Başbakanlık Haberleri

Başbakanlık haber, Başbakanlık son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Başbakanlık - 25.10.2020
İsrail, ilişkileri normalleştirme kararı alan Sudan'a 5 milyon dolarlık un gönderecek
Başbakanlık Ofisi'nden yapılan yazılı açıklamada, Netanyahu'nun, "Sudan ile huzurlu bir barış için sabırsızlanıyoruz ve hemen oraya, yeni dostlarımıza 5 milyon dolarlık buğday unu gönderiyoruz.
Başbakanlık - 25.10.2020
İtalya'da Kovid-19 salgınında günlük vaka sayısı 20 bini geçti
Artan vakaları karşısında Başbakan Giuseppe Conte, bugün yeni bir başbakanlık kararnamesi imzalayarak, salgına yönelik tedbirleri sıkılaştırdı.
Başbakanlık - 25.10.2020
İtalya'da Kovid-19 salgınına yönelik tedbirler sıkılaştırıldı
İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına yönelik yeni tedbirleri duyururken, "Bu önlemlerin amacı, salgında yayılmayı kontrol altına almak için." dedi. Conte, Başbakanlıkta düzenlediği basın toplantısıyla bu sabah imzaladığı Başbakanlık Kararnamesiyle getirilen yeni tedbirleri açıkladı.
Başbakanlık - 25.10.2020
Son dakika: Tayland'da hükümet karşıtları, Başbakan Prayut'un istifası için protestoları sürdürdü
Tayland'da hükümet karşıtı protestolar Tayland'da hükümet karşıtları, tartışmalı 2019 genel seçimlerinin ardından muhalefetteki İleri Gelecek Partisinin kapatılarak meclisten ihraç edilmesi üzerine 14 Aralık 2019'da protestolara başlamıştı. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bir süre ara verilen gösteriler, temmuzdan itibaren geniş kalabalıklarla devam etmişti. Bangkok'ta 19 Eylül'de 50 bin kişilik katılımla 2014'ten bu yana ülkedeki en kalabalık protestoyu gerçekleştiren muhalifler, en son 14-15 Ekim'de büyük çaplı gösteriler düzenlemişti. Son protestoların ardından hükümet, 15 Ekim'de Bangkok'ta OHAL ilan ederek 5'ten fazla kişinin toplanmasını yasaklamıştı. Kararı dinlemeyerek aynı gece Bangkok'ta yürüyüş yapan ve polis barikatlarını yıkarak Başbakanlık binasına yürüyen protestocu gruplar, gösterilere her gün devam edeceklerini açıklamıştı.
Başbakanlık - 24.10.2020
İsrail'de Netanyahu karşıtı gösteriler 18. haftasına girdi
"Siyah Bayraklılar" olarak bilinen grup tarafından organize edilen gösterilerin en önemli adresi Tel Aviv'deki Rabin Meydanı ve Batı Kudüs'teki Başbakanlık konutu önü oldu.
Başbakanlık - 24.10.2020
Tayland'da hükümet karşıtı protestocular, gösterilere yarın devam edecek
Tayland'da anayasal reformlar ve Başbakan Prayut Çan-oça'nın istifası talebiyle kitlesel protestolar yürütülüyor. Tayland'da hükümet karşıtı protestolar Tayland'da hükümet karşıtları, tartışmalı 2019 genel seçimlerinin ardından muhalefetteki İleri Gelecek Partisi'nin kapatılarak meclisten ihraç edilmesi üzerine 14 Aralık 2019'da protestolara başlamıştı. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bir süre ara verilen gösteriler, temmuzdan itibaren geniş kalabalıklarla devam etmişti. Başkent Bangkok'ta 19 Eylül'de 50 bin kişilik katılımla 2014'ten bu yana ülkedeki en kalabalık protestoyu gerçekleştiren muhalifler, en son 14-15 Ekim'de büyük çaplı gösteriler düzenlemişti. Son protestoların ardından hükümet, 15 Ekim'de Bangkok'ta olağanüstü hal (OHAL) ilan ederek 5'ten fazla kişinin toplanmasını yasaklamıştı. Kararı dinlemeyerek aynı gece Bangkok'ta yürüyüş yapan ve polis barikatlarını yıkarak Başbakanlık binasına yürüyen "Özgür Gençlik" adlı protestocu grup, Prayut'un OHAL'in kaldırılması kararının yetersiz olduğunu belirterek, Başbakan'a 3 günde istifa etmesi çağrısında bulunmuştu.
Başbakanlık - 24.10.2020
Tayland Başbakanı Prayut'dan, protestoculara farklılıkların "özel oturumda" çözülmesi çağrısı
Başbakanlık Ofisi'nden Hükümet Sözcüsü Anucha Burapachaisri imzasıyla yapılan açıklamada, Prayut'un ülkedeki farklılıkların hafta başında parlamentoda düzenlenecek özel oturumda çözüme kavuşturulması talebi yinelendi.
