Yılbaşı Haberleri

Yılbaşı haber, Yılbaşı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yılbaşı: Mucize aşk kliplendiYılbaşı 28.5.2020
Yılbaşı 26.5.2020
Pandemi sonrası fintech dünyasında satınalmalar yolda
Yine de trendin daralmayı giderecek şekilde olumlu yönde ilerlediğini ve haziran ayı içerisinde yılbaşı değerlerine ulaşacağını düşünüyorum.
Yılbaşı 24.5.2020
Çocuklarından ayrı bayramı kutlayan hemşire: Sımsıkı sarılmak istiyorum, sarılamıyorum,
Çocuklarından ayrı bayramı kutlayan hemşire: Sımsıkı sarılmak istiyorum, sarılamıyorum, KONYA'da pandemi hastanesi olarak belirlenen Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin koronavirüs yoğun bakım ünitesinde görevli hemşire Esra Taşkın (34), bayramda nöbetçi olduğu için çocuklarından ayrı bayram kutluyor. Koronavirüs nedeniylede evde de çocuklarından uzak adeta gurbet hayatı yaşadığını ifade eden Taşkın, "Çocuklarımızdan ayrı bayram geçirmek zor oluyor. 2 aydır onlara sımsıkı sarılmak istiyorum ama sarılamıyorum. Aynı evin içinde gurbeti yaşıyoruz. Onlar farklı odadalar, ben farklı oda da kalıyorum."dedi.  Kentteki koronavirüs vakalarının yüzde 60'ının tedavi gördüğü Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin pandemi hastanesi olarak belirlenen Yazır kampüsünde görev yapan Esra Taşkın, bayramda nöbetçi olduğu için çocuklarından ayrı kaldı. Taşkın, çoçuklarının bayramını ise cep telefonundan görüntülü konuşarak kutladı. Meslek hayatının 11'nci yılında olduğunu belirten Esra Taşkın, koronavirüs salgını nedeniyle son dönemlerde yoğun bir tempoda çalışıyor. Koronovirüs yoğun bakım ünitesinde görev yaptığı için stres ve sorumluğu da artan Esra Taşkın, mesaisinden sonra evine gittiğinde de, tedbir amaçlı sosyal mesafe ve izolasyonu korumaya çalışıyor. Bu nedenle çocukları Zeynep Dila (8) ve Ali Asaf' (4), 2 aydır çalışamadığını ve çocuklarının her ihtiyacına veteriner eşi Ali Taşkın'ın karşılamaya çalıştığını belirtti.  "AYNI EVİN İÇİNDE GURBETİ YAŞIYORUZ' Hemşire bir anne olmanın çok zor olduğunu ifade eden Taşkın, "Anne olmak en zor mesleklerden birisi ve çalışan anne olmak daha zor. Hemşire olmak ise en zoru, tarifi zor. Çünkü hemşirelik çalışma şartları olarak zor ve belirsiz kuralları olan bir meslek grubudur. Herkesin evde olduğu, çocuğuyla, ailesiyle vakit geçirdiği zaman dilimlerinde; akşamları, hafta sonları, yılbaşı ve bayramlarda biz mesleğimizin, görevimizin başında durmak zorundayız.
Yılbaşı 22.5.2020
Senegal'de 1021 mahkuma Ramazan Bayramı affı
Senegal geleneklerine göre, cumhurbaşkanı yılbaşı, bağımsızlık günü, ramazan ve kurban bayramlarında af yetkisini kullanabiliyor.
Yılbaşı 20.5.2020
CHP Grup Başkanvekili Özel, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Parlamentonun açık olması gerektiğini, işçi, esnaf, çiftçi ve öğretmenlerin düzenleme beklediğini ifade eden Özel, sözlerini şöyle sürdürdü: "Meclis kapalı, Meclis'in birinci partisi kaçak, ona destek veren küçük ortak tatili tercih etti. '2 Haziran'da döneceğiz.' diyorlar. Bu ülke 15 Nisan ile 2 Haziran arasında nasıl bir zamanı heba etti, bunları görmek lazım. Hiçbir şey yapamasa bile Meclis'in açık olması, bu ülkenin kaderi ve kederiyle ortaklaştığı anlamına gelir. Meclis'in kapalı tutulması, milletin meclisinin, milletin vicdanıyla arasında bir kopuş olduğunu gösterir. Bu Meclis, bugün bir kopuşun ifadesidir. AK Parti-MHP iradesini kınarken, Mustafa Şentop'un vicdanına bir de başka yerden seslenmek lazım. Yılbaşı mesajında, '2020'de ilk işimiz hayvan hakları yasasını çıkarmak' dedin.
