Sudan Haberleri

Sudan haber, Sudan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sudan 26.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 14
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -Hastane morg -Atık su tesisi Detaylar Haber-Kamera: Yusuf ÇINAR ÇORUM-DHA ========================== Sitenin bahçesinden kaynak suyu çıktı SİVAS'ta bir sitenin bahçesinden kaynak suyu çıktı. Site sakinleri bodruma sızan suyu dalgıç pompa yöntemi ile tahliye ederken, incelenip değerlendirilmesini istedi.  Kentte Ahmet Turan Gazi Mahallesinde bulunan bir sitenin bahçesinde geçtiğimiz yıl su çıkmaya başladı. Daha sonra ekipler tarafından yapılan çalışmada site yakınlarında belirlenen bir arızanın giderilmesi sonucu su kendiliğinden kesildi. Bir süre sonra site bahçesinden aynı su yeniden çıkmaya başladı. Site sakinleri kendi imkanları ile kuyu açtırdı. 6 ay boyunca dalgıç pompa ile suyun tahliyesi sağlandı. Su ayrıca çevrede bulunan apartmanların bodrum katlarına da zarar verdi. İhbar üzerine belediye ekipleri çalışma yaptı. Yapılan incelemelerde kaynak suyu olduğu tespit edildi. Binanın bodrumuna dolan su 24 saat boyunca pompa ile tahliye edilmeye başlandı. Suyun boşuna aktığını söyleyen mahalle sakinleri çalışma yapılmasını istedi.  '24 SAAT KESİNTİSİZ AKIYOR' Mahalle sakinlerinden İlhan Doğan (50), suyun sürekli aktığını belirterek, "Ekipler buradan numuneler aldı. Kaynak suyu olduğunu söylediler. Suyu tahliye etmek zorundayız. Tahliye etmediğimiz zaman bodrumlarımıza su doluyor. Bu şekilde 24 saat kesintisiz akıyor. Kuyu suyu ise bunun bir çaresinin bulunmasını istiyoruz. Su yollara kadar gidiyor. Atık yerimiz yok. Evlerimiz maalesef sudan ve nemden kurtaramıyoruz.
Sudan 26.5.2020
Sudan'dan İsrail'e ait uçağın Hartum Uluslararası Havalimanına indiği iddiasına yalanlama
Sudan, İsrail'e ait askeri uçağın Hartum Uluslararası Havalimanına indiği iddialarını yalanladı.
Sudan 26.5.2020
Kamerun'da Kovid-19 vaka sayısı 5 bini aştı
Kuzey Afrika'da Mısır, kıtanın güneyinde Güney Afrika Cumhuriyeti, batıda Nijerya, Doğu Afrika'da Sudan ve Orta Afrika'da Kamerun, bölgelerinde en fazla vakaya rastlanan ülkeler oldu.
Sudan 26.5.2020
Nijerya'da Kovid-19 vaka sayısı 8 bini aştı
Kuzey Afrika'da Mısır, kıtanın güneyinde Güney Afrika Cumhuriyeti, batıda Nijerya, Doğu Afrika'da Sudan ve Orta Afrika'da Kamerun, bölgelerinde en fazla vaka rastlanan ülkeler oldu.
Sudan 26.5.2020
Afrika'da Kovid-19 vaka sayısı 115 bini aştı
Kuzey Afrika'da Mısır, kıtanın güneyinde Güney Afrika Cumhuriyeti, batıda Nijerya, Doğu Afrika'da Sudan ve Orta Afrika'da Kamerun, bölgelerinde en fazla vaka rastlanan ülkeler oldu.
