Başbakanlık Haberleri

Başbakanlık haber, Başbakanlık son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Başbakanlık - 24.10.2020
Sincar'da yalnızca Irak bayrağı dalgalanacak
Irak Başbakanlık Sözcüsü Ahmed Molla Talal, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, "Başbakan Kazımi'nin himayesinde, Sincar'da hükümetin kontrolünü güçlendirmek ve dışarıdan gelen grupların (terör örgütü PKK) gücünü kırmak için idari ve güvenlik açısından tarihi bir anlaşma yapıldı.
Başbakanlık - 23.10.2020
Danimarka Kovid-19 vaka sayısındaki yüksek artış nedeniyle ek tedbirler açıkladı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son 24 saatte 859 kişiyle günlük en yüksek vaka sayısının açıklandığı Danimarka'da, hükümet ek önlemler açıkladı. Başbakanlık Ofisinde bir basın toplantısı düzenleyen Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen, Kovid-19 tehlikesinin henüz geçmediğine vurgu yaparak, ülkede yaşayanlardan eğlenceleri ve sosyalleşmeyi kısıtlamasını istedi.
Başbakanlık - 23.10.2020
Son dakika haberleri... KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'ın ilk konuğu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay oldu (1)
Türkiye ve KKTC'nin çok daha güçlü ve sıkı iş birliğinde refah seviyesini daha da yukarıya çıkaracak şekilde güzel işler yapacağına inandığını kaydeden Oktay, Tatar'ın başarılı bir başbakanlık süreci yürüttüğünü kaydetti.
Başbakanlık - 23.10.2020
Son dakika haberi | İsrail basını: "Tel Aviv, ABD'nin BAE'ye F-35 satışına yeşil ışık yaktı"
Başbakanlık ve Savunma Bakanlığından yapılan ortak yazılı açıklamada, ABD'nin BAE'ye "bazı silah sistemlerinin" satışına Tel Aviv'in karşı çıkmayacağı belirtildi.
Başbakanlık - 23.10.2020
Bağdat'ta 25 Ekim gösterileri alarmı
Pazar günkü gösterilerin başbakanlık ve diğer hükümet binalarıyla yabancı misyon temsilciliklerinin bulunduğu Yeşil Bölge kapılarına taşımak istendiği ve hükümetin bu yüzden önlemleri artırdığı kaydedildi.
Başbakanlık - 23.10.2020
İtalya Başbakanı Conte ile Libya Başbakanı Serrac Roma'da görüştü
İtalya Başbakanı Giuseppe Conte ile Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac, başkent Roma'da bir araya geldi. Conte, Libyalı mevkidaşı Serrac ile akşam saatlerinde başbakanlık sarayı Chigi'de görüştü.
Başbakanlık - 22.10.2020
Sri Lanka'da parlamento, Cumhurbaşkanının yetkilerini artıran Anayasa değişikliğini kabul etti
Siyasi gözlemciler, değişikliklerin Rajapaksa'nın ve ailesinin ülke siyasetindeki gücünü artıracağı yorumunu yapıyor. Rajapaksa'nın ağabeyi eski Devlet Başkanı Mahinda Rajapaksa halen Başbakanlık, bir ağabeyi ve 2 yeğeni de bakanlık görevini yürütüyor.
Başbakanlık - 22.10.2020
İngiltere ve Irak başbakanları Londra'da görüştü
Başbakanlık Ofisi 10 Numara'dan yapılan açıklamaya göre, iki lider görüşmede İngiltere ve Irak arasındaki stratejik ortaklığı güçlendirmede mutabık kaldı.
Başbakanlık - 22.10.2020
Son Dakika | Belçika Dışişleri Bakanı Wilmes yoğun bakımda
Wilmes, 1 yıldan uzun süre hükümet kurulamaması nedeniyle geçici olarak başbakanlık yapmış, Kovid-19 salgınından en fazla etkilenen ülkelerden olan Belçika'nın salgınla mücadele sürecini yönetmişti.
