TURGUT ÖZAL HABERLERİ

Turgut Özal haber, Turgut Özal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Turgut Özal

Turgut Özal

Doğum Yeri Malatya / Türkiye
Doğum Tarihi 13.10.1927 - 17.4.1993

Turgut Özal Kimdir ?

Turgut Özal Malatya'da 13 Ekim 1927 tarihinde doğdu. 1950 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Elektrik Mühendisi olarak mezun oldu. 1952 yılında A.B.D'ne giderek ekonomi tahsili gördü. Türkiye'ye döndükten sonra Elektrik İşleri Etüd İdaresi Genel Müdür Yardımcısı oldu ve Türkiye'nin elektrifikasyonu ile ilgili projelerde çalıştı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Turgut Özal - 25.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya'da Toplu Açılış Töreni'nde konuştu Açıklaması
Ayrıca, İnönü Üniversitesi Onkoloji Hastanesi ve Turgut Özal Meslek Yüksekokulu'nun da açılışı yapıldı.
Turgut Özal - 25.10.2020
Son dakika haber | Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Malatya 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu: (3)
Eğitimden sağlığa, adaletten savunmaya, sanayiden tarıma, ulaştırmadan enerjiye kadar tüm alanlardaki çalışmalarını bu anlayış ve azimle yürütmeleri gerektiğini dile getiren Erdoğan, şöyle konuştu: "Güçleri yetse, ellerinden gelse ülkemizi bir kaşık suda boğmaya niyetli olanların heveslerini kursaklarında bıraktıkça yeni sinsiliklerle, yeni ahlaksızlıklarla karşımıza çıkıyorlar. Allah'ın izni ve milletimizin desteğiyle, ne yaparlarsa yapsınlar bu kutlu yürüyüşü durduramayacaklar. Hakk'ın ve adaletin güneşi yükseldikçe zulmün ateşi sönecek, zalimin gücü tükenecektir." Kalkınma hamlesi Türkiye'nin küresel ve bölgesel düzeydeki mücadelesini medeniyet ve tarihi mirasına yakışır şekilde yürütürken 81 vilayetin her birini içine alan kalkınma hamlesinden de en küçük bir taviz vermediklerini vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti: "Vatan topraklarının her karışını, Cumhuriyet tarihinde yapılanların tamamını beşe, ona katlayan eserlerle, hizmetlerle, yatırımlarla donatıyoruz. Bu yatırımlardan, 81 vilayetimizin her biriyle beraber Malatyamız da payına düşeni almıştır. 18 yılda Malatya'ya yaptığımız yatırım ne biliyor musunuz? 23 katrilyon, yeni rakamla 23 milyar lira. Bu yatırımlarla eğitimde 5 bin 35 adet yeni derslik inşa ettik. 208 bilişim teknolojileri sınıfı kurduk. Tablet bilgisayar, etkileşimli tahta ve yazıcıdan oluşan toplam 10 bin malzemeyi okullarımıza ulaştırdık. Şehrimize ikinci bir devlet üniversitesi olarak Turgut Özal Üniversitesini kazandırdık.
Turgut Özal - 25.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Malatya 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu: (1)
Erdoğan, Malatya'nın aynı zamanda Türkiye'ye çağ atlatan merhum Turgut Özal'ı da yetiştirdiğine işaret ederek, "İşte bu Malatya yol arkadaşı olursa ancak ülkesine ve milletine hayırlı insanlarla olur.
Turgut Özal - 25.10.2020
Bakan Pakdemirli AK Parti Malatya 7. Olağan Kongresi'nde konuştu
Bunlardan birisinin rahmetli Turgut Özal olduğunu dile getiren Pakdemirli, rahmetli babasının Özal ile çalışma fırsatı yakaladığını anlattı.
Turgut Özal - 25.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1989- Turgut Özal, TBMM'de yapılan oylamada Türkiye'nin Sekizinci Cumhurbaşkanı seçildi.
Turgut Özal - 24.10.2020
Son dakika haberleri! DHA İSTANBUL BÜLTENİ-1
Yangın, dün saat 17.00 sıralarında Başakşehir İkitelli Eski Turgut Özal Caddesi üzerinde bulunan plastik fabrikasında meydana geldi.
Turgut Özal - 23.10.2020
Son dakika... (Başakşehir'de plastik fabrikasında yangın çıktı
Yangın, saat 17.00 sıralarında Başakşehir İkitelli Eski Turgut Özal Caddesi üzerinde bulunan plastik fabrikasında meydana geldi.
Turgut Özal - 20.10.2020
Özal Mahallesi'nin tapu sorunu çözüldü
AK Parti İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya denildiği zaman ilk akla gelen isimlerden 8. Cumhurbaşkanı, rahmetli Turgut Özal'ın ismini taşıyan Özal Mahallesi'nin yıllardır çözülemeyen tapu sorununu çözüme kavuşturduklarını ifade etti.
Turgut Özal - 16.10.2020
Bolu'da, alt geçitteki resimlerin boyayla kapatılma çalışması tepkiler üzerine...