Sudan 26.5.2020
BAE kara propagandasının yeni hedefi Arap Baharının sembol ismi Gannuşi
BAE'nin Arap baharı sonrasında izlediği dış politika, neredeyse bölgedeki tüm meselelerde bir grubu diğerine karşı destekleyerek Ortadoğu ve Kuzey Afrika'daki bütün krizlerde taraf olmak şeklinde tezahür etmiştir. Libya, Yemen ve Suriye gibi iç savaşın yoğun yaşandığı yerlerde BAE'nin müdahalesi artık çok nettir. Mısır, Sudan ve Tunus gibi ülkelerde ise BAE ya darbe yapmıştır veya darbeye teşebbüs etmişti.
Sudan 26.5.2020
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Fransız kanalına gelişmeleri değerlendirdi Açıklaması
Kalın, Libya'ya, Sudan, Çad ve Suriye'den getirilen paralı askerler ile Rusya merkezli Wagner Group'un (Rus paralı askerleri) Hafter'in tarafında savaştığına işaret ederek, "Şimdi, Hafter destekçileri bunun bir çözüm olmadığını ve yürümediğini fark ettiler.
Sudan 26.5.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM -TEKRAR
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -------------- Uçansu Şelalesi drone görüntüleri Şelale genel görüntü DHA Muhabiri Aslı Duran'ın anonsu Şelalenin önünde fotoğraf çekilen kızlardan detay görüntü Röp1: Sogen Afşari Röp2: Perya Haderiyan Şelaleyi izleyen çocuk ve babadan detay Röp3: Cuma Yivri Şelalede yüzden kişiden detay Röp4: Mustafa Oğuz Ege Şelaleden görüntü Köpük köpük sudan detay Şelale drone görüntüleri HABER: İbrahim LALELİ- KAMERA: Aslı DURAN/ANTALYA, Haber Kodu : 200526015 =========================== Kısıtlamada, günde 2 bin 500 sokak hayvanını beslediler   TÜRKİYE'nin 81 ilinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında, sokak hayvanlarının aç kalmaması için Edirne Valiliği'nden izin alan hayvansever dernekler, nöbetleşe besleme programı oluşturdu.
Sudan 26.5.2020
Muş'ta iş makinesiyle baraj göletine düşen operatörün cesedine ulaşıldı
Van ve Bitlis'ten gelen dalgıç polisler, iş makinesinin düştüğü bölgede yaptıkları çalışmada operatörün cansız bedenini sudan çıkardı.
Sudan 26.5.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -------------- Uçansu Şelalesi drone görüntüleri Şelale genel görüntü DHA Muhabiri Aslı Duran'ın anonsu Şelalenin önünde fotoğraf çekilen kızlardan detay görüntü Röp1: Sogen Afşari Röp2: Perya Haderiyan Şelaleyi izleyen çocuk ve babadan detay Röp3: Cuma Yivri Şelalede yüzden kişiden detay Röp4: Mustafa Oğuz Ege Şelaleden görüntü Köpük köpük sudan detay Şelale drone görüntüleri HABER: İbrahim LALELİ- KAMERA: Aslı DURAN/ANTALYA, =========================== Kısıtlamada, günde 2 bin 500 sokak hayvanını beslediler   TÜRKİYE'nin 81 ilinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında, sokak hayvanlarının aç kalmaması için Edirne Valiliği'nden izin alan hayvansever dernekler, nöbetleşe besleme programı oluşturdu.
Sudan 26.5.2020
Sudanlı General Dakalu'dan "Libya'da hiçbir tarafla ilişkimiz yok" açıklaması
Sudan Egemenlik Konseyi Başkan Yardımcısı ve orduya bağlı Hızlı Destek Kuvvetleri (HDK) Komutanı Orgeneral Muhammed Hamdan Dakalu, kuvvetlerinin Libya'da hiçbir tarafla ilişkisi bulunmadığını, Libya'daki çatışmalarda HDK mensuplarının yer almadığını iddia etti.
Sudan 26.5.2020
Sudan'da 600'den fazla mahkuma bayram affı
Sudan'da Ramazan Bayramı dolayısıyla 600'ü aşkın mahkum affedildi.
