Arife Haberleri

Arife haber, Arife son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Arife - 12.06.2021
Vali Arslantaş, Tayini Çıkan C.Başsavcısı Gürdoğan ile Hakim ve Savcılar İçin Düzenlenen Veda Yemeğine Katıldı.
Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş, Hakimler ve Savcılar Kurulunun 2021 yılı atama kararnamesi ile, tayini çıkan Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Dr. Özkan GÜRDOĞAN ile hakim ve savcılar için düzenlenen veda yemeğine katıldı. Gerçekleşen veda yemeğinde, Adalet Komisyonu ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sayın Hacı Süleyman ARSLAN ve Vali ARSLANTAŞ konuşma yaptılar. Açılış konuşmalarının ardından Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Dr. Özkan GÜRDOĞAN veda konuşması gerçekleştirdi. Program plaket takdimi ile sona erdi. Vali Arslantaş programda yaptığı konuşmada, tayini çıkan C. Başsavcısı Gürdoğan ile Hakim ve Cumhuriyet Savcılarına İlimizde görev yaptıkları süre içerisindeki hizmetleri dolayısıyla teşekkür ederek, yeni görev yerlerinin hayırlı olmasını diledi. HSK'nın 2021 yılı atama kararnamesi ile, Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Özkan Gürdoğan İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğine, C. Savcısı Osman COŞKUNPINAR İstanbul Cumhuriyet Savcılığına, C. Savcısı Emrah Alptekin YÜKSEL İstanbul Cumhuriyet Savcılığına, Hakim Gülcan ALP Tokat Hakimliğine, Hakim Arife ÜLKER COŞKUNPINAR İstanbul Hakimliğine, Hakim Nimet GÜNDOĞDU YÜKSEL İstanbul Hakimliğine, Hakim Ece Güneş KARA UÇAR Gaziosmanpaşa Hakimliğine, Hakim Ezgi AKIN DEVECİ Gaziantep Hakimliğine, Hakim Muhammet KOCAMAN Manavgat Hakimliğine, Gölhisar Cumhuriyet Savcısı Serpil YAMAN, Çerkezköy Cumhuriyet Savcılığına atanmıştı.
Arife - 11.06.2021
Kurbanlık satışları başladı
Korkuteli'ne bağlı Sımandır susuzunda baba mesleği hayvancılığı sürdüren Murat Demir, her yıl olduğu gibi bu yılda Kurban Bayramı öncesi çiftliğinde küçükbaş kurbanlık satışlarına başladıklarını söyledi. Satılan kurbanlıkları bayrama kadar çiftliklerinde bakıp, sahibine teslim ettiklerini anlatan Demir, sattıkları küçükbaş kurbanlıkları doğal ortamda beslediklerini söyledi. Murat Demir, Her yıl olduğu gibi bu yıl da sağlıklı bir şekilde kurbanlarımızı bayrama kadar besleyerek bayram arifesinde müşterilerimize teslim edeceğiz.
Arife - 09.06.2021
Son dakika haber: Bakan Koca: Türk aşısı son aşamaya geldi
Koronavirüs Bilim Kurulu video konferans yöntemiyle toplandı. Sağlık Bakanı Koca, toplantının ardından açıklamada bulundu. Bakan Koca, "Uzunca bir süreden beri hayatın her alanını kuşatmış bir mücadele veriyoruz. Artık gündemimiz aşı programı ile bağışıklığı elde ederek eski normallerimize en kısa sürede nasıl döneceğimizdir. Bu zor günler artık geride kalıyor. İşlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Büyüklerimizin ellerini doya doya öpeceğimiz, sevdiklerimizle kucaklaşacağımız, çekinmeden tokalaşacağımız günler yakın. El ele parklarda yürüyeceğimiz, tatili tatil gibi yapabileceğimiz, gündemimizi salgının değil bizim belirleyeceğimiz günlerin arifesindeyiz" dedi.
