Rüşvet Haberleri

Rüşvet haber, Rüşvet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rüşvet - Bugün
ABD'deki FETÖ okulunun müdürü "taciz olayını gizlemekten" gözaltına alındı
Yolsuzluk ve cinsel skandaldan kapanan FETÖ okulu Louisina eyaletinde Pelican Educational Foundation (Pelikan Eğitim Vakfı) isimli FETÖ eğitim kurumuna bağlı faaliyet gösteren Abramson Sözleşmeli Okulu da hakkında 2011 yılında çıkan yolsuzluk ve rüşvet skandalları ile ilgili eyaletin eğitim idaresi tarafından soruşturmadan geçirilmişti.
Rüşvet - Dün
AYM, siyasetçiye yönelik eleştiriye ceza verilmesini 'ifade özgürlüğü ihlali' saydı
ANAYASA Mahkemesi (AYM), gazeteci Osman Palçik'in, 'rüşvet alma' ve 'irtikap' suçlarından yargılanıp beraat eden dönemin Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül'e yönelik eleştirileri nedeniyle 'hakaret' suçundan adli para cezası ile cezalandırılmasında 'ifade özgürlüğü ihlali' olduğuna hükmetti.
Rüşvet - 20.01.2021
Trump, aralarında eski başdanışmanı Bannon'ın olduğu 73 kişiyi affetti
Bannon dışında affedilen isimler arasında görev yaptığı dönemde rüşvet ve dolandırıcılıkla suçlanan eski Detroit Belediye Başkanı Kwame Kilpatrick, Google'ın sürücüsüz araç sırlarını çalmakla suçlanan mühendis ve teknoloji girişimcisi Anthony Lewandowski, casuslukla suçlanan İsrail vatandaşı Aviem Sella, ruhsatsız silah ve mermi bulundurmaktan ceza alan, "Lil Wayne" sahne adıyla bilinen rap müzik sanatçısı Dwayne Michael Carter Jr.
Rüşvet - 19.01.2021
Irak'ta eski Emeklilik Kurumu Başkanı Saadi'ye rüşvet ve yolsuzluktan 6 yıl hapis cezası verildi
Irak'ta, eski Ulusal Emeklilik Kurumu Başkanı Ahmet Saadi'ye yolsuzluğa karıştığı ve rüşvet aldığı gerekçesiyle 6 yıl hapis cezası verildiği bildirildi.
Rüşvet - 18.01.2021
Lübnan Meclis Başkanı Berri, ülkesinin Filistin'e verdiği destek için ablukaya maruz kaldığını söyledi
Direnişten geri adım atılmaması gerektiğini savunarak, Lübnan'da yaşayan Filistinlilere vatandaşlık vermeye yönelik hiçbir dayatmaya boyun eğmediklerini söyleyen Berri, "Lübnan, tarihinin en tehlikeli siyasi, ekonomik, mali, sosyal ve sağlık krizlerini yaşıyor. Ayrıca direnişe verdiği destek ve Filistin davasından vazgeçmesi karşılığında mali rüşvetleri kabul etmediği için duyurulmamış abluka altındadır.
Rüşvet - 18.01.2021
Samsung'un Yönetim Kurulu Başkanı Lee'ye rüşvetten 2,5 yıl hapis cezası
Güney Kore'de rüşvet verdiği gerekçesiyle yargılanan elektronik şirketi Samsung Electronics'in Yönetim Kurulu Başkanı Lee Jae-yong'a 30 ay hapis cezası verildi.
Rüşvet - 18.01.2021
17 Ocak 2021 Haberleri
17 Ocak 2021 Manşet Haberleri.
Rüşvet - 16.01.2021
Edirne Sağlık Müdürlüğünden "hastanede rüşvet" iddiasına ilişkin açıklama Açıklaması
Edirne İl Sağlık Müdürlüğünden, "Meriç Devlet Hastanesinde rüşvet iddiası" haberinde ileri sürülen iddialarla ilgili geçen yıl aralık ayında soruşturma başlatıldığı bildirildi.