Başbakanlık - 22.10.2020
Son dakika: Tayland hükümeti protestolara karşı alınan OHAL kararını kaldırdı
Aynı gece Bangkok'ta yürüyüşe başlayan ve polis barikatlarını yıkarak Başbakanlık binasına yürüyen "Özgür Gençlik" adlı protestocu grup, OHAL'in kaldırılması kararının yetersiz olduğunu belirterek, Başbakan Prayut'a 3 gün içinde istifa etmesi çağrısında bulunmuştu.
Başbakanlık - 21.10.2020
Sudan'da hayat pahalılığı, ekmek ve yakıt krizi protesto edildi
Ordu ve polis güçleri başkentte Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve Başbakanlık binasına ilaveten ordunun merkez karargahı yakınlarında geniş güvenlik önlemleri aldı.
Başbakanlık - 21.10.2020
Kırgızistan'da ekonomik suçlarla ilgili af ilan edildi
Başbakanlık resmi internet sitesindeki açıklamada, Caparov'un, kısa sürede ülke ekonomisinin olumlu makroekonomik göstergelere ulaşması ve devletin dış borcunun geri ödemeleri için ekonomik suçlarla ilgili af ilan ederek, "milletin cebine elini sokanlara ellerini çabuk tutmaları" çağrısı yaptığı belirtildi.
Başbakanlık - 21.10.2020
Almanya'da kızı terör örgütü PKK tarafından kaçırılan annenin eylemi sürüyor
Almanya Başbakanı Angela Merkel'in başkanlığında düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde, Başbakanlık binasının önüne gelen Maide T.
Başbakanlık - 20.10.2020
İtalya AB'den mali destek programlarının gelecek yılbaşında başlatılmasını istedi
İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Avrupa Birliği'nin (AB) Kovid-19 salgınının ekonomi ve sosyal alandaki etkileriyle mücadele için belirlediği programların ve mali yardımlarının yılbaşından itibaren gecikme olmadan başlaması gerektiğini bildirdi. İtalya Başbakanı Conte, İspanyol mevkidaşı Pedro Sanchez'i Roma'daki başbakanlık sarayı Chigi'de ağırladı.
Başbakanlık - 20.10.2020
Pakistan Başbakanı Han'dan Afganistan'daki barış sürecinde "huzur bozucuların" tehlikeli rolüne karşı uyarı
Başbakanlık Ofisinden yapılan açıklamaya göre, Hizb-i İslami Partisi lideri ve eski Afganistan Başbakanı Gülbeddin Hikmetyar ile İslamabad'da bir araya gelen Han, Afganistan barış sürecini ele aldı.
Başbakanlık - 20.10.2020
İngiltere Başbakanı Johnson: Doğu Akdeniz'de iki tarafla da çalışmaya devam edeceğiz
Başbakanlık Ofisi 10 Numara'dan yapılan açıklamaya göre, Johnson Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile bir görüşme gerçekleştirdi.
Başbakanlık - 20.10.2020
AB ile İngiltere arasındaki görüşmeler tıkandı
Başbakanlık Ofisi 10 Numara'dan yapılan açıklamaya göre, Johnson Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile bir görüşme gerçekleştirdi.
Başbakanlık - 20.10.2020
Sri Lanka Yüksek Mahkemesinden "anayasa değişikliğinin referanduma götürülmesi gerektiği" kararı
Uzmanlar, anayasa değişikliğiyle cumhurbaşkanlığı ve başbakanlık makamları arasındaki güç dengesinde yaşanabilecek bir durumun kardeş rekabetini tetikleyebileceğini belirtiyor.
Başbakanlık - 20.10.2020
İsrail siyasetindeki yükselen güçler: Eymen Avde ve Birleşik Liste
On iki yıla yakın süredir İsrail'de başbakanlık görevinde bulunan Binyamin Netanyahu, İsrail siyasetinin sağ kanadını domine eden bir lider profili çiziyor.
Başbakanlık - 19.10.2020
GKRY lideri Anastasiadis, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'ı tebrik etti
KKTC'nin yeni Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a tebrik mesajları devam ediyor. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis, bugün Cumhurbaşkanı Tatar'ı telefonla arayarak tebrik etti. KKTC Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, telefon görüşmesinde Anastasiadis'in en erken zamanda Cumhurbaşkanı Tatar ile sosyal bir ortamda görüşme dileğinde bulunduğu belirtildi.
