Heykel Haberleri

Heykel haber, Heykel son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Heykel - 2.12.2020
Yahya Kemal Beyatlı ve Namık Kemal Tekirdağ'da anıldı
Katılımcılar daha sonra Tekirdağlı olan Namık Kemal'in heykeline karanfil sundu.
Heykel - 1.12.2020
Yahya Kemal Beyatlı'yı anma programının bir bölümü Kovid-19 nedeniyle ertelendi
Valilikten yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Yahya Kemal Beyatlı Heykeli ziyareti, Tekirdağ Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi'ndeki kitap sergisi ve resim sergisi hariç büyük salonda gerçekleştirilecek olan anma programı Kovid-19 nedeniyle ileri bir tarihte gerçekleştirilmek üzere ertelenmiştir.
Heykel - 30.11.2020
OPET, Sürdürülebilir İş Ödülleri'nde iki ödül birden aldı
OPET, Arkeo-Köy Tevfikiye projesi kapsamında Uluslararası Troya Yılı nedeniyle 2019'da Troya bölgesinde yer alan Tevfikiye Köyü'nü Arkeo-Köy'e dönüştürmüştü. Böylece köy meydanında gerçekleşen fiziksel değişim, yerleştirilen heykeller, evlerdeki iyileştirmeler, köylülerin ihtiyaçlarına göre düzenlenen özel kurslar ve ortak bilinç ile Tevfikiye Köyü bir açıkhava müzesi haline getirilmişti.
Heykel - 29.11.2020
Karabağ'ın meşhur mimarı Karabaği'nin Fuzuli'deki camisinden sadece minare kaidesi kaldı (1)
Azerbaycan ordusunun, 17 Ekim'de Ermenistan işgaline son verdiği Fuzuli kentinde, yok olan birçok tarihi ve kültürel yapının başında Karabağ ve Azerbaycan mimarisinin önde gelen mimarlarından Kerbelayı Sefihan Karabaği tarafından inşa edilen Hacı Ali Ekber Camisi yer alıyor. AA, yaklaşık 27 yıllık işgalin son bulduğu Fuzuli'yi ve Azerbaycan ordusunun kentte ele geçirdiği Ermenistan ordusuna ait karargahı görüntüledi. Birçok siper, hasar görmüş askeri araç ve güvenlik noktasının ardından girilen kentteki yapıların tamamı bugün kullanılamaz halde. Ermenistan ordusunun şehri işgal ettiği 1993'ten bu yana kimsenin yaşamadığı ve 144 bini aşkın nüfusun terk ettiği Fuzuli'de, birçok önemli tarihi yapı ise savaşın ve bakımsızlığın ardından yok oldu. Cami enkazında işlemeli sütunlar ve direkler Yok edilen değerlerden biri de Karabağ ve Azerbaycan mimarisinin önde gelen isimlerinden Karabaği tarafından inşa edilen Hacı Ali Ekber Camisi. Ukrayna'dan Türkmenistan'a, Rus İmparatorluğu'nun hüküm sürdüğü topraklarda onlarca esere imza atan Karabaği, bir cami de Fuzuli'de inşa etti. Aslen, Fuzuli'ye yaklaşık 100 kilometre uzaklıktaki Şuşa kentinden olan Karabaği'nin, kentte inşa ettiği Hacı Ali Ekber Camisi, Ermenistan'ın şehri işgali sırasında tamamen yıkıldı. Camiden geriye bugün sadece minare kaidesi ayakta kalırken, cami enkazında işlemeli sütunlar ve direkler dikkati çekiyor. Gazete binasının harabesi, kentin en dikkat çekici eseri İşgalden önce yaklaşık 144 bin kişinin yaşadığı kentin önde gelen gazetesi Araz'ın yönetim ve matbaa binasının yüksek ve kemerli kapısı da kentin yıkıntıları arasında göze çarpıyor. Sadece Fuzuli'de 4 bini aşkın abonesi bulunan gazetenin beyaz renkli kesme taştan yapılan kapısı üzerinde bugün, işgalin sona erişinin ardından dikilen Azerbaycan bayrağı bulunuyor. Kentin işgalinin ardından "Dönüş" adını alan gazetenin binası gibi kentteki birçok binanın inşaatında kullanılan beyaz taş, şehir yakınlarındaki işgalin son gününe kadar Ermenistan tarafından da kullanılan ocaktan çıkarılıyor. Fuzuli'nin mezarlığı da işgalde tamamen tahrip edilmiş. Mezarlıkta Kiril alfabesiyle yazılmış birçok Müslüman mezarı yer alırken, kentin tanınmış siyasetçi ve sanatçılarına ait heykeller de parçalanmış halde mezarlıkta yer alıyor.
