Hristiyan Haberleri

Hristiyan haber, Hristiyan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hristiyan - Dün
Kenyalılar, İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa ve Gazze'ye saldırılarını protesto etti
Doğu Afrika ülkesi Kenya'da binlerce kişi, İsrail'in Mescid-i Aksa ve Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını protesto etmek için yürüdü.
Hristiyan - Dün
Lübnan Müftüsü Şeyh Deryan'dan uluslararası topluma İsrail'in saldırılarına karşı harekete geçme çağrısı
"Sessiz kalmanın mümkün olmadığı sistematik terör" Lübnan'da Sünni Müslümanların dini mercisi konumundaki Müftü Şeyh Deryan, "Mescid-i Aksa'nın avlusunda işgalci düşman İsrail tarafından gerçekleştirilenler, apaçık insan hakları ihlalleridir. Bu ihlaller, Kudüslüler ile Filistinlilerin yanı sıra dünyadaki Araplara, Müslümanlara ve Hristiyanlara yöneliktir.
Hristiyan - 12.05.2021
ABD, 2020 Uluslararası Dini Özgürlükler Raporu'nu yayımladı
ABD 2020 Uluslararası Dini Özgürlükler Raporu'nu açıklayan Dışişleri Bakanı Antony Blinken, dünyanın farklı bölgelerinde İslam, Hıristiyanlık ve Yahudilik düşmanlığının arttığını söyledi.
Hristiyan - 12.05.2021
Fener Rum Patriği Bartholomeos'tan Ramazan Bayramı mesajı Açıklaması
Bartholomeos, mesajına, "İslam alemindeki tüm kardeşlerimize, Ortodoks Hristiyanlığının merkezi olan ve yaklaşık 2 bin senedir İstanbul'da bulunan bu kutsal ve tarihi mekandan, oruç döneminin tamamlanması vesilesiyle Ramazan Bayramı'nı neşe, sevgi ve umutla kutlayan yeryüzündeki tüm Müslüman kardeşlerimize en içten tebriklerimizi ve samimi dileklerimizi ifade ederiz.
Hristiyan - 12.05.2021
Etiyopya'da binlerce Müslümanın katılımıyla yol üzerinde iftar düzenlendi
ADDİS Etiyopya'da Müslümanlar ve Hristiyanların başkent Addis Ababa'da yol üzerinde kurduğu sofralarda binlerce Müslümanın katılımıyla iftar programı düzenlendi.
Hristiyan - 12.05.2021
Hamas lideri Heniyye: "Halkımız tüm parçaları ve görüşleriyle birleşti, kutsallarını savunma siperinde buluştu"
Heniyye, İsrail'in "işgali kılıfına uydurma ve Kudüs'te oldu bittileri dayatmasının" Filistin halkı ve Hamas açısından kabul edilemez olduğunu dile getirerek, "Kudüs artık ümmetin, hür Müslümanların ve hür Hristiyanların cephesidir.
Hristiyan - 11.05.2021
Balkanlar'dan İsrail'in Doğu Kudüs'teki Filistinlilere yönelik saldırılarına tepki
Saraybosna Üniversitesi Felsefe Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esad Durakovic, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Filistinlilerin nesillerdir saldırıya uğradığını ifade ederek "Son günlerde yaşananlar beklenen bir şeydi. Bunun herkes farkında. İsrail ve dünya genelinde büyük güce sahip Hristiyan siyonistlerin yegane amacı, Mescid-i Aksa'yı yıkmak ve yerine Yahudi tapınakları inşa etmektedir.
Hristiyan - 11.05.2021
Almanya'da Türk siyasetçi, İsrail'in Filistin'e saldırılarını eleştirdiği için görevinden ayrılmak zorunda kaldı
Almanya'da Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Berlin Teşkilatı Yönetim Kurulu üyesi Ayten Erdil, İsrail'in Doğu Kudüs'te Filistinlilere yönelik saldırılarını "terör" olarak nitelediği için görevinden istifa etmek zorunda kaldı.
