Senatör Haberleri

Senatör haber, Senatör son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Senatör - Bugün
Meksika Devlet Başkanı Lopez Obrador, Twitter'ı muhalefetteki siyasilere çalışmakla suçladı
Twitter'ın söz konusu idarecisini, muhalefetteki Ulusal Eylem Partisi senatörleri ve eski Devlet Başkanı Felipe Calderon için çalışmakla suçlayan Lopez Obrador, kendisini eleştiren robot hesaplar açıldığı imasında bulunarak "Sadece, onun işini profesyonel bir şekilde yapmasını umuyoruz, bot (hesap) çiftlikleri oluşturmasını değil.
Senatör - Bugün
Biden'ın Ulusal İstihbarat Direktörü Adayı Haines'a Senato'dan onay
ABD Başkanı Joe Biden'ın Ulusal İstihbarat Direktörü adayı olarak gösterdiği Avril Haines, Senato'dan onay aldı.
Senatör - Bugün
ABD'de Demokratlar Senatoda çoğunluğu ele geçirdi
ABD'de Demokratlar, yeni senatörlerin de yemin etmesiyle, Temsilciler Meclisinin ardından Senatodaki çoğunluğu da ele geçirdi.
Senatör - Dün
ABD'de Kamu Sağlığı Dairesi Başkanı Adams istifa etti
Murthy'nin henüz 3. yılında görevinden el çektirilmesi üzerine, Mayıs 2017'de, 7 Demokrat senatör, "Kamu Sağlığı Dairesi başkanları bağımsız olmalı ve siyasi baskıdan uzak kalmalı.
Senatör - Dün
Son dakika haberi... İtalya'da Başbakan Conte, hükümetini güçlendirerek yola devam etmek istiyor
Basındaki yorumlarda, Conte ve koalisyon ortaklarının, Senatoda güven oylamasında kendilerine destek olan bağımsız senatörlerin desteğini alarak güçlü bir çoğunlukla yola devam etme niyetinde olduğu ifade edildi.
Senatör - Dün
ABD'nin ilk kadın başkan yardımcısı Kamala Harris yemin ederek görevine başladı
Harris, 2010'da siyasete ilk adımını atarak California Başsavcılığına adaylığını koydu ve eyalet tarihinde seçilen ilk siyahi ve ilk kadın oldu. 2014'te ikinci dönem eyalet başsavcılığına tekrar seçilen Harris, 4 yıl sonra 2016'da yapılan başkanlık seçimlerinde de California'dan Kongre'ye giren ilk Güney Asya kökenli ve ikinci siyahi senatör unvanını aldı.
Senatör - Dün
Joe Biden, yemin ederek ABD'nin 46'ncı başkanı oldu
50 yıllık siyasi kariyeri boyunca senatör ve başkan yardımcılığında yemin etmek için de aynı İncil'i kullanan Biden, eski başkan John F.
Senatör - Dün
Son dakika haberleri! ABD'nin yeni Dışişleri Bakanı adayı Blinken, "İsrail'deki büyükelçiliğin Kudüs'te kalacağını" açıkladı
ABD'nin yeni Dışişleri Bakanı adayı Blinken, Senato Dış İlişkiler Komitesindeki oturumda adaylığının onaylanmasından önce senatörlerin sorularını yanıtladı.
Senatör - Dün
Biden'ın Savunma Bakanı Adayı Austin, Afganistan'da müzakereye dayalı çözümden yana olduğunu açıkladı Açıklaması
Austin, Senato'nun Silahlı Kuvvetler Komitesinde katıldığı onay oturumunda senatörlerin sorularını yanıtladı.
Senatör - Dün
ABD Dışişleri Bakanı adayı Blinken, "Çin'in Uygur Türklerine soykırım uyguladığı" görüşünde
ABD'nin yeni Dışişleri Bakanı adayı Blinken, Senato Dış İlişkiler Komitesindeki oturumda adaylığının onaylanmasından önce senatörlerin sorularını yanıtladı.
