Washington Haberleri

Washington haber, Washington son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Washington - Bugün
Son dakika haber | Katar Dışişleri Bakanı'ndan Türkiye'nin Arap coğrafyasındaki olumlu hamlelerine övgü
ABD ve İran ile stratejik ilişkilere sahibiz İran'ın nükleer enerji konusuna da değinen Al Sani, ABD ile İran arasında Katar'ın resmi bir ara buluculuğu olmadığını ifade etti. Al Sani, Washington ile stratejik, Tahran ile de iyi ilişkilere sahip olduklarını dile getirdi.
Washington - Bugün
Filistin'de ulusal birlik hayalleri başka bahara mı kaldı?
Mevcut durumda Doğu Kudüs'te 350 bin civarında Filistinli yaşıyor. 1995'te Washington'da İsrail ile Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) arasında varılan Geçiş Aşaması Anlaşmasının 6.
Washington - Bugün
NBA'de Los Angeles derbisinde kazanan Clippers oldu
Wizards uzatmada kazandı Normal süresi 115-115 tamamlanan çekişmeli karşılaşmada Washington Wizards, deplasmanda Toronto Raptors'ı 131-129 mağlup etti.
Washington - Bugün
Son dakika haberi... Eski İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, AA'ya konuştu Açıklaması
Halkların diyaloğu artarsa devletler arasındaki sorunların çözümü kolaylaşır. Devletler halk için ilişki kuruyor ya da koparıyor. Devletin görevi halkın hukukunu temin etmektir. Halk, adil ve özgür bir ortamda yaşamalıdır. Nereye isterse gidebilmelidir." Tahran ve Washington'ın geçmişte iş birliği yaptığını ve muhtelif konularda anlaştığını hatırlatan Ahmedinejad, bunun şimdi de olabileceğini belirterek, "İran ile ABD yeni anlaşmalar yapabilir.
Washington - Dün
Fas Dışişleri Bakanı, İsrail ile karşılıklı üst düzey ziyaretlerin olabileceğini söyledi
Washington'daki en güçlü lobilerden olan Amerikan-İsrail Halkla İlişkiler Komitesinin (AIPAC) Youtube kanalına konuk olan Burita, İsrail ile ilişkiler ve bölgesel konular üzerine açıklamalarda bulundu.
Washington - Dün
NBA'de Cedi Osman'ın 14 sayısı, Cavaliers'a galibiyeti getirmedi
Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) Cleveland Cavaliers forması giyen milli oyuncu Cedi Osman, 141-105 kaybettikleri Portland Trail Blazers maçında 14 sayı attı.
Washington - Dün
Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Mercan, AA'nın Washington ofisini ziyaret etti
Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, Anadolu Ajansının (AA) Washington DC ofisini ziyaret etti.
Washington - 05.05.2021
Irak: Suudi Arabistan ile İran arasında birden çok diyalog görüşmesine ev sahipliği yaptık
Salih ayrıca, Bağdat ve Washington yönetimlerinin, Irak'ta kalıcı bir ABD askeri varlığı istemediğini vurguladı.
Washington - 05.05.2021
ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi üyeleri, Sudan geçiş yönetimine destek mesajı verdi
Sudan'da temaslarda bulunan ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi heyeti, Washington'un Sudan geçiş yönetimine desteğini ifade etti.
Washington - 05.05.2021
Myanmar askeri yönetimi, uluslararası kanallara erişim sağlayan uydu alıcılarını yasakladı
BM Kongresinde konuşan Tun, "Washington yönetimi, Myanmar ordusuna geri adım attırabilmek için, devlete ait petrol ve gaz şirketleri ile devlet bankalarına yaptırım uygulamalıdır.
Washington - 05.05.2021
ABD, Venezuela'ya baskı yapmak için bölgedeki ortaklarıyla çalışacak
Amerika Kıtaları Konseyi'nin bu yıl 51'incisini düzenlediği Yıllık Latin Amerika Üzerine Washington Konferansı'na görüntülü mesaj yollayan Blinken, Latin Amerika bölgesine ilişkin üç önceliklerinin bulunduğunu, bunların, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını bitirmek, ekonomik kalkınmaya ve küresel iklim değişikliğini önleme çabalarına destek vermek ve bölgedeki demokrasi ve insan haklarını korumak olduğunu kaydetti.
Washington - 04.05.2021
CNN: CIA'in Kongre üyelerine yaptığı "enerji saldırısı" brifingi tartışmaya dönüştü
ABD'nin Küba'daki büyükelçiliğinde görevli 21 personelde de benzer şikayetler görülmüş, Washington yönetimi Eylül 2017'de ülkede ikinci derecedeki personelinin büyük bölümünü geri çekmişti.
