 6, Osmangazi'de 17, Nilüfer'de 13, Gürsu'da 4, Kestel'de 17, Gemlik'te 3 ve Keles'te 36 mahallenin yolu kardan temizlendi.
Büyükorhan - 17.01.2021
Bursa'da kardan kapanan 302 kırsal mahallenin yolları ulaşıma açıldı
Bu çalışmalar kapsamında ilçelerden Büyükorhan'da 38, Orhaneli'nde 30, Harmancık'ta 16, Karacabey'de 4, Mustafakemalpaşa'da 40, İznik'te 27, İnegöl'de 32, Yenişehir'de 10, Orhangazi'de 11, Osmangazi'de 22, Nilüfer'de 14, Gürsu'da 12, Kestel'de 21 ve Keles'te 25 mahallenin yolu kardan temizlendi.
Büyükorhan - 06.01.2021
Tüketici hakem heyetleri parasal sınırları güncellendi
Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, 1 Ocak'tan geçerli olmak üzere 7 bin 550 liranın altındaki uyuşmazlıklarda ilçe tüketici hakem heyetleri, büyükşehir statüsünde olan illerde 7 bin 550 ila 11 bin 330 lira arasındaki uyuşmazlıklarda ise il tüketici hakem heyetinin yetkili olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Tüketici hakem heyeti bulunmayan ilçelerde bakanlıkça o ilçe için yetkili kılınan tüketici hakem heyetine başvurabilirler. Geçen yıl olduğu gibi Orhangazi, İznik ilçeleri için Gemlik Kaymakamlığı, Yenişehir ilçesi için İnegöl Kaymakamlığı, Kestel, Gürsu için Yıldırım Kaymakamlığı, Orhaneli, Keles, Büyükorhan, Harmancık için Osmangazi Kaymakamlığı, Mustafakemalpaşa, Karacabey ve Mudanya için Nilüfer Kaymakamlığı ilçe tüketici hakem heyeti yetkilidir.
Büyükorhan - 28.12.2020
Bursa'nın 3 dağ ilçesine doğal gaz verilmeye başlandı
Bursa'da, Keles'ten sonra diğer dağ ilçeleri Orhaneli, Büyükorhan ve Harmancık'ta da doğal gaz kullanılmaya başlandığı bildirildi.
Büyükorhan - 04.11.2020
Jeotermal kaynak ve doğal mineralli su arama sahaları ihale edilecek
Buna göre, Bursa Osmangazi, Büyükorhan, Keles, İnegöl, Orhangazi ilçelerinde 5 jeotermal kaynak su arama sahası açık artırma usulüyle ihale edilecek.
Büyükorhan - 23.10.2020
Sağlık Bakanı Koca, 5 ilin sağlık müdürleri ve saha koordinatörleriyle görüştü: (2)
Büyükorhan İlçe Hastanesi inşaatının sürdüğünü ve gelecek yıl ilkbaharda açılacağını bildiren Koca, "Harmancık İlçe Devlet Hastanemizin inşaatına bu yıl başlıyoruz.
Büyükorhan - 11.10.2020
Buğdayın atası artık Bursa'da üretiliyor
Bursa'da kırsal kalkınmanın sağlanması hedefiyle yüksek verimli hayvan ırklarının temini, kaliteli fide, fidan ve tohumluk dağıtımı, ekipman destekleri başta olmak üzere her alanda çiftçilerin yanında olan Büyükşehir Belediyesi sayesinde Türkiye'de ağırlıklı olarak Kastamonu'da üretilen ve buğdayın atası olarak bilinen Siyez buğdayı da Bursa'da üretilen ürünler arasında yerini aldı. Ahududu, yaban mersini, siyah incir gibi katma değeri yüksek ürünlerin yetiştirilmesinden, dünya pazarlarında tanıtılmasına kadar her alanda önemli hamlalar yapan Büyükşehir Belediyesi, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı aracıyla Siyez buğdayının da Bursa'da üretilebilmesi için çiftçilere tohum dağıtmıştı. Karacabey, Büyükorhan, Keles, Kestel, Orhaneli, Nilüfer, Harmancık, Yenişehir ve Mudanya ilçelerinde ekimi yapılan ve çiftçilerin dönüm başına 250 kilogram ürün ettiği 34 tona yakın buğday, kilosu 2,5 liradan BESAŞ tarafından satın alındı.
Büyükorhan - 27.09.2020
Görecik yaylası, alternatif turizmin gözde mekânı olacak
Büyükorhan Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Görecik yayla projesinin çizimleri tamamlandı.
Büyükorhan - 13.09.2020
Son Dakika: AK Parti'nin Bursa'daki 5 ilçe kongresi daha tamamlandı
AK Parti İl Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, bu hafta Keles, Orhaneli, Harmancık, Büyükorhan ve Nilüfer ilçelerinde kongreler tamamlandı.
Büyükorhan - 13.09.2020
AK Parti 5 kongresini daha tamamladı
AK Parti Bursa 5 ilçe kongresini bugün itibariyle tamamladı. 11 Eylül Cuma günü Keles ve Harmancık, 12 Eylül Cumartesi Harmancık ve Büyükorhan 13 Eylül Pazar Nilüfer İlçesinin kongreleri gerçekleşti.
Büyükorhan - 27.08.2020
Sadağı Kanyonu "kesin korunacak hassas alan" ilan edildi
Bursa'nın Orhaneli ve Büyükorhan ilçeleri sınırları içerisinde yer alan Sadağı Kanyonu Doğal Sit Alanı, "kesin korunacak hassas alan" olarak ilan edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Büyükorhan Haberleri | Büyükorhan Haber - Haberler - Büyükorhan haberleri, son dakika büyükorhan haber ve gelişmeleri burada. Bursa'da karla kesintisiz mücadele.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.5.2021 04:13:10. #1.15#

title