İlkbahar Haberleri

İlkbahar haber, İlkbahar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İlkbahar - 19.06.2021
Vali Ümit'ten Sera Ziyareti
Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Merkeze bağlı okçular Köyü'nde 15 dekarlık alanda çilek başta olmak üzere çeşitli sebze üretimi yapan Özşahin Tarım işletmesini ziyaret etti. Sayın Valimiz Ahmet Ümit'in sera ziyaretine Tarım ve Orman İl Müdürü İzzet Murat, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sırrı Köstereli, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Oğuzhan Kurt ve davetliler katıldı. Alanda kurulu seralar ve yapılan üretim hakkında sera sahibi Serdar Özşahin'den bilgiler alan Vali Ümit, işletme sahibini çalışmaları dolayısıyla tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi. İlimizin yüzölçümünün 832. 000 hektar olduğunu ve bunun %14'ünün ekilebilir durumda bulunduğunu belirten Bolu Valisi Ahmet Ümit "İlimizde ekilebilir alanın % 81'ini işliyoruz. 35 bin hektar meralarımız var. Bütün arazileri kendi amacı doğrultusunda kullanmalıyız. Mevcut tarım arazilerinin korunması, geliştirilmesi, verimli ve eksiksiz olarak kullanılmasını sağlamalıyız. Meralarıda amacı doğrultusunda değerlendimeliyiz. Toprak gerçek zenginliktir. Tarım ve hayvancılığı iyi bilmemiz, iyi yapmamız ve iyi desteklememiz gerekiyor. 'Tabiatın Kalbi' Bolu'muzun, yeşilin kaynağı Bolu'muzun yemyeşil kalması için toprağımıza, suyumuza, meramıza, ormanımıza kısacası doğal olan her şeye sahip çıkalım. Bunu iyi değerlendirelim. 'Toprak geleceğimizin sigortasıdır' Ekilmeyen, amacı doğrultusunda kullanılmayan toprak boşuna harcanan para gibidir. Sadece zarardır. Bu konuda her bir bireye çok önemli görevler düşmektedir. Toplamda 850 bin ton civarında hububat, meyve, sebze ve yem bitkisi üretimimiz var" dedi. Vali Ümit, "Hususiyle erken ilkbahar ve geç sonbahar sera çalışmalarını geliştirebiliriz.
İlkbahar - 16.06.2021
"Doğu'nun Çukurova'sı"nda kayısı hasadı başladı
Kayısının bölge çiftçisi için iyi bir gelir kapısı haline geldiğinin altını çizen Yolcu, "İlimizde bu yıl yaklaşık 35 bin ton rekolte bekliyoruz. Her yıl bu rakamlar artarak devam ediyor. Kayısının en büyük sıkıntısı ilimizde ilkbahar geç donları, geç donlar olmadığı sürece verimde düşüş olmuyor.
İlkbahar - 15.06.2021
İlkbaharda yağışlar uzun yıllar ortalamasına göre yüzde 22 azaldı
AA muhabirinin Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerinden derlediği bilgilere göre, Türkiye'de uzun yıllar ilkbahar mevsimi (mart, nisan, mayıs) yağış ortalaması 168 milimetre olarak ölçüldü.
İlkbahar - 14.06.2021
Kuraklık nedeniyle tescilli Ardahan çiçek balında rekoltenin düşmesi bekleniyor
Kentte ilkbaharın gelişiyle zengin floraya sahip yüksek kesimlerindeki yayla ve dağlara götürülen kovanlarda organik olarak üretilen Ardahan çiçek balı, yörenin coğrafi işaretli ürünleri arasında yer alıyor.
İlkbahar - 10.06.2021
Salgın süreci bisiklete ilgiyi artırdı
Bisiklet satışlarının en çok arttığı dönem ilkbahar ayları olarak belirlendi.
İlkbahar - 09.06.2021
Boyner'den Babalar Günü için farklı hediye seçenekleri
Boyner'den 7-21 Haziran'da yapılacak 300 TL ve üzeri kozmetik alışverişinde anında 75 TL indirim ve 75 TL değerinde Paracık hediye ediliyor. 75 TL değerindeki Paracık, 23 Haziran'a kadar 300 TL ve üzeri kozmetik dışı ilkbahar/yaz sezon alışverişinde 3 kat değerli olarak kullanılabiliyor.
İlkbahar - 09.06.2021
Beymen Club'dan Babalar Günü'ne özel hediye seçenekleri
Beymen Club 2021 İlkbahar Yaz Koleksiyonu, dinamik tarzda, farklı doku ve renklerdeki tasarımları ile Babalar Günü için yüzlerce hediye seçeneği sunuyor.
İlkbahar - 09.06.2021
ABD'nin batı yakasında tarihi kuraklık oranları yaz için tehlike sinyali veriyor
ABD Kuraklık Monitörü'nün internet sayfasında, ülkenin batı yakasında 2021'in ilkbaharındaki kuraklık oranının bir yıl öncesine göre çok daha kötü olduğu, hava koşullarının bu yaz orman yangınları ve su kıtlığı tehdidini artıracağı belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
İlkbahar Haberleri | İlkbahar Haber - Haberler - İlkbahar haberleri, son dakika ilkbahar haber ve gelişmeleri burada. Elazığ'da bunaltıcı sıcaklık, termometreler 39'u gösterdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.6.2021 19:35:46. #1.15#

title