Rüşvet Haberleri

Rüşvet haber, Rüşvet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rüşvet - 29.10.2020
Eski Güney Kore Devlet Başkanı Lee'nin 17 yıllık hapis cezası onandı
Güney Kore'de yüksek mahkeme, "rüşvet ve görevini kötüye kullanmak" suçlamalarıyla 2018'de 15 yıl hapis cezasına çarptırılmasından sonra 2019'da kefaletle serbest bırakılan eski Devlet Başkanı Lee Myung-bak hakkında verilen 17 yıllık hapis cezasını onadı.
Rüşvet - 28.10.2020
Nijerya'nın çözülemeyen sorunları ve sokaklara taşan öfke
Gösterilerin yayılmasında tek neden polis şiddeti değil Nijerya'da polis şiddetinin yıllardır yaşanmakta olduğu bir gerçek. Uluslararası örgütler tarafından 2017-2020 yılları arasında Nijerya'da 82 polis şiddeti vakası belgelendi. SARS karşıtı gösterilerde de en az 70 kişinin hayatını kaybettiği iddia ediliyor. Yolsuzluk ve rüşvete en fazla bulaşan meslek grubu olan polislerin halk nezdinde de bir saygınlığı bulunmuyor.
Rüşvet - 27.10.2020
Tarsus'ta tefecilere ikinci dalga operasyon: 8 gözaltı
Ekiplerin tefecilere yönelik 2. dalga olarak yaptıkları operasyonda, "Rüşvet, Resmi Belgede Sahtecilik ve Nitelikli Dolandırıcılık" suçlarından yürütülen projeli çalışma kapsamında gözaltına 8 şüphelinin evlerinde ve iş yerlerinde yapılan aramada, 77 adet 9 mm tabanca fişeği, 100 gram esrar maddesi ve farklı kişilere ait kredi kartları, çek ve senetler, alacak verecek notlarının bulunduğu ajandalar ele geçirildi.
Rüşvet - 26.10.2020
Karapınar İcra Müdürü tahliye edildi
Reçber savunmasında, suçlamaları kabul etmediğini, görevini kötüye kullanmadığını, tutuksuz sanıklardan rüşvet almadığını öne sürdü.
Rüşvet - 25.10.2020
Samsung Yönetim Kurulu Başkanı Lee yaşamını yitirdi
2008'de vergi ödememek için savcı, hakim ve siyasetçilere "rüşvet fonundan ödeme yaptığı" iddiasıyla gündeme gelen Lee, hakkında açılan soruşturmada "rüşvet fonu" kurduğunu itiraf etmiş, şirketteki görevinden de ayrılmıştı.
Rüşvet - 22.10.2020
Sri Lanka'da parlamento, Cumhurbaşkanının yetkilerini artıran Anayasa değişikliğini kabul etti
- Meclis komisyoları Cumhurbaşkanınca atanacak Değişiklik, mecliste kamu yönetimi, emniyet, insan hakları, rüşvet ve yolsuzluk komisyonları kurulması konusunda Cumhurbaşkanı'nı yetkili kılıyor.
Rüşvet - 22.10.2020
Gaziantep'te, operasyonları önceden haber veren 4 polis tutuklandı
Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görevli biri komiser 4 polis memuru hakkında, düzenlenecek operasyonlara ilişkin dışarı bilgi sızdırdığı ve rüşvet aldıkları iddiasıyla soruşturma başlatıldı.
Rüşvet - 21.10.2020
İsrail'de Meclis Başkanı'nın "yolsuzluk komisyonu" oylamasını iptal etmesi tepkilere neden oldu
Söz konusu önerge, Almanya'dan denizaltı ve gemi satın alma sürecinde Netanyahu'ya yakın birçok kişinin, rüşvet aldığı iddialarını araştırmak üzere Meclis'de bir araştırma komisyonu kurulmasını öngörüyordu.
Rüşvet - 21.10.2020
Marius Sumudica, Etik Kurulu'na sevk edildi
Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica, TFF Hukuk Müşavirliği tarafından 2 menajerin kendisine bir oyuncunun transferine onay vermesi karşısında rüşvet teklif ettiği ile ilgili açıklamalarının ardından başlatılan soruşturma sonrası Etik Kurulu'na sevk edildi.
Rüşvet - 20.10.2020
İsrail siyasetindeki yükselen güçler: Eymen Avde ve Birleşik Liste
Kısacası, Birleşik Liste'nin İsrail solundaki istikrarlı yükselişinin baş mimarı Eymen Avde, İsrail siyasetinin karşılaştığı pek çok sorunda kilit rol oynayabilecek bir figür olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Gantz'ın doğurduğu hayal kırıklığı, Netanyahu'nun toplum nezdinde rüşvet soruşturmasından aklanamamış olması, geleceği muğlak fakat agresif bir pozisyonda gündemde tutulan Batı Şeria'nın işgal planı gibi nedenlerin İsrail siyasetinin sol cenahında güç birikmesine neden olacağı kesin.
Rüşvet - 17.10.2020
Son dakika gündem: Eski Meksika Savunma Bakanı, ABD'de "uyuşturucu kaçakçılığına yardım etmekle" suçlandı
Savcılık, generalin rüşvet karşılığında şebekeye yönelik askeri operasyonları engellediği, onun yerine rakip suç şebekelerine yönelik operasyonlar yaptırdığı, şebeke liderlerinin hükümet ve bürokrasi içindeki yetkililerle bağlantı kurmasını sağladığını savundu.
Rüşvet - 16.10.2020
Suudi Arabistan'da yolsuzluk suçlamasıyla 45 kişiye gözaltı
Aralarında 2 polis memurunun da bulunduğu 14 kişi ise "dolandırıcılık, rüşvet ve ticari sözleşmelerde kanuna aykırı hareket etme" gibi suçlamalarla gözaltına alındı.
