Borsa Haberleri

Borsa haber, Borsa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Borsa - Bugün
21 Haziran 2021 Haberleri
21 Haziran 2021 Manşet Haberleri.
Borsa - Dün
New York borsası enerji hisseleri öncülüğünde yükselişle kapandı
New York borsası, enerji hisselerinde yoğunlaşan alışların etkisiyle haftanın ilk işlem gününü yükselişle tamamladı.
Borsa - Dün
Son dakika haberi | Avrupa borsaları yükselişle kapandı
Son dakika haberleri... Avrupa borsaları, haftanın ilk işlem gününü yükselişle tamamladı.
Borsa - Dün
Borsa şirketlerinin piyasa değeri
Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 1 trilyon 623 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsa - Dün
Borsada işlem hacmi sıralaması
Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: (BIST 100) En yüksek işlem hacmi ilk 20 Günlük İşlem HacmiTürk Hava Yolları1.473.232.211Garanti Bankası1.026.439.010Emlak Konut GMYO801.580.
Borsa - Dün
Borsada en çok değer kaybeden hisseler
Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (BIST 100) En çok düşen ilk 20Son KapanışÖnceki KapanışDeğişim (%)Bera Holding15,2416,93-9,98Jantsa Jant...
Borsa - Dün
Borsada şehir endekslerinin değişimi
Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son KapanışGünlük DeğişimBIST ADANA13.317-0,65BIST MANİSA1.3701,76BIST AYDIN1.275-1,44BIST ANKARA2.1060,27BIST ANTALYA2.7692,63BIST BALIKESİR1.823-0,54BIST BURSA2.
Borsa - Dün
Borsada endekslerin değişimi
Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son KapanışGünlük DeğişimBIST KOBİ SANAYİ4.058-0,22BIST TEKSTİL, DERİ914-0,41BIST FİN.
Borsa - Dün
Borsada günlük işlemler (1)
Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: HisselerKapanış FiyatıGünlük Getiri (%)Yıl Başına Göre Getiri (%)A.V.O.
Borsa - Dün
Borsada günlük işlemler (2)
Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: HisselerKapanış FiyatıGünlük Getiri (%)Yıl Başına Göre Getiri (%)İş Bankası (A)260.200,0027,98İş Bankası (B)35.
Borsa - Dün
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası, haftanın birinci işlem gününe alıcılı başladı.
Borsa - Dün
YASED, Dünya Yatırım Raporu'nun Türkiye tanıtımını gerçekleştirdi
Raporda, şu değerlendirmelere yer verildi: "Gelişmekte olan ülkeleri daha çok ilgilendiren ve geçtiğimiz yıl yüzde 35 daralan yeni yatırımlarda (greenfield investments) iyileşme sürecinin daha uzun süreceği tahmin edilmekte. Hassas sektörlerde ulusal güvenlikle ilgili endişeler nedeniyle uluslararası doğrudan yatırım akımlarına yönelik sınırlayıcı uygulamaların payı yüzde 41 ile en yüksek seviyeye ulaştı. Yatırımlarda, önümüzdeki dönemde dayanıklılık ve sürdürülebilirlik gibi temaların öne çıkması bekleniyor. Rapor, aynı zamanda küresel tedarik zincirlerinin dayanıklılığının güvence altına alınabilmesi için yatırımların yer değiştirmesi, bölgeselleşme ve çeşitlendirme yoluyla üretim ağlarının yeniden yapılanması gibi trendlere de dikkati çekiyor." UNCTAD'ın tahminlerine göre, sürdürülebilirlik temalı finansal ürünlerin sermaye piyasalarındaki büyüklüğü 2019'a göre yüzde 80 artışla 3,2 trilyon dolara ulaştı. Bu ürünler arasında, sürdürülebilirlik fonları, yeşil bonolar, sosyal bonolar ve karma-sürdürülebilirlik bonoları yer alıyor. Kovid-19'la mücadele kapsamında Afrika Kalkınma Bankası ve AB gibi kuruluşların öncülüğünde çıkan bonolar, sosyal ve sürdürülebilirlik temalı bono piyasasının büyümesine büyük katkı verdi ve bu sayede diğer toplumsal kriz ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri'ne yönelik finansman olanaklarının önü açıldı. Önümüzdeki dönemde borsa ve türev piyasalar, emeklilik fonları, varlık fonları, sigorta şirketleri ve bankaların, yatırımlarını artan oranda sürdürülebilirlik ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri odağına yönlendirmesi bekleniyor.
Borsa - Dün
Şanlıurfa Ticaret Borsası
Şanlıurfa Ticaret Borsası'nda buğdayın kilogramı 2,70-3,08 liradan satıldı.
