Ramallah Haberleri

Ramallah haber, Ramallah son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ramallah 25.5.2020
Yahudi yerleşimciler Batı Şeria'da 2 Filistinli çobanı yaraladı
Filistin resmi haber ajansı WAFA'nın haberinde, Yahudi yerleşimcilerin Ramallah yakınındaki El-Mugayyer beldesi kırsalında Filistinli çobanlara ateş açtığı belirtildi.
Ramallah 24.5.2020
Türk ve Filistinli müzisyenlerden bayram hediyesi
Türk ve Filistinli müzisyenler, Ramazan Bayramı münasebetiyle Osmanlı devletinin son dönem usta bestekarlarından Santuri Edhem Efendi'nin meşhur eseri Şehnaz Longa'yı İstanbul, Ankara, Ramallah ve Cenin'deki evlerinde icra etti.
Ramallah 21.5.2020
Filistin yönetimi, İsrail'i Batı Şeria'ya giden suyun miktarını azaltmakla suçladı
Filistin Su İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, "İşgalci İsrail geçen haftadan itibaren aşamalı olarak Ramallah, Nablus, Cenin ve El-Halil'e giden suyun miktarını azalttı.
Ramallah 21.5.2020
Filistin güvenlik güçleri, İsrail askerlerinin Batı Şeria'daki şehirlere girişine izin vermedi
İsrail'in Batı Şeria'yı "ilhak" planlarına karşı atılacak adımları görüşmek üzere 19 Mayıs Salı akşamı Ramallah'ta Filistin'in üst düzey yetkilileriyle bir araya gelen Devlet Başkanı Mahmud Abbas, güvenlik anlaşmaları dahil, İsrail ve ABD ile yapılan anlaşma ve mutabakatlara bağlı kalınmayacağını duyurmuştu.
Ramallah 21.5.2020
Filistin CIA ile bilgi paylaşımını durduracak
İsrail'in Batı Şeria'yı "ilhak" planlarına karşı atılacak adımları görüşmek üzere önceki akşam Ramallah'ta Filistin'in üst düzey yetkilileriyle bir araya gelen Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, güvenlik anlaşmaları dahil olmak üzere, İsrail ve ABD ile yapılan anlaşma ve mutabakatlara bağlı kalınmayacağını duyurmuştu.
Ramallah 21.5.2020
Filistin Başbakanı, ABD ve İsrail ile ilişkilerin kesilmesiyle ilgili bakanlıklara talimat verdi
Filistin'in üst düzey yetkilileriyle İsrail'in Batı Şeria'yı ilhak planlarına karşı atılacak adımları görüşmek üzere önceki akşam Ramallah'ta bir araya gelen Abbas, toplantıda yaptığı konuşmada, güvenlik anlaşmaları da dahil olmak üzere, İsrail ve ABD ile yapılan anlaşma ve mutabakatlara bağlı kalınmayacağını duyurmuştu.
Ramallah 20.5.2020
Filistin'den İsrail'le yapılan anlaşmalardan çekilmek için uluslararası girişim
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, dün akşam Filistin'in üst düzey isimleriyle işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentinde, İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerini ilhak planına karşı izlenecek yolu görüşmek üzere bir araya gelmişti.
Ramallah 20.5.2020
Abbas, güvenlik birimlerine İsrail ile koordineyi durdurma talimatı verdi
Filistin'in üst düzey yetkilileriyle İsrail'in Batı Şeria'yı ilhak planlarına karşı atılacak adımları görüşmek üzere dün akşam Ramallah'ta bir araya gelen Abbas, toplantıda yaptığı konuşmada, "Filistin, Filistin Kurtuluş Örgütü, İsrail ve ABD ile yapılan güvenlik anlaşmasının da dahil olduğu tüm anlaşma ve mutabakatlara bağlı kalmayacaktır.
Ramallah 20.5.2020
Filistin Devlet Başkanı Abbas: "İsrail ve ABD ile yapılan anlaşmalara bağlı kalmayacağız"
Abbas, Filistin'in üst düzey isimleriyle işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentinde, İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerini "ilhak" planına karşı izlenecek yolu görüşmek üzere bir araya geldi.
Ramallah 18.5.2020
Filistin Dışişleri Bakanlığı, Avusturya temsilcisini bakanlığa çağırdı
Filistin Dışişleri Bakan Yardımcısı Emel Cadu, yaptığı yazılı açıklamada, Ramallah yönetiminin, Avusturya'nın bu tutumu karşısındaki üzüntüsünü ifade etti.
Ramallah 15.5.2020
- Filistinliler işgalin 72. yılında Ramallah'ta bir araya geldi
- Filistinliler işgalin 72. yılında Ramallah'ta bir araya geldi Filistinliler, İsrail'in bağımsızlığını ilan ettiği Nakba Günü'nü (büyük felaket) 72. yıl dönümünde Ramallah'ta andı.