Başbakanlık - 24.10.2020
Lübnan'da Hariri'ye desteğini açıklamasa da Hizbullah'ın kabinede yer alması bekleniyor
Lübnanlı uzmanlar, Şii Hizbullah'ın siyasi kanadının, kitlesel gösteriler sonucu 29 Ekim 2019'da başbakanlıktan istifa etmek zorunda kalan Sünni Müstakbel Hareketi lideri Saad Hariri'yi hükümeti kurma görevini alması sırasında desteklememesine rağmen kabinesinde "teknokrat isimlerle" yer...
Başbakanlık - 24.10.2020
Sincar'da yalnızca Irak bayrağı dalgalanacak
Irak Başbakanlık Sözcüsü Ahmed Molla Talal, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, "Başbakan Kazımi'nin himayesinde, Sincar'da hükümetin kontrolünü güçlendirmek ve dışarıdan gelen grupların (terör örgütü PKK) gücünü kırmak için idari ve güvenlik açısından tarihi bir anlaşma yapıldı.
Başbakanlık - 23.10.2020
Danimarka Kovid-19 vaka sayısındaki yüksek artış nedeniyle ek tedbirler açıkladı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son 24 saatte 859 kişiyle günlük en yüksek vaka sayısının açıklandığı Danimarka'da, hükümet ek önlemler açıkladı. Başbakanlık Ofisinde bir basın toplantısı düzenleyen Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen, Kovid-19 tehlikesinin henüz geçmediğine vurgu yaparak, ülkede yaşayanlardan eğlenceleri ve sosyalleşmeyi kısıtlamasını istedi.
Başbakanlık - 23.10.2020
Son dakika haberleri... KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'ın ilk konuğu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay oldu (1)
Türkiye ve KKTC'nin çok daha güçlü ve sıkı iş birliğinde refah seviyesini daha da yukarıya çıkaracak şekilde güzel işler yapacağına inandığını kaydeden Oktay, Tatar'ın başarılı bir başbakanlık süreci yürüttüğünü kaydetti.
Başbakanlık - 23.10.2020
Son dakika haberi | İsrail basını: "Tel Aviv, ABD'nin BAE'ye F-35 satışına yeşil ışık yaktı"
Başbakanlık ve Savunma Bakanlığından yapılan ortak yazılı açıklamada, ABD'nin BAE'ye "bazı silah sistemlerinin" satışına Tel Aviv'in karşı çıkmayacağı belirtildi.
Başbakanlık - 23.10.2020
Bağdat'ta 25 Ekim gösterileri alarmı
Pazar günkü gösterilerin başbakanlık ve diğer hükümet binalarıyla yabancı misyon temsilciliklerinin bulunduğu Yeşil Bölge kapılarına taşımak istendiği ve hükümetin bu yüzden önlemleri artırdığı kaydedildi.
Başbakanlık - 23.10.2020
İtalya Başbakanı Conte ile Libya Başbakanı Serrac Roma'da görüştü
İtalya Başbakanı Giuseppe Conte ile Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac, başkent Roma'da bir araya geldi. Conte, Libyalı mevkidaşı Serrac ile akşam saatlerinde başbakanlık sarayı Chigi'de görüştü.
Başbakanlık - 22.10.2020
Sri Lanka'da parlamento, Cumhurbaşkanının yetkilerini artıran Anayasa değişikliğini kabul etti
Siyasi gözlemciler, değişikliklerin Rajapaksa'nın ve ailesinin ülke siyasetindeki gücünü artıracağı yorumunu yapıyor. Rajapaksa'nın ağabeyi eski Devlet Başkanı Mahinda Rajapaksa halen Başbakanlık, bir ağabeyi ve 2 yeğeni de bakanlık görevini yürütüyor.
Başbakanlık - 22.10.2020
İngiltere ve Irak başbakanları Londra'da görüştü
Başbakanlık Ofisi 10 Numara'dan yapılan açıklamaya göre, iki lider görüşmede İngiltere ve Irak arasındaki stratejik ortaklığı güçlendirmede mutabık kaldı.
Başbakanlık - 22.10.2020
Son Dakika | Belçika Dışişleri Bakanı Wilmes yoğun bakımda
Wilmes, 1 yıldan uzun süre hükümet kurulamaması nedeniyle geçici olarak başbakanlık yapmış, Kovid-19 salgınından en fazla etkilenen ülkelerden olan Belçika'nın salgınla mücadele sürecini yönetmişti.
Başbakanlık - 22.10.2020
Son dakika: Tayland hükümeti protestolara karşı alınan OHAL kararını kaldırdı
Aynı gece Bangkok'ta yürüyüşe başlayan ve polis barikatlarını yıkarak Başbakanlık binasına yürüyen "Özgür Gençlik" adlı protestocu grup, OHAL'in kaldırılması kararının yetersiz olduğunu belirterek, Başbakan Prayut'a 3 gün içinde istifa etmesi çağrısında bulunmuştu.
