Washington Haberleri

Washington haber, Washington son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Washington - 27.10.2020
Son dakika haber: ABD'de dev katil eşek arısı yuvasına operasyon yapıldı
Edinilen son dakika gelişmesine göre NEW ABD'nin Washington eyaletinde ilk kez bulunan Asya kökenli katil eşek arısı (murder hornets) yuvası, Tarım Bakanlığı çalışanlarının operasyonuyla yok edildi.
Washington - 27.10.2020
Washington Post'un Paris temsilcisi: "Fransa, ırkçılıkla mücadele yerine İslam'da reform uğraşında"
Amerikan gazetesi Washington Post'un Paris temsilcisi James McAuley, Fransa'da İslam ve Müslümanların son zamanlarda hedefe konulmasını eleştirdi.
Washington - 27.10.2020
Son dakika haberleri | Pompeo'dan Aliyev ile Paşinyan'a "ateşkes" telefonu
Pompeo, Washington'da 23 Ekim'de Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan ile görüşmüş ve Dağlık Karabağ sorununun çözümü noktasında diplomatik çabalara hız vereceklerini dile getirmişti.
Washington - 27.10.2020
ABD, Çin'e karşı Hindistan'la iş birliğini artırıyor
Washington yönetimi de Çin'i izole etmek amacıyla Hindistan'ın yardımına ihtiyaç duyuyor.
Washington - 27.10.2020
İran: ABD nükleer anlaşmaya geri dönme kararı alırsa yeni güvenceler sunmalı
İran Hükümet Sözcüsü Ali Rebii, Washington yönetiminin, nükleer anlaşmaya geri dönme kararı alması halinde kendilerine anlaşmayı ihlal etmeyeceğine dair yeni güvenceler sunması gerektiğini belirtti.
Washington - 27.10.2020
Tayvan'dan ABD'den yeni silah alımına ilişkin açıklama
Çin Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, ABD'nin Tayvan'a potansiyel silah satışına onay vermesine tepki gösterilerek, Washington yönetimi, planlanan tüm silah satışlarını durdurmaya çağrıldı.
Washington - 27.10.2020
WTO'dan AB'nin ABD mallarına gümrük talebine kesin onay
Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovkis Washington'a, hava araçlarına destek konusunda bir anlaşmaya varmak üzere AB ile müzakere etmeye çağırdı ve yakın gelecekte bir anlaşma sağlanmasına ilişkin bir gelişme olmadığı durumda da, AB'nin söz konusu gümrük vergilerini uygulayacağı uyarısı yaptı.
Washington - 26.10.2020
Son dakika haberleri... İran Petrol Bakanı'ndan ABD yaptırımlarına tepki
Son dakika haberler... İran Petrol Bakanı Bijen Namdar Zengene, ABD'nin kendisine karşı yaptırım kararını "İran'ın petrol satışını sıfıra indirme siyasetinin başarısız olmasına karşılık Washington'ın pasif bir tepkisi" olarak nitelendirdi.
Washington - 26.10.2020
Son dakika: Etiyopya Kilisesi, Trump'ın, Mısır'ın Hedasi Barajı'nı bombalayacağına ilişkin sözlerini "savaş ilanı" olarak niteledi
Öte yandan, Addis Ababa Üniversitesinden yapılan açıklamada, Trump'ın sözlerinin küresel bir krize yol açabileceğine işaret edilerek, Washington yönetiminin meseleye ilişkin pozisyonunu yeniden düşünmesi gerektiği vurgulandı.
Washington - 26.10.2020
Son Dakika | İsrail gazetesi: BAE'ye F-35 satışına yeşil ışık yakan İsrail, ABD'den F-22 talep etti
Son dakika haberlerine göre ABD'nin Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) F-35 satışına karşı çıkmayacağını açıklayan Tel Aviv yönetiminin, bölgedeki hava üstünlüğünü korumak için Washington'dan F-22 savaş uçaklarının İsrail'e satılmasını talep ettiği bildirildi.
Washington - 26.10.2020
Son dakika haberleri! Çin'den ABD'ye "Tayvan" yaptırımı
Öte yandan, ABD ile Tayvan arasında geçtiğimiz hafta 1 milyar 800 milyon dolarlık silah satışı anlaşması imzalanmıştı. Çin Dışişleri Bakanlığı ise Washington yönetimine anlaşmanın iptal edilmesi çağrısında bulunmuştu.
Washington - 25.10.2020
Suudi Arabistan ile İsrail'in ABD'deki seçimden sonra "ilişkileri normalleştireceği" iddiası
Washington'un arabuluculuğunda İsrail ile Umman arasında yürütülen müzakerelerde sona yaklaşıldığı ve iki ülkenin anlaşmaya vardığı duyurusunun ABD'de gelecek ay gerçekleştirilecek başkanlık seçiminden önce yapılabileceği savunuldu.