Senatör - Dün
Son dakika haber... İtalya'da Başbakan Conte ve hükümeti, Senato'daki kritik güven oylamasını az farkla kazandı
Senato Genel Kurulu'nda 12 saati aşkın görüşmelerin ardından akşam geç saatlerde yapılan güven oylamasında, Conte liderliğindeki M5S, PD ve LeU koalisyonu, 140 "Hayır" oyuna karşılık, 156 "Evet" oyuyla güvenoyu aldı. Hükümetten çekilen Iv'li 16 senatör ise oylamada çekimser kaldı.
Senatör - 19.01.2021
Biden'ın Ulusal İstihbarat Direktörü adayından, Kaşıkçı cinayetine ilişkin detaylı rapor yayımlama vaadi
Biden'ın Ulusal İstihbarat Direktörü adayı Avril Haines, Senato İstihbarat Komitesinde senatörlerin sorularını yanıtladı.
Senatör - 19.01.2021
Son dakika haber... İtalya'da 2. Conte Hükümeti Senato'da kritik güvenoyu sınavında
Iv'nin çıkışı sonrasında üçlü koalisyon hükümetinin lideri olarak dün parlamentonun alt kanadı Temsilciler Meclisi'nden güvenoyu almayı başaran Conte, bugün Senato Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, mecliste yaptığı gibi bu sefer de senatörlerinden hükümetine destek istedi.
Senatör - 18.01.2021
Kamala Harris, ABD başkan yardımcılığı için yemin etmeden önce California Senatörlüğünden istifa etti
ABD'de 20 Ocak Çarşamba günü başkan yardımcılığı görevine başlayacak olan Kamala Harris, California Senatörlüğü görevinden istifa etti.
Senatör - 18.01.2021
New Yorker dergisinin yayımladığı yeni video, Kongre baskınına ilişkin ilginç detayları ortaya koydu
Onlarca kişinin Genel Kurul salonunda senatörlerin masalarını ve notlarını karıştırdıkları, çok sayıda kişinin de hatıra fotoğrafı çektirmesi dikkati çekti.
Senatör - 17.01.2021
Son dakika haber... İtalya'daki hükümet krizinde gözler 19 Ocak'a çevrildi
Koalisyondayken 30 milletvekili ve 18 senatör ile hükümete parlamentoda destek veren Iv'nin çekilmesinin ardından, 2.
Senatör - 14.01.2021
Son dakika haberi: İtalya'da hükümet krizi parlamentoda tartışılacak
18 senatörü bulunan Iv'in hükümetten ayrılmasıyla iktidarın, Senatodaki çoğunluğu da riskli hale geldi.
Senatör - 14.01.2021
Trump, ABD'de 2. kez azil süreciyle karşı karşıya kalan ilk başkan olarak tarihe geçti
Trump'ın suçlu bulunabilmesi için 100 sandalyeli Senatonun en az 3'te 2'sinin, yani 67 senatörün, bu yönde oy kullanması gerekiyor.
Senatör - 14.01.2021
Lockheed Martin şirketi, Amerikalı siyasilerin seçim kampanyalarına verdiği finansal desteği durdurdu
Çoğunlukla savunma şirketlerinden bağış alan başta Temsilciler Meclisi ve Senato'nun Silahlı Kuvvetler Komitelerinin kritik isimleri Cumhuriyetçi Temsilci Mike Rogers ve Senatör John Hawley olmak üzere 147 Kongre üyesi kritik isim Biden'ın seçimi kazandığına ilişkin Seçiciler Kurulu oylamasına itiraz etmişti.
Senatör - 14.01.2021
ABD'de Temsilciler Meclisi, Trump'ı azletmek için yeterli oya ulaştı
ABD'de Başkan Donald Trump'ı azletmeye yönelik başlayan oturumda oy verme işlemi devam ediyor. Geçen hafta Washington DC'de Trump destekçilerinin Kongre binasına saldırmasının ardından alınan kararla toplanan Temsilciler Meclisi, Trump'ı azletmeye yönelik yeterli oy sayısına ulaştı. Yapılan oylamada şu ana kadar 217 senatör, azletme lehine oy kullanırken, 192 senatör ise aleyhte oy kullandı.
