Samuray Haberleri

Samuray haber, Samuray son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Samuray - 6.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 19
YOL TEKRAR KULLANIMA AÇILDI Alanya Kaymakamlığı bugün yeni bir karar verdi. 3091 sayılı taşınmaz mal zilyetliğine yapılan tecavüzlerin önlenmesi hakkında kanuna istinaden kaymakamlığa gelen talepler doğrultusunda yol, polis ve zabıta ekiplerinin gözetiminde Alanya Belediyesi çalışanları tarafından tekrar ulaşıma açıldı.  'ALANYA GİBİ TURİSTİK BİR YERİN BÖYLE BİR UTANÇLA YAŞAMASI HİÇ İYİ DEĞİL' Yolun açılmasından dolayı mutlu olduklarını ifade eden ve 32 yıldır burada yaşadığını söyleyen Abdullah Kaştaş, "Yolumuzun açılmasına çok sevindik. Alanya gibi turistik bir yerin böyle bir utançla yaşaması hiç iyi değil. Ayrıca devletimize teşekkür ediyoruz. Bu yolun açılmasında kaymakamımız ve Alanya Belediyemizin verdiği katkı bizi sevindirdi ve mutlu etti. Bundan sonraki süreçte mahkemenin yolun açılması yönünde karar vermesini temenni ediyoruz.  Bu yoldan gidip gelirken çok zorlanıyorduk. Burayı kullanamadığımız için çevredeki diğer yolları kullanmak zorunda kalıyorduk. Bu utanç verici bir şey. Sitemize aracımızla gelemiyorduk. Elimizde çocukla aşağı yola kadar gidip arabamıza biniyorduk. Yaya olarak gidip gelirken de tellerin üzerinden geçiyorduk. Daha sonra kendi imkanlarımız ile telleri açıp aradan geçiyorduk. Özellikle Alanya'da motosikletler çok olduğu için onlar da aralardan geçip gidiyor. Bu tellerin üzerinden atlarken düşüp yaralananlar oldu. Devletimizin bunu bir nebze olsun halletmesi bizi sevindirdi" diye konuştu.  'ÇOK ZORLANIYORDUK' Bir diğer mahalle sakini Samuray Eryurt, yol kapalıyken çok zorlandıklarını ifade ederek, "17 senedir Oba Mahallesi'nde oturuyorum.
Samuray - 29.8.2020
Kaleseramik ve Designmixer'in tasarım felsefesi birleşti
Artık, mekanın hava kalitesi, kullanılan malzemelerin doğallığının dışında, doğayı hatırlatan tasarımlar da iyileştirici etkisiyle insan ruhuna olumlu etki eder hale geldi. Bu iş birliğimiz de üretilen ürünlerde seramiğin doğallığı, Designmixer'in doğayı mekanlara taşıyan ve iyileştiren tasarımlarıyla buluşuyor. ve evleriniz bir ormana veya denize yakın olmasa bile, doğanın bir yansıması olan bu tasarımlarla, doğanın getirdiği terapi hissi mekanlarınıza yeni anlamlar kazandırıyor." Yüzeylerin insan algısı üzerindeki güçlü etkisini sıra dışı mekanlar yaratmak için kurgulayan Designmixer markasının yaratıcısı ve tasarımcısı Tijen Samuray ise, "Başarılı markaların vizyonunu belirleyen estetik anlayışın ortak noktasının kullanıcıyı odak noktasına koyması, hayatımızı daha keyif alınır ve pratik hale getirebilecek ürünleri tercih etmemize olanak sağlıyor.
Samuray - 22.5.2020
Fındıkta kahverengi kokarcaya karşı biyolojik mücadele başlatılacak
Son olarak 20 Mayıs Çarşamba günü KFMİB organizasyonuyla Tarım ve Orman Bakanlığının üst düzey yetkilileri, bilim insanları ve diğer sektör paydaşlarının katılımıyla bir video konferans gerçekleştirildiğini aktaran Sevinç, şunları kaydetti: "Yapılan görüşmeler sonucunda alanın genişliği göz önünde bulundurularak söz konusu zararlı ile topyekün bir kimyasal mücadelenin zorluğunda mutabık kalınmış ve dünyanın çeşitli bölgelerinde kahverengi kokarca ile mücadelede başarıyla kullanılmakta olan ve Trissolcus Japonicus veya Samuray Arısı olarak bilinen parazitoid arı türünün ülkemize ithaline izin verilmesi yönünde fikir birliğine varılmıştır.
Samuray - 21.5.2020
Kahverengi kokarcayla biyolojik mücadelede yurt dışından ithal böcek kullanılacak
Ulusal Fındık Konseyi Başkanı (UFK) Sebahattin Arslantürk, kahverengi kokarca ile biyolojik mücadele kapsamında yurt dışından ithal edilecek "Trissolcus Japonicus" adı verilen Samuray arıcığı olarak da bilinen böceğin kullanılacağını bildirdi.
