Görele Haberleri

Görele haber, Görele son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Görele 30.7.2020
İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Giresun'da trafik denetimine katıldı
Giresun merkez, Eynesil, Görele ve Keşap ilçelerinde bulunan polis ve jandarma uygulama noktalarını ziyaret eden Erdil, görevlilerle bayramlaştı.
Görele 23.7.2020
Görele Kaymakamı Ermiş için veda programı düzenlendi
İstanbul'un Çatalca ilçesine atanan Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş için veda programı düzenlendi.
Görele 22.7.2020
Giresunlu balıkçılar yeni sezon hazırlıklarına başladı
Giresunlu balıkçılar yeni sezon hazırlıklarına başladı Av sezonunun tamamlanmasının ardından gırgır teknelerini limanlara demirleyen balıkçılar, Covid-19 salgını nedeniyle yeni sezona gecikmeli de olsa hazırlanıyor GİRESUN - Giresunlu balıkçılar, 15 Nisan'da sona eren 2019-2020 av sezonunun ardından, yeni tip Korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle yeni sezon hazırlıklarına gecikmeli olarak başladı. Karadeniz'de 1 Eylül 2019'da "Vira Bismillah" diyerek denize açılan balıkçılar, 15 Nisan'da sezonu tamamlamalarına rağmen ağ bakım ve onarımlarını ise yapamamışlardı. Giresun'un Görele ilçesinde gırgır teknelerini limanlara demirleyen balıkçıların, yeni sezon hazırlıklarına nihayet başlayabildiklerini ifade eden Balıkçı Kerim Ergün, "Vira Bismillah" demeleri için bir ay kadar zamanları kaldığını söyledi.
Görele 17.7.2020
Giresun Cumhuriyet Başsavcılığından "Rabia Naz Vatan" açıklaması Açıklaması
Kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla Cumhuriyet Başsavcılığınca basın açıklaması yapılmasına karar verildiği bildirilen açıklamaya, şöyle devam edildi: "12 Nisan 2018 tarihinde Giresun ili Eynesil ilçesi Gümüşçay Mahallesi Dedeli sokakta ikamet ettiği evin önünde sırt üstü yatar vaziyette yaralı olarak bulunan Rabia Naz Vatan, ambulans ile götürüldüğü Görele Devlet Hastanesinde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir.
Görele 15.7.2020
Giresun'da 15 Temmuz darbe girişimi "ıslık dili" ile protesto edildi
Görele Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen dernek üyeleri, ıslık dili ile "15 Temmuz darbe girişimini kınıyoruz", "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Kahramanımız Ömer Halisdemir" cümlelerini söyledi.
Görele 14.7.2020
Son dakika haber: Giresun'da 9 ilçenin kaymakamı değişti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Mülki İdare Amirleri 2020 Kararnamesine göre Giresun'un Tirebolu, Görele, Eynesil, Şebinkarahisar, Espiye, Alucra, Çanakçı, Piraziz ve Çamoluk ilçelerindeki kaymakamlarının yeri değişti.
Görele 14.7.2020
Giresun'da sağanak yağış
Sahil ve iç kesimdeki ilçelerde etkili olan yağış nedeniyle Tirebolu-Doğankent, Görele-Köprübaşı-Aydınlar ile Yağlıdere-Alucra kara yollarında toprak kaymaları yaşandı.
Görele 14.7.2020
Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı
İstanbul Vali Yardımcılıklarına ise Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Hukuk Müşavirleri Özlem Bozkurt Gevrek ve Şevket Atlı, Yalova Vali Yardımcısı Abdurrahman İnan, Sakarya Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, Gaziantep Vali Yardımcısı Hüseyin Yılmaz, Ordu Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, eski Rize Pazar Kaymakamı İsmail Şanlı getirilirken Ümraniye Kaymakamlığına Bolu Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, Kağıthane Kaymakamlığına Bursa Gürsu Kaymakamı Mustafa Koç, Çatalca Kaymakamlığına Giresun Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Beykoz Kaymakamlığına Sakarya Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Zeytinburnu Kaymakamlığına Kayseri Talas Kaymakamı Zekeriya Güney, Pendik Kaymakamlığına İstanbul Vali Yardımcısı Hülya Kaya ve Şile Kaymakamlığına ise Sivas Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya'nın ataması yapıldı.
