Hristiyan Haberleri

Hristiyan haber, Hristiyan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hristiyan - 31.10.2020
Lübnan Maruni Patriği'nden Hazreti Muhammed'i hedef alan karikatürlere tepki
Patrik Rai, Maruni Kilisesinin, dini değerlere çirkin saldırıyı ve özgürlük kılıfı altında Hazreti Muhammed'i hedef alan karikatürlerin yeniden yayımlanmasını kınadığını belirtti. Ayrıca Fransa'nın Nice kentinde 3 kişinin hayatını kaybettiği bıçaklı saldırıyı da kınayan Rai, İslam ve Hristiyan dünyası arasında ortaklığı güçlendirme ve dinler arası çatışma atmosferini yok etme çağrısında bulundu.
Hristiyan - 30.10.2020
Fransız Başpiskopos Le Gall, Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürlerin yayımlanmasını tehlikeli buldu
Hz. Muhammed'e yönelik hakaret içerikli karikatürlerin yayımlanmasına ilişkin soruya Le Gall, "Bu karikatürlerin yayımlanmasına karşıyım. Bu çok tehlikeli. Yangına körükle gidiyoruz. Bu karikatürler Müslümanlara ve aynı zamanda Hristiyanlara karşı yapıldı.
Hristiyan - 30.10.2020
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde MPC isyancı grubu silah bıraktı
-Yurtsever Hareketi El-Khatim liderliğinde 2015'de kurulan MPC, Çad-OAC sınırında "Dar el-Kuti" adını verdikleri bir devlet kurduklarını ilan etmişlerdi. Sido, Kabo ve Batangafo bölgesinde faaliyet gösteren grup, bölgedeki araç trafiği dahil birçok faaliyeti kontrol ediyordu. Grubun üyeleri genellikle Çad ve Orta Afrika kökenli müslümanlardan oluşuyor. OAC krizi Ülkede 2013 yılında Hristiyan Anti-Balaka ile çoğunluğu Müslüman Seleka grupları arasında çıkan ve iç savaşa dönüşen çatışmalarda binlerce kişi yaşamını yitirmişti.
Hristiyan - 29.10.2020
Lübnanlı siyasetçilerden Mevlid-i Nebi için tebrik ve hakarete karşıtı mesajlar geldi
Hristiyan Lübnan Güçleri Partisi Genel Başkanı Semir Caca da Twitter'dan yaptığı açıklamada, Mevlid-i Nebi'yi tebrik ederek, bugünün hakaretten uzak, başkalarının değerleri ve kutsallarına saygı vesilesi olmasını diledi.
Hristiyan - 28.10.2020
Son dakika haberleri: Erdoğan: Peygamber efendimize yapılan saldırılara karşı durmak, şeref meselemizdir (2)- Yeniden
'FAŞİST SURATLARINA YAPTIKLARI MASKE TÜRÜNDEN BİR RİYAKARLIK DEĞİL' Erdoğan, Türkiye genelinde ibadete açık 435 kilise, sinagog ve havra bulunduğunu hatırlatarak, "Bunlar devletimizin yedi eminindedir, güvencesi altındadır. Hiç kimsenin inancına, ibadetine, kutsalına müdahale etmedik, etmiyoruz ve etmeyiz. Hatta son 18 yılda, burası da önemli, vakıf mallarının iadesinden kilise ve diğer ibadethanelerin restorasyonuna kadar farklı inançlara mensup vatandaşlarımızın dini özgürlüklerini genişletmek için pek çok adım attık. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı olarak Hristiyan ve Musevi vatandaşlarımızın sıkıntısını, derdini daima kendi sorunumuz olarak gördük.
Hristiyan - 28.10.2020
Mısır'da Hristiyan öğrencilerden Fransa'nın İslam karşıtı tutumuna koreografili tepki
Mısır'ın İskenderiye kentindeki bir okul sahasında toplanan onlarca Hristiyan öğrenci Arapça "Peygamberime dokunma" yazısıyla koreografi oluşturarak, Fransa'nın İslam karşıtı tutumuna tepki gösterdi.
Hristiyan - 28.10.2020
Ermenistan Avrupa'nın aşırı sağcılarından medet umuyor
27 Eylül'de Ermenistan'ın gerçekleştirdiği saldırıların ardından Azerbaycan ordusunun işgal altındaki toprakları kurtarma operasyonunun başlamasıyla Ermenistan tarafı, çatışmaya dini kılıf uydurmaya ve sorunu Müslüman-Hristiyan çatışması olarak tanımlayıp bir medeniyetler çatışması yaşandığı algısını yaymaya başladı.
