Heykel Haberleri

Heykel haber, Heykel son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Heykel - Dün
Seyit Onbaşı'nın köyündeki müze yeni yüzüyle ziyaretçilerini ağırlıyor
Kahraman askerin bal mumu heykeli, giysileri, fotoğrafları, askeri belgeleri ve o dönem kullanılan savaş aletlerini görenler duygusal anlar yaşıyor.
Heykel - Dün
ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 29 Kasım 2021
Seyit Onbaşı'nın köyündeki müze yeni yüzüyle ziyaretçilerini ağırlıyorBalıkesir'in Havran ilçesine bağlı kırsal Kocaseyit Mahallesi'nde geçen yıl yenilenen müzede kahraman askerin bal mumu heykeli, giysileri, fotoğrafları, askeri belgeleri ve o dönem kullanılan savaş...
Heykel - Dün
Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü 26 sanatçı ve 59 personel alacak
Sözleşmeli sanatçı branşlarında opera, bale ve koro sanatçılarının yanı sıra orkestra sanatçıları da yer alıyor. Sahne üstü ve sahne gerisinde görev yapacak sözleşmeli personel listesinde ise sahne ışıkçısı, sahne makinisti, sahne sesçisi, sahne demircisi, heykeltıraş, boyacı, aksesuarcı, masör, kadın ve erkek terzi, kunduracı, mihmandar mütercim, kondüvit, video projeksiyon, lutiye, butafor, şapka çiçek, kadın gardırop, makyöz, akortçu, perukacı ve büro personeli gibi pozisyonlar bulunuyor.
Heykel - 27.11.2021
Ergin Karlıbel Sanat Merkezi Açıldı
Ergin Karlıbel Sanat Merkezi Açıldı Vali Tuncay Sonel, Ergin Karlıbel Sanat Merkezi ve Doç. Dr. Nihat Sezer Sabahat Kişisel Heykel Sergisinin açılışına katıldı.
Heykel - 26.11.2021
Ressam ve çizer Şafak Tavkul, 5 Aralık'ta İstanbul'da anılacak
Şafak Tavkul hakkında Şafak Tavkul, 1963'te dünyaya geldi. İlk resim ve karikatür sergisini 1978'de henüz 15 yaşındayken açtı. TED Ankara Koleji'nin ardından Mimar Sinan Üniversitesi'nde resim ve heykel eğitimi aldı.
Heykel - 26.11.2021
İlkokul Öğrencileriyle Kilden Heykeller Yaptılar
Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanımız ve öğrencilerimiz ilkokul öğrencileriyle birlikte kilden heykeller yaptı.
Heykel - 26.11.2021
Efes Selçuklu kadınlar ve erkekler "Eşim Değil Eşitimsin" yürüyüşünde bir araya geldi
Efes Selçuk Kadın Platformu tarafından kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen yürüyüş programı Artemis Heykeli önünden başladı.
Heykel - 25.11.2021
Son dakika... MHP'li Bulut: "AYM'nin HDP'nin kapatılmasına karar vereceğine inanıyorum"
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısında söz alan MHP'li Bulut, HDP'nin kapatılma davasında yargı sürecini değerlendirdi. Bulut, MHP'nin yargı sürecini etkilediği yönündeki iddialar reddederek "İmralı'nın referansıyla yol göstermesi ile kurulmuş bir siyasi partinin şu an yine Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilmiş ama cezaevinde bulunan sözde lider kadrosundaki Selahattin Demirtaş'ın Abdullah Öcalan'a atfen "Apo'nun heykellerini Türkiye'nin dört bir yanına dikeceğini" iddia etmesi gerçeği karşısında yine HDP'nin birçok mensubunun değişik kademelerde ki yöneticisinin Türkiye'nin değişik mahkemelerinde değişik savcılıklarında terör örgütü irtibatı nedeniyle soruşturma ve kovuşturma, hatta hüküm altında olduğu gerçeği ile karşı karşıya olduğumuz ortamda MHP'nin HDP'nin kapatılması için kamuoyu oluşturmaktan en ufak bir pişmanlığı, nedameti söz konusu zinhar değildir.
