Meclis Genel Kurulu Haberleri

Meclis Genel Kurulu haber, Meclis Genel Kurulu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Meclis Genel Kurulu - 11.07.2021
Hayvanları Koruma Kanunu belediyelere önemli sorumluluklar yüklüyor
TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda görüşülen Hayvanları Koruma Kanunu ile Türk Ceza Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair 2/3727 sayılı Kanun Teklifi, Komisyon raporunun sunulmasının ardından Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.
Meclis Genel Kurulu - 09.06.2021
Türkiye Sigorta Birliği Genel Kurul Toplantısı
Mecliste sektöre yönelik ele alınacak konular için Meclis Genel Kurulu'na katılacağını belirten Gürsoy, bu akşam hayırlı haberler paylaşmayı ümit ettiklerini bildirdi.
Meclis Genel Kurulu - 07.06.2021
Son dakika haberi: İsrail Meclis Başkanı'ın, güven oylaması tarihini açıklamaması "zaman kazanma" taktiği olarak değerlendirildi
Levin, Meclis Genel Kurulu'nun bugünkü oturumunda yaptığı konuşmada, Netanyahu'nun rakibi Gelecek Var Partisi lideri Yair Lapid'in koalisyonu kuracak sayıya ulaştığını resmi olarak ilan etti.
Meclis Genel Kurulu - 03.06.2021
Yes Atid lideri Lapid, İsrail Meclisi Başkanı'na "güven oylamasının kısa sürede" yapılması çağrısı yaptı
Görüşmede Lapid'in, Levin'den kurulacak yeni koalisyon hükümetinin güven oylaması için Meclis Genel Kurulu'nu özel toplantıya çağırmasını istediği kaydedildi.
Meclis Genel Kurulu - 17.05.2021
Kırgızistan Meclisi, Kanadalı şirketin işlettiği Kumtor altın madenine kayyum atanmasını önerdi
Meclis Genel Kurulu, Centerra Gold şirketinin faaliyetlerini, çevrenin korunması için normlara ve şartlara uyumunu araştırmak için üç ay önce kurulan geçici meclis komisyonunun sonuç raporunu görüşmek için olağanüstü toplandı.
Meclis Genel Kurulu - 21.03.2021
HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu serbest bırakıldı
Açıklamada, eski Kocaeli milletvekili Gergerlioğlu hakkında, "TBMM binasını terk etmemesi, düşmüş olmasına rağmen Meclis'te milletvekili gibi hareket etmesi ve 17 Mart'ta Meclis Genel Kurulu'ndan ayrılıp HDP Grup katına çıktığı sırada kendisiyle birlikte yürüyüşe geçen gruptan 'biji serok apo' sloganları atılması" nedeniyle "kamu görevinin usulsüz olarak üstlenilmesi", "konut dokunulmazlığını ihlal" ve "terör örgütü propagandası yapmak" maddelerinden soruşturma başlatıldığı belirtildi.
Meclis Genel Kurulu - 17.03.2021
Son dakika haberi... HDP'li Gergerlioğlu'nun milletvekilliği düşürüldü (2)
GENEL KURUL'DAKİ EYLEMİ SONLANDIRDI Terör propagandası yapmak suçlamasıyla 2 yıl hapis cezası verilen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkındaki mahkeme kararının TBMM Genel Kurul'da okunmasıyla, milletvekilliği düşürüldü. Karara direneceğini belirten Gergerlioğlu, Meclis Genel Kurulu'nu terk etmedi.
Meclis Genel Kurulu - 16.03.2021
KKTC'de AstraZeneca aşısının kullanımı durduruldu
İngiltere'de Oxford Üniversitesi ve İngiliz-İsveç ortaklı ilaç şirketi AstraZeneca tarafından korona virüse (Covid-19) karşı geliştirilen aşının kan pıhtılaşmasına neden olduğu şüphesiyle, aşının kullanımını durduran ülkelerin sayısı giderek artıyor. Şu ana kadar 22 ülkede kullanımı askıya alınan AstraZeneca aşısının kullanımı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde de (KKTC) durduruldu. KKTC Sağlık Bakanı Ünal Üstel, bugün gerçekleştirilen Meclis Genel Kurulu toplantısında, bugüne kadar bin 500 KKTC vatandaşına AstraZeneca aşısı yapıldığını belirtti.
Meclis Genel Kurulu - 06.03.2021
Son dakika haber... Libya Başbakanı Dibeybe yeni hükümetin Libyalıların çeşitliliklerini temsil ettiğini bildirdi
Libya'daki Geçici Yürütme Otoritesi, 8 Mart'ta güven oylaması için Sirte'de toplanması planlanan bölünmüş haldeki Tobruk ve Trablus'taki milletvekillerinin oluşturduğu Meclis Genel Kurulu'na sunmadan önce 27 bakanlıktan oluşan Ulusal Birlik Hükümeti'nin yapısını açıklamıştı.
Meclis Genel Kurulu - 06.03.2021
Libya'da 8 Mart'ta güven oylamasına sunulması planlanan geçici hükümetin yapısı açıklandı
Libya'daki Geçici Yürütme Otoritesi, 8 Mart'ta güven oylaması için Sirte'de toplanması planlanan bölünmüş haldeki Tobruk ve Trablus'taki milletvekillerinin oluşturduğu Meclis Genel Kurulu'na sunmadan önce, 27 bakanlıktan oluşan Ulusal Birlik Hükümeti'nin yapısını açıkladı.