Görele 14.7.2020
Bakan Soylu, afetin yaşandığı Çayeli'nde inceleme yaptı: 1 kayıp, 11 yaralı (2)- Yeniden
İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, Rize'nin Çayeli ilçesinde meydana gelen sel ve heyelanlarda 1 kişinin kayıp olarak arandığı ve 11 yaralı bulunduğunu açıkladı.
Görele 14.7.2020
Son dakika haberleri! İçişleri Bakanı Soylu, Rize'deki sel bölgesinde incelemede bulundu Açıklaması
Artvin'in Yusufeli ilçesinde yaşanan sel ve heyelanlara değinen Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Hem Artvin'de oradaki Yusufeli baraj şantiyelerinde çok yoğun bir afetle karşı karşıya kalındı. Orada dün bir kaybımız vardı, 3 de bugün kaybımız var, 4 kaybımız. Yine aynı şekilde sabah İkizdere'de oldu. Aynı zamanda öğleden sonra da saat 16.00 itibarıyla bu bölgede Çayeli ve Madenli bölgesinde oldu. Çayeli merkezde de var. Bir mahallede yoğun tesir oluşmuş durumda ama burada da özellikle dağlardan, yukarılardan gelen rüsubatın, toprağın hem derelerin taşması hem de yukarıdan akarsuların oluşturduğu ciddi bir toprak yığılmaları, seller söz konusu. Ciddi menfezlerde tıkanıklıklar söz konusu." Bakan Soylu, şu anda 12 köye ulaşım konusunda problem yaşadıklarına işaret ederek şunları kaydetti: "Aynı zamanda toplam 11 yaralımız söz konusu ve 1 de kaybımız var. İnşallah o köylere ulaşma konusunda da çok ciddi bütün ekiplerimiz çalışma yapıyor. Bir taraftan Devlet Su İşleri Genel Müdürümüz burada, yine o da sabahleyin buradaydı, yani Artvin dolayısıyla İller Bankası Genel Müdürümüz geliyor, bizler de sayın Bakanımız (Hayati Yazıcı), aynı zamanda Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Fatih Metin Bey'le birlikte geldik. Sayın Valimiz de meselenin başından itibaren AFAD dahil olmak üzere, Kızılay dahil olmak üzere, Sağlık Bakanlığının tüm ekipleri dahil olmak üzere UMKE, 112 Acil hep birlikte meselenin başından itibaren tabii esas itibarıyla buranın belediyeleri, il özel idareleri çok ciddi bir çalışma içerisindeler. Şu ana kadar bir tek kaybımız var ama sabah olduğu zaman hem hasarın ne ölçüde olduğunu hep birlikte göreceğiz hem de alınabilecek, atılabilecek adımları da birlikte daha atabilme imkanına sahibiz." Vatandaşların helikopter konusundaki sorularına değinen Soylu, "Vatandaşlarımız doğal olarak helikopteri söylüyorlar ama bir hat var yani Ordu-Görele hattından bu tarafa helikopter geçemiyor.
Görele 14.7.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 22
Bakan Soylu, afetin yaşandığı Çayeli'nde inceleme yaptı: 1 kayıp, 11 yaralı İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, Rize'nin Çayeli ilçesinde iki gün içerisinde meydana gelen sel ve heyelanlarda şu ana kadar 4 kişinin hayatını kaybettiğini 1 kişinin kayıp olarak arandığı ve 11 yaralı bulunduğunu açıkladı.
Görele 10.7.2020
İZOLE TATİLİN ALTERNATİF ADRESLERİ YAYLALAR - Gümüşhane yaylaları keşfedilmeyi bekliyor
Giresun'un Görele ilçesinden Kürtün'ün Güvende Yaylası'na gelen 9 yaşındaki Abdülkerim Sevim, güzel vakit geçirdiklerini söyledi.