Sudan 26.5.2020
Sudan'da Kovid-19 vaka sayısı 4 bine yaklaştı
Sudan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında vaka sayısı 156 artarak 3 bin 976'ya ulaştı.
Sudan 26.5.2020
Sudan Gençlik ve Spor Bakanı Buşi, Kovid-19'a yakalandı
Sudan Gençlik ve Spor Bakanı Vela el-Buşi'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı bildirildi.
Sudan 26.5.2020
Eski Sudan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Osman Taha, Kovid-19'a yakalandı
Sudan'da yolsuzluk soruşturması kapsamında tutuklanarak başkentteki Kuber Hapishanesi'ne konulan eski Sudan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Osman Taha'nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı bildirildi.
Sudan 26.5.2020
Sudan'da yeni tip koronavirüsten 19 kişi hayatını kaybetti
Sudan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 19 kişi artarak 165'e yükseldi.
Sudan 25.5.2020
Hamas: Netanyahu her siyasi tıkanıklıkta normalleşmeyi kullanıyor
Hamas, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun karşı karşıya kaldığı her siyasi tıkanıklıkta normalleşmeyi kullandığını bildirdi. Hamas Sözcüsü Hazım Kasım, yaptığı yazılı açıklamada, Netanyahu'nun dün yolsuzluk suçlamasıyla hakim karşısına çıkmasına işaret ederek, İsrail Başbakanı'nın içinde bulunduğu her siyasi tıkanıklıkta bazı bölgesel kesimlerle normalleşmeyi gündeme getirdiğini belirtti. Kasım, "Netanyahu, hakim karşısına çıktığı şu zamanda, Sudan ve Çad liderleriyle telefon görüşmeleri yaptığını açıkladı.
Sudan 25.5.2020
Sadakataşı 27 ülkeye ramazan yardımı ulaştırdı
Balkanlar'da; Arnavutluk, Bulgaristan, Macaristan ve Makedonya, Afrika'da; Burkina Faso, Çad, Kenya, Mali, Somali, Nijer, Sudan ve Tanzanya, Orta Doğu'da; Suriye, Irak, Yemen, Filistin (Gazze, Kudüs) ve Lübnan, Asya'da; Kırgızistan, Vietnam, Hindistan, Moğolistan, Sri Lanka, Filipinler (Moro), Bangladeş, Myanmar ve Afganistan'da yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.
Sudan 25.5.2020
Afrika'da Kovid-19 vaka sayısı 110 bini aştı
Kuzey Afrika'da Mısır, kıtanın güneyinde Güney Afrika Cumhuriyeti, batıda Nijerya, Doğu Afrika'da Sudan ve Orta Afrika'da Kamerun, bölgelerinde en fazla vaka rastlanan ülkeler oldu.
Sudan 24.5.2020
Sudan, sağlık çalışanlarını korumak için polis gücü kuracak
Sudan'da, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla polis gücü kurulacağı bildirildi.
Sudan 24.5.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Dünyada Kovid-19 gölgesinde Ramazan Bayramı Endonezya, Malezya, Pakistan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Sudan, Danimarka, Almanya ve Norveç'te Ramazan Bayramı, Kovid-19 tedbirleri gölgesinde karşılandı.
Sudan 24.5.2020
Denizli'de kayıp kişinin cesedi baraj gölünde bulundu
Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı görevliler tarafından sudan çıkartılan cesedin 18 Mayıs'ta kaybolan 57 yaşındaki Arif Çağlar'a ait olduğu belirlendi.
Sudan 24.5.2020
Sudan'da devrik lider Beşir ve ortaklarının 4 milyar dolarlık mal varlığına el konuldu
Sudan'da hükümete bağlı Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu, geçen sene darbeyle görevine son verilen eski Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir, aile üyeleri ve ortaklarının 4 milyar dolar değerinde mal varlığına el koydu.
