Sudan Haberleri

Sudan haber, Sudan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sudan - Bugün
Anadolu Isuzu'dan Gaziantep'e D-Max teslimatı
Sınıfında ilk kez kullanılan birçok yeni özelliği ile D-Max, uzun ömürlü ve dayanıklı motoru, 80 santimetre sudan geçme yüksekliği ve 3,5 ton çekme kapasitesinin yanı sıra sürüş konforunu artıran iç ve dış tasarım özellikleri ve gelişmiş güvenlik önlemleri ile kendi sınıfındaki liderliğini daha da ileriye taşıdı.
Sudan - Bugün
3. Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu İstanbul'da gerçekleştirilecek
Üst düzey katılımcılar arasında Güney Sudan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Dr.
Sudan - Bugün
Etiyopya'da 2020'den bu yana çatışmalar nedeniyle en az 20 yardım görevlisi hayatını kaybetti
Güvenlik sorunları nedeniyle Afrika'da yardım görevlilerinin en fazla hedef olduğu ülkeler arasında Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Orta Afrika Cumhuriyeti, Mali, Nijerya, Somali ve Güney Sudan yer aldı.
Sudan - Dün
Mısır'dan Yunanistan, ABD ve İspanya ile ortak deniz tatbikatı
Mısır ve Sudan ortak askeri tatbikat başlattı Öte yandan Mısır'ın güney komşusu Sudan'la da "Güney Muhafızı 1" adlı ortak askeri tatbikat başlattığı bildirildi.
Sudan - Dün
BM, Güney Sudan'da sellerden etkilenen savunmasız kişiler için alarma geçti
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Güney Sudan'da mayıstan bu yana süren aşırı yağışların sonucu oluşan ve sel felaketinin olumsuz etkilendiği savunmasız kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak için alarma geçtiklerini duyurdu.
Sudan - Dün
İklim değişikliği nedeniyle Afrika'nın nadir buzullarının eriyebileceği belirtildi
Güney Sudan, Zimbabve, Sudan, Somali, Zambiya, Etiyopya, Malavi, Kenya, Mozambik ve Madagaskar'da 33 milyon kişinin gıda güvensizliğinin acil seviyelerde olduğu ve durumun daha da kötüleştiği kaydedildi.
Sudan - 18.10.2021
Sudan'da Başbakanlığa yürümek isteyen göstericilere polis müdahalesinde 5 kişi yaralandı
Sudan'da Cumhurbaşkanlığı Sarayı önünde toplanan hükümet karşıtı protestocuların Başbakanlığa yürüyüşüne polisin müdahalesinde 5 kişi yaralandı.
Sudan - 18.10.2021
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde 3 yeni ebola vakası tespit edildi
Ebola Afrika'da binlerce kişinin hayatına mal oldu Bir tür kanamalı ateşe yol açan ebola virüsü, ilk kez 1976'da Sudan'ın Nzara ve KDC'nin Yambuku kentlerinde eş zamanlı salgınlarla ortaya çıkmıştı.
Sudan - 17.10.2021
Sudan Kongre Partisi: Halk, despotluğun geri gelmesini kabul etmeyecek
Sudan Kongre Partisi Genel Başkanı Ömer ed-Digeyr, halkın despotluğun geri gelmesini ve darbe çağrılarını kabul etmeyeceğini söyledi.
Sudan - 17.10.2021
Mersin'de rafting yaparken botu alabora olan kişi boğuldu
Sudan çıkarılan ceset, otopsi için Adana Adli Tıp kurumu morguna götürüldü.
Sudan - 17.10.2021
Endonezya'da nehir temizliğinde facia: 11 çocuk boğuldu
Endonezya'nın Batı Java Eyaletinde Cileueur Nehri'ni temizleme çalışmaları faciayla sonuçlandı. Yetkililer, temizlik çalışmalarına katılan 150 öğrenciden 21'inin suya düştüğünü bildirdi. Çevredeki sakinler ve bir kurtarma ekibi, 10 öğrenciyi sudan çıkarmayı başarırken, 11 çocuk boğularak hayatını kaybetti.
Sudan - 16.10.2021
Almanya Başbakanı Merkel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ortak basın toplantısında konuştu: (2)
Libya konusunda ise Berlin Konferansı'nın devamının Fransa'da düzenleneceğini kaydeden Merkel, "Libya'da en kısa zamanda seçimlerin olması ve kalıcı bir çözüme ulaşılmasını arzu ediyoruz. Bunun için tabii ki Libya'dan yabancı güçlerin çekilmesinin gerekli olduğunu ifade ettim. Sudan'dan veya Suriye'den gelen paralı askerler burada söz konusu.
Sudan - 16.10.2021
Son dakika! Yeni Zelanda'da tekne alabora oldu, 3 kişi hayatını kaybetti
Sudan çıkartılan dördüncü kişinin hastaneye kaldırıldığını bildiren Yeni Zelanda polisi, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.
Sudan - 15.10.2021
TİKA, Azerbaycan'da dijital tasarım ve üretim laboratuvarı "Cezeri-Lab" açtı
TİKA tarafından yürütülen 3D tasarım ve 3D yazıcı eğitimlerinin devamı niteliğinde olan ve daha önce Bosna-Hersek, Sudan, Cezayir ve Lübnan'da kurulan laboratuvarlara dünya otoritelerince "Robotların Babası" olarak kabul edilen İsmail el-Cezeri'den ilham alınarak "Cezeri-Lab" ismi verildi.
Sudan - 15.10.2021
Etiyopya: TPLF iki haftada başkente girmeyi planlıyor
Açıklamada, isyancıların Sudan sınırına ulaşmak için Wolkayit'te çarpıştığı, doğuda ise Cibuti koridorunu ele geçirmek için Afar ve Amhara eyaletlerine savaşı yaydığı kaydedildi.
Sudan - 14.10.2021
Yemen'deki Husiler: Hükümet güçlerine mensup 18 esiri serbest bıraktık
Stockholm Anlaşması'ndan sonra birçok kez esir değişimi için masaya oturan taraflar, savaşın başlangıcından beri en büyük esir takasını Ekim 2020'de gerçekleştirmiş, bu kapsamda 15'i Suudi Arabistan, 4'ü Sudan vatandaşı toplam 1056 mahkum ya da tutsak serbest bırakılmıştı.
title