Rüşvet - 15.01.2021
Honduras'ta muhalefet milletvekillerinden Devlet Başkanı Hernandez'in görevden alınması çağrısı
Orta Amerika ülkesi Honduras'ta muhalefetten 3 milletvekili, uyuşturucu kaçakçılarından rüşvet aldığı ve ABD sevkiyatlarına koruma sağladığı iddiaları üzerine Devlet Başkanı Juan Orlando Hernandez'in görevden azledilmesi için siyasi duruşma çağrısı yaptı.
Rüşvet - 14.01.2021
Eski Güney Kore Devlet Başkanı Park'ın hapis cezası onaylandı
Güney Kore eski Devlet Başkanı Park Geun-hye; rüşvet, yolsuzluk ve görevi suistimal suçları nedeniyle Mart 2017'de görevinden azledilmiş, sonrasında da tutuklanmıştı.
Rüşvet - 12.01.2021
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Parti Meclisi'nde konuştu: (2)
Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Bir ülkenin en tepe noktasında Cumhurbaşkanı olan bir kişi dünyanın hangi ülkesinde rüşvet alan birisini Türkiye Cumhuriyeti devletini temsil etmek üzere büyükelçi olarak atasın? Hangi ülkede var? Bu mudur devletin şanını ve şerefini korumak.
Rüşvet - 12.01.2021
Ankara'da savunma sanayine operasyon: 6 gözaltı
MİT tarafından savunma sanayine yönelik yürütülen koruyucu/önleyici istihbarat operasyonları kapsamında, rüşvet karşılığında ihaleye fesat karıştırdıkları tespit edilen şüpheliler hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından soruşturma başlatıldı.
Rüşvet - 11.01.2021
Tutuklanan eski başkan, CHP'li vekil 'Bunlar bizden' deyince rüşvet almamış
Tutuklanan eski başkan, CHP'li vekil 'Bunlar bizden' deyince rüşvet almamış ADANA'nın Ceyhan Belediyesi'nde 'rüşvet karşılığı kaçak yapılara göz yumulduğu ve iskanı olmayan binalara iskan verildiği' iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında aralarında Belediye eski Başkanı Kadir Aydar'ın...
Rüşvet - 10.01.2021
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin Basın Özgürlüğü Karnesi" paneline katıldı: (2)
Kılıçdaroğlu, bu konuda tecrübeli kişilerin atanması gerektiğinin altını çizerek, şu ifadeleri kullandı: "Siyasetteki 'Millet İttifakı-Cumhur İttifakı' gibi şeklindeki bir ayrışma, RTÜK'e de yansımış durumda. Orada AK Parti ve MHP ortak hareket ediyor. Gelen talimata göre karar veriyorlar. Böyle bir tablo var. Bu tablonun maliyeti medyaya çıkıyor. Televizyona çıkıyor, kapatıyorlar. Dolayısıyla ağır para cezaları var. Yargıya gidiliyor. Doğru yargıya gidiliyor ama yargı da kontrol altında, onu da kabul etmek lazım. Uzun bir süreç var. Yargı kararı çıktıktan sonra, diyelim ki en tepeden karar çıktıktan sonra zaten hiçbir anlamı yok. Bakıldığı zaman zaten karartma gerçekleşmiş oluyor. Sorunlu bir kurum. RTÜK, evrensel ölçü, evrensel kriterler esas alınarak karar verilmesi gereken bir kurul olmaktan çıkmış, siyasi otoritenin baskı yapabileceği ve istediğini susturabileceği bir kurum haline dönüşmüş. Böyle bir garip yapı var." "Üniversitelerin yapısına, durumuna bakılarak atama yapılması gerekir" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "kültürel iktidar" konusuna yönelik ifadelerinin hatırlatılması üzerine Kılıçdaroğlu, iktidarın kültürü geliştireceğini söylediğini, ancak rüşvet alan, ehliyet ve liyakatı bulunmayanları kurumlarda görevlendirdiğini ileri sürdü.