Sudan 24.5.2020
Sudan'da Kovid-19 yasaklarına rağmen yüzlerce kişi bayram namazını meydanda kıldı
Sudan'ın başkenti Hartum'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında getirilen mescit ve meydanlarda toplu ibadet yasağına rağmen yüzlerce kişi, Ramazan Bayramı namazını açık alanlarda kıldı.
Sudan 24.5.2020
Sudan'da Kovid-19 vakaları ve ölümler artıyor
Sudan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 9 kişi artarak 146'ya yükseldi.
Sudan 24.5.2020
Afrika'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 3 bin 200'ü aştı
Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Mısır'da 735, Cezayir'de 592, Güney Afrika'da 407, Nijerya'da 221, Fas'ta 198, Kamerun'da 159, Sudan'da 137'ye yükseldi.
Sudan 24.5.2020
İHH ramazanda 2 milyonu aşkın ihtiyaç sahibine yardım ulaştırdı
Suriye, Yemen, Somali, Sudan, Gazze, Bangladeş ve Arakan gibi öncelikli kriz bölgelerine daha fazla ağırlık veren vakıf, ramazanda 601 bin 940 kişiye iftariyelik dağıttı.
Sudan 24.5.2020
Van'da balık ölümlerinin yaşandığı çayda inceleme yapıldı
Bölgeye giden ekipler ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Su Ürünleri Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Ataman Altuğ Atıcı, sudan ve balıklardan numune aldı.
Sudan 23.5.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Sudan'daki Birleşmiş Milletler (BM) Barış Gücü, Kovid-19 endişesiyle personelini karantinaya aldı.
Sudan 23.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 25
Serinlemek için gölete giren 2 kardeş, boğuldu ADIYAMAN'ın Kahta ilçesinde, serinlemek için gölete giren Bahat Şimşek (18) suda çırpımaya başlayınca onu kurtarmak isteyen ağabeyi Serhat Şimşek (22) de suya girdi. Akıntıya kapılan iki kardeş, boğuldu.  Olay, ilçeye bağlı Hasantigin köyünde meydana geldi. Serinlemek için Atatürk Baraj göletine giren Bahat Şimşek bir anda çırpınmaya başladı. Durumu fark eden ağabeyi Serhat Şimşek, kardeşini kurtarmak için suya girdi. Ancak Serhat Şimşek de akıntıya kapılarak çırpınmaya başladı. Bu sırada çevredekileri iki kardeşi kurtarmak için gölete atladı. Çevredekilerin çabasıyla sudan çıkarılan kardeşler, ihabar üzerine gelen sağlık görevlilerince yapılan ilk müdahalelerinin ardından Kahta Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
Sudan 23.5.2020
Adıyaman'da gölete giren iki kardeş boğuldu
Durumu fark eden çevredekiler, sağlıklık ekiplerine haber vererek iki kardeşi sudan çıkarttı.
Sudan 23.5.2020
Hayvanların su içtiği havuza düşüp dakikalarca suyun altında kalan çocuk kurtarıldı
Hayvanların su içtiği havuza düşüp dakikalarca suyun altında kalan çocuk kurtarıldı BATMAN - Batman'ın Gercüş ilçesine bağlı Arıca köyünde oyun oynarken hayvanların su içtiği havuza düşen 8 yaşındaki Nuri Demir, yakınları tarafından kurtarıldı. Edinen bilgilere göre Gercüş ilçesine bağlı Arıca köyünde arkadaşları ile oyun oynarken hayvanların su içtiği havuza düşen çocuk arkadaşları tarafından fark edildi. Durumun akrabalarına bildirmesinin üzerine 18 yaşındaki Ramazan Demir, suya girip 5 dakikadan fazla arama çalışmasının ardından sudan 8 yaşındaki çocuğu çıkardı.
Şu an buradasınız: Sudan Haberleri | Sudan Haber - Haberler - Sudan haberleri, son dakika sudan haber ve gelişmeleri burada. Sitenin bahçesinden kaynak suyu çıktı, değerlendirilmesini istediler.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.5.2020 20:36:26. #1.14#
title