Ramallah 15.5.2020
Filistinliler işgalin 72. yılında Ramallah'ta bir araya geldi
Filistinliler, İsrail'in bağımsızlığını ilan ettiği Nakba Günü'nü (büyük felaket) 72. yıl dönümünde Ramallah'ta andı.
Ramallah 14.5.2020
Hamas Siyasi Büro Başkanı Heniyye'den "İsrail'le esir takası" açıklaması Açıklaması
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı Filistin iç siyasetini yeniden düzenlemek, İsrail'le müzakerelerden doğan siyasi durumu değerlendirmek ve direnişle ilgili ulusal strateji belirlemek üzere toplantıya çağıran Heniyye, "Biz, Filistin meselesinin karşılaştığı stratejik tehlikelerle mücadelede fayda sağlayacak tüm ciddi toplantılara açığız ancak Ramallah'ta cumartesi günü yapılacak toplantının bir faydası olmayacak, sonuç da doğurmayacak.
Ramallah 13.5.2020
Türkiye'nin gönderdiği tıbbi malzemeler Gazze'ye ulaştı
Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçiliği yetkililerinin gözetiminde havalimanına ait kargo terminaline ulaştırılan yardım malzemeleri, gerekli işlemlerin ardından 5 Mayıs'ta işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentine götürülmüştü.
Ramallah 13.5.2020
Hamas ve İslami Cihad, İsrail'in "ilhak planının" görüşüleceği Ramallah'taki toplantıya katılmayacak
Hamas ile İslami Cihad Hareketleri, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın çağrısıyla İsrail'in "ilhak planını" görüşmek üzere Ramallah'ta 16 Mayıs Cumartesi günü düzenlenecek Filistin liderler toplantısına katılmayacaklarını duyurdu.
Ramallah 13.5.2020
Yahudi yerleşimcilerden Batı Şeria'da ırkçı saldırı
Yahudi yerleşimciler, işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentinde Filistinlilere ait bazı evlerin duvarlarına ırkçı sloganlar yazdı.
Ramallah 11.5.2020
Filistinli gruplardan İsrail'in Filistinli tutukluya ait evi yıkmasına tepki
İsrail güçleri Filistinli tutuklunun evini yıktı İsrail güçleri bu sabah, Filistinli tutuklu Kassam el-Bergusi'nin işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentinde bulunan evini yıkmıştı.
Ramallah 11.5.2020
İsrail ordusu Ramallah'ta bir Filistinli tutuklunun evini yıktı
İşgal altındaki Batı Şeria'da gayrimeşru bir yerleşimciyi öldürmekle suçlanan Filistinli tutuklu Kassam el-Bergusi'nin evi İsrail ordusu tarafından yıkıldı.
Ramallah 5.5.2020
Filistin Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin gönderdiği tıbbi malzemeyi teslim aldı
İşgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentinde düzenlenen teslimat törenine, Büyükelçi Demirer, Filistin Sağlık Bakanı Mey Keyle ve Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki ile Filistinli yetkililer katıldı.
Ramallah 27.4.2020
İsrail hapishanesinde hayatını kaybeden Filistinli toprağa verildi
İsrail yönetimi tarafından Filistin Kızılayına teslim edilen Bergusi'nin cenazesi, ailesinin yaşadığı Ramallah'a bağlı Abud beldesine getirildi.
Ramallah 24.4.2020
TİKA'dan Filistin'e Kovid-19'la mücadelede destek
Ramallah'taki Filistin Sağlık Bakanlığı binasında düzenlenen yardım teslim töreninde, Filistin Sağlık Bakanı Mey Keyle ve TİKA Filistin Koordinatörü Ahmet Refik Çetinkaya da katıldı.
Ramallah 22.4.2020
İsrail hapishanesindeki Filistinli bir tutuklu hayatını kaybetti
İşgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentine bağlı Abud beldesinde yaşayan Bergusi, İsrail makamlarınca 8 yıl hapse mahkum edilmişti.
Ramallah 21.4.2020
İsrail askerleri Batı Şeria'da bir Filistinliyi yaraladı
İsrail askerleri işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan Ramallah'ta bir Filistinliyi vurarak yaraladı.
Ramallah 20.4.2020
Filistin'de koronavirüs kısıtlamalarına gevşetme kararı
Abbas, Filistin hükümetinin işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentinde düzenlenen haftalık kabine toplantısına başkanlık etti.