Washington - 24.10.2020
Son dakika: ABD'li Demokrat vekillerden Pompeo'ya "Gazze'ye insani yardımlar serbest bırakılsın" çağrısı
Filistin yönetimi söz konusu kararın ülkedeki insani yardım çalışmalarına darbe vuracağına dikkati çekmiş ve Washington'ın kararını sert şekilde eleştirmişti.
Washington - 24.10.2020
Suudi Arabistan Kasım'da uluslararası uçuşların yeniden başlayacağını duyurdu
Suudi Arabistan Hava Yolları (Saudia) uluslararası uçuşlarını Kasım'da başlayacağını açıkladı. Ülkede pandemi nedeniyle bir süre askıya alan uluslararası uçuşların 32 şehirde yeniden başlatılacağını duyurdu. Açıklamaya göre, Hollanda'nın Amsterdam, Almanya'nın Frankfurt, İngiltere'nin Londra, İspanya'nın Madrid, Fransa'nın Paris, Türkiye'nin İstanbul ve ABD'nin Washington kentleriyle karşılıklı seferler başlatılacak.
Washington - 24.10.2020
Son dakika haberi! İran, Sudan'ın İsrail ile normalleşme kararını kınadı
Sudan'ın ABD'ye 335 milyon dolar ödemesinin ardından Washington'un "teröre destek veren ülkeler" listesinden çıkarıldığına işaret edilen açıklamada, "Yeterli fidyeyi ödeyin ve Filistinlilere karşı işlenen suçlara gözlerinizi kapatın, böylece sözde terörizm kara listesinden çıkarılacaksınız.
Washington - 23.10.2020
Son dakika haberleri... Sudan Trump'ın "terörü destekleyen ülkeler" listesinden çıkarma kararını imzalamasını memnuniyetle karşıladı
Hamduk, "Sudan'ı terörizm listesinden çıkarma sürecini en kısa sürede tamamlamak için Trump yönetimi ve Kongre'yle koordinasyona devam ettiklerini, Washington ile Hartum arasında Sudan halkının çıkarlarına en iyi şekilde hizmet eden dış ilişkileri sabırsızlıkla beklediklerini" ifade etti.
Washington - 23.10.2020
Sudan: "İsrail'le normalleşme parlamentonun onayına bağlı"
- Trump'ın 335 milyon dolar şartı ABD Başkanı Donald Trump, pazartesi günü Twitter hesabından, Sudan'ın ABD'li terör kurbanlarına ve ailelerine 335 milyon dolar tazminat ödeyeceğini duyurmuştu. Trump, bu yapıldığında Sudan'ı "Terörü Destekleyen Ülkeler" listesinden çıkaracağını vurgulamıştı.? Sudan Başbakanı Abdullah Hamduk da devlet televizyonunda yayımlanan konuşmasında, ABD'li terör kurbanları ve aileleri için Washington yönetiminin talep ettiği 10 milyar doları aşkın tazminatın bir yıldır yürütülen müzakereler sonucu birkaç yüz milyon dolara düşürüldüğünü ve salı günü itibarıyla hesaba yatırıldığını bildirmişti.
Washington - 23.10.2020
Son dakika... Trump, Sudan'ı "teröre destek veren ülkeler" listesinden çıkaran kararı imzaladı
Sudan Başbakanı Abdullah Hamduk da devlet televizyonunda yayımlanan konuşmasında, ABD'li terör kurbanları ve aileleri için Washington yönetiminin talep ettiği 10 milyar doları aşkın tazminatın bir yıldır yürütülen müzakereler sonucu birkaç yüz milyon dolara düşürüldüğünü ve salı günü itibarıyla hesaba yatırıldığını bildirmişti.
Washington - 23.10.2020
ABD'li şirketin geliştirdiği Kovid-19 aşı adayının klinik denemeleri sonuca yaklaştı
ABD Gıda ve İlaç İdaresinin (FDA) onay vermesinin ardından aşının 1'inci aşama klinik denemeleri, 17 Mart'ta Washington eyaletinde başlamış; mRNA-1273, "insanlar üzerinde denenmeye başlanan ilk potansiyel Kovid-19 aşısı" olmuştu.
Washington - 23.10.2020
Süper Kayıkçıların Kavgası
Bence kim kazanırsa kazansın, sağlık hizmetleri ve 'Big Farma' lobileri Washington'da kesenin ağzını açıp yine bildiklerini okuyacaklar.
Washington - 23.10.2020
Batı medyasında Azerbaycan karşıtlığı
Altıncısı, küresel medyadaki Ermenistanlı veya Ermeni diasporasına yakın gazetecilerin çabası ideolojik gazeteciliğin yansımalarına sahip. Bu tür haberlerden biri The Washington Post tarafından Isabelle Khurshudyan (üç yazardan biri) imzasıyla yayımlandı [1] ve haberin başlığında bile Suriyeli paralı askerlerin Dağlık Karabağ'daki çatışmalarda öldüğü yalanı, Türkiye bağlantısı kurularak verildi.