Başbakanlık - 19.10.2020
Son dakika haberi! Tunus'ta başbakan, valilere sokağa "çıkma yasağı" uygulama yetkisi verdi
Tunus Başbakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre Meşişi, İçişleri Bakanı Tevfik Şerafeddin ve üst düzey güvenlik yetkilileriyle başkentteki Kasba Başbakanlık Sarayı'nda bir araya geldi.
Başbakanlık - 19.10.2020
İtalya'da hükümet, Kovid-19 salgınına yönelik yeni tedbirler getirdi
Kovid-19 salgınında yeni vaka eğrisinin son günlerde hızlı şekilde yükseldiği İtalya'da Başbakan Conte, kamuoyunda bir süredir beklenen önlemlere dair başbakanlık sarayı Chigi'de basın toplantısı düzenledi.
Başbakanlık - 18.10.2020
Irak Başbakanı Kazımi, Fransa'ya gitti
Başbakanlık basın ofisinin açıklamasına göre, Kazımi, resmi temaslarda bulunmak üzere Fransa'nın başkenti Paris'e gitti.
Başbakanlık - 18.10.2020
Kaymakam Saygılı'dan Muhtarlar Günü mesajı
Muhtarlara verilen önemin göstergesi olarak 19 Ekim 2015 tarihli Başbakanlık Genelgesi ile 19 Ekim tarihinin Muhtarlar Günü olarak ilan edildiğini anımsatan Saygılı şunları kaydetti: "1829 yılından bu zamana kamu yönetimi anlayışını taşıyarak sevinçte ve hüzünde, halkımızın her zaman yanında ve hizmetinde olan muhtarlarımız bulunduğu mahallede devletimizin tüm kurumlarını temsil eder.
Başbakanlık - 18.10.2020
Vali Tutulmaz'dan Muhtarlar Günü kutlama mesajı
Vali Mustafa Tutulmaz, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi: "Bilindiği üzere 19 Ekim 2015 tarih ve 29507 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Başbakanlık Genelgesi ile 19 Ekim tarihi "Muhtarlar Günü" olarak kabul edilmiştir.
Başbakanlık - 17.10.2020
Son dakika: İsrail'de kısıtlamalar kaldırılınca Netanyahu karşıtları sokaklara döküldü
Hakkındaki yolsuzluk davası ve Kovid-19 sürecini yönetemediği gerekçesiyle Netanyahu'nun istifası için düzenlenen gösterilerin en önemli adresi Batı Kudüs'teki Başbakanlık konutu oldu.
Başbakanlık - 16.10.2020
İngiltere'nin Bağdat Büyükelçisi: "Silahlı gruplar bölgeden (Sincar'dan) çekilmeli"
Irak Başbakanlık Sözcüsü Ahmed Molla Talal, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, "Başbakan Kazımi'nin himayesinde, Sincar'da hükümetin kontrolünü güçlendirmek ve dışarıdan gelen grupların (terör örgütü PKK) gücünü kırmak için idari ve güvenlik açısından tarihi bir anlaşma yapıldı.
Başbakanlık - 16.10.2020
Son dakika haber! Tayland'da hükümet karşıtı protestolar sürüyor
Edinilen son dakika gelişmesine göre KUALA Tayland'da anayasal reformlar ve Başbakan Prayut Çan-oça'nın istifası için bir süredir protesto eylemleri düzenleyen hükümet karşıtları, olağanüstü hal kararına rağmen gösterilere devam etti.
Başbakanlık - 16.10.2020
Son dakika haber! Pakistan dünyada kalp stenti üretebilen 18'inci ülke oldu
Başbakanlık Ofisinden yapılan açıklamada, Pakistan'ın bu tesisle birlikte dünyada kalp stenti üretebilen 18'inci ülke olduğu belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Başbakanlık Haberleri | Başbakanlık Haber - Haberler - Başbakanlık haberleri, son dakika başbakanlık haber ve gelişmeleri burada. Sincar'da yalnızca Irak bayrağı dalgalanacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 05:38:15. #1.14#
title