Diplomat Haberleri

Diplomat haber, Diplomat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Diplomat - Dün
Türkiye, Nijerya'daki gemi baskınında kaçırılan mürettebatın bulunması için girişimler başlattı
Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, geminin 4.
Diplomat - Dün
Çin'e ait 12 savaş uçağı, Tayvan hava savunma sahasını ihlal etti
Bu girişim Çin tarafından kabul edilmese de Tayvan temsilcileri, 1971'e kadar Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda Çin'i temsil etmişti. 1950'ler ve 1960'larda çok sayıda ülkenin diplomatik ilişki tercihini ÇinCumhuriyeti'nden Çin Halk Cumhuriyeti'ne çevirmesinin ardından, 1971'de BM Genel Kurulunda yapılan oylamada Pekin hükümetinin Çin'in tek meşru temsilcisi kabul edilmesiyle Tayvan'ın uluslararası örgütlerdeki konumu belirsiz hale gelmişti.
Diplomat - Dün
Rusya, ABD'nin Moskova Büyükelçiliğini iç işlerine müdahale etmekle suçladı
ABD'nin bu tür paylaşımlarla diplomatik normları çiğnediği kaydedilen açıklamada, "ABD'nin Moskova Büyükelçiliği Rusya'nın iç işlerine müdahale ediyor.
Diplomat - Dün
Fas Başbakanı: "Partinin, Filistin konusundaki tavrı değişmedi, değişmeyecek"
Fas Kralı 6. Muhammed 10 Aralık'ta, İsrail ile ilişkilerin "en yakın zamanda" kurulacağını açıklamıştı. Aynı gün Trump yaptığı açıklamayla Fas ve İsrail'in tam diplomatik ilişki kurulmasına yönelik anlaşmaya vardığını ve Batı Sahra'da Fas'ın hakimiyetini tanıdıklarına dair bir bildirge imzaladığını duyurmuştu.
Diplomat - Dün
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul Fırkateyni'nin denize iniş töreninde konuştu
Gelen son dakika haberine göre CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Milli güvenliğimizi korumak amacıyla attığımız her adımda baskıyla karşılaştık. Biz iddiaları hedefleri, dünyanın gidişatına yönelik sözü olan bir milletiz. Askeri, ekonomik ve diplomatik açıdan güçlü olmak bizim için tercihten öte zorunluluktur" dedi.
Diplomat - Dün
Son Dakika | CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN  İSTANBUL FIRKATEYNİNİN DENİZE İNİŞ TÖRENİNDE KONUŞTU
Son dakika gelişmesine göre CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Milli güvenliğimizi korumak amacıyla attığımız her adımda baskıyla karşılaştık. Biz iddiaları hedefleri, dünyanın gidişatına yönelik sözü olan bir milletiz. Askeri, ekonomik ve diplomatik açıdan güçlü olmak bizim için tercihten öte zorunluluktur" dedi.
Diplomat - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Askeri, ekonomik ve diplomatik bakımdan güçlü olmak bizim için tercihten öte bir zorunluluktur."
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Askeri, ekonomik ve diplomatik bakımdan güçlü olmak bizim için tercihten öte bir zorunluluktur.
Diplomat - Dün
Antalya'dan götürülen tarihi eserlerin iadesi için mücadele sürüyor
Antalya'dan kaçırılan eserlerin iadesi için düzenledikleri kampanyada toplanacak imzaların UNESCO'ya başvurularında ciddi anlamda destek olacağını belirten Ege, "Şu anda 18 bin civarında imza toplandı. Çok büyük hedeflerle yola çıktık. Kültür ve Turizm Bakanlığının yürüttüğü çalışmalar diplomatik ve prosedürlere uygun şekilde gizli gerçekleştiriliyor.
Diplomat - 22.01.2021
Katar ve Umman güvenlik alanında iş birliğinin güçlendirilmesini görüştü
Körfez krizinde çözüm Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Mısır, 5 Haziran 2017'de "terör gruplarını desteklediği" suçlamasıyla Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmiş ve bu ülkeye ekonomik ambargo uygulamaya başlamıştı.