Rüşvet - 16.10.2020
İstanbul'da vergi müfettişlerine rüşvet vermeye kalkan 2 şüpheliye suçüstü
İstanbul'da vergi müfettişine rüşvet vermeye çalışan şüpheliler suçüstü yakalanarak gözaltına alındı.
Rüşvet - 15.10.2020
Orman vurgununda Fethiye Orman İşletme Müdürü'ne gözaltı
İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği'ne yaklaşık 3 ay önce, Orman Bölge Müdürlüğü'nden ağaç kesim ve taşıma ihalesini alan firmanın, kesim alanı dışında genç ve nitelikli ağaçları da kestiği yönünde ihbar yapıldı. İhbarda, firma görevlilerinin devleti zarara uğratarak dolandırıcılık yaptıkları ve bazı orman şefleri ile memurlarının da rüşvet karşılığı duruma göz yumdukları ileri sürüldü.
Rüşvet - 15.10.2020
Son dakika haberleri | Adnan Oktar organize suç örgütü davası
İddianamede, sanıklar hakkındaki suçlamalar şöyle: "Siyasal veya askeri casusluk suçuna teşebbüs etme, suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme, suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma, suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmamakla birlikte örgüte yardım etme, cinsel istismar, cinsel saldırı, 6136 Sayılı Kanun'a muhalefet, eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi, şantaj, eziyet, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, hakaret, 3628 sayılı Mal Varlığı Bildiriminde Bulunulması, Rüşvet ve Yolsuzluklarla Mücadele Kanunu'na muhalefet, kişiler arasındaki konuşmaların dinlenilmesi ve kayda alınması, dolandırıcılık, tehdit, kişisel verilerin kaydedilmesi, kasten öldürmeye teşebbüs, silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte yardım etme, 5607 sayılı Kaçakçılık Kanunu'na muhalefet, resmi belgeyi bozmak, yok etmek veya gizlemek, resmi belgede sahtecilik ve suçluyu kayırmak.
Rüşvet - 15.10.2020
CHP'li Zeybek: "Serik Cumhuriyet Başsavcılığı rüşveti örtbas etmek istiyor"
CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, partisinin, Antalya'nın Serik Belediyesi'ndeki rüşvet iddiasına yönelik suç duyurusunda bulunduğu Serik Cumhuriyet Başsavcılığının, bu iddiayı araştırmadığını ve örtbas etmek istediğini ileri sürdü.
Rüşvet - 15.10.2020
Güney Kore'de Yüksek Mahkeme eski Başkanlık Müsteşarı'nın hapis cezasını onadı
Kim'in müsteşarlığını yaptığı eski Devlet Başkanı Park, yakın dostu ve danışmanı Çoi Sun-sil'in merkezinde olduğu siyasi nüfuz skandalı nedeniyle 2016'da görevinden azledilmiş, 2018'de Çoi adına kayıtlı hayır kuruluşları aracılığıyla aralarında Samsung'un varisi ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Lee Jae-yong'un da olduğu iş adamlarından rüşvet aldığı gerekçesiyle 25 yıl hapse mahkum edilmişti.
Rüşvet - 14.10.2020
Orman ihale operasyonunda tutuklama
Muğla'nın Seydikemer ilçesinde bir orman muhafaza memuru, orman kesim işçilerinden rüşvet aldığı iddiasıyla gözaltına alındı.
Rüşvet - 14.10.2020
Son dakika... Muğla'da orman muhafaza memuru rüşvetten gözaltına alındı
Son dakika gelişmesine göre Muğla'nın Seydikemer ilçesinde bir orman muhafaza memuru, rüşvet aldığı gerekçesiyle gözaltına alındı.
Rüşvet - 12.10.2020
Orman vurgununda 3 kişi tutuklandı
Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği'ne yaklaşık 3 ay önce, Orman Bölge Müdürlüğü'nden ağaç kesim ve taşıma ihalesini alan firmanın, kesim alanı dışında genç ve nitelikli ağaçları da kestiği yönünde ihbar yapıldı. İhbarda, firma görevlilerinin devleti zarara uğratarak dolandırıcılık yaptıkları ve bazı orman şefleri ile memurlarının da rüşvet karşılığı duruma göz yumdukları ileri sürüldü.
Rüşvet - 11.10.2020
Kolombiya'da rüşvet suçlamasıyla ev hapsi cezasına çarptırılan eski devlet başkanı Uribe serbest...
Kolombiya'da rüşvet aldığı gerekçesiyle yürütülen soruşturma kapsamında ev hapsi cezasına çarptırılan eski Kolombiya Devlet Başkanı Alvaro Uribe serbest bırakıldı.
Rüşvet - 9.10.2020
Kütahya'da rüşvet davasında "delil yetersizliğinden" beraat kararı
Kütahya'da, "rüşvet almak ve vermek" suçlamasıyla yargılanan, aralarında eski istihbarat ile asayiş şube müdürlerinin de bulunduğu 11 sanığın delil yetersizliğinden beraatlerine karar verildi.
Rüşvet - 9.10.2020
Sırbistan'da bakan yardımcısı rüşvet aldığı iddiasıyla gözaltına alındı
Sırbistan Tarım, Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı D.J.N. rüşvet aldığı iddiasıyla gözaltına alındı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Rüşvet Haberleri | Rüşvet Haber - Haberler - Rüşvet haberleri, son dakika rüşvet haber ve gelişmeleri burada. Nihat Hatipoğlu'dan bira içen kızlarla ilgili yeni açıklama: Ben de sizinle beraber oturayım mı deseydim.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 31.10.2020 20:26:07. #1.15#
title