Bolu'da, D-100 karayolunun otogar kavşağı mevkisindeki duvarlara, Bolu Belediyesi tarafından geçtiğimiz mayıs ayında, Türk siyasi tarihine geçmiş devlet adamları ile Bolu'nun önemli değeri merhum hayırsever İzzet Baysal ve Mustafa Kemal Atatürk'ün portreleri çizildi. Yaklaşık 5 aydır D-100 karayolu ile TEM Otoyolu'nun kesiştiği kavşakta bulunan alt geçitteki resimler, Karayolları Kanunu'na göre yasak olduğu ve sürücülerin dikkatini dağıtarak kazaya sebep olabileceği gerekçesiyle üzerleri boyanarak kaldırılmaya çalışıldı. Karayolları ekipleri, kavşak içinde yer alan kütüphane resminin üzerini boya ile kapattıktan sonra kavşağın 4 farklı girişinde bulunan Mustafa Kemal Atatürk ve Alparslan Türkeş, Necmettin Erbakan, Turgut Özal, İsmet İnönü, Adnan Menderes, Süleyman Demirel, Bülent Ecevit ve Hüsamettin Cindoruk ile İzzet Baysal'ın resimlerinin olduğu ve önemli sözlerinin bulunduğu bölümü kapatmaya başladı.
Turgut Özal - 14.10.2020
Çay'dan kısa kısa
Çay'da altyapı yenileme çalışmaları Belediye Başkanı Atlı, Turgut Özal Bulvarı'ndaki altyapı çalışmalarını yerinde inceledi.
Turgut Özal - 13.10.2020
8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal doğum gününde anıldı
8. Cumhurbaşkanı ve Anavatan Partisi kurucusu merhum Turgut Özal, 93'üncü doğum gününde fotoğraf sergisiyle anıldı.
Turgut Özal - 13.10.2020
MTÜ, iş adamı Ahmet Çalık'a fahri doktora unvanı verdi
Malatya Turgut Özal Üniversitesinin (MTÜ) 2020-2021 Akademik Yılı açılış töreninde Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık'a fahri doktora unvanı verildi.
Turgut Özal - 13.10.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Örgün eğitimde 15 milyon 189 bin 878 öğrenci bulunduğunu ve 571 bin derslikte eğitim verildiğini anlatan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "23 Mart'tan itibaren uzaktan eğitime başladık. Kaç evde internet var, kaç evde televizyon var, bunlardan bihaberler. 7 milyon 695 bin öğrenci EBA'ya ulaşabildi. EBA'nın canlı kapasitesi 1 milyon öğrenciyken, siz 15 milyon öğrenciyi eğitmeye kalkıyorsunuz. 7 milyon 695 bin kişi zaten ulaşamıyor. 3 milyon 37 bin öğrencili hanede internet yok. 759 bin 493 öğrencinin evinde televizyon yok. Televizyonu olmayan evde EBA eğitimi mi yapacaksınız? Türkiye'de televizyonu olmayan ev var mı diye hiç akıllarına geldi mi acaba?" "Hariri ailesinin cebinden 5 kuruş para çıkmadı" Kılıçdaroğlu, merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın kurduğu Türk Telekomun iktidar tarafından özelleştirildiğini belirterek, "Türk Telekomu Hariri ailesine sattılar.
Turgut Özal - 13.10.2020
Çocukları dilendirerek kazanç elde eden şahıslar yakalandı
CİMER üzerinden 3 Eylül ve 23 Eylül tarihlerinde çocukların yollarda dilendirildiği ihbarları üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü görevlilerince harekete geçildi. 12 Ekim tarihinde polis ekipleri Kartal'da Çanakkale Caddesi ile Turgut Özal Bulvarı (Sahil Bulvarı) kesişimine geçerek bölgede dilencilik yapan çocukları takibe aldı.
Turgut Özal - 13.10.2020
Son dakika haberi | Milletvekili Çalık ve İl Başkanı Koca'dan Rektör Prof. Dr. Kızılay'a ziyaret
AK Parti'den yapılan yazılı açıklamaya göre, ziyarette konuşan Milletvekili Çalık, bugün Malatya'nın 2023 hedefleri çerçevesinde İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi ile birlikte sağlık turizmi başkenti olması için önemli adımlar attıklarını belirterek, "Bunun için de İnönü Üniversitesinin bünyesinde bulunan Karaciğer Nakil Enstitüsü, Onkoloji Hastanesi, Turgut Özal Tıp Merkezi ve diğer fakültelerimizle birlikte Malatya'nın sağlık turizmi başkenti olma hedefine hep birlikte emin adımlarla ilerleyeceğiz.
Turgut Özal - 7.10.2020
HDP Grup Başkanvekili Oluç, gündemi değerlendirdi Açıklaması
AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın "Bazen öyle delilleri karartılmış olaylarla karşılaşırsınız ki bunların faillerine ulaşamayabilirsiniz. Turgut Özal'a düzenlenen hain girişimin faillerinin bulunmadığı gibi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Turgut Özal Haberleri | Turgut Özal Kimdir - Haberler - Turgut Özal haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Turgut Özal kimdir, hayatı ve biyografisi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya'da Toplu Açılış Töreni'nde konuştu Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 05:22:59. #1.15#
title