Washington - 04.05.2021
NBA'de Wizards forması giyen Westbrook'tan 20 asist, 20 ribauntluk performans
Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) Washington Wizards forması giyen Russell Westbrook, 154-141 kazandıkları Indiana Pacers karşılaşmasında 14 sayı, 24 asist, 21 ribaunt üretti.
Washington - 04.05.2021
CIA karargahının önündeki şüpheli şahıs FBI ajanı tarafından etkisiz hale getirildi
FBI Washington Saha Ofisi'nden yapılan açıklamada, "FBI, 3 Mayıs 2021 Pazartesi akşam saat 6.
Washington - 04.05.2021
İngiltere ve ABD, Rusya ve Çin'e karşı "uluslararası düzeni" koruma çağrısı yaptı
Raab, görüşme sonrası düzenlenen basın toplantısında Londra ve Washington'un bir dizi konuda "omuz omuza" olduğunu söyledi.
Washington - 03.05.2021
ABD Başkanı Biden'dan Kovid-19 aşılarının üretimini artırma sözü
Biden, Virginia eyaletindeki iki okulu eşi Jill Biden ile ziyaret etmesinin ardından, Washington'a hareket etmeden önce bir konuşma yaptı.
Washington - 03.05.2021
Kovid-19 salgını nedeniyle dünya çapında her iki kişiden birinin geliri azaldı
Washington DC merkezli Gallup araştırma şirketi, salgının 2020'nin ikinci yarısında iş veya gelire etkileri üzerine 117 ülkedeki 300 bin kişiyi kapsayan anket yaptı.
Washington - 03.05.2021
Tarih jeopolitik bir enstrüman haline getirilirse
ABD'nin tarihi Türkiye'ye karşı jeopolitik bir enstrüman olarak kullandığını sadece Patrik söylemiyor. Carnegie'nin Rusça sitesinde Kirill Jarov imzasıyla yayımlanan analizde, ABD'nin bu soykırım çıkışına Türkiye'nin sağduyulu ve sakin bir tepki vermiş olması, kendine güvenen bölgesel bir gücün tepkisi olarak yorumlandı. ABD'nin suçlamalarının ya da Rusya'nın desteğinin, Türkiye'nin bir o tarafa bir bu tarafa koşmasına sebep olmayacağını söylüyor. Jarov'a göre "ABD ve Rusya arasında denge siyaseti yürüten Ankara, kiminle nasıl ilişkiler kuracağına tamamen milli menfaatine göre karar veriyor". "Ne soykırım tanımlaması Ankara'yı Washington'dan koparır ne patriğin Osmanlı övgüleri onu Moskova'ya yakınlaştırır" diyen Jarov, Erdoğan'ın duygusallıktan uzak tepkisini de soğukkanlı çıkarlar üzerine kurulu dış siyasetine bağlıyor.
Washington - 03.05.2021
Son dakika haberleri | WASHINGTON - Eski ABD Adalet Bakanlığı Müşaviri Bruce Fein, Biden'ın 24 Nisan açıklamasını eleştirdi (1)
Son dakika haber: Eski ABD Başkanı Ronald Reagan döneminde Adalet Bakanlığı Müşavirliği yapan anayasa hukukçusu Bruce Fein, Başkan Joe Biden'ın 24 Nisan açıklamasını sert bir dille eleştirerek "Birinci Dünya Savaşı'ndaki tüm ilgili güçler arşivlerini açtı.
Washington - 03.05.2021
Hayallerin mücadelesi: ABD-Rusya ilişkileri
"Geri dönen Amerika"nın hedefleri Peki, ilişkilerin iyice gerilmesinin sebebi yalnızca ABD'nin Kremlin'i başkanlık seçimlerine müdahil olmakla suçlaması mı? Biden seçimleri kazandıktan hemen sonra "Amerika geri döndü ve dünyayı yönetip liderlik etmeye hazır" açıklamasında bulundu. Bu açıklama bundan sonraki süreçte Rusya ve Türkiye gibi ülkelerin ABD ile daha fazla sorun yaşayacaklarının habercisi oldu. Zira Trump'ın "Önce Amerika" politikasının öne çıktığı dört yıllık iktidarı döneminde Türkiye ile Rusya, Orta Doğu'dan Kafkasya'ya kadar geniş bir coğrafyada etkilerini artırdı. "Geri dönen Amerika"nın da başta enerji olmak üzere birçok açıdan büyük önem arz eden Orta Doğu ve Kafkaslar'da Rusya ile Türkiye'nin varlığından rahatsız olduğu görülüyor. Ayrıca birçok hususta ayrışsalar da Rusya-Türkiye yakınlaşması şüphesiz Beyaz Saray'ın hoşlandığı bir durum değil. Bunun bir neticesi olarak Washington Türkiye'ye karşı sözde Ermeni soykırımı kartını kullanırken Rusya'yı da ekonomik olarak iyice zor duruma düşürmek ve yalnızlaştırmak istiyor.
