YAHYA KEMAL BEYATLI HABERLERİ

Yahya Kemal Beyatlı haber, Yahya Kemal Beyatlı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yahya Kemal Beyatlı

Yahya Kemal Beyatlı

Doğum Yeri Makedonya
Doğum Tarihi 2.12.1884 - 1.11.1958

Yahya Kemal Beyatlı Kimdir ?

2 Aralık 1884 yılında Üsküp’te dünya gelmiştir ve asıl adı Ahmed Agah’tır. Babası; Üsküp Belediye Başkanı Nişli İbrahim Naci Bey’in oğlu, annesi ise şair Lefkoşalı Galib’in yeğenidir. Çocukluğu Üsküp’teki Rakafço Çiftliği’nde geçen Yahya Kemal Beyatlı, yaşadığı yerin etkilerini eserlerine de yansıtmıştır.
Biyografinin devamı için tıklayın
Yahya Kemal Beyatlı - 22.11.2021
TR / Bilkent Universitesi - EDEB Semineri: "Bedene Gömülü Şiir: Şair ve Akademisyen Alphan Akgül ile Söyleşi", Dr. Öğr. Üyesi Alphan Akgül, 16: 30 24...
TR / Bilkent Universitesi - EDEB Semineri: "Bedene Gömülü Şiir: Şair ve Akademisyen Alphan Akgül ile Söyleşi", Dr. Öğr. Üyesi Alphan Akgül, 16: 30 24 Kasım (TR) Bilkent Üniversitesi, Türk Edebiyatı Bölümü tarafından düzenlenen söyleyişiye davetlisiniz. Etkinlik Türkçe olacaktır. Konu: "Bedene Gömülü Şiir: Şair ve Akademisyen Alphan Akgül ile Söyleşi" Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Alphan Akgül (İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi) Tarih ve Saat: 24 Kasım Çarşamba, 16: 30 Yer: H-232 GE 250/251 kapsamındadır. (10 puan). ***Çevirimiçi seminere katılmak için lütfen bölüm ile iletişime geçin. Biyografi: Alphan Akgül Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü'nü bitirdi. Bilkent Üniversitesi Türk Edebiyatı Bölümü'nden yüksek lisans ve doktora dereceleri aldı. TÜBİTAK yurtdışı araştırma bursu kapsamında konuk araştırmacı olarak University of Washington'da bulundu (2011-2012). Akgül'ün doktora tezi, bazı değişikliklerle, Anlamın Sesi: Yahya Kemal Beyatlı'nın Şiir Estetiği adıyla yayımlandı (2014).
Yahya Kemal Beyatlı - 09.11.2021
Vali Aziz Yıldırım'ın Katılımıyla Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı
Vali Aziz Yıldırım'ın başkanlığında Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezinde 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Güvenliği Toplantısı yapıldı.
Yahya Kemal Beyatlı - 02.11.2021
İstanbul'da 1.000 yeni taksi için kuralar çekildi
750 minibüs ve 250 taksi dolmuş için Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezinde yapılan kura çekiminde konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'daki trafiğin salgın döneminde özel araç kullanımıyla arttığını belirterek, özel araç kullanımını azaltan, toplu taşıma kullanımını destekleyen politikaların öncelikleri olacağını söyledi.
Yahya Kemal Beyatlı - 02.11.2021
İstanbul'da bin minibüs ve dolmuş taksiye dönüştürüldü
İstanbul Büyükşehir Belediyesi taksi sayısını arttırmak için atıl durumda kalan 750 minibüs hattını ve 250 dolmuş, taksiye dönüştürdü. 4 bin minibüsçünün başvurduğu minibüs hattının, sadece bin tanesi çekilen kurayla taksiye dönüştürüldü. 29 Temmuz'da Ulaşım Koordinasyon Merkezi toplantısında gündeme alınan atıl durumdaki minibüslerin taksiye çevrilmesi, oy birliğiyle kabul edilmişti. Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde düzenlenen programda toplam da bin taksi plakası, başvuru yapan hak sahipleri arasından kurayla belirlendi.
