Karamürsel Haberleri

Karamürsel haber, Karamürsel son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Karamürsel - 14.10.2021
Karamürsel'de yüzme havuzuna yeni çevre düzenlemesi
Büyükşehir, Karamürsel Yüzme Havuzunun yanındaki çevre düzenleme çalışmalarına devam ediyor.
Karamürsel - 14.10.2021
Kocaeli'den kısa kısa
Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde yangın çıkan otomobil, itfaiye ekiplerince söndürüldü.
Karamürsel - 12.10.2021
Sporun Başkenti Kocaeli hedefi gerçek oluyor
SPOR ALANINDA ÖRNEK ÇALIŞMA Yerel yönetimler ve halkın katılımıyla meydana gelecek ortak akılla, Kocaeli'ni ulusal ve uluslararası arenada marka ve mutlu şehir hedefine ulaştıracak; model, etkin ve sürdürülebilir projeler ortaya koymak amacıyla çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi, spor alanında Türkiye'ye örnek olacak bir çalışmaya daha imza attı. Kocaeli "Spor Şurası ve Çalıştayı"na Başkan Büyükakın'ın yanı sıra Kocaeli Vali Yardımcısı Ali Ada, Karamürsel Kaymakamı Osman Canbaba, Büyükşehir Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, MHP İl Başkanı Yunus Emre Kurt, Başiskele, Darıca, Kandıra, Kartepe ve Körfez ilçe belediye başkanları, İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, İl Gençlik ve Spor Müdürü İbrahim Aktürk, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmenşen, GTÜ Rektörü Prof.
Karamürsel - 08.10.2021
SEDAŞ, Kocaeli'de 216 milyon liralık yatırım ve bakım faaliyeti gerçekleştirecek
Kentteki ihtiyaçlara göre hazırlanan programda İzmit Merkez, Gebze, Kartepe, Gölcük, Karamürsel, Kandıra, Çayırova, Darıca, Derince, Körfez ve Başiskele ilçelerinde, bu yılın sonuna kadar kapasite artırımı, şebeke yenileme ve ana hatlarda devam eden yeraltı çalışmalarının tamamlanması planlanıyor.
Karamürsel - 05.10.2021
Kocaeli'de cinayet sanığı 17 yıl hapisle cezalandırıldı
Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde, tartıştığı kişiyi tabancayla öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan tutuklu sanığa 17 yıl hapis cezası verildi.
Karamürsel - 02.10.2021
İçişleri Bakanı Soylu, Kocaeli'de İl Güvenlik Toplantısı'na katıldı
Soylu, daha sonra Kocaeli Valiliği Karamürsel Alp Salonu'nda düzenlenen İl Güvenlik Toplantısı'na iştirak etti.
Karamürsel - 21.09.2021
Kocaeli'de mesire alanlarında mangal yakma yasağı kaldırıldı
Sonbaharla birlikte hava sıcaklıklarının mevsim normalleri veya altında seyretmeye başlamasıyla ve yangın riskinin yasaklama getirilen tarihteki sıcaklıkların altına düşmesiyle yeni bir düzenleme getirilmesi ihtiyacının ortaya çıktığı belirtilen açıklamada, şöyle devam edildi: "Bu kapsamda; 20 Eylül tarihinden itibaren tescilli mesire alanları ve müstecirler tarafından fiilen işletilen kontrollü alanlarda mangal ve ateş yakmanın ve giriş çıkışların gerekli tedbirler alınmak ve sorumluluk işletmecilerine ait olmak kaydıyla serbest bırakılması, 1 Kasım 2021 tarihine kadar; Karamürsel'de Çamdibi, Kızderbent, Akpınar, Karapınar Mahalleleri, Kandıra'da Kefken, Kerpe, Cebeci, Babalı, Çamkonak mahalleleri, İzmit'te Akpınar, Arızalı, Sekbanlı, Üçgaziler mahalleleri, Derince'de Toylar ve Çınarlı mahalleleri, Körfez'de İlimtepe, Kalburcu, Sipahiler, Kirazlıyalı, Hereke mahalleleri, Gebze'de Balçık, Mudarlı, Ovacık, Mollafenari, Cumaköy, Kadıllı mahalleleri, Dilovası'nda Kayapınar, Çerkesli, Mimarsinan mahallelerinde mangal ve ateş yakmak yasağının devam ettirilmesi Valiliğimizce uygun görülmüştür.