Hristiyan - 11.05.2021
TBMM TÜRKİYE-FİLİSTİN DOSTLUK GRUBUNDAN AÇIKLAMA
"ORADA AKAN KANIN VE ŞİDDETİN EN BÜYÜK SORUMLUSU ZALİM VE GADDAR İSRAİL YÖNETİMİDİR" Turan, şöyle devam etti:   "Unutmayalım ki, zulme sessiz kalanlar, en az zulmü işleyenler kadar zalimdir ve suçludur. Bugün orada akan kanın ve şiddetin en büyük sorumlusu zalim ve gaddar İsrail yönetimidir. Türkiye parlamenterleri ve Filistin dostları olarak Ramazan ayının kutsiyetini ortadan kaldıran ve ibadet hürriyetini hedef alan bu pervasız, hain, alçak saldırıları unutmayacağız. İlk kıblemizi ve Kudüs'ü savunmaya devam edeceğiz. Gazi Meclisimizde grubu bulunan beş siyasi partimiz de milletimizin hassasiyetini dikkate alarak İsrail'in saldırılarını kınamış, ülkemizin bu konuda ortak bir duyarlılık içinde olduğunu tüm dünyaya ilan etmiştir. İnsanlıktan nasibini almamış, insanlık düşmanı, bu hayasız, Siyonist akımın durdurulması için, Filistin halkına sahip çıkılmalı, sağ duyusunu, vicdanını kaybetmemiş herkes dini, dili ne olursa olsun İsrail'e tepkisini ortaya koymalıdır. İnsanlık Filistin'de nefes alamamakta, can çekişmektedir" "BU BİR YAHUDİLEŞTİRME PROJESİDİR" Kudüs ve Mescid-i Aksa çevresindeki "Yahudileştirmeö operasyonlarını hız kesmeden sürdüren İsrail'in esas amacının, zamanla oradaki Müslüman ve Hristiyan toplumu bölgeden tecrit etmek, uzaklaştırmak olduğunu vurgulayan Hasan Turan,  "Bu bir Yahudileştirme projesidir.
Hristiyan - 11.05.2021
Venezuela'dan İsrail'in Mescid-i Aksa ve Gazze'deki saldırılarına kınama
Venezuela hükümeti, İsrail güçlerinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da ibadet eden Müslümanlara ve Gazze'ye yönelik saldırılarını kınadı.
Hristiyan - 10.05.2021
Türkiye, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik devam eden saldırılarını kınadı
Dışişleri Bakanlığı, İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa'ya yönelik devam eden saldırılarını kınarken, bu saldırıların bir an önce sona erdirilmesini istedi.
Hristiyan - 10.05.2021
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'tan İsrail'in Mescid-i Aksa'yı saldırılarına tepki Açıklaması
"Ey zalimler, azgınlıkta sınırları aştınız" İşgalcilere seslenen Prof. Dr. Ali Erbaş, şöyle devam etti: "Ey zalimler, azgınlıkta sınırları aştınız. Tüm zalimler gibi siz de helak olacaksınız, pişman olacaksınız. Sebep olduğunuz kaos ve anarşinin içinde yok olacaksınız. Yaktığınız terör ateşi, cehenneminiz olacak. İnsanlığın vicdanına sesleniyorum: İnsanlığın en kadim şehri, ortak mirası yok ediliyor. Masum bir halk zorla evlerinden çıkarılıyor, evleri işgal ediliyor. Ölmediğinizi gösterin, insanlık sınavını kaybetmek üzeresiniz. Hukuk, özgürlük ve insanlık adına söylediğiniz her cümle anlamını kaybetmek üzeredir. Ey Yahudiler, Hristiyanlar, çeşitli dinlerin mensupları; Kudüs'ün, peygamberlerin hatırasına ihanet ediliyor.