Rüşvet - 09.01.2021
ABD'de Honduras Devlet Başkanı Hernandez'e yönelik "uyuşturucu kaçakçılığı" suçlaması
NEW ABD'de federal savcıların, Honduras Devlet Başkanı Juan Orlando Hernandez'in uyuşturucu kaçakçılarından rüşvet aldığı ve ülkenin silahlı kuvvetlerinin bir kokain laboratuvarına ve ABD sevkiyatlarına koruma sağladığı iddialarını içeren yeni delilleri mahkemeye sunduğu bildirildi.
Rüşvet - 08.01.2021
Çin Kalkınma Bankasının eski yöneticisi rüşvet suçlamasıyla ömür boyu hapse mahkum edildi
Çin Kalkınma Bankası eski yöneticisi Hu Huaibang, rüşvet suçlamasıyla ömür boyu hapse mahkum oldu.
Rüşvet - 07.01.2021
Sucuk, lokum, sigara ve para isteyen memur rüşvetten tutuklandı
AFYONKARAHİSAR'da memur A.C., çalıştığı kuruma belge almak için başvuruda bulunan galerici Y.A.'dan 2 kangal sucuk, bir kutu lokum, bir karton sigara ve 2 bin 500 dolar rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklandı.
Rüşvet - 06.01.2021
Ortadoğu ve Kuzey Afrika'nın çalkantılı yılı
Normalleş(tir)me adımları Yüzyılın Anlaşması'na istediği desteği bulamayan Trump ve planın mimarlarından damadı Jared Kushner, bundan sonra Arap ülkelerine baskı yaparak veya rüşvet kabilinde tavizler vererek İsrail'le normalleş(tir)me stratejisini uygulamaya koydu.
Rüşvet - 05.01.2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilerle buluştu: (3)
Türkiye'nin kara parayı aklayan ülke haline geldiğini öne süren Kılıçdaroğlu, "Türkiye rüşvetçilerin, kara paracıların, uyuşturucu ticareti, organ ticareti yapanların kara paralarını neden aklama ihtiyacı duyuyor? Neden bir kararname çıkmıyor? Neden Erdoğan bu soruya bir türlü yanıt vermiyor?" diye sordu.
Rüşvet - 05.01.2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilerle buluştu: (2)
Bir soru üzerine Ömer Çelik'in darbe tartışmalarının içine muhalefeti katmasını eleştiren Kılıçdaroğlu, "Muhalefeti bunun içine katmak acizlik. Darbeci bize hesap soruyor. Darbeyi yapan sensin kardeşim, 20 Temmuz darbesini yapan sensin. Rakamlarla bunu her yerde söyledik. Bugün düşünce özgürlüğü yok, yolsuzluklar soruşturulmuyor. Rüşvet alanın büyükelçi atandığı bir yerde neden söz edeceksiniz siz? Muhalefeti eleştirmek en kolayıdır.
Rüşvet - 05.01.2021
Çin Huarong Varlık Yönetimi Şirketinin eski yöneticisine yolsuzluk suçundan idam cezası verildi
Halkın Günlüğü gazetesinin haberine göre, Tiencin İkinci Orta Halk Mahkemesi'nde yolsuzluk, rüşvet ve çift eşlilik suçlarından hakim karşısına çıkan Lai, idam cezasına mahkum edildi ve kişisel mal varlığına el konuldu.
Rüşvet - 05.01.2021
Suriye hapishanelerindeki tutukluların ailelerinin rüşvet vermeye zorlandığı iddiası
Suriye hapishanelerindeki tutuklu ailelerinin yakınlarını ziyaret etmelerini veya serbest bırakılmalarını sağlamaları için rüşvet vermeye zorlandığı iddia edildi.
Rüşvet - 01.01.2021
Afganistan Sağlık Bakanı görevden alındı
Bakanlıktan 4 personelin rüşvet suçundan gözaltına alınmasının, görevden alınmasına gerekçe gösterildiğini ifade eden Osmani, böyle bir görevden alınma olayının kabul edilebilir olmadığını ileri sürdü.
Rüşvet - 31.12.2020
Nijerya'da bu yıl 865 kişi yolsuzluk ve rüşvet suçundan ceza aldı
Afrika ülkesi Nijerya'da, 2020'de 865 kişiye yolsuzluk ve rüşvet suçundan ceza verildiği belirtildi.