Arife - 09.06.2021
Sağlık Bakanı Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı Açıklaması
Artık hangi kısıtlamaların uygulanacağı, hangi tedbirlerin alınacağı telkinleri için değil, normalleşmeyi daha hızlı ve güvenli nasıl sağlayacaklarına yönelik bilgiler vermek için açıklama yaptığına işaret eden Koca, şöyle konuştu: "Uzunca bir süreden beri hayatın her alanını kuşatmış bir mücadele veriyoruz. Artık gündemimiz aşı programı ile bağışıklığı elde ederek eski normallerimize en kısa sürede nasıl döneceğimizdir. Bu zor günler artık geride kalıyor. İşlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Büyüklerimizin ellerini doya doya öpeceğimiz, sevdiklerimizle kucaklaşacağımız, çekinmeden tokalaşacağımız günler yakın. El ele parklarda yürüyeceğimiz, tatili tatil gibi yapabileceğimiz, gündemimizi salgının değil, bizim belirleyeceğimiz günlerin arifesindeyiz.
Arife - 09.06.2021
Çıkardığı yangında anneanneyle torunu ölmüştü; sanık: Bende yangın çıkarma hastalığı olduğunu söylediler
"KARŞI TARAFTAN ÖZÜR DİLİYORUM" Sanık Ahmet Tülek, duruşmadaki savunmasında cezaevinden yeni çıktığını belirterek, "Bayram arifesinde param olmadığından gündelik işlerde çalışmayı düşünüyordum.
Arife - 09.06.2021
Çıkardığı yangında anneanne ve torununun ölümüne neden olan sanığın yargılanmasına başlandı
Savunma yapan tutuklu sanık Ahmet Tülek, olay zamanı cezaevinden yeni çıktığını anlatarak, bayram arifesinde parası olmadığından gündelik işlerde çalışmayı düşündüğünü ancak gittiği yerlerden elinin boş dönmesi nedeniyle psikolojik olarak bunalıma girdiğini söyledi.
Arife - 09.06.2021
Esenyurt'ta çıkardığı yangın sonucu anneanne ile torunun ölümüne sebep olan sanık hakim karşısına çıktı
Sanık Ahmet Tülek, "Ben cezaevinden yeni çıkmıştım. Bayram arifesinde param olmadığından gündelik işlerde çalışmayı düşünüyordum.
Arife - 08.06.2021
Silahlı saldırıda ölen Arife öğretmenin adı Talas'ta yaşatılacak
Talas Belediye Meclisinde, 20 Mayıs'ta silahlı saldırı sonucu ölen öğretmen Arife Nur Sarıoğlu'nun isminin ilçedeki bir parka verilmesi kararı alındı.
Arife - 04.06.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, MFA Kocayusuf Maske Fabrikası Açılış Töreni'nde konuştu Açıklaması
Açılışını yaptıkları fabrikanın sadece üretim modeli ve teknolojik altyapısıyla değil, aynı zamanda mimarisiyle de örnek bir tesis olduğunu dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti: "Fabrikamızın kurulu gücü 1 megavat olan çatı güneş panelleriyle yenilenebilir enerjiden çevre dostu bir üretim yapması da takdire şayandır. Kocayusuf isimli bu fabrika yıllık 45 milyon partikül tutucu, solunum koruyucu profesyonel maske, yıllık 240 bin farklı niteliklerde tam ve yarım yüz gaz maskesi, yıllık 910 bin tam ve yarım yüz gaz maskesi filtresi üretecektir. Görüldüğü gibi Türk sanayicisi, ekonomimizin tökezlemesini umanlara inat, çalışmaya, üretmeye, insanımız için istihdam oluşturmaya devam ediyor. Ben bunu biraz daha değiştiriyorum. Önce yatırım, istihdam, üretim diyorum ve son olarak da ihracat diyorum. Şimdi MFA bunların