Yılbaşı 18.5.2020
Doğu Karadeniz'de yaş çay sezonu yarın açılıyor
'650 BİN TON ÇAY ALMAYI PLANLIYORUZ? Alim, 2017 yılında 525 bin ton, 2018'de 732 bin ton, 2019'da da 750 bin ton yaş çay alındığını hatırlatarak, 'Bu yıl da bizim almamız gereken kota 650 bin ton civarındadır. Ancak üreticin mağduriyetini engellemek için en kadar alabilirsek alacağız. Kimseyi mağdur etmeden almamız gereken çayı alacağız. Üreticilerimizin, işi aceleye getirmeden bir anda çayı toplamaması gerekiyor. Bu durum çaya da zarar verir. Acele etmeden günlük kotamız neyse ona göre çalışalım. Çaykur'un günlük kotası 9 bin 100 tondur, bunun üzerine çıkınca çayı işleyemeyeceğiz ve çay yanacak, mille servete yazık olacak. Günlük kota neyse o kadar toplanmalıdır. Bu şekilde çayın tamamını alacağız. Çayın en güzel bekleyeceği yer tarladır.  En az 3 gün çay toplama randevusu var, her aile kendi çayını toplayabilecek. Çay alımında bir sıkıntı olmayacak. Bu yıl ki yaş çay kotamız 600 kilo olacaktır, bu da son yılların en büyük kotasıdır. Geçen sene 750 bin ton çay aldık, 140 bin ton kuru çay ürettik. Yılbaşı stokumuz 120 bin ton civarındaydı.
Yılbaşı 18.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ-5
'650 BİN TON ÇAY ALMAYI PLANLIYORUZ' Alim, 2017 yılında 525 bin ton, 2018'de 732 bin ton, 2019'da da 750 bin ton yaş çay alındığını hatırlatarak, "Bu yıl da bizim almamız gereken kota 650 bin ton civarındadır. Ancak üreticin mağduriyetini engellemek için en kadar alabilirsek alacağız. Kimseyi mağdur etmeden almamız gereken çayı alacağız. Üreticilerimizin, işi aceleye getirmeden bir anda çayı toplamaması gerekiyor. Bu durum çaya da zarar verir. Acele etmeden günlük kotamız neyse ona göre çalışalım. Çaykur'un günlük kotası 9 bin 100 tondur, bunun üzerine çıkınca çayı işleyemeyeceğiz ve çay yanacak, mille servete yazık olacak. Günlük kota neyse o kadar toplanmalıdır. Bu şekilde çayın tamamını alacağız. Çayın en güzel bekleyeceği yer tarladır.  En az 3 gün çay toplama randevusu var, her aile kendi çayını toplayabilecek. Çay alımında bir sıkıntı olmayacak. Bu yıl ki yaş çay kotamız 600 kilo olacaktır, bu da son yılların en büyük kotasıdır. Geçen sene 750 bin ton çay aldık, 140 bin ton kuru çay ürettik. Yılbaşı stokumuz 120 bin ton civarındaydı.
Yılbaşı 14.5.2020
Ramazan Bayramı'nda çalışanlara en avantajlı hediye "MultiGift"
MultiGift sağladığı avantajlardan dolayı doğum günü, evlilik, satış motivasyon, yılbaşı hediyelerinde; kıdem ödüllerinde ve sosyal yardım uygulamalarında da tercih ediliyor.
Yılbaşı 2.5.2020
Endonezya'da 81 bin kişi selden etkilendi
Başkent Cakarta ile Depok, Bekasi ve Tangerang kentlerinin yanı sıra Bogor ve Lebak bölgesinde yılbaşı gecesi etkili olan yağışların neden olduğu sel ve heyelanlarda 60'tan fazla kişi hayatını kaybetmişti.
Yılbaşı 29.4.2020
Brezilya'da Bolsonaro'nun önerdiği ismin polis şefi atanmasına yargıdan engel
Brezilya'nın aşırı sağcı Devlet Başkanı Bolsonaro'nun 2018'deki seçimlerde güvenliğinden sorumlu olan Ramagem'in, katıldığı bir yılbaşı partisinde Bolsonaro'nun oğlu Rio de Janiero Belediye Meclisi Üyesi Carlos Bolsonaro ile fotoğrafları ortaya çıkmıştı.
