Büyükada Haberleri

Büyükada haber, Büyükada son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Büyükada - 25.01.2021
Milli fırkateyn Türk savunma sanayisinde kilometre taşı olacak
Özgür Güleryüz, şöyle konuştu: "STM, MİLGEM Ada sınıfı korvetlerden TCG Ufuk'a, donanmamızın AY ve Preveze Sınıfı denizaltılarının modernizasyonundan Yeni Tip Denizaltı Projesi'ne, entegratör kimliği ve mühendislik kabiliyetleriyle Mavi Vatan savunmasına kritik katkılar sunan bir şirket. Donanmasıyla caydırıcılığını kanıtlamış ülkemizin imkan ve kabiliyetlerine güç katan STM olarak, İstanbul Fırkateyni'mizi denizde görmekten ve milli fırkateynimizi ülkemize, savunma ekosistemimizde yer alan yerli firmalarımızla birlikte kazandırmış olmaktan gurur duyuyoruz. Tecrübe ve kabiliyetlerimize güvenerek bizleri destekleyen ve kendi fırkateynlerimizi üretebilme gururu yaşatan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Sayın Savunma Sanayii Başkanımız Prof. Dr. İsmail Demir'e ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığımıza, birlikte yol aldığımız tüm firmalarımız adına teşekkür ederim. Donanmamıza teslimi yapılan Ada Sınıfı MİLGEM korvetlerinin ardından, bu kez ilk MİLGEM Fırkateyni'ne de imza atarak, ülke savunmamıza sunduğumuz katkıyı daha da artırabilmiş olmaktan ise tüm çalışma arkadaşlarımla birlikte STM olarak onur duyuyoruz." KOBİ'lere önemli sorumluluk Gelişmiş denizcilik ve muharebe yeteneğiyle tamamen milli imkanlarla tasarlanan İstanbul Fırkateyni için üretim yapan firmalardan büyük çoğunluğunun KOBİ olduğunu vurgulayan Güleryüz, şu bilgileri verdi: "Projede 150'den fazla sistem için 80'e yakın alt yüklenici firma üretim yapıyor. Sözleşmeli ve siparişle çalışılan firma sayısı yaklaşık 220. Üretim yapan firmaların büyük çoğunluğu ise KOBİ statüsünde. Yüzde 75 yerlilik oranıyla 2 yıl sonra teslim edeceğimiz bu fırkateynde, tüm firmalarımızla ülkemizde bir ilki, bir hayali gerçek kılmak üzere yola çıktık. Milli elektronik harp sisteminden yeni nesil milli savaş yönetim sistemine, geliştirilmiş silah, radar ve sensörlerden muhabere ve seyir sistemlerine, firkateynimize yerli imzası atan tüm firmalarımızla birlikte bunu başardık. Elde ettiğimiz bu başarıyı, ülkemizin savunma sanayisinde kendine yeten bir ülke olabilmesi, tüm ihtiyaçlarını yerli ve milli imkanlarla karşılayabilmesi hedefine giden yolda çok önemli bir kilometre taşı olarak görüyor, KOBİ'lerimiz başta olmak üzere, bu hayalin gerçek kılınmasında emeği geçen tüm yerli firmalarımızı gönülden kutluyorum." "Rotamız milli" Özgür Güleryüz, MİLGEM Ada Sınıfı Korvet Projesi kapsamında ilk gemi olan TCG Heybeliada'nın (F-511) 2011'de, ikinci gemi TCG Büyükada'nın (F-512) 2013'te, üçüncü gemi TCG Burgazada'nın (F-513) 2018'de, dördüncü gemi TCG Kınalıada'nın ise (F-514) 2019'da Deniz Kuvvetleri Komutanlığına teslim edildiğini anımsattı.
Büyükada - 13.01.2021
Fenerbahçe'nin efsane ismi Lefter Küçükandonyadis kabri başında anıldı
Sarı-lacivertli kulübün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Lefter Küçükandonyadis'in Büyükada Rum Ortodoks Mezarlığı'ndaki kabri başında gerçekleştirilen anma törenine taraftarlar katıldı.