Diplomat - 22.01.2021
Uygur Türkleri, Çin'deki akrabalarının hayatından endişe ediyor
BM ve diğer uluslararası örgütler, kampların incelemeye açılması çağrılarını yinelerken Çin, şu ana kadar kendi belirlediği birkaç kampın az sayıda yabancı diplomat ve basın mensubu tarafından kısmen görülmesine izin verdi.
Diplomat - 22.01.2021
AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Meyer-Landrut, HDP'yi ziyaret etti
Sancar, görüşmede "Hem Türkiye'ye hoş geldiniz hem de partimize. Yeni görevinizde başarılar diliyoruz. Başarılı olacağınıza da inanıyoruz. Başarılı bir diplomat olduğunuzu öğrendik, tecrübenizi burada en iyi şekilde değerlendireceğinizden hiçbir şüphe duymuyoruz.
Diplomat - 22.01.2021
Trump yönetiminin BM Daimi Temsilcisi Kelly Craft giderayak Çin'e yönelik salvolarını sürdürdü
Bu girişim Çin tarafından kabul edilmese de Tayvan temsilcileri, 1971 yılına kadar Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda Çin'i temsil etmişti. 1950'ler ve 1960'larda çok sayıda ülkenin diplomatik ilişki tercihini Çin Cumhuriyeti'nden Çin Halk Cumhuriyeti'ne çevirmesinin ardından 1971'de BM Genel Kurulunda yapılan oylamada Pekin hükümetinin Çin'in tek meşru temsilcisi kabul edilmesiyle Tayvan'ın uluslararası örgütlerdeki konumu belirsiz hale gelmişti.
Diplomat - 22.01.2021
İstikşafi görüşmelerin başarısı Yunanistan'ın iyi niyetine bağlı
Son zamanlarda sık sık gündeme gelen istikşafi görüşmeler, diplomasi terminolojisinde, en az iki ülke arasındaki siyasi, ekonomik veyahut diğer alanlardaki sorunlara kalıcı çözümler bulunması ya da en azından sorunların daha fazla büyümemesi adına yürütülen görüşmeleri ifade etmek için kullanılır. Bu görüşmelerdeki temel prensip, taraflar arasındaki sorunun ya da sorunlar dizisinin sahada değil, masada diplomatik yollardan çözülmesidir.
Diplomat - 22.01.2021
İranlı uzmanlara göre Körfez krizinin çözümü Doha-Tahran ilişkilerini olumsuz etkilemeyecek
Suudi Arabistan, Bahreyn, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) 5 Haziran 2017'de "terör gruplarını desteklediği" suçlamasıyla Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmiş ve bu ülkeye ekonomik ambargo uygulamaya başlamıştı.
Diplomat - 22.01.2021
İngiltere Dışişleri Bakanı Raab: "Sudan-Etiyopya sınırı dünyadaki en net sınırlardan biridir"
İngiliz bakanın Sudan Başbakanı Hamduk ile Başbakanlık Ofisi'nde yaptığı görüşmede ise ekonomik, diplomatik ve kültürel alanlarda iş birliği imkanlarının geliştirilmesi ele alındı.
Diplomat - 22.01.2021
Son dakika haberleri | Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Belçikalı mevkidaşıyla görüştü
Çavuşoğlu, Egmont Sarayı'ndaki görüşmenin ardından sosyal medyada yaptığı paylaşımda, 2023 yılının Türkiye ile Belçika arasındaki diplomatik ilişkilerin 185.
Diplomat - 22.01.2021
Bahreyn'den Katar'a iki ülke arasındaki sorunların hızlıca ele alınması çağrısı
Körfez'de 3,5 yıl sonra uzlaşma Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır, 5 Haziran 2017'de "terör gruplarını desteklediği" suçlamasıyla Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmiş ve bu ülkeye ekonomik ambargo uygulamaya başlamıştı.
Diplomat - 21.01.2021
Twitter, Uygur Türklerine yönelik paylaşımından dolayı Çin'in Washington Büyükelçiliğinin hesabını kilitledi
BM ve diğer uluslararası örgütler, kampların incelemeye açılması çağrılarını yinelerken Çin, kendi belirlediği birkaç kampın az sayıda yabancı diplomat ve gazeteci tarafından kısmen görülmesine izin verdi.