Hristiyan - 10.05.2021
Nekbe'den İbrahim anlaşmasına Kudüs'ün işgal tarihi
Belki de Filistin ve Kudüs'ün iki yüz yıllık bir süreç içinde yavaş yavaş elden çıkışının son sahneleri ortaya konuyor İsrail tarafından. Öncelikle 19. yüzyıl boyunca demografi meselesi halledilmişti. Şimdi aynı oyun Kudüs'te oynanıyor. Kudüs'ün nüfusu ortaçağlar boyunca ve hatta 19. yüzyıla kadar hep on bin civarında olmuştur. 19. yüzyılın ilk yarısında 11 bin civarında olan Kudüs nüfusunun, 6 bini Müslüman, 3 bin 500'ü Hıristiyan ve bin 800'ü Yahudiydi. Fakat Yahudiler 20. yüzyılın başında, göçler nedeniyle demografik üstünlüğü ele geçirmişti bile. 10 bin Müslüman ile 10 bin Hristiyan'a karşılık, Yahudi nüfusu 30 bine, yani hem Müslüman hem de Hıristiyanların üç katına ulaşmıştı.
Hristiyan - 09.05.2021
Filistin'den fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleme çağrılarına karşı uyarı
Filistin Yönetimine bağlı Kudüs'teki Müslüman ve Hristiyan Mukaddesatına Destek Heyeti Başkanı Hanna Nasır, İsrail'in Harem-i Şerif'te Yahudilere ibadet etme imkanı sağlayarak Mescid-i Aksa'nın statüsünü değiştirmeye çalıştığını belirtti.
Hristiyan - 08.05.2021
Filistin Ankara Büyükelçisi, DHA'ya konuştu
Mescid-i Aksa'daki cemaate İsrailli askerlerin saldırması sonucunda 205 kişinin yaralanmasını değerlendiren Büyükelçi Mustafa "İşgal güçlerinin dün gece El Aksa Meydanı'na baskın yapmasını, ibadet edenlere saldırmasını, çok sayıda halkımızın yaralanmasını, camilerinde ve kutsal şehirlerinde güvenli bir şekilde ibadet edenlere yönelik barbarca ve ahlaksızca bir saldırıda bulunmasını, onlarca insanın tutuklamasını şiddetle kınadığımızı ifade ediyoruz. Halkımız, topraklarını, İslami ve Hristiyan kutsal yerlerini korumaya kararlıdır.
Hristiyan - 08.05.2021
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, TÜGVA Gelişim Akademisi'ne konuk oldu: (2)
Kurtulmuş, "Biz bölge halklarının daha fazla birlik, beraberlik, dayanışma, iş birliği içerisinde etnik, mezhebi ve dini bütün farklılıklarını bir tarafa bırakarak bölgede var olan bu bütün zenginliklerden en iyi şekilde istifade etmelerini, bunları paylaşmalarını, ortaklaşa halklarının daha ileriye gitmesi için kullanmalarının esas yol olarak görüyoruz. Bizim için bu coğrafyanın insanlarını, Araplar, Kürtler, Türkler, Acemler diye ayırmak kitabımızda yazmaz. Bu coğrafyanın insanlarını Sünniler, Şiiler diye birbirine düşman etmek bizim kitabımızda yazmaz. ya da Hristiyanlar, Müslümanlar, falanca din mensupları diye bu insanları ayrıştırmak yazmaz.
Hristiyan - 07.05.2021
İran lideri Hamaney: "İsrail bir ülke değil terör üssüdür"
İran lideri, Hristiyan ve Müslüman din adamlarına İsrail ile ilişkilerin normalleştirilmesini haram ilan etmeleri çağrısında bulundu.
Hristiyan - 07.05.2021
Almanya'da aşı olanların kısıtlamalardan muaf tutulmasına Federal Konsey'den onay
Muafiyet tanıyan yasal düzenlemeye koalisyon hükümetini oluşturan Hristiyan Birlik partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) yanı sıra muhalefetteki Yeşiller ve Sol Parti de destek vermişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hristiyan Haberleri | Hristiyan Haber - Haberler - Hristiyan haberleri, son dakika hristiyan haber ve gelişmeleri burada. Toine Manders: Damadını özel asistanı olarak atayan Avrupa Parlamentosu üyesi hakkında Hollanda'da soruşturma açılacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.5.2021 03:27:25. #1.16#

title