Büyükada - 18.12.2020
Osman Kavala ve Henri Jak Barkey'in darbe girişimi davası
Duruşmada dinlenilen tanıklardan, Henri Barkey'in Büyükada'da toplantı yaptığı otelin resepsiyon görevlisi Ayhan Ulaş da ifade verdi.
Büyükada - 18.12.2020
Son Dakika | Osman Kavala'nın tutukluluk halinin devamına karar verildi
"BARKEY İLE LOKANTADA TESADÜFEN KARŞILAŞTIM" Kavala beyanlarını şu şekilde sürdürdü: "Hayatım boyunca askeri darbelere karşı çıktım. Ordunun siyasete karışmasını eleştirdim. Gülenci örgüt ile irtibatım olmadı. Hayat görüşüm buna izin vermez. Yurtdışı seyahatlerimde görüştüğüm kişiler bellidir. Henri Barkey ile  süreklilik arz eden bir irtibatım olmadı. 2016 yılında bir lokantada tesadüfen karşılaşmamız dışında hiçbir görüşmemiz hatta telefon konuşmamız olmadı." "TUTUKLU OLMAM İŞKENCE HALİNE GELDİ" Kavala "Açık Toplum Vakfı faaliyetlerini yasalara uygun bir şekilde yürüttüm. Bu vakfın yönetiminde olarak ben de faaliyetlerden sorumluyum ancak tek başıma karar almadım. Beraat ve tahliye kararlarına karşı yıllardır tutuklu olmam işkence haline geldi" ifadelerini kullandı.  "DARBE GİRİŞİMİNİ HENRİ'DEN ÖĞRENİNCE ÇOCUKLARI ÖNCEDEN AMERİKAYA GÖNDERDİK" Tutuklu sanık Kavala'nın savunma yapmasının ardından tanıklar dinlendi. Tanık Bayram Sinkaya, 15 Temmuz günü Büyükada'da bir çalıştay yaptıklarını, Henri Barkey'le orada tanıştıklarını söyledi.
Büyükada - 02.12.2020
AYM, "Büyükada davası"nda beraat eden Alman aktivistin bireysel başvurusunu kabul edilemez buldu
Anayasa Mahkemesi (AYM), kamuoyunda "Büyükada davası" olarak bilinen davada tutuklu yargılanan ve beraat eden Alman aktivist Peter Steudtner'in bireysel başvurusunu, başvuru yolları tüketilmediğinden kabul edilemez buldu.
Büyükada - 01.12.2020
BAİBÜ'lü akademisyenler, "Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları" listesinde yer aldı
Ayrıca 22 bilimsel alan ve 176 alt alanın kategorize edildiği makalede 2019 performans verilerine göre yapılan sıralamada da BAİBÜ Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Musa Büyükada'nın dünyanın en etkili 161,442 bilim insanı arasında yer aldığı duyuruldu.
Büyükada - 13.10.2020
Şehir Hatları'dan sefer iptalleri
OLUMSUZ hava koşulları nedeniyle Şehir Hatları'nın bazı seferleri iptal edildi.
Büyükada - 12.10.2020
"Halikarnas Balıkçısı: Cevat Şakir Kabaağaçlı"
Kabaağaçlı, Ferik Mehmed Şakir Paşa ile Sare İsmet Hanım'ın çocukları olarak 7 Nisan 1890'da Girit'te dünyaya geldi. Çocukluğu, babasının görevli olduğu Atina ve Büyükada'da geçen yazar, yazı yazmaya Robert Kolejde okurken başladı.
Büyükada - 09.10.2020
"Henri Barkey 15 Temmuz darbe girişiminde rol aldı"
Bu oturuma katıldıktan sonra şüpheli Henri Barkey'in, Türkiye'de gerçekleşecek olan darbe girişimini takip etmek ve uluslararası bağlantıları sağlamak üzere 15 Temmuz günü sabah saatlerinde Türkiye'ye gelerek İstanbul Büyükada'daki Splendid Otel'e gittiği anlaşılmıştır.