Karamürsel - 21.09.2021
Tescilli Mesire Alanları ve Müstecirlerce İşletilen Kontrollü Alanlarda Mangal-Ateş Yakmanın,Giriş-Çıkışların Serbest Bırakılmasıyla İlgili Duyuru
Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de hava sıcaklıklarının aşırı derecede yükselmesi ve havadaki nem oranının düşmesi nedeniyle orman yangınlarına sebep olacağının Meteoroloji Genel Müdürlüğünce açıklanması ve bazı illerimizde de orman yangınlarının kısmi olarak görülmeye başlanmasıyla...
Karamürsel - 20.09.2021
Başkan Büyükakın: Önümüzdeki yüzyıl tüm coğrafyalarda Türkiye'nin dönemidir
"TÜRKİYE'NİN LİDERLİK ETTİĞİ BU MEDENİYET ŞAHA KALKMIŞTIR" Toplantıda, "Bizler çok büyük bir medeniyetin evlatlarıyız" diyen Başkan Büyükakın, "Çok kıymetli bir kültür hazinesine sahibiz. Şahsımın davası bir medeniyet davasıdır. Bizlerin rahat etme şansı yoktur. Hep birlikte çok çalışacağız. Bu medeniyet, yani Türkiye'nin liderlik ettiği bu kadim medeniyet şaha kalkmıştır. Bizlerin evlatları gönül coğrafyamız başta olmak üzere tüm dünyaya adalet ve nizam getirecektir" şeklinde konuştu. Görüşmede, "Kültürlerimizi yaşatmalı ve geleceğe taşımalıyız" vurgusu da yapan Başkan Büyükakın, "Bizi biz olmaktan asla çıkartamayacaklar. Şunu net olarak ifade etmek isterim ki bu aziz topraklara göç etmek zorunda bırakılanlar değerlerinden asla kopmadılar. Bundan sonra da değerlerimizden asla sürgün edilmeyeceğiz, buna da müsaade etmeyeceğiz" ifadelerini sarf etti. "DAHA BÜYÜK DÜŞÜNMEMİZ GEREKİYOR" "Balkan coğrafyasında kültür, ekonomik, siyasi, gençlik ve kültürel gibi her alanda bağlarımızı artırmalıyız" diyerek bölge coğrafyasında yapılacak çalışmaların artık başka bir boyutta ele alınmasının önemine değinen Başkan Büyükakın, "Dünya başta olmak üzere gönül coğrafyalarımıza dönük daha büyük düşünmemiz gerekiyor. Balkan ve Rumeli topraklarına başka bir vizyonla, başka bir bakışla bakmalıyız. Bunun için elimizden gelen neyse onu yapmalıyız. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak bizler sizlerin yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz. Evlad-ı Fatihan olarak gördüğümüz ve Balkan coğrafyasında yaşayan kardeşlerimizle olan irtibatımızı asla kopartmayacağız. Genç kuşakların iyi eğitim almasından, Türkiye ile olan ilişkilerine, dünya ile rekabet edebilecek konumdan, kültürel zenginliklerine, değerlerinden inançlarına kadar her durumla sizlerle birlikte yakından ilgilenmek bizlerin çok önemli bir görevidir" diye konuştu. DERNEKLERİN BAŞKANLARI VE TEMSİLCİLERİ YER ALDI Toplantıda, BAL-TÜRK Balkan Türkleri Dayanışma Derneği'nin Kocaeli'deki temsilcilikleri, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği, Kocaeli Rumeli Türkleri Derneği, Kocaeli Makedonya Göçmenleri Derneği, Kocaeli Trakya İlleri Derneği, Gölcük Trakya İlleri Dayanışma Derneği, Başiskele Balkan Rumeli Derneği, Rumeli Balkan Kadınları Derneği, Karamürsel Bosna Hersek TürkleriDerneği, Türkiye Bosna Hersek Dernekleri Federasyonu, Yalakdere Kültür Derneği, Kocaeli Istrancalılar Derneği, Kocaeli Pomaklar Derneği, Kocaeli Map Hoytag, Akmeşe Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin başkanlarıyla birlikte temsilcileri yer aldı.