Rüşvet - 31.12.2020
Son dakika haberleri... Terör örgütü YPG/PKK, Deyrizor'daki köylerde gösteri düzenleyenleri alıkoymaya devam ediyor
Ülkenin doğusundaki Deyrizor'da terör örgütü YPG/PKK işgalinde yaşayan Araplar, bölge halkı arasında ayrımcılık yapılması, kötü yaşam koşulları ile bölgede giderek yaygınlaşan rüşvet ve yolsuzluğu protesto ediyor.
Rüşvet - 30.12.2020
Son dakika haber | Pakistan, İngiltere'den iadesini istediği eski Başbakan Şerif'in pasaportunu iptal edecek
Şerif hakkında, "kaynağı belli olmayan paralarla yatırım ve satın alma işlemleri yaptığı" iddiasıyla 3 yolsuzluk ve rüşvet davası açılmıştı.
Rüşvet - 29.12.2020
Afganistan'da 4 bakanlık personeli ve 3 senatör rüşvetten gözaltına alındı
Afganistan Sağlık Bakanlığında çalışan 4 kişi ile 3 senatörün rüşvet suçunda gözaltına alındığı bildirildi.
Rüşvet - 28.12.2020
Japonya'da Suga kabinesinin kamuoyu desteği eriyor
Katılımcıların yüzde 82'si, görev döneminde yumurta üreticisi bir firmadan rüşvet kabul ettiği iddia edilen eski Tarım Bakanı Yoşikawa Takamori'nin ofisinin aranması olayını "tasvip edilemez" olarak niteledi.
Rüşvet - 27.12.2020
FETÖ mensubu emekli subaydan "dinleme ve Silivri" itirafları
Bir odaya Adil Serdar Saçan'ı koydular kamerayı açtılar. Odada hakim Albay Ahmet Zeki Üçok'un kendi getirdiği bir elemanı ve Adil Serdar vardı. Kamera eşliğinde 3 saat sorguladı, biz kapıda emniyet aldık. Bize kesinlikle duyulmayacak mesafede sorguladılar. Bu sorgunun amacı FETÖ yapılanmasını çökertmek maksadıylaydı. Bu olaydan sonra FETÖ yapılanmasından kimse beni aramadı. Ben bu duruma çok şaşırmıştım. Bu olaydan sonra Çatalca'ya, en kötü karakola tayinimi çıkardılar. Silivri'de görev yapan M.Ş'in, FETÖ\PDY yapılanmasında olduğunu Kenan kod adlı kişiden öğrenmiştim. Emniyet amiri Serdar Saçan'ı inzibat komutanlığına götürürken kendisi bana alay komutanı Hamza Celepoğlu'nun FETÖ'cü olduğunu söyledi." B.S, daha sonra tayininin durdurulması için tayin daire başkanlığını aradığını, sağlık sorunlarından dolayı tayininin Kartal tedarik merkezine çıktığını anlatarak, "2010-2014 yılları arasında Kartal Tedarik Merkezinde görev yaparken Erkan kod isimli kişi bana Muayene Komisyonunun giriş yaptığı binanın girişine kamera yerleştirmemi istedi. Benden buraya girip çıkanları veya rüşvet verecek olan olursa bunu belgelememiz gerektiğini söyledi.
Rüşvet - 27.12.2020
İzmir'de Hazine arazilerini kanuna aykırı şekilde satmaya çalışan 6 kişi tutuklandı
Mahkeme, B.E'yi tutuksuz yargılanmak üzere, G.U'yu da adli kontrol şartı ile serbest bırakırken M.Ç, M.K, N.A, M.Y, D.G. ve M.Ö. "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "rüşvet", "görevi kötüye kullanmak" ve "irtikap" suçlarından tutukladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Rüşvet Haberleri | Rüşvet Haber - Haberler - Rüşvet haberleri, son dakika rüşvet haber ve gelişmeleri burada. ABD'deki FETÖ okulunun müdürü taciz olayını gizlemekten gözaltına alındı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.1.2021 04:09:26. #1.15#
title