Heykel - 28.11.2020
Denizli'deki Laodikya Antik Kenti'nde 2 bin yıllık rahip başı heykeli bulundu
UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde yer alan Laodikya Antik Kenti'nde devam eden kazı ve restorasyon çalışmalarında 2 bin yıllık olduğu değerlendirilen rahip başı heykeli bulundu.
Heykel - 27.11.2020
ABD'de Red Rock Çölü'nde dikili bulunan gizemli monolit, meraklıların ilgisini çekiyor
Bir sanat eseri mi? Öte yandan nesnenin bir sanat eseri olabileceği de iddia ediliyor. Monolitin, sütun formundaki heykelleriyle tanınan Amerikalı heykeltıraş John McCracken'ın daha önce bilinmeyen bir çalışması olabileceği iddiası sosyal medyada yer aldı.
Heykel - 26.11.2020
Başkentte tarihi eser kaçakçılarına operasyon
Başkentte jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda, antik Mısır dönemine ait 2 heykel ele geçirildi.
Heykel - 24.11.2020
Enerji alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
"Alaattin Çakıcı vatanına milletine bağlıdır" Bunun üzerine Bülbül, Beştaş'a, "Genel Başkanımızın tanımlamalarından rahatsız olmaya gerek yok. Türkiye'de meydanlara çıkıp 'Daha durun, Türkiye'de Apo'nun heykelini dikeceğiz.
Heykel - 24.11.2020
Hatay'da şüphe üzerine durdurulan araçtan tarihi eser çıktı
Araçta yapılan aramada tarihi değeri olduğu tahmin edilen yüzük, sikke ve heykellerden oluşan 13 parça eser ele geçirildi.
Heykel - 23.11.2020
Kibyra Antik Kenti'nde Yunan ve Mısır tanrısı heykelleri bulundu
Burdur'un Gölhisar ilçesindeki "Gladyatörler şehri" olarak bilinen Kibyra Antik Kenti'nde, Roma dönemine ait tanrı heykelleri bulundu.
Heykel - 23.11.2020
Son dakika haber... ABD'de Şükran Günü'nü protesto eden aktivist hindi kılığına girdi
DOĞRAMA TAHTASINDA POZ VERDİ  Protestocu hindi kılığına girerek doğrama tahtası üzerinde durdu.  Kameraya yansıyan görüntüde, hindi kılığına giren protestocunun ten rengi şort giydiği ve iki büyük boy hindi heykelinin yanında poz verdiği görüldü.
Heykel - 23.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ- 4
Harun Öksüz ise iddialarla ilgili açıklama yapmadı.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ----------------------------- Mustafa Öksüz'ün salona girmesi Adli evrakları incelemesi RÖP Mustafa Öksüz Mustafa Öksüz'ün annesinin ve babasının fotoğraflarına bakması HABER-KAMERA: Mithat ABAKAN /MANAVGAT (Antalya), =============================== Antalya Müzesi'nde kedi kurtarma operasyonu Arkeolojik eser zenginliği bakımından dünyanın en zengin müzelerinden biri olan Antalya Arkeoloji Müzesi'nde, tarihi heykellerin bulunduğu alandaki asma kat tavan arasındaki iki yavru kedi, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Heykel Haberleri | Heykel Haber - Haberler - Heykel haberleri, son dakika heykel haber ve gelişmeleri burada. Yahya Kemal Beyatlı ve Namık Kemal Tekirdağ'da anıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.12.2020 13:56:08. #1.14#
title