Samuray - 14.4.2020
Giresun'da fındıkta kahverengi kokarcaya karşı feromon tuzaklar kurulacak
Bölük, Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile ortak çalışma içerisinde olduklarını ifade ederek, şöyle devam etti: "Talep doğrultusunda 100 feromon tuzak alarak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne teslim ettik. İlerleyen dönemde arazide tuzakları kurmaya başlayacaklar. Bu tuzakların içerisinde özel kokulu maddeler oluyor, böcek içeri girince bir daha çıkamıyor, bu sistemde çalışan bir yapı. Bu şimdilik bir çözüm olabilir ama asıl çözüm samuray arıdır.
Samuray - 12.3.2020
Bu hafta 5 film vizyona girecek
İzleyiciyi şaşırtacak sürprizlere filmlerinde yer veren Takashi Miike; samuray, korku ve canavar filmlerinden bir kez daha aksiyon-macera-yakuza diyarına geçiş yapıyor.
Samuray - 11.2.2020
Sevgililer Günü'nde bir dal kırmızı gül, 10 liradan satılacak
'BU SENE GÜLÜN DAL FİYATI 10- 20 TL ARASINDA DEĞİŞECEK' Aynı zamanda bu sene hava şartlarına bağlı olarak buhar nedeniyle güllerin üzerinde düşen su damlalarının küflenme yaptığını belirten Kış, üreticinin de zarar gördüğünü anlattı. Gül fiyatlarından bahseden Kış, "Çiçekçi dükkanları fırsatçı değildir. Senede bir defa çiçek alan insan çok pahalı olduğunu söylüyor. Aslında pahalı değil, biz de bunları açık artırmayla alıyoruz. Maliyet fiyatları yükseliyor. Yıllardır müşteriye hep aynı paraya sattık. Geçen sene gülün dal fiyatı 7.5 TL'den başlıyordu. Bu sene de 10 TL, 15 TL ve 20 TL arasında değişecek. Gül çeşitlerine göre fiyat da değişiyor. İri kanatlı ve çanakları dolgun Samuray gülü, kışın vazgeçilmez gülü Dallas gül, rengi daha açık kırmızı olan Nar gül, siyah güller olan Black Magic olmak üzere İzmir'de yetişen 4 tür var.
Samuray - 29.1.2020
Karadeniz'de "kahverengi kokarca" hızla yayılıyor" 1 milyar dolar zarar var
2020 MÜCADELE İÇİN DOĞRU ZAMAN; ÜLKELER İŞ BİRLİĞİ YAPMALI Toplantının açılış konuşmasını yapan INC Sürdürülebilirlik, Bilimsel ve Devlet İşleri Komitesi Başkanı Pino Calcagni, '2020 bu zararlı ile mücadeleye başlamak için en doğru zaman. Bugün burada çiftçi, üniversite, ihracatçı birlikleri ve bakanlık temsilcileri bir arada. Bu iyi bir gelişme hepimiz aynı gemideyiz. Böyle bir zararlı ile mücadelede Türkiye, İspanya, Gürcistan, Azerbaycan hatta Ukrayna birlikte hareket etmeli. Biz her hafta tüm bu ülkelerden gelen istatistiklere bakıyoruz. Dolayısıyla şu anki durumun iki yıl öncesine göre daha iyi olduğunu söyleyebilirim. İtalya da Emilia Romagna bölgesinde bu zararlıya karşı Samuray böceğini kullandılar ve büyük bir başarı elde ettiler.
Samuray - 29.1.2020
KARADENİZ'DE 'KAHVERENGİ KOKARCA' HIZLA YAYILIYOR… 1 MİLYAR DOLAR ZARAR VAR
2020 MÜCADELE İÇİN DOĞRU ZAMAN; ÜLKELER İŞ BİRLİĞİ YAPMALI Toplantının açılış konuşmasını yapan INC Sürdürülebilirlik, Bilimsel ve Devlet İşleri Komitesi Başkanı Pino Calcagni, "2020 bu zararlı ile mücadeleye başlamak için en doğru zaman. Bugün burada çiftçi, üniversite, ihracatçı birlikleri ve bakanlık temsilcileri bir arada. Bu iyi bir gelişme hepimiz aynı gemideyiz. Böyle bir zararlı ile mücadelede Türkiye, İspanya, Gürcistan, Azerbaycan hatta Ukrayna birlikte hareket etmeli. Biz her hafta tüm bu ülkelerden gelen istatistiklere bakıyoruz. Dolayısıyla şu anki durumun iki yıl öncesine göre daha iyi olduğunu söyleyebilirim. İtalya da Emilia Romagna bölgesinde bu zararlıya karşı Samuray böceğini kullandılar ve büyük bir başarı elde ettiler.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Samuray Haberleri | Samuray Haber - Haberler - Samuray haberleri, son dakika samuray haber ve gelişmeleri burada. Alanya'da iki yıl önce tel örgüyle kapatılan cadde açıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.12.2020 06:37:30. #1.14#
title