Büyükada - 08.10.2020
Osman Kavala ve Henri Barkey hakkında hazırlanan iddianameden detaylar (2)
"15 Temmuz darbe girişiminden önceden haberdar oldukları anlaşılmıştır" İddianamede, "Sonuç olarak, anlatılan süreç göz önünde bulundurulduğunda, şüpheliler Osman Kavala ve Henri Barkey'in 15 Temmuz darbe girişimi öncesindeki faaliyetlerinin hayatın olağan akışına aykırı bir şekilde, darbe girişimi hazırlıkları ile kesiştiği, bu durumun her iki şüphelinin de 15 Temmuz darbe girişiminden önceden haberdar oldukları ve darbe girişiminin alt yapısını oluşturmak için yurt içi ve yurt dışı bir dizi bağlantı kurdukları, son olarak da Henri Barkey'in 15 Temmuz günü Türkiye'ye gelerek darbe girişimini İstanbul Büyükada'da sabaha kadar takip ettiği ve yurt dışı bağlantılarını gece boyu devam ettirdiği anlaşılmıştır.
Büyükada - 08.10.2020
Son dakika haberleri: Osman Kavala ve Henri Barkey hakkında hazırlanan iddianameden detaylar (1)
Büyükada'daki bir otelde Henri Barkey ile 15 Temmuz darbe girişimini sabaha kadar takip eden şüpheli Ellen Beth Laipson'un, Gezi Parkı odaklı eylemler sürecinde Türkiye'ye sık sık geldiğine işaret edilen iddianamede, Laipson'un kullandığı GSM hattının HTS kayıtlarının Gezi Parkı odaklı eylemler sürecinde Taksim ve civarındaki baz istasyonlarından sinyal aldığı belirtildi.
Büyükada - 04.10.2020
Lefter Küçükandonyadis'in eşi son yolculuğuna uğurlandı
Sarı-lacivertli kulübün internet sitesinde yer alan habere göre, Stavrini Küçükandonyadis'in Büyükada'daki Aya Dimitri Kilisesi'nde gerçekleştirilen cenaze törenine ailesi ve yakınlarının yanı sıra Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan da katıldı.
Büyükada - 23.09.2020
Yüzerek gidip yangını söndürdüler
Yüzerek gidip yangını söndürdüler -Büyükada alevlere teslim oldu, vatandaşlar yüzerek adaya gidip yangına müdahale etti Sosyetenin gözbebeği Bodrum'un Göltürkbükü mahallesinde bulunan Büyükadada yangın çıktı.
Büyükada - 13.09.2020
Haftanın tarihine bakış
1923- Türkiye'de ilk yüzme yarışı, Galatasaray Kulübünce İstanbul Büyükada'da düzenlendi.
Büyükada - 05.09.2020
AçıkhavADA Sinema, sezon finalini Ediz Hun'la yaptı
Büyükada Tarihi Arabacılar Meydanı'ndaki gösterime, Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül ve çok sayıda sanatseverin yanı sıra filmin başrol oyuncularından Yeşilçam'ın usta ismi Ediz Hun katıldı.
Büyükada - 04.09.2020
Pandemiyle tüketicilerin tatil alışkanlıkları değişti
Bu yaz en çok Büyükada, Bozcaada, Gökçeada gibi ada otelleri, butik oteller ve Koronavirüs önlemi alan oteller aranırken, içinde bulunulan süreç nedeniyle insanlar kendilerini daha güvende hissetmek ve kalabalıklarla karşılaşmamak için küçük ve butik otelleri tercih etti.
Büyükada - 02.09.2020
AçıkhavADA Sinema, sezon finalini Ediz Hun'la yapıyor
Büyükada Tarihi Arabacılar Meydanı'nda kurulan AçıkhavADA Sinema, sezon boyunca Yeşilçam klasiklerinden, dünya çapında kült olmuş yapımlara, bağımsız filmlerden, yakın dönem keşiflere kadar geniş yelpazedeki filmleri sinemaseverlerle buluşturdu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Büyükada Haberleri | Büyükada Haber - Haberler - Büyükada haberleri, son dakika büyükada haber ve gelişmeleri burada. Milli fırkateyn Türk savunma sanayisinde kilometre taşı olacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.1.2021 22:35:33. #1.16#
title