dördünü de yapıyor. Yatırımsa yatırım, istihdamsa istihdam, üretimse üretim ve Slovakya başta olmak üzere ihracatsa ihracat. Bu, tabii yetmez, daha ne yapacağız? Bunu yayılmacı bir ihracat anlayışıyla geliştireceğiz." "Türkiye ekonomisine güvenen herkese biz de sahip çıkıyoruz" Erdoğan, Türkiye'nin üretim kapasitesinin yerli ve uluslararası yatırımlarla günden güne güçlendiğini, kendilerinin de her sektör için özenle çalışılmış destek, teşvik ve hibe programlarıyla ülkeye destek katan tüm yatırımcıların yanında olduklarını gösterdiklerini belirterek, şöyle konuştu: "Yerli-yabancı ayrımına gitmeden, kimseyi ayırmadan, ötekileştirmeden Türkiye ekonomisine güvenen herkese biz de sahip çıkıyoruz. Üreten, ihraç eden, özellikle insanımıza iş ve AŞ imkanı sunan, ekonomimize güç katan her müteşebbisin başımızın üstünde yeri vardır." Fabrikanın açılış ve genişleme sürecinde MFA Maske'yi de devletin sağladığı destek, teşvik ve hibelerden faydalandırdıklarını ve Türkiye'nin ilk ve en büyük maske üreticilerinden olan şirketin yeni yatırımların arifesinde bulunduğunu öğrenmekten bahtiyarlık duyduğunu belirten Erdoğan, şunları dile getirdi: "Hemen bu tesisin yanında, 70 milyon liralık yatırımla yüksek katma değerli ürünler üretecek yeni filtre fabrikasının da en kısa zamanda devreye girmesini temenni ediyorum.
Arife - 01.06.2021
Sivas'ta tam kapanmada elektrik tüketimi arttı
2020 yılında olduğu gibi bu yıl da Ramazan Bayramı, pandeminin gölgesinde geçti. Tam kapanma nedeniyle evde geçen zamanın artması elektrik tüketimine de yansıdı. Sivas, Tokat ve Yozgat'ta elektrik dağıtım hizmeti görevini üstlenen, Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin (ÇEDAŞ) verilerine göre, bu yıl arife günü ve Ramazan Bayramı'nda üç ildeki toplam elektrik tüketimi geçen yılın bayram günlerine göre yüzde 19,3 arttı.
Arife - 01.06.2021
Antalya, Burdur ve Isparta'da "tam kapanma" ve bayramda elektrik tüketimi arttı
AEDAŞ'ın elektrik dağıtım hizmeti verdiği Antalya, Burdur ve Isparta'da elektrik tüketiminde 2020'nin arife ve Ramazan Bayramı dönemine göre yüzde 23'lük artış gözlendiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Antalya, Burdur ve Isparta'da 12 Mayıs Arife günü ve 13-15 Mayıs tarihlerinde Ramazan Bayramı boyunca toplam elektrik tüketimi 74 bin 898 megavat saati buldu.
Arife - 27.05.2021
29 farklı üniversiteden 4 bin 820 öğrenci katılıyor
EGESEM Müdürü Doç. Dr. Arife Karadağise "Anadolu'daki yeni gelişen üniversiteleri, kıdemli üniversitelerle eşleştirerek; gelişmiş üniversitelerin altyapısını, yetişmiş akademik kadrosunu ve birikimini genç üniversitelerle paylaştığı YÖK Anadolu Projesinde üniversitemiz, Bitlis Eren ve Iğdır üniversiteleriyle eşleşti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Arife Haberleri | Arife Haber - Haberler - Arife haberleri, son dakika arife haber ve gelişmeleri burada. Vali Arslantaş, Tayini Çıkan C.Başsavcısı Gürdoğan ile Hakim ve Savcılar İçin Düzenlenen Veda Yemeğine Katıldı..
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.6.2021 01:45:39. #1.16#

title