Başbakanlık - 21.10.2020
Sudan'da hayat pahalılığı, ekmek ve yakıt krizi protesto edildi
Ordu ve polis güçleri başkentte Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve Başbakanlık binasına ilaveten ordunun merkez karargahı yakınlarında geniş güvenlik önlemleri aldı.
Başbakanlık - 21.10.2020
Kırgızistan'da ekonomik suçlarla ilgili af ilan edildi
Başbakanlık resmi internet sitesindeki açıklamada, Caparov'un, kısa sürede ülke ekonomisinin olumlu makroekonomik göstergelere ulaşması ve devletin dış borcunun geri ödemeleri için ekonomik suçlarla ilgili af ilan ederek, "milletin cebine elini sokanlara ellerini çabuk tutmaları" çağrısı yaptığı belirtildi.
Başbakanlık - 21.10.2020
Almanya'da kızı terör örgütü PKK tarafından kaçırılan annenin eylemi sürüyor
Almanya Başbakanı Angela Merkel'in başkanlığında düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde, Başbakanlık binasının önüne gelen Maide T.
Başbakanlık - 20.10.2020
İtalya AB'den mali destek programlarının gelecek yılbaşında başlatılmasını istedi
İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Avrupa Birliği'nin (AB) Kovid-19 salgınının ekonomi ve sosyal alandaki etkileriyle mücadele için belirlediği programların ve mali yardımlarının yılbaşından itibaren gecikme olmadan başlaması gerektiğini bildirdi. İtalya Başbakanı Conte, İspanyol mevkidaşı Pedro Sanchez'i Roma'daki başbakanlık sarayı Chigi'de ağırladı.
Başbakanlık - 20.10.2020
Pakistan Başbakanı Han'dan Afganistan'daki barış sürecinde "huzur bozucuların" tehlikeli rolüne karşı uyarı
Başbakanlık Ofisinden yapılan açıklamaya göre, Hizb-i İslami Partisi lideri ve eski Afganistan Başbakanı Gülbeddin Hikmetyar ile İslamabad'da bir araya gelen Han, Afganistan barış sürecini ele aldı.
Başbakanlık - 20.10.2020
İngiltere Başbakanı Johnson: Doğu Akdeniz'de iki tarafla da çalışmaya devam edeceğiz
Başbakanlık Ofisi 10 Numara'dan yapılan açıklamaya göre, Johnson Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile bir görüşme gerçekleştirdi.
Başbakanlık - 20.10.2020
AB ile İngiltere arasındaki görüşmeler tıkandı
Başbakanlık Ofisi 10 Numara'dan yapılan açıklamaya göre, Johnson Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile bir görüşme gerçekleştirdi.
Başbakanlık - 20.10.2020
Sri Lanka Yüksek Mahkemesinden "anayasa değişikliğinin referanduma götürülmesi gerektiği" kararı
Uzmanlar, anayasa değişikliğiyle cumhurbaşkanlığı ve başbakanlık makamları arasındaki güç dengesinde yaşanabilecek bir durumun kardeş rekabetini tetikleyebileceğini belirtiyor.
Başbakanlık - 20.10.2020
İsrail siyasetindeki yükselen güçler: Eymen Avde ve Birleşik Liste
On iki yıla yakın süredir İsrail'de başbakanlık görevinde bulunan Binyamin Netanyahu, İsrail siyasetinin sağ kanadını domine eden bir lider profili çiziyor.
Başbakanlık - 19.10.2020
GKRY lideri Anastasiadis, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'ı tebrik etti
KKTC'nin yeni Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a tebrik mesajları devam ediyor. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis, bugün Cumhurbaşkanı Tatar'ı telefonla arayarak tebrik etti. KKTC Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, telefon görüşmesinde Anastasiadis'in en erken zamanda Cumhurbaşkanı Tatar ile sosyal bir ortamda görüşme dileğinde bulunduğu belirtildi.
Başbakanlık - 19.10.2020
Son dakika haberi! Tunus'ta başbakan, valilere sokağa "çıkma yasağı" uygulama yetkisi verdi
Tunus Başbakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre Meşişi, İçişleri Bakanı Tevfik Şerafeddin ve üst düzey güvenlik yetkilileriyle başkentteki Kasba Başbakanlık Sarayı'nda bir araya geldi.
Başbakanlık - 19.10.2020
İtalya'da hükümet, Kovid-19 salgınına yönelik yeni tedbirler getirdi
Kovid-19 salgınında yeni vaka eğrisinin son günlerde hızlı şekilde yükseldiği İtalya'da Başbakan Conte, kamuoyunda bir süredir beklenen önlemlere dair başbakanlık sarayı Chigi'de basın toplantısı düzenledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Başbakanlık Haberleri | Başbakanlık Haber - Haberler - Başbakanlık haberleri, son dakika başbakanlık haber ve gelişmeleri burada. İsrail, ilişkileri normalleştirme kararı alan Sudan'a 5 milyon dolarlık un gönderecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 05:38:03. #1.14#
title