Meclis Genel Kurulu - 23.02.2021
Kılıçdaroğlu: Teröre karşı ortak mücadele edilmesi lazım
'SORUMLUSU KİM?' Kılıçdaroğlu, Gara operasyonuna ilişkin Meclis Genel Kurulu ve siyasi parti genel başkanlarına bilgilendirme yapıldığını anımsatarak, "Geçen haftaki grup toplantısında 5 soru sordum.
Meclis Genel Kurulu - 16.02.2021
HDP'li Buldan'dan, Gara'da şehit edilen bir askere ilişkin açıklama Açıklaması
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Bugün Meclis Genel Kurulu'ndaki görüşmeler sırasında İçişleri Bakanı, ismimi kullanarak, alıkonulan bir askerle ilgili, bir AKP milletvekiline 'Biraz misafir edecekler.
Meclis Genel Kurulu - 16.02.2021
Bahçeli:  HDP, PKK'nın giriş kapısı, bagaj kapağıdır
'ABD'NİN GARA VANDALLIĞINI BİLMEMESİ, PKK'NIN DEĞİRMENİNE SU TAŞIMAKTIR' Bahçeli, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Gara katliamıyla ilgili yaptığı açıklamaya da tepki göstererek, şöyle konuştu: "PKK/YPG'yle kurdukları şaibeli işbirliğini adeta tescil etmiştir. Bu açıklamada deniyor ki; 'Eğer Türk vatandaşlarının ölümünün, terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirildiği doğruysa, bunu olabilecek en güçlü şekilde kınıyoruz.' Demek ki, hala inanmıyorlar; çünkü işlerine gelmiyor, haber kaynakları da PKK'dır, bölücü çevrelerdir. Dünya üzerinde bir kuşun uçuşunu bile takip eden ABD'nin Gara vandallığını bilmemesi, ne yaşandığını öğrenmemesi aklımızla alay etmek, PKK'nın değirmenine su taşımaktır. Yine ABD'li bazı senatörlerin Başkan Joe Biden'e 9 Şubat 2021 tarihinde gönderdikleri ve Türkiye husumetiyle kaleme aldıkları karanlık mektup hakkımızı ve hukukumuzu karalama teşebbüsünden başka bir manaya gelmemektedir. ABD Senatosu'nun PKK ve FETÖ propagandasına alet ve aracı olması garabet ötesi bir şuursuzluk ve samimiyetsizlik örneğidir. 15 Temmuz'u sulandırma arayışları, terör saldırılarına gölge düşürme çabaları, Türkiye'nin bağımsız karar almasını sabote etme gayretleri iki ülke arasındaki köprüleri dinamitlemektedir. Türkiye çok cepheli bir mücadele halindeyken, yüksek mahkemenin hak ihlali kisvesiyle haksızlığa göz yumması, ülkemizin elini kolunu bağlamaya çalışması vatan ve millet sevgisiyle bağdaşmayan, adalet ve hukuk mantığıyla örtüşmeyen sorumsuzluktur. Bir kez daha diyorum ki, CHP Milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılmasıyla ilgili konu Karma Komisyona ve Meclis Genel Kurulu'na geldiği takdirde MHP tutarlı davranacak ve dokunulmazlığın kaldırılması yönünde oyunu kullanarak tarafını gösterecektir.
Meclis Genel Kurulu - 16.02.2021
Son dakika haberleri | Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Bahçeli, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun dokunulmazlığının kaldırılmasıyla ilgili konu Karma Komisyona ve Meclis Genel Kurulu'na geldiği takdirde MHP'nin tutarlı davranacağını ve dokunulmazlığın kaldırılması yönünde oyunu kullanarak tarafını göstereceğini söyledi.
Meclis Genel Kurulu - 15.02.2021
Son dakika haberi! AK Parti'li Zengin, Milli Savunma Bakanı Akar ve İçişleri Bakanı Soylu'nun Meclisi bilgilendireceğini bildirdi
Yarın Genel Kurul'da bu mevzuyu enine boyuna değerlendireceklerini belirten Zengin, "Benim çağrım; herkesin nerede durduğunu artık netleştirmesi lazım. Bu konuya dair açıklamalarda, eğerli, şarta bağlı, bir tavırla, teröre mesafe koymadan veya koyarmışçasına yaparak artık Türkiye daha fazla devam edemez. Yarın Meclis Genel Kurulu'nda yapacağımız görüşmelerden sonra siyasi partilerin her birinin, hiç itirazsız, amasız, bu konuda nerede durduğunu kamuoyuna çok net bir şekilde ifade etmesi gerekiyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Meclis Genel Kurulu Haberleri | Meclis Genel Kurulu Haber - Haberler - Meclis Genel Kurulu haberleri, son dakika meclis genel kurulu haber ve gelişmeleri burada. Asgari ücrete zam mı geldi? Asgari ücret ne kadar 2021?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 5.8.2021 21:03:26. #1.15#

title