Washington - 03.05.2021
ABD Dışişleri Bakanı Blinken: "Çin son yıllarda diğer ülkelere karşı daha saldırganca davranıyor"
Blinken, Amerikan CBS kanalında yayımlanan röportajında Washington-Pekin ilişkilerini değerlendirdi.
Washington - 02.05.2021
Avrupa ara buluculuğunda yürütülen ABD-İran müzakerelerinde "tutuklu anlaşmasına" varıldığı iddia edildi
Hizbullah'a yakınlığıyla bilinen Lübnan merkezli El-Meyadin televizyonunun İranlı bazı kaynaklara dayandırdığı haberde Washington'un, İran'da tutuklu 4 Amerikalının salıverilmesi karşılığında 4 İranlıyı serbest bırakacağı ifade edildi.
Washington - 02.05.2021
Cedi Osman'ın "double-double"ı Cavaliers'a yetmedi
Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) Cleveland Cavaliers forması giyen milli oyuncu Cedi Osman, 124-107 kaybettikleri Miami Heat maçında 15 sayı ve 11 asist ile "double-double" yaptı.
Washington - 02.05.2021
Mossad Başkanı Cohen'in, ABD Başkanı Biden ile Washington'da görüştüğü belirtildi
İsrail Dış İstihbarat Servisi Mossad Başkanı Yossi Cohen'in, ABD Başkanı Joe Biden ile 30 Nisan Cuma günü Washington'da görüştüğü bildirildi.
Washington - 01.05.2021
NBA'de Celtics, Spurs'ü Tatum'un 60 sayısı sayesinde yendi
Cleveland Cavaliers forması giyen Cedi Osman ise Washington Wizards'a 122-93 yenildikleri maçta 14 sayı, 2 ribaunt, 2 asistle oynadı.
Washington - 01.05.2021
ABD'li ve Kanadalı diplomatlarda görülen gizemli hastalık "Havana Sendromu" yeniden gündemde
Söz konusu olay iki yönetim arasındaki gerginliği tırmandırdı ve Washington yönetimi Eylül 2017'de ülkede ikinci derecedeki personelinin büyük bölümünü geri çekti.
Washington - 01.05.2021
YPG/PKK, Washington'da ilk kez bir lobi firmasıyla anlaştı
Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG'nin, ABD'nin başkenti Washington'da ilk kez bir lobi firmasıyla anlaşma yaptığı bildirildi.
Washington - 30.04.2021
ABD, Rusya'nın askerlerini Ukrayna sınırından geri çekmesini "yapıcı bir adım" olarak nitelendirdi
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan yaptığı açıklamada, Rusya'nın askerlerini Ukrayna sınırından geri çekmesini "yapıcı bir adım" olarak nitelendirdi. Sullivan, "Askeri kuvvetlerinin önemli bir kısmını sınırdan çekip ana üslerine geri döndürdüklerini not ettik, bu yapıcı bir adımdır" ifadelerini kullandı. ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin Ukrayna'ya ek askeri teçhizat göndermeyi tartışıp tartışmadığı sorularını yanıtlayan Sullivan, ABD'nin Ukrayna'ya silah göndermeyi tartışmadığını belirterek, "Devam eden bir güvenlik ilişkimiz var, ilerlediğimiz yol dışında bir şey yapma tartışması yok" ifadelerini kaydetti. Fakat Sullivan, ABD'nin geçmişte Ukrayna'dan gelen bu tür talepleri yerine getirdiğini ve Washington'un belirli malzeme türlerini sağlamaya istekli olduğu düşünüldüğünde, gelecekteki talepleri karşılayacağını kaydetti.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Washington Haber, Washington Son Dakika Haberleri - Haberler - Washington haber sayfamızda Washington haberleri okuyabilir, Washington son dakika haberleri ve güncel Washington gelişmelerini görebilirsiniz. Son dakika haber | Katar Dışişleri Bakanı'ndan Türkiye'n
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 7.5.2021 20:11:51. #1.14#

title