Karamürsel - 13.09.2021
Kocaeli'den kısa kısa
İlköğretim Haftası kutlandı Karamürsel ilçesinde İlköğretim Haftası dolayısıyla tören düzenlendi.
Karamürsel - 09.09.2021
Kocaeli'nin ilk sentetik buz pisti Karamürsel'de
Büyükşehir, Kocaeli'nin ilk sentetik buz pistini Karamürsel'de inşa ediyor. Buz pisti tamamlandığında Karamürselli gençler yaz-kış paten kayabilecek.
Karamürsel - 07.09.2021
Kocaeli'de trafikte silahlı saldırıya uğrayan avukat yaralandı
Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde trafikte çıkan tartışma sonrası silahlı saldırıya uğrayan avukat hastaneye kaldırıldı.
Karamürsel - 07.09.2021
Büyükşehir'den 3 yılda 750 milyonluk çevre yatırımı
NELER YAPILACAK? Yatırım programı kapsamında ilk planda 8 aylık süreçte İzmit 42 Evler ve Karamürsel Merkez Biyolojik Arıtma Tesisleri ile Dilovası Köseler, Körfez Çavuşlu, İzmit Hakkaniye, Kandıra Seyrek, Sarısu ve Sucuali, Karamürsel Valideköprü Modüler Atıksu Arıtma Tesislerinin proses değişikliği yapılarak, azot fosfor giderimi yapan ileri biyolojik arıtma tesisine dönüştürülecek.
Karamürsel - 03.09.2021
''Bu köprü Gölcük'te hayatı kolaylaştıracak''
KOCAELİ'YE BEŞ YENİ KÖPRÜ Karamürsel-Semetler, Derince Cumaköy-Karagöllü, Körfez-Çıraklı Derince-Çavuşlu, Kartepe Ertuğrul Gazi-Uzunbey, Gölcük Siretiye-Mamuriye'de yapılan köprülerin yanı sıra Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesine ulaşımı kolaylaştıracak yol ve köprü çalışmasının önemine değinen Başkan Büyükakın, "Kocaeli genelinde beş yeni köprü yaptık.
Karamürsel - 31.08.2021
Sahillerde 130 kişi hayata tutundu
YAZ BOYUNCA 1. 619 KİŞİ KURTARILDI KOSKEM, Kocaeli sahillerinde belirlenen alanlarda her yaz cankurtaranlık hizmeti veriyor. Ekipler hafta sonu da dahil olmak üzere sahillerde aralıksız görev yapıyor. Geçtiğimiz hafta Cebeci'de 58, Kovanağzı'nda 3, Kumcağız'da 37, Kerpe'de 6, Sarısu'da 4, Seyrek'te 2, Bağırganlı'da 12, Karamürsel'de 4 ve Bayramoğlu'nda 4 kişi olmak üzere toplam 130 vatandaş boğulmaktan son anda kurtarıldı.
Karamürsel - 31.08.2021
Muhtarlar zafer coşkusunu
GEMİ TÜRK BAYRAKLARIYLA SÜSLENDİ Büyükşehir Belediyesi'nin organize ettiği körfez turu, Kartepe, Gölcük ve Karamürsel ilçelerindeki muhtarların katılımıyla İzmit iskelesinde başladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Karamürsel Haberleri | Karamürsel Haber - Haberler - Karamürsel haberleri, son dakika karamürsel haber ve gelişmeleri burada. Van'dan Gelen Öğrencilerimiz Vali Seddar Yavuz'u Ziyaret Etti..
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.10.2021 02:07:33. #1.14#

title