Beyşehir Gölü Haberleri

Beyşehir Gölü haber, Beyşehir Gölü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Beyşehir Gölü - 04.06.2021
Konya Çevre Yatırımları Bakan Kurum'un katılımıyla tanıtıldı
Tüm Yatırımlarımızda Önceliğimiz Çevreyi Korumak Konya'ya müjdeli haberler veren Bakan Kurum, Tuz Gölü, Beyşehir Gölü ve Meke Gölü'nün iklim değişikliği ve bazı kirleticilerden korunarak eski ihtişamına kavuşturulacağını ifade etti.
Beyşehir Gölü - 04.06.2021
Beyşehir Gölü'nde sakar mekeler köprü altlarında kuluçkaya yattı
Beyşehir Gölü kıyılarında köprünün yağmur tahliye borularından destek alıp yaptıkları yuva üzerinde kuluçkaya yatan sakar mekeler görenlerin ilgisini çekiyor.
Beyşehir Gölü - 04.06.2021
Bakan Kurum: "Karapınar Atık Su Arıtma Tesisi'ndeki suyu; Meke Gölü'nü besleyen yeraltı suyuna bağlıyoruz"
"Karapınar Atık Su Arıtma Tesisimizdeki içme suyu kalitesinde arıtılan suyu; Meke Gölü'nü besleyen yeraltı suyuna bağlıyoruz" 55 milyon avro değerinde yatırım yaptıklarını belirten Bakan Murat Kurum, şunları kaydetti: "2 milyon Konyalıya hizmet götüren, 36 milyon avro değerindeki Konya Katı Atık Yönetimi, Akşehir Su ve Atıksu ve Seydişehir Atıksu Arıtma Tesisi Projelerimizi tamamladık. Yine Avrupa Birliği ile beraber Konya'nın da içinde olduğu bu 31 ildeki Temiz Hava Merkezlerinden alınan verilerle, Hava Kalitesi Modelleri hazırlıyoruz. Şehirlerimizdeki hava kirliliğini önleyecek stratejileri belirliyoruz. Alaeddin Tepesi'nin çevresinde oluşan görüntü kirliliğini de ortadan kaldırıyoruz. Bu projemizin de ilk etabını tamamladık, ikinci etabına da başladık, en kısa zamanda tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Yine hepimizin bildiği gibi Eski Sanayi ve Karatay Sanayi siteleri şehrimizin içinde kalmıştı. Burada da ciddi bir kirlilik söz konusuydu. Biz de daha güzel, daha temiz bir sanayi alanı kurmak istedik. 4 etapta, 2 milyon 80 bin metrekare alanda, 2.690 dükkanın ve 134 ticari alanın bulunduğu Konya Yeni Sanayi Sitemizin inşası olanca hızıyla devam ediyor. Yeni Mevlana Meydanımızı tamamlamak için de var gücümüzle çalışıyoruz. Projeyle inşallah, şehir merkezindeki o eski görüntü kirliliğini de tamamen ortadan kaldırmış olacağız. Konya'nın, Dünya'nın nazar boncuğu Meke Gölü'müzdeki manzaralar hepimizi üzdü. Gölümüzün kurumasını istemiyoruz. Karapınar Atık Su Arıtma Tesisimizdeki içme suyu kalitesinde arıtılan suyu; Meke Gölü'nü besleyen yeraltı suyuna bağlıyoruz. 1 yılda 2,5 milyon metreküp suyu gölümüze taşıyacağız. İnşallah Meke Gölümüz; büyüleyici ve ihtişamlı görüntüsüne yeniden kavuşacak." "Beyşehir Gölü'nün dibindeki 2 bin 427'i hayalet ağın 470'ini çıkardık" Beyşehir Gölü'nde de çalışma yürüttüklerini ifade eden Bakan Kurum, "Beyşehir Belediyesi ve hocaların yaptığı ekolojik çalışmalar neticesinde; Beyşehir Gölü tabanında tespit edilen ve canlı hayatını tehdit eden, 2 bin 427'i hayalet ağın 470'ini çıkardık.
Beyşehir Gölü - 27.05.2021
Son dakika haber! Konya'daki gelincik tarlaları görsel şölen sunuyor
Beyşehir Gölü manzaralı tarlalar, açan gelincik çiçekleriyle kartpostallık güzel görüntüler oluştururken, doğaseverler ile fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekiyor.
Beyşehir Gölü - 05.05.2021
Gölün ortasındaki Mada'nın Yörük sakinleri Kovid-19'dan uzak izole yaşıyorlar
Beyşehir Gölü'ndeki irili ufaklı 32 adanın en büyüğü Mada adasında, yaklaşık 30 hanede 180 kişi hayatını sürdürüyor.
Beyşehir Gölü - 03.05.2021
Beyşehir Gölü kıyıları sessizliğe büründü
Konya'nın Beyşehir ilçesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kapsamında uygulanan "tam kapanma" dönemi Beyşehir Gölü kıyılarına da sessizlik getirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Beyşehir Gölü Haberleri | Beyşehir Gölü Haber - Haberler - Beyşehir Gölü haberleri, son dakika beyşehir gölü haber ve gelişmeleri burada. Büyükşehir'den 31 ilçedeki muhtarlara Konya Buluşması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.06.2021 09:57:55. #1.13#

title