Diplomat - 21.01.2021
Türkiye, Azerbaycan ile Türkmenistan'ın Hazar Denizi'nde vardığı anlaşmadan memnun
Türkmenistan'da "Serdar", Azerbaycan'da ise "Kepez" ismiyle bilinen yatağın hangi ülkeye ait olduğu ve nasıl işletileceği konusu yıllardır iki ülke arasında diplomatik sorunlara neden oluyordu.
Diplomat - 21.01.2021
"Azerbaycan ve Türkmenistan'ın Hazar Denizi anlaşmasını memnuniyetle karşılıyoruz"
Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan ve Türkmenistan'ın Hazar Denizi'nde "Dostluk" olarak adlandırılan hidrokarbon sahasını ortaklaşa araştırmak ve geliştirmek üzere anlaşmaya varmış olmalarını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.
Diplomat - 21.01.2021
Filistin, Kudüslülerin de seçime katılabilmesi için uluslararası toplumdan İsrail'e baskı yapmasını istedi
Başbakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre Iştiyye, Filistin'deki 51 büyükelçi, konsolos ve diplomatla bir araya geldi.
Diplomat - 21.01.2021
İsrail ile Fas arasında uçak seferleri anlaşması yapıldı
İsrail ile Fas arasındaki diplomatik ilişkilerin normalleşmesinin ardından iki ülke arasında doğrudan uçak seferlerinin yapılması için de anlaşma imzalandı.
Diplomat - 21.01.2021
Merkel'den Kovid-19'un mutasyonları konusunda uyarı Açıklaması
Ancak ABD ile bazı konularda görüş ayrılıklarının da yaşanacağını ifade eden Merkel, "Avrupa'nın genel olarak daha fazla sorumluluk alması gerekecek. Bu sadece askeri olarak değil, diplomatik alanda da ve başka alanlarda da geçerli.
Diplomat - 21.01.2021
Asya İşbirliği Diyaloğu 17. Dışişleri Bakanları Toplantısı'nda Ankara Bildirisi kabul edildi
Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin dönem başkanlığını yürüttüğü AİD'nin "Yeni Normal ve Güvenli ve Sağlıklı Turizm" temasıyla çevrim içi düzenlenen 17.
Diplomat - 21.01.2021
Son dakika haberleri! Aliyev, "Dostluk" petrol yatağının Türkmenistan'la işletilmesini öngören anlaşmanın "tarihi" olduğunu söyledi
Türkmenistan'da "Serdar", Azerbaycan'da ise "Kepez" ismiyle bilinen yatağın hangi ülkeye ait olduğu ve nasıl işletileceği konusu yıllardır iki ülke arasında diplomatik sorunlara neden oluyordu.
Diplomat - 21.01.2021
Fas-İsrail iş birliğinde ilerleme kaydediliyor
Eski ABD Başkanı Donald Trump, 10 Aralık'ta Fas ve İsrail'in tam diplomatik ilişki kurulmasına yönelik anlaşmaya vardığını ve Batı Sahra'da Fas'ın hakimiyetini tanıdıklarına dair bir bildirge imzaladığını duyurmuştu.
Diplomat - 20.01.2021
Fransız tarihçi Stora: "Sömürgecilik Fransız tarihinin ayrılmaz bir parçasıdır"
Stora, her iki ülkeden tarihçilerin, diplomatların, iş adamlarının ve sanatçılarının yer aldığı bir komisyon oluşturulmasını önerdiğini belirtti.
Diplomat - 20.01.2021
Çin Pompeo'yu Sincan Uygur Özerk Bölgesi ile ilgili "soykırım" açıklaması nedeniyle sert eleştirdi
BM ve diğer uluslararası örgütler, kampların incelemeye açılması çağrılarını yinelerken Çin, şu ana kadar kendi belirlediği birkaç kampın az sayıda yabancı diplomat ve basın mensubu tarafından kısmen görülmesine izin verdi.