Borsa - Dün
Malatya Ticaret Borsası
Malatya Ticaret Borsası'nda kuru kayısının kilogramı 25,60 liradan satıldı.
Borsa - Dün
Demir İki Haftanın Dibini Gördü
Çin'de demir cevheri vadeli fiyatları, dünyanın en büyük imalatçı ve tüketicisi olan ülkede inşaatların mevsimsel olarak yavaşlaması nedeniyle son iki haftanın en düşük seviyesine geriledi. Dalian Emtia Borsasında en yoğun işlem gören kontrat olan Eylül teslimatlı demir cevheri vadeli kontratı %5, 2 gerileyerek 1, 165 yuandan (180.
Borsa - Dün
Adana Ticaret Borsası
Adana Ticaret Borsası'nda buğdayın kilogramı en yüksek 2,58 liradan satıldı.
Borsa - Dün
Uşak Ticaret Borsası
Uşak Ticaret Borsasında (UTB) makarnalık buğdayın kilogramı en düşük 2 lira 40 kuruştan, en yüksek 2 lira 50 kuruştan satıldı.
Borsa - Dün
Giresun serbest piyasasında fındık fiyatı haftaya 24,50 liradan başladı
Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Bölük, AA muhabirine, 2021 ürünü fındık hasat dönemine 1,5 aydan az bir zaman kaldığını söyledi.
Borsa - Dün
Borsada günün ilk yarısı (1)
Borsa İstanbul Pay Piyasası'nda günün ilk yarısında işlem gören hisse senetlerinin saat 13.00 itibarıyla son fiyatı ile günlük ve önceki yıl kapanışına göre değişim oranları şöyle: Hisseler Son FiyatıGünlük Getiri (%)Yıl Başına Göre Getiri (%)A.V.O.
Borsa - Dün
Borsada günün ilk yarısı (2)
Borsa İstanbul Pay Piyasası'nda günün ilk yarısında işlem gören hisse senetlerinin saat 13.00 itibarıyla son fiyatı ile günlük ve önceki yıl kapanışına göre değişim oranları şöyle: Hisseler Son FiyatıGünlük Getiri (%)Yıl Başına Göre Getiri (%)İş Bankası (A)260.200,0027,98İş Bankası (B)36.
Borsa - Dün
Borsada en çok değer kazanan hisseler
Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (BIST 100) En çok yükselen ilk 20Son KapanışÖnceki KapanışDeğişim (%)Fenerbahçe Futbol39,4036,946,66Emlak...
Borsa - Dün
Borsa şirketlerinin piyasa değeri
Borsa İstanbul'daki şirketlerin toplam piyasa değeri, saat 13.00 itibarıyla 1 trilyon 629 milyar lira oldu.
Borsa - Dün
Mersin Ticaret Borsası
Mersin Ticaret Borsası'nda limonun kilogramı en yüksek 5,20 liradan satıldı.
Borsa - Dün
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 0,54 değer kazanarak günü 1.398,52 puandan tamamladı.
Borsa - Dün
Ziraat Fakültesi, Avrupa Birliği Projesi Çalıştayında Tarımsal Kalıkınma Projelerini Anlattı
Projede; Efeler Kaymakamlığı, Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Koçarlı Belediyesi, Aydın Ticaret Odası, Aydın Ticaret Borsası, Efeler Ziraat Odası, Karpuzlu Ziraat Odası, Karpuzlu Organik Zeytin Üretici Birliği, Nazilli ve Çevresi S.
Borsa - Dün
Asya borsaları, Çin hariç geriledi
Asya borsalarında, Çin hariç satış ağırlıklı bir seyir izlendi.
Borsa - Dün
Avrupa borsaları, düşüşle açıldı
Avrupa borsaları, haftanın ilk işlem gününe satıcılı bir seyirle başladı.
Borsa - Dün
Borsa haftaya düşüşle başladı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftaya yüzde 0,21 azalışla 1.388,20 puandan başladı.
Borsa - Dün
Küresel piyasalar veri ve sözle yönlendirmeler açısından yoğun bir haftaya giriyor
Pay piyasaları tarafına bakıldığında ise New York borsasında endekslerin geçen haftayı sert düşüşle tamamladığı görüldü.
Borsa - 20.06.2021
Haftanın tarihine bakış
2007 - Türkiye'nin ilk "ot borsası" Sivas'ta açıldı.
Borsa - 19.06.2021
Yatırımcı rehberi (1)
Bu hafta, yatırım araçlarından borsa ve altın kaybettirirken, döviz kazandırdı.
Borsa - 18.06.2021
New York borsası düşüşle kapandı
New York borsası, haftanın son işlem gününü düşüşle tamamladı.
title