Senatör - 14.01.2021
ABD Temsilciler Meclisi, Trump'ın "isyana teşvik" ile suçlandığı azil maddesini kabul etti
Senatonun Trump'ı suçlu bulması için 100 senatörün en az 3'te 2'sinin, yani en az 67 senatörün bu yönde oy kullanması gerekiyor.
Senatör - 13.01.2021
İtalya'da 2 bakan ve 1 bakan yardımcısı hükümetten çekildi
Siyasi senaryolar Kabinede 2 bakanı ve 1 bakan yardımcısı bulunan Iv'nin hükümetten çekildiğini açıklaması, özellikle parlamentonun üst kanadı Senato'daki 18 senatörü, Conte liderliğindeki koalisyonun parlamentodaki çoğunluğu açısından kilit önem taşıyordu.
Senatör - 13.01.2021
Son Dakika | İtalya Başbakanı Conte, koalisyon hükümetinin devam etmesini umuyor
Kabinede 2 bakanı bulunan Renzi'nin partisi IV'nin özellikle parlamentonun üst kanadı Senato'daki 18 senatörü, Conte liderliğindeki M5S, PD, Özgürler ve Eşitler (LeU) ve Iv'nin oluşturduğu koalisyonun parlamentodaki çoğunluğu açısından kilit önem taşıyor.
Senatör - 13.01.2021
İtalya'da koalisyon hükümetinin ortaklarından Italia Viva (Iv) partisinin lideri Matteo Renzi hükümetten çekildiklerini açıkladı.
İtalya'da koalisyon hükümetinin ortaklarından Italia Viva (Iv) partisinin lideri Matteo Renzi hükümetten çekildiklerini açıkladı.
Senatör - 13.01.2021
ABD'de Senato, Trump'ın azil davası için 19 Ocak'tan önce toplanmayacak
Bazı senatörler, 20 Ocak'ta göreve başlayacak Joe Biden'ın ilk günlerinin azil yargılamasıyla gölgelenmemesi için Senatodaki oturumun ileri bir tarihte yapılmasını istiyor.
Senatör - 13.01.2021
ABD'de "Beyaz Saray, senatörler üzerinde baskı kuruyor" iddiası
ABD Senatosu Çoğunluk Lideri Cumhuriyetçi Mitch McConnell, Temsilciler Meclisi'nde ABD Başkanı Donald Trump'ın azledilmesinden yana olduğu sinyalini verdi.
Senatör - 13.01.2021
Trump bitiş çizgisine sendeleyerek ilerliyor
Senato Demokrat ve Cumhuriyetçi Parti senatörleri arasında eşit bir şekilde 50-50 bölünmüş olsa da bu sonuç Kongre'nin kontrolünü Demokrat Parti'ye veriyor.
Senatör - 12.01.2021
Son dakika... İtalya'da koalisyon ortağı partinin, hükümetin kurtarma fonu planına eleştirileri kriz yarattı
Renzi'nin partisi IV'nin özellikle parlamentonun üst kanadı Senato'daki 18 senatörü, Conte liderliğindeki M5S, PD, Özgürler ve Eşitler (LeU) ve Iv'nin oluşturduğu koalisyonun parlamentodaki çoğunluğu açısından kilit önem taşıyor.
Senatör - 12.01.2021
New York Barosu, Trump'ın avukatı Giuliani'nin üyeliğinin iptali için soruşturma başlattı
Ayrıca açıklamada, aralarında senatörlerin de bulunduğu 100'den fazla baro üyesinin Giuliani hakkında şikayette bulunduğuna dikkat çekildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Senatör Haberleri | Senatör Haber - Haberler - Senatör haberleri, son dakika senatör haber ve gelişmeleri burada. Biden'ın öncelikli hedeflerine ulaşmasının önündeki engeller neler?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.1.2021 21:37:19. #1.15#
title