Diplomat - 20.01.2021
Mısır, Katar'la diplomatik ilişkilerini yeniden tesis edecek
Mısır, üç yıllık aranın ardından Katar ile diplomatik ilişkilerin yeniden tesis edileceğini duyurdu. İki ülke arasındaki diplomatik ilişkiler, 2017 yılında körfez krizi nedeniyle askıya alınmıştı.
Diplomat - 20.01.2021
Orta Afrika Cumhuriyeti, BM'den silah ambargosunu kaldırmasını istedi
Ngrebaba, basına yaptığı açıklamada, OAC'nin güvenlik durumunu incelemek üzere BMGK'nin yarın toplantı düzenleyeceğini ve bu kapsamda Fransa, Çin, Rusya ve ABD'nin diplomatlarıyla görüştüğünü ifade ederek BMGK'nin OAC'ye yönelik aldığı silah ambargosu kararının tamamen kaldırılmasını istedi.
Diplomat - 20.01.2021
İranlı siyaset bilimci "Tahran adına gizli faaliyetlerde bulunmak" suçlamasıyla ABD'de gözaltına alındı
ABD'li yetkililer, Kongre'de İran adına lobicilik yapan Efrasiyabi'nin, İran hükümetinin çıkarlarını desteklemek için televizyon programlarına katıldığını, makaleler yazdığını ve bunun karşılığında 2007'den bu yana New York'ta bulunan İran'ın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilciliğindeki diplomatlardan ödeme aldığını iddia etti.
Diplomat - 20.01.2021
Eğreti barış: Arap-İsrail 'normalleşmesinin' geleceğine ilişkin jeopolitik senaryolar
Potansiyel ABD-İran uzlaşısı, bir diğer boyutuyla da Arap-İsrail normalleşmesi olarak beliren süreci temelinden sarsabilecek bir kapasiteye sahip görünüyor. Her ne kadar küçük Körfez monarşileri söz konusu sürece dahil olmuşlarsa da, Suudi Arabistan'ın sürece yönelik çekingen tavrı, önümüzdeki aylarda/yıllarda da belirginleşmesi muhtemel İran etkisinin artışıyla birlikte anlam kazanacaktır. Arap-İsrail normalleşmesini mümkün kılan yapısal gerekçelerden biri olarak Trump yönetiminin İran'a yönelik sert sınırlandırma stratejisi, Biden yönetimi altında yumuşak güç unsurlarının devreye sokulduğu diplomatik bir görünüm kazanabilir.
Diplomat - 20.01.2021
Kazablanka Belediye Başkanı, İsrail'le normalleşmedeki tutumu gerekçesiyle partisine istifasını sundu
Fas Kralı 6'ncı Muhammed 10 Aralık 2020'de yaptığı açıklamasıyla ülkesinin İsrail ile diplomatik ve ikili ilişkilerinin "mümkün olan en kısa süre içeresinde" tekrar başlatılacağını duyurmuştu.
Diplomat - 20.01.2021
Guterres, Kıbrıs konusunda ilgili tarafları en yakın tarihte toplantıya davet edeceğini açıkladı
Diplomatlar, Guterres'in gayriresmi toplantı planına konseyde geniş ölçüde destek verildiğini aktardı.
Diplomat - 20.01.2021
Trump sonrası ABD, siyasi kutuplaşma ve 3. parti tartışmaları
Aslında Trump, korumacı politikalarıyla Çin'i dizginlemekte ve ABD'ye ekonomik bir ivme kazandırmakta bir dereceye kadar başarılı olmuştu. Ancak diplomatik teamüllerden uzak, pragmatik lider profiliyle, Amerikan müesses nizamının tahammül sınırlarını zorlaması, ülkenin kendi yandaşlarından arta kalan diğer yarısının tamamen konsolide olmasını sağladı ve ikinci kez seçilmesini engelledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Diplomat Haberleri | Diplomat Haber - Haberler - Diplomat haberleri, son dakika diplomat haber ve gelişmeleri burada. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisi için devrede! Tüm yetkililere talimat verdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.1.2021 09:01:19. #1.15#
title