Hristiyan - 28.10.2020
Nijerya'nın çözülemeyen sorunları ve sokaklara taşan öfke
Başta Hristiyan ağırlıklı güney eyaletlerde 8 Ekim'de başlayan gösteriler, Kuzey Grupları Koalisyonu'nun 19 eyalette yaptığı gösteri çağrısıyla, Müslüman çoğunluklu kuzey eyaletlere de sıçradı.
Hristiyan - 27.10.2020
Son dakika haber: Orta Afrika Cumhuriyeti'nde isyancılar ile güvenlik güçleri çatıştı: 7 ölü, 100'den fazla yaralı
Orta Afrika Cumhuriyeti'nin (OAC) kuzeyinde isyancılar ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 7 kişinin hayatını kaybettiği, 100'den fazla kişinin yaralandığı bildirildi. Batangafo Kaymakamı Yannick Lamin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ouham bölgesinin Batangafo ilçesinde güvenlik güçleri ile isyancılar arasında 2 gündür çatışmaların sürdüğünü belirtti. Çatışmalarda şu ana kadar 3 isyancı ve 4 sivilin hayatını kaybettiğini ifade eden Lamin, 100'den fazla kişinin de yaralandığını söyledi. Lamin, yaralıların Batangafo Sağlık Merkezi'nde tedavi altına alındığını kaydetti. OAC hükümeti ile 14 isyancı grup arasında 6 Şubat 2019'da barış anlaşması yapılmasına rağmen, isyancı grupların saldırıları devam ediyor. Ülkede 27 Aralık'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde çatışmaların artmasından endişe ediliyor. OAC krizi Ülkede 2013 yılında Hristiyan Anti-Balaka ile çoğunluğu Müslüman Seleka grupları arasında çıkan ve iç savaşa dönüşen çatışmalarda binlerce kişi yaşamını yitirmişti.
Hristiyan - 27.10.2020
Son dakika haber: Fransız milletvekili Blin, "siyasal İslam'a" karşı Yahudi-Hıristiyan medeniyetini savundu
Bir son dakika haberine göre Fransa'da merkez sağ Cumhuriyetçiler Partisiden (LR) milletvekili Anne-Laure Blin, ülkede "siyasal İslam'a" karşı savaş açılması ve Yahudi-Hristiyan medeniyetinin savunulması gerektiğini söyledi.
Hristiyan - 27.10.2020
Nijeryalı Hristiyanlar, protestoların şiddete dönüşmesine karşı 30 gün oruç tutacak
Nijerya'da faaliyet gösteren Nijerya Hristiyan Konseyi, halka, Nijerya polisi bünyesinde oluşturulan Özel Hırsızlıkla Mücadele Ekibine (SARS) karşı devam eden gösterilerin şiddete dönüşmesine karşı ülke çapında 30 gün boyunca dua edip oruç tutma çağrısında bulundu.
Hristiyan - 27.10.2020
Bahçeli, MHP Grup Toplantısı'nda konuştu: (1)
Bütün insanlığın ebedi kurtuluşu Allah'ın son dini İslam'a teslim olmaktan geçer. Dünya ve ahiret saadeti, Kuran-ı Kerim'in hayat veren mesajlarına, Resulullah Efendimizin emsalsiz tebliğine, eşsiz ahlakına bağlıdır. Dinin sahibi Allah'tır. Peki Macron'un sahibi kimdir? Müşrik dayanışmasının içinde olanlar kimlerdir? Türk ve İslam düşmanlarının hizmetkarlığı kimlerin lehine, kimlerin çıkarınadır? Batı ülkelerinde artan İslam karşıtlığı alarm verici seviyelerdedir. Buna yönelik tüm Türk ve İslam alemi bir olmalı, beraber hareket etmeli, zalim ve emperyalist komplolara birlikte cephe almalıdır. İnanç hakkı insan hakkıdır. İnsan hakkının muhafazası eşref-i mahlukatın şeref bahsidir. Bizim hiç kimsenin kilisesinde, havrasında, sinagogunda gözümüz yoktur, sözümüz yoktur, müdahalemiz yoktur. Camimize, dinimize, inanç değerlerimize yapılacak saldırı ve sabotajlara da tahammülümüz olamayacaktır. Türkiye'de 180 bin 854 Hristiyan ve yaklaşık 20 bin Yahudi yaşamaktadır.