Heykel - 25.11.2021
"Tankut Öktem: Kristal Çağ Kapılarında" sergisi 28 Kasım'a kadar AKM'de görülebilir
Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği sergiye ilişkin AA muhabirine açıklamada bulunan Oylum Öktem İşözen, Tankut Öktem sergisine AKM'nin açılışında yer verilmesinin bir onur olduğunu belirterek, "Çok büyük bir ilgi var. Girişte gördüğünüz neonlu yazı, Tankut Öktem'in dile getirdiği bir cümlesi oldu, aslında bizi bu sergiye taşıyan; 'Benim için yaşamın kahramanları önemliydi. Yaşamı, onuruyla sevgiyle kazanmış herkesin heykelini yapabilirdim.
Heykel - 25.11.2021
ABD Şükran Günü'nü kutlarken, yerliler kayıplarını anıyor
ABD'de Kristof Kolomb heykellerinin kaldırılmasını ve Kolomb Günü'nün, Yerli Hakları Anma Günü'ne dönüşmesini talep eden hak savunucuları, Şükran Günü'nün resmi tarihine ve bayram olarak kutlanmasına da karşı çıkıyor.
Heykel - 24.11.2021
Sümela Manastırı, Dünya Çocuk Günü'nde mavi ışıkla aydınlatıldı
Etkinliğin, "Türkiye'nin Sembolleri Çocuklar İçin Maviye Büründü" sloganıyla düzenlendiği kaydedilen açıklamada, "Çanakkale'deki Truva Atı, Trabzon'daki Sümela Manastırı, Van'daki Akdamar Kilisesi, Antalya'daki Aspendos Tiyatrosu, Adıyaman'daki Nemrut Dağı Heykelleri, Kapadokya'daki Üç Güzeller Peribacaları ve Bodrum Kalesi bir süreliğine mavi ışıkla aydınlatıldı.
Heykel - 24.11.2021
Bornova'dan kadına yönelik şiddete karşı bildiri
Bildiriyi Başkan İduğ okudu Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ'un okuduğu bildirinin üst metninde şu ifadeler yer aldı: "Tüm insanların eşitliği, güvenliği, özgürlüğü, bütünlüğü ve onuruna ilişkin hak ve ilkelerin cinsiyet ayrımı gözetmeksizin evrensel olarak uygulanmasının acilen gerekli olduğunu kabul eder, özellikle kadına yönelik şiddet sorununun niteliğine, ciddiyetine ve büyüklüğüne dikkat çekmede oynadığı rolü tüm kurumlar olarak en acil ve etkili adımlarla ''Toplumsal Cinsiyet Temelli Şiddetin Önlenmesi'' bildirisine ilişkin, aşağıdaki taahhütleri ciddiyetle ilan ederiz. Bu konuda farkındalığın yaratılması ve adım atılması için her türlü çabanın gösterilmesini amaçlarız" Kadına dost uygulamaları anlattı Kadına yönelik şiddetin bir an önce son bulmasını isteyen ve okuduğu bildiriye taraf olan tüm kurum ve kuruşlara teşekkür eden Başkan İduğ, Bornova Belediyesi olarak kadınlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirterek, bu yönde yürüttükleri çalışmaları anlattı. Kadınların politik katılım ve karar alma sürecinde Türkiye'de altıncı belediye olduklarına dikkat çeken İduğ, "Bürokratlarımızın yüzde 54 kadın. İzmir Ticaret Odası ile 'Kadın Dostu Kent' Protokolü imzaladık. Altın Bilezik projemizle 1000 kadınımıza istihdam sağladık. Sayısını altıya çıkardığımız Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezlerimiz ile kadınların sosyal yaşama katılımlarını sağlıyoruz. . Kadınlarımıza pazaryerlerinde ücretsiz stant veriyoruz. Tarımsal üretimde bulunan kadınlarımız için on-line satış sitesi kurduk, ürünlerine alma garantisi veriyoruz. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz bünyesinde Eşitlik Birimi kurduk.Kadın çalışanlarımıza ayda bir gün özel izin vererek Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdik. Katledilen kadınlarımızın anısını Meçhul Kadın Heykeli ile yaşatıyoruz" diye konuştu.
Heykel - 24.11.2021
ABD'deki ırkçılık davasında beyaz milliyetçilere 25 milyon dolar tazminat cezası verildi
Yüzlerce beyaz Amerikalıdan oluşan grup, 11-12 Ağustos 2017'de Charlottesville'deki şehir meydanından Konfederasyon Generali Robert E. Lee'nin heykelini kaldırma planlarını protesto etmişti.
title