Yahya Kemal Beyatlı - 31.10.2021
Haftanın tarihine bakış
1958- Şair Yahya Kemal Beyatlı, 74 yaşında İstanbul'da hayatını kaybetti.
Yahya Kemal Beyatlı - 15.10.2021
Vali Aziz Yıldırım Bilim Şenliği Açılış Programına Katıldı
Bu doğrultuda düzenlenen Bilim Şenliği'nin Açılış Programı Vali Aziz Yıldırım, Vali Yardımcısı Asalet Karabulut, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Osman Kılıç, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Çınar'ın katılımıyla Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Yahya Kemal Beyatlı - 14.10.2021
Kanun konçertosu "Şafakların Cihangiri"nin dünya prömiyeri 12 Kasım'da Almanya'da yapılacak
Batı tınıları taşıyan, aynı zamanda bestekar ve şair Buhurizade Mustafa Itri'nin "Nühüft saz semaisi" ve "Nat-ı Mevlana" eserlerinden ilhamla kaleme alınan "Şafakların Cihangiri" eserinin başlığı da Yahya Kemal Beyatlı'nın "Rıfkı Melul Meriç'e" şiirinden yola çıkılarak Stefan Pohlit tarafından konuldu.
Yahya Kemal Beyatlı - 06.10.2021
"e-Twinnig, TÜBİTAK ve Dersimiz Tekirdağ Projeleri Ödül Töreni" Düzenlendi
İlimiz genelinde yürütülen e-Twinning projeleri kapsamında; 2020 Yılında e-Twinning Okulu olan kurumlara, Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazanan öğretmen ve idarecilere, TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışmalarında İstanbul Avrupa Bölge Sergisine kalan ve Türkiye Finallerinde derece alan öğretmen, öğrenci ve ilçe temsilcileri ile "Dersimiz Tekirdağ" kitabının yayım sürecinde emeği geçen il komisyonu üyelerine belgelerinin takdim edildiği "e-Twinnig, TÜBİTAK ve Dersimiz Tekirdağ Projeleri Ödül Töreni" Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi'nde yapıldı.
Yahya Kemal Beyatlı - 04.10.2021
Tekirdağ'dan kısa kısa
Valilikten yapılan açıklamaya göre, Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezinde düzenlenen program Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.
Yahya Kemal Beyatlı - 03.10.2021
Vali Aziz Yıldırım ve Eşi Güllühan Yıldırım "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" Programına Katıldı
Vali Aziz Yıldırım ve eşi Güllühan Yıldırım, Tekirdağ İl Müftülüğünce Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" Programı'na katıldı.
Yahya Kemal Beyatlı - 27.09.2021
Esat Kabaklı'nın yeni albümü "Altaylardan Tuna'ya" müzikseverlerin beğenisine sunuldu
Kabaklı, yeni albümünde, Yahya Kemal Beyatlı'nın "Akıncılar", Yahya Akengin'in "Türk Dünyası Marşı", Şehriyar'ın "Fani Dünya", Huşeng Caferi'nin "Çal Dede Korkut" eserlerinin yanı sıra sözleri kendine ait olan "Yine Bahar Geldi" isimli esere yer verdi.
Yahya Kemal Beyatlı - 09.09.2021
Tekirdağ'dan kısa kısa
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısı yapıldı Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi'nde, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı ve komisyon raporlarına ait dosyalar meclise sunuldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yahya Kemal Beyatlı Haberleri | Yahya Kemal Beyatlı Kimdir - Haberler - Yahya Kemal Beyatlı haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yahya Kemal Beyatlı kimdir, hayatı ve biyografisi. Babayiğit ne demek? Babayiğit anlamı ne?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.12.2021 13:49:41. #1.15#

title