Hristiyan - 27.10.2020
Uganda Müslüman Yüksek Konseyi televizyon kanalı açıyor
35 milyona yakın nüfusuyla Uganda'nın çoğunluğu Hristiyan.
Hristiyan - 25.10.2020
Hristiyan Araplar da Fransa'nın İslam karşıtı tutumuna tepki gösterdi
Hristiyan Araplar, Fransa'da Hazreti Muhammed'e ve Müslümanlara hakaret edilmesine sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.
Hristiyan - 25.10.2020
Macaristan'dan Donald Tusk'a tepki
Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, Avrupa Parlamentosundaki (AP) Hristiyan Demokratların çatı oluşumu Avrupa Halk Partisi (EPP) Genel Başkanı Donald Tusk'un Macaristan ile ilgili açıklamalarına tepki gösterdi.
Hristiyan - 24.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kayseri 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu: (3)
"Bunun benzerini Müslümanlar olarak biz Hristiyanların mabedlerine yaptık mı?" diye soran Erdoğan, şöyle devam etti: "Yapmadık ve yapmayız.
Hristiyan - 24.10.2020
Lübnan'da Hariri'ye desteğini açıklamasa da Hizbullah'ın kabinede yer alması bekleniyor
Görüşmelerde Sünni Müstakbel Hareketi, Meclis Başkanı Nebih Berri liderliğindeki Emel Hareketi, Dürzi lider Velid Canbolat'ın başkanlığındaki İlerlemeci Sosyalist Partisi, Hristiyan Marada Partisi ve Ermeni Taşnak Partisi tercihlerini Hariri'den yana kullanırken, Hristiyan Özgür Yurtsever Hareketi ve Lübnan Güçleri Partisi ile Hizbullah grubu çekimser oy kullandı.
Hristiyan - 23.10.2020
İLEM, 2020-2021 dönemi açılış konferansı çevrim içi yapıldı
Macit, her milletin dünya tarih yazımına dair çeşitli yaklaşımları olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti: "Roma imparatorluğu için Hristiyanlığın dünya tarih yazımında, İncil'in ortaya koymuş olduğu yaratılışa dair bölümlerinin bir etkisinin olduğunu söyleyebiliriz.
Hristiyan - 22.10.2020
Son dakika haberi! Lübnan'da hükümeti kurma görevi eski Başbakan Hariri'ye verildi
Sünni Müstakbel Hareketi, Meclis Başkanı Nebih Berri liderliğindeki Emel Hareketi, Dürzi lider Velid Canbolat'ın başkanlığındaki İlerlemeci Sosyalist Partisi, Hristiyan Marada Partisi ve Ermeni Taşnak Partisi tercihlerini Hariri'den yana kullandı.
Hristiyan - 22.10.2020
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, canlı yayında soruları yanıtladı: (3)
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Avrupa Birliği'ne ilişkin, "Hristiyan kulübüne dönüşen bir yapıya girdiği andan itibaren ve sadece futbol takımı tutar gibi 'bendense haklıdır.
Hristiyan - 21.10.2020
ABD'de Hristiyan grupların seçim mücadelesi kızışıyor
ABD merkezli araştırma merkezi Pew Research Center tarafından yapılan araştırmaya göre Başkan Donald Trump, ABD'li Hristiyanların favori adayı olmayı sürdürse de, Katolikler, Evanjelik olmayan Protestanlar ve Evanjelik Hristiyanların bir kısmının Trump'a desteği Ağustos'tan bu yana düşüş sergiliyor.
Hristiyan - 20.10.2020
İsrail-BAE ortaklığında "Abraham Kalkınma Fonu" kuruldu
Bonner, Kalkınma Fonu'nun ayrıca, bölge ülkelerinde yaşayan Hristiyan, Yahudi ve Müslümanlar için yeni iş fırsatları oluşturacak projeleri uygulamaya koymayı amaçladığını dile getirdi.
Hristiyan - 19.10.2020
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Bin Selman'a "Siyon Dostları" ödülü
Siyon Dostları Müzesi'ne ait internet sitesinde yer alan bilgiye göre, İsrail yönetiminin düzenlemiş olduğu Hristiyan Medya Zirvesi'nin dördüncüsü Batı Kudüs'te düzenlendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hristiyan Haberleri | Hristiyan Haber - Haberler - Hristiyan haberleri, son dakika hristiyan haber ve gelişmeleri burada. Lübnan Maruni Patriği'nden Hazreti Muhammed'i hedef alan karikatürlere tepki.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.11.2020 05:42:46. #1.14#
title