Washington - 23.10.2020
Son dakika haberi | ABD'de Karabağ zirvesi: Azerbaycan ve Ermenistan dışişleri Bakanı Washington'a gidiyor
Son dakika dünya haberi... Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki gerilim sonrasında ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını Washington'a davet etti.
Washington - 23.10.2020
Büyükelçi Kılıç'tan ABD'li Demokrat senatöre "insan hakları" tepkisi
Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, Türkiye'nin Suriye'de insan hakları ihlalleri işlediğini iddia eden ABD'li Demokrat Senatör Chuck Schumer'e sert tepki gösterdi.
Washington - 22.10.2020
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo ve Sudan Başbakanı Hamduk görüştü
Sudan Başbakanı Abdullah Hamduk da devlet televizyonunda yayımlanan konuşmasında, ABD'li terör kurbanları ve aileleri için Washington yönetiminin talep ettiği 10 milyar doları aşkın tazminatın bir yıldır yürütülen müzakereler sonucu birkaç yüz milyon dolara düşürüldüğünü ve salı günü itibarıyla yatırıldığını bildirmişti.
Washington - 22.10.2020
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı O'Brien: "Çin de ABD seçimlerine müdahale etmeye çalıştı"
ABD istihbaratı, Rusya ve İran'ın seçimlere müdahale etmeye çalıştığının belirlendiğini açıklamıştı FBI Direktörü Chris Wray ve DNI Direktörü John Ratcliffe, dün Washington DC'de bir son dakika basın toplantısı düzenlemişti.
Washington - 22.10.2020
Çin'den ABD'ye, Tayvan'a silah satmaması çağrısı
Çin Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Tayvan'a potansiyel silah satışına onay vermesine tepki göstererek, Washington yönetimini planlanan satışları durdurmaya çağırdı.
Washington - 22.10.2020
Son dakika haberi! İsrail İstihbarat Bakanı Cohen: "Sudan ile normalleşmeye çok yakınız"
Sudan yönetimi de 20 Ekim'de Washington yönetiminin talep ettiği 335 milyon dolarlık tazminatı transfer ettiğini açıklamıştı.
Washington - 22.10.2020
İsrail Ordu Radyosu: İsrail'den üst düzey bir heyet Sudan'ı ziyaret etti
Sudan yönetimi de 20 Ekim'de Washington yönetiminin talep ettiği 335 milyon dolarlık tazminatı transfer ettiğini açıklamıştı.
Washington - 22.10.2020
İran, ABD seçimlerine müdahale suçlamaları üzerine İsviçre Büyükelçisi'ni bakanlığa çağırdı
Diplomatik ilişkilere sahip olmayan, Tahran ile Washington arasındaki diplomatik meseleler İsviçre aracılığıyla yürütülüyor.
Washington - 22.10.2020
ABD istihbaratı, Rusya ve İran'ın seçimlere müdahale etmeye çalıştığının belirlendiğini açıkladı
FBI Direktörü Chris Wray ve DNI Direktörü John Ratcliffe, Washington DC'de son dakika bir basın toplantısı düzenledi.
Washington - 22.10.2020
Sudan da İsrail ile ilişkilerin normalleştirilmesi kararı aldı
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo da dün verdiği basın brifinginde, ABD'li terör kurbanları ve aileleri için Washington yönetiminin talep ettiği 335 milyon doları ödemesinin ardından Sudan'ı terörü destekleyen ülkeler listesinden çıkarma işlemlerine başladıklarını açıklamıştı.
Washington - 21.10.2020
İsrail medyası: İsrail'e ait uçak direkt uçuşla Hartum'a gitti
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo da bugün verdiği basın brifinginde, ABD'li terör kurbanları ve aileleri için Washington yönetiminin talep ettiği 335 milyon doları ödemesinin ardından Sudan'ı "terörü destekleyen ülkeler" listesinden çıkarma işlemlerine başladıklarını duyurmuştu.
Washington - 21.10.2020
Pompeo'dan Dağlık Karabağ için "dış müdahalelerin durdurulması" çağrısı
Bakanlıkta uluslararası gelişmelere ilişkin basın brifingi düzenleyen Pompeo, Cuma günü Washington'da Azerbaycan ve Ermenistan dışişleri bakanlarıyla gerçekleştireceği görüşmeyle ilgili sorulara yanıt verdi.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Washington Haber, Washington Son Dakika Haberleri - Haberler - Washington haber sayfamızda Washington haberleri okuyabilir, Washington son dakika haberleri ve güncel Washington gelişmelerini görebilirsiniz. Son dakika haber: ABD'de dev katil eşek arısı yuvasına o
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 06:17:45. #1.14#
title