Görele 9.7.2020
Giresun'da şiddetli yağış heyelanlara neden oldu
Doğankent ilçesinde Eymür köyü mevkisi, Doğankent-Kozköy kara yolu, Görele ilçesi Gürpınar köyü, Espiye ilçesi Soğukpınar köyü Tugyanatlı mevkisi, Güce ilçesi Yukarıboynuyoğun köyü giriş ve çıkışı heyelan nedeniyle kapandı.
Görele 3.7.2020
Görele'nin geleneksel lezzetleri köy sakinlerine gelir kapısı olacak
Giresun'un Görele ilçesinde uygulanacak "Sağlık Köyü Yöresel ve Geleneksel Köy Mutfağı ile Tarihi, Kültürel Mirasının Korunması Projesi"nin açılış töreni gerçekleştirildi.
Görele 1.7.2020
1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı
Görele Liman Başkanlığınca düzenlenen etkinlikte, limandan hareket eden Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğüne ait bot ile katılımcılar, "4 Numaralı Rüsumat Vapuru"nun battığı Eynesil ilçesi açıklarına bölgeye gitti.
Görele 1.7.2020
Kocaali'de yol yapım çalışmaları sürüyor
Acar, köprü yapım çalışmalarının belirli bir zaman alacağı için vatandaşların alternatif güzergah ihtiyacını karşılayacak Aydoğan, Kozluk ve Bezirgan mahallelerinde sıcak asfalt çalışmalarının tamamlandığını ifade ederek, şunları kaydetti: "Ekiplerimiz büyük bir titizlik ve gayretle çalışmaları sürdürüyor. Şu anda Fatih Sultan Mehmet Caddemizde çalışmalarımız devam ediyor. Bu güzergahta çalışmalarımızın tamamlanmasının ardından sıcak asfalt çalışmalarımıza Yalpankaya, Görele, Köyyeri ve Beyler hattında devam edeceğiz.
Görele 22.6.2020
Giresun'da bir kişi eşini bıçakla öldürdükten sonra intihar etti
Çakır Kodalak ve Ali Kodalak'ın cesetleri Görele Op.
Görele 18.6.2020
Giresun'da iş yerinin havalandırma boşluğunda sıkışan kedi yavrusu kurtarıldı
Giresun'un Görele ilçesindeki bir iş yerinin havalandırma boşluğunda sıkışan kedi yavrusu, itfaiye ekiplerince kurtarıldı.
Görele 16.6.2020
Giresun'da iki otomobilin çarpıştığı kazada 4 kişi yaralandı
Kazada yaralanan sürücü Z.O. ile otomobildeki H.O, G.A. ve A.A. 112 Acil Servis ekiplerince Görele Devlet Hastanesine sevk edildi.
Görele 8.6.2020
Görele'de "Katip Şadi Kültür Merkezi" projesi için DOKA'ya başvuru yapıldı
Göreleli ünlü kemençe sanatçısı Katip Şadi adına hazırlanan "Katip Şadi Kültür Merkezi" projesi için Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı'na (DOKA) başvuruldu.
Görele 7.6.2020
Giresun'da üzerine duvar devrilen belediye işçisi öldü
Başına aldığı darbeyle ağır yaralanan Kılıç, 112 Acil Servis ekiplerince kaldırıldığı Görele Devlet Hastanesi'ndeki müdahaleye rağmen kurtarılamadı.
İmsak03:38
Öğle12:37
İkindi16:30
Akşam19:45
Yatsı21:20
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Şu an buradasınız: Görele Haber, Görele Son Dakika Haberleri - Haberler - Görele haber sayfamızda Görele haberleri okuyabilir, Görele son dakika haberleri ve güncel Görele gelişmelerini görebilirsiniz. İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Giresun'da trafik denetimi
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 06:24:21. #1.14#
title