Yılbaşı 14.4.2020
İnfaz düzenlemesi teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (3)
Kapalı ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlülerin dışarıdan hediye kabul etme hakkının kapsamı genişletiliyor. Buna göre, kapalı ceza infaz kurumlarındaki hükümlü, iki ayda bir kez, ayrıca dini bayram, yılbaşı veya kendi doğum günlerinde dışarıdan gönderilen ve kurum güvenliği için tehlikeli olmayan bir hediyeyi kabul etme hakkına sahip olacak.
Yılbaşı 13.4.2020
İnfaz düzenlemesinin ikinci bölümü TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (1)
Kapalı ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlülerin dışarıdan hediye kabul etme hakkının kapsamı genişletiliyor. Buna göre, kapalı ceza infaz kurumlarındaki hükümlü, iki ayda bir kez, ayrıca dini bayram, yılbaşı veya kendi doğum günlerinde dışarıdan gönderilen ve kurum güvenliği için tehlikeli olmayan bir hediyeyi kabul etme hakkına sahip olacak.
Yılbaşı 6.4.2020
MultiGift, geleneksel ramazan kolilerinin yerini almaya hazırlanıyor
Kuş, MultiGift'in koli hazırlama ve dağıtma süreçlerindeki sorunları ve riskleri tamamen ortadan kaldırdığını kaydederek şu değerlendirmelerde bulundu: "Çalışanlar, bakiyelerini Türkiye'nin 81 ilinde giyimden gıdaya, anne-bebek ürünlerinden ev eşyası, elektroniğe kadar farklı kategoride 20 bine yakın noktada geçerli MultiGift ağımızda özgürce harcayabiliyor. Kolilerin içeriği her çalışanın ihtiyacını tam olarak karşılayamayabiliyor; fakat her çalışanın kendi ihtiyacına yönelik değerlendirebileceği MultiGift, her yaş ve kültürden çalışana hitap ediyor. Kurum yetkilisi, çalışan sayısı fark etmeksizin tüm çalışanlarının işlemlerini tek kart üzerinden ve tek fatura ile gerçekleştirebiliyor. Tüm bu avantajları dolayısıyla MultiGift firma yetkililerinin çalışan motivasyonu ve teşvik uygulamaları kapsamında yalnızca Ramazan'da değil tüm sene tercih ediliyor. Doğum günü, evlilik, satış motivasyon, yılbaşı hediyelerinde; kıdem ödüllerinde ve sosyal yardım uygulamalarında hem çalışanları mutlu ediyor hem de firma yetkililerine zaman ve iş gücünden tasarruf ettiriyor.
Yılbaşı 2.4.2020
Endonezya'da 100 binden fazla kişi selden etkilendi
Başkent Cakarta ile Depok, Bekasi ve Tangerang kentlerinin yanı sıra Bogor ve Lebak bölgesinde yılbaşı gecesi etkili olan yağışların neden olduğu sel ve heyelanlarda 60'tan fazla kişi hayatını kaybetmişti.
Yılbaşı 31.3.2020
İnfaz düzenlemesi Meclis'te (2)
Buna göre, kapalı ceza infaz kurumlarındaki hükümlü, iki ayda bir kez, ayrıca dini bayram, yılbaşı veya kendi doğum günlerinde dışarıdan gönderilen ve kurum güvenliği için tehlikeli olmayan bir hediyeyi kabul etme hakkına sahip olacak.
Yılbaşı 25.2.2020
Koronavirüs salgını Çin'e alternatif olarak Türkiye'yi ön plana çıkarıyor
Yılbaşı tatilini uzatarak üretimi durduran ve henüz tam kapasite çalışmaya başlamayan Çin'de üretim ve satış süreçlerinde yaşanan aksamalar, Türkiye'de son haftalarda pek çok sektörde ek kapasite oluşturmaya başladı.
Yılbaşı 25.2.2020
Türk çiçeği 50 ülkenin kadınları için hazırlanıyor
Özel günlere yönelik üretim yapan sektör, yılbaşı ve 14 Şubat Sevgililer Günü sevkiyatlarının ardından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hazırlıklara başladı.
Yılbaşı 25.2.2020
Endonezya'da şiddetli yağışlar hayatı olumsuz etkiledi
Başkent Cakarta ile Depok, Bekasi ve Tangerang kentlerinin yanı sıra Bogor ve Lebak bölgesinde yılbaşı gecesi etkili olan yağışların neden olduğu sel ve heyelanlarda 60'tan fazla kişi hayatını kaybetmişti.
Şu an buradasınız: Yılbaşı Haberleri | Yılbaşı Haber - Haberler - Yılbaşı haberleri, son dakika yılbaşı haber ve gelişmeleri burada. Piyango milyoneri Murat Tokmak'ı binlerce kişi takibe aldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.6.2020 16:21:10. #1.15#
title