Ramallah 20.4.2020
Tunus'ta koronavirüsten ölenlerin sayısı 38'e yükseldi
Filistin Filistin Sağlık Bakanlığı yetkililerinden Kemal eş-Şahra, Ramallah'ta düzenlediği basın toplantısında, ülkede Kovid-19 vaka sayısının 449'a yükseldiğini belirtti.
Ramallah 19.4.2020
Ramallah Belediyesi, Paskalya Bayramı dolayısıyla Kovid-19 merkezlerinde hediye dağıttı
İşgal altındaki Batı Şeria'da yer alan Ramallah Belediyesi, Paskalya Bayramı münasebetiyle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) merkezlerindeki hastalar ile çalışanlara hediyeler dağıttı.
Ramallah 19.4.2020
İsrail'in engel olduğu düğün sevincini yıllar sonra "maskeli" yaşadılar
İsrail hapishanelerinde 15 yılını geçiren Filistinli genç Rafi Kasım, sevdiği kızla yıllar sonra yeni tip koronavirüs (Kovid-19) gölgesinde cerrahi maske takarak evlendi. İşgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentinde yaşayan Kasım (38), yaklaşık 15 yılını İsrail cezaevlerinde geçirdikten sonra geçen yıl özgürlüğüne kavuştu.
Ramallah 18.4.2020
Ülkeleri dışında 39 Filistinli Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti
Filistin Dışişleri Bakanı Maliki, işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentinde basın toplantısı düzenledi.
Ramallah 18.4.2020
Doğu Kudüs'te Kovid-19 kaynaklı ilk ölüm gerçekleşti
Filistin Hükümet Sözcüsü İbrahim Mulhim, Ramallah'ta Sağlık Bakanı Mey el-Keyle ile düzenlediği ortak basın toplantısında, Doğu Kudüs'teki El-İsaviyye beldesinde 87 yaşındaki Filistinli bir kadının Kovid-19 nedeniyle öldüğünü söyledi.
Ramallah 15.4.2020
Filistin'de 60 yeni korona virüs vakası
Filistin hükümetinin sözcüsü İbrahim Melhem, "Ramallah, Beytüllahim ve Gazze Şeridi'ndeki Filistin Sağlık Bakanlığı laboratuvarlarında özel tıbbi muayenelerle testler yapıldı.
Ramallah 10.4.2020
Filistinli yetkililer: İsrail, Kovid-19 salgınını, Yahudi yerleşim faaliyetlerini artırma fırsatı...
Asaf, yerleşimcilerin son haftalarda Beytüllahim, Ürdün Vadisi'nde birer ve Ramallah'ın doğusundaki El-Mugayyir köyü yakınlarında ise 2 küçük yerleşim birimi kurduğunu söyledi.
Ramallah 7.4.2020
Yahudi yerleşimciler Batı Şeria'da iki Filistinliyi kaçırdı
Filistin Kurtuluş Örgütü'ne (FKÖ) bağlı Ayrım Duvarı ve Yahudi Yerleşim Birimleriyle Mücadele Konseyi Başkanı Velid Assaf, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Batı Şeria'daki yasa dışı Neve Tsuf (Halamiş) Yahudi yerleşim birimi sakini bir grubun Ramallah'a bağlı Kubar beldesinde tarlada çalışan iki Filistinliyi kaçırdığını söyledi.
Ramallah 6.4.2020
Filistin Gazeteciler Sendikası Başkanı: "AA dünyada güvenilir haberin kaynağı haline geldi"
İsrail'in Kudüs'ten Ramallah'a sürgüne gönderdiği Attun, AA'nın 100.
Ramallah 4.4.2020
Filistinli damadın evinden yükselen zılgıtlar sesleri maskelerin altından çekildi
İşgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kenti yakınındaki Silvad beldesinde yaşayan Seyfeddin Hammad (23) ve Zeynep Ayyad (20) çifti, düğünlerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle maske taktı.
Ramallah 1.4.2020
İsrail'de cezaevlerinde Kovid-19 tehlikesi baş gösterdi
Açıklamada, Sarsur'un 18 Mart 2019'da tutuklandığı ve tutukluluk sürecini işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentinin batısında bulunan Ofer Cezaevi ile Binyamin Soruşturma Merkezi'nde geçirdiği kaydedildi.
Ramallah 31.3.2020
Filistinli anne, bebek çekimlerindeki başarısıyla Nablus'un aranılan fotoğrafçılarından biri oldu
Filistinli Dua Iştiyye, geçen yıl Ramallah İş Kadınları Forumu tarafından "Yılın Kadını" seçildi.
Şu an buradasınız: Ramallah Haberleri | Ramallah Haber - Haberler - Ramallah haberleri, son dakika ramallah haber ve gelişmeleri burada. Yahudi yerleşimciler Batı Şeria'da 2 Filistinli çobanı yaraladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.5.2020 17:23:32. #1.15#
title