Dicle Haberleri

Dicle haber, Dicle son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dicle - 21.06.2021
Siirt 1. Ulusal Foto Safari Düzenlenen Ödül Töreni ile Sona Erdi
Dicle Kalkanıma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Alanlıda yaptığı konuşmada bölgenin kalkınması için tarım ve turizm alanlarında çalışmalar yapılması gerektiğini belirtti.
Dicle - 17.06.2021
21'inci yüzyılın 21'inci yılında plaka kodu 21 olan Diyarbakır'a 552 milyonluk dev yatırım
"Su kullanma kültürümüzü yeniden gözden geçirmemiz gerekiyor" Suyun israf edilmesine yönelik değerlendirmelerde de bulunan Vali Karaloğlu, "Gezegenimiz, içme ve kullanma suyu bakımında zengin bir gezegen değil. Baktığınızda dünyanın 3'te 2'si suyla kaplıdır. Ama içme ve kullanma niteliği olan su varlığına baktığımızda bu 3'te 2 su varlığının yüzde 2,5"ini insan oğlu içme ve kullanma suyu olarak kullanabiliyor ve bu yüzde 2,5'in de sadece yüzde 1'ine erişebiliyor. Bugün dünyada sağlıklı temiz içme suyuna ulaşamayan milyonlarca insan var. Çok ciddi bir kuraklıkla karşı karşıyayız. Yaşadığımız çevre felaketleri ile iklim değişiklikleri artık bizim suyla olan ilişkimizi yeniden gözden geçirmeyi, su kullanım kültürümüzü yeniden düzenlemeyi de mecbur kılıyor. Diyarbakır'ımıza baktığımızda, 12 bin 500 yıldır yaşam varsa, Diyarbakır'da 33 medeniyet burayı mesken tutmuşsa aslında Diyarbakır'ın su kaynakları hürmetine bunlar olmuştur. Diyarbakır cennetten çıktığına inanılan üç nehirden biri olan Dicle Nehri hafızasında kurulduğu için 12 bin 500 yıldır kesintisiz yaşam var ve 33 medeniyette bu şehri kendisine mesken tutmuştur.
Dicle - 16.06.2021
Şırnak'ta 10 milyon avro maliyetli atık su arıtma tesisinde sona gelindi
Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, AA muhabirine, yapımı tamamlama aşamasına gelen tesis sayesinde kentteki atık suların çeşitli evrelerden geçtikten sonra Dicle Nehri'nin kolu Nerdüş Deresi'ne daha temiz akacağını, aynı zamanda suyun tarımsal faaliyetlerde de kullanılabileceğini söyledi.
Dicle - 15.06.2021
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (1)
Adalet, hak ve hukuku sağlayacak olanların, toplumun vicdanı olduğunun altını çizen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: "Adalet demek, haksızlığa karşı isyan etmek demektir. 'Bu yanlıştır' demektir. Toplumsal bir tepki göstermek demektir. Haksızlık karşısında susmamaktır. 'İnançlıyız' diyorlar. İnançlıysanız neden sevgili Peygamberimizin söylediği 'Haksızlıklar karşısında susan, dilsiz şeytandır' demiyorsunuz? Adalet soylu bir kavramdır. Eğer bir ülkede adalet varsa, can ve mal güvenliği var demektir. Eğer bir ülkede adalet varsa, insanlar düşüncelerini özgürce açıklarlar. Kimse düşüncesinden ötürü hapse atılmaz. Kimse farklı bir şey söyledi diye üniversiteden atılmaz. O zaman biz aklımızı kullanmayacağız da ne yapacağız? Devleti yönetenlerin adalet konusunda sorumluluğu vardır. Hazreti Ali ne diyor? 'Devletin dini adalettir' diyor. Doğru mu doğru. Hazreti Ömer ne diyor? 'Dicle'nin kenarında eğer bir koyun kaybolursa, sorumlusu benim' diyor.
Dicle - 15.06.2021
AK Parti'li Özdemir, iktidara geldikleri günden beri bütün bölgelerde yatırım seferberliği ilan ettiğini söyledi
Batman'ın Türkiye'nin önemli şehirlerinden olduğunu belirterek "Dicle Nehri, Batman'ın ve Türkiye'nin ekonomisine bugüne kadar tarımsal alanda katkılar sağlamış, Ilısu Barajı'nın faaliyete geçmesinden sonra ise enerji üretimi alanında Türkiye ekonomisine ciddi manada katkı vermeye devam etmektedir.
Dicle - 15.06.2021
Şırnak'ta Dicle Nehri kıyısında temizlik çalışması başlatıldı
Cizre ilçesinde Dicle Nehri'nde oluşan çevre ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak amacıyla çalışma başlatıldı.
Dicle - 11.06.2021
Son dakika haber: Göreve yeni başlayan itfaiye erleri için Diyarbakır gezisi düzenlendi
İtfaiye erleri ayrıca Eğil'de bulunan peygamber kabirleri, Asur Kalesi ve Kral Kaya mezarları ile Dicle baraj gölünü de gezme fırsatı buldu.
Dicle - 09.06.2021
Akşener, İYİ Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
Akşener, "Buradan seni bir kez daha uyarıyorum. Kanal İstanbul'u bırak; Seyhan'ın, Ceyhan'ın, Sakarya'nın, Kızılırmak'ın suları ile Konya başta olmak üzere İç Anadolu'yu sulamayı düşün. Kanal İstanbul'u bırak; Fırat ve Dicle'nin suları ile Güneydoğu Anadolu'yu sulamayı düşün.
Dicle - 09.06.2021
ÜRETİMDEN İHRACATA TARIM - Tarım ve Orman Bakanlığı kuraklığı sahada yakından takip ediyor
Antalya, Konya Kapalı, Doğu Akdeniz, Seyhan, Ceyhan, Fırat-Dicle ve Doğu Karadeniz havzaları dışındaki tüm su havzalarında yağışlar normallerine göre azaldı.
Dicle - 06.06.2021
Haftanın tarihine bakış
2004- Yargıtay 9. Ceza Dairesi, kapatılan DEP'in 4 eski milletvekili Leyla Zana, Hatip Dicle, Selim Sadak ve Orhan Doğan hakkındaki infazı durdurarak, tahliyelerine karar verdi.
Güneşli
Güneşli
37°
En Yüksek
37°
En Düşük
21°
İmsak03:02
Öğle12:27
İkindi16:20
Akşam19:52
Yatsı21:33
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Dicle Haber, Dicle Son Dakika Haberleri - Haberler - Dicle haber sayfamızda Dicle haberleri okuyabilir, Dicle son dakika haberleri ve güncel Dicle gelişmelerini görebilirsiniz. Ahmet Hamdi Tanpınar şiirleri - En güzel kısa 12 Ahmet Hamdi Tanpınar şiiri.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.06.2021 09:10:15. #1.13#

title