Arap Haberleri

Arap haber, Arap son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Arap - 28.10.2020
Fransa Ticaret Bakanından AB'ye Türkiye'ye karşı harekete geçme çağrısı
Fransa Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Agnes von der Mühll de Arap ülkelerinde Fransız ürünlerinin boykot edilmesine yönelik çağrılar ve eylemlerin durdurulmasını istemişti.
Arap - 28.10.2020
Son dakika haberleri | Fas Dışişleri Bakanı: "Batı Sahra'da konsolosluk açan ülke sayısı 15 oldu"
BAE de Batı Sahra'da konsolosluk açmaya hazırlanıyor Öte yandan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Kraliyet Divanı'ndan yapılan açıklamada, Fas Kralı 6.
Arap - 28.10.2020
Son dakika haberi: Libya Fetva Kurumu: "Fransız mallarını boykot etmek her Müslüman'ın görevidir"
Boykot uygulamasının, "acı verici ve etkin bir silah" olduğu vurgulanan açıklamada, "Siyonistlerle (İsrail devleti) ilişkileri normalleştirme yanlısı bazı Arap yönetimlerinin, boykotun faydasız olduğunu ifade eden titrek ve yoldan çıkmış çağrılarına kulak asılmaması" gerektiğine, önceki yıllarda aynı nedenle boykot edilen Danimarka'nın geri adım atarak Müslümanlardan resmi düzeyde özür dilemek zorunda kaldığına dikkat çekildi.
Arap - 28.10.2020
Son dakika gündem: Fransa'da camiye ölüm tehditli mesaj bırakıldı
Islam&Info'nun Twitter hesabındaki paylaşıma göre, ülkenin kuzeyindeki Vernon kentindeki caminin posta kutusuna bırakılan notta, Türklere, Araplara ve cami cemaatine yönelik ölüm tehdidi ve hakaret mesajları yer aldı.
Arap - 28.10.2020
Son dakika haberi: Düzce Memur-Sen'den Macron'a kınama
Çelebi açıklamasını şöyle sürdürdü: "Burada bir parantezle bir başka tepkimizi de özellikle ifade edelim. Kutsal emanetlerimizin mekanı olmakla yetinip, kutsala sahip çıkmayı beceremeyen Suudi Arabistan yönetimini ve onunla aynı kulvarda bulunmaya teşne Birleşik Arap Emirliklerini de tarih ve bizler not ediyoruz.
Arap - 27.10.2020
Yemen'de yüzlerce kişi İslam karşıtı tutumu nedeniyle Macron'u protesto etti
Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un ifadeleri ve bazı Fransız yetkililerin İslam karşıtı uygulamalarına Arap ülkelerinden tepkiler gelmeye devam ediyor.
Arap - 27.10.2020
Batı Şeria'daki protestoda İslam karşıtı tutumu nedeniyle Macron'un fotoğrafları yakıldı
Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un ifadeleri ve bazı Fransız yetkililerin İslam karşıtı uygulamalarına Arap ülkelerinden tepkiler gelmeye devam ediyor.
Arap - 27.10.2020
ABD ile Bahreyn arasında anti-semitizm ile mücadele mutabakatı
Açıklamada, "Bu mutabakat, Yahudi karşıtlığını ortadan kaldırma ve eğitim ve programlar yoluyla Arap ve Yahudi halkları arasında saygı ve barış içinde bir arada yaşamayı teşvik etmeyi hedefliyor.
Arap - 27.10.2020
Ürdün'de Fransa'nın İslam karşıtı tutumu protesto edildi
Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un ifadeleri ve bazı Fransız yetkililerin İslam karşıtı uygulamalarına Arap ülkelerinden tepkiler gelmeye devam ediyor.
Arap - 27.10.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten MKYK toplantısı sonrası önemli açıklamalar
"Macron'un, 'Erdoğan'ı uyardım' dediği sözler gerçek değil" Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam karşıtı açıklamaları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik kullandığı dile ilişkin ise Çelik, Macron'un, sistematik olarak takıntılı bir şekilde gerilimi tırmandırma politikası izlediğini söyledi. Çelik, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Macron, zaman zaman konuşmalarında 'Sayın Erdoğan'ı şöyle uyardım' gibisinden cümleler kuruyor. Bu cümlelerin hiçbiri doğru değil. Macron, Cumhurbaşkanımıza herhangi bir şekilde o cümleleri kurmamıştır, kuramaz. Cumhurbaşkanımızı kapalı bir ortamda ya da açık bir şekilde uyarması diye bir şey söz konusu değil. Macron, kendi kafasında bir senaryo yazıyor ve o senaryo çerçevesinde Cumhurbaşkanımız ile olan görüşmelerini bir propaganda gibi kullanmaya çalışıyor. Libya'daki politikası çöktükten sonra Macron, Cumhurbaşkanımızı ve Türkiye'yi hedefe koyan bir politik tutum içerisine giriyor. Hatta Türkiye ile benzer politikalar uygulayan bazı ülkelere tarihin yanlış tarafındasınız gibisinden taciz dili kullanan bir üslup içerisine giriyor. Macron'un, 'Erdoğan'ı uyardım' dediği sözler gerçek olmadığı gibi şu anda uyguladığı dış politikada gerçekçi bir dış politika değildir." "Macron'un bu sözleri DEAŞ gibi örgütlere ideolojik mühimmat sağlıyor" En son 'İslamcı radikalizm ile mücadele' adı altında bir terör yasasını Bakanlar Kurulu'na göndereceğini söyledi. Kendi kafasına göre dinleri, insanları bir mühendislik faaliyetinden geçerek farklı formlara sokabileceğini düşünüyor. Bütün bu sözler ırkçılığı, nefret suçlarını, İslam düşmanlığını kışkırtan yaklaşımlardır. Macron'un bu sözleri DEAŞ gibi örgütlere ideolojik mühimmat sağlıyor. Yaptığı şey aslında Fransa toplumunun da huzurunu bozacak bir şey. Temel olarak laik devlet kavramı Fransız siyasetinde çok merkezi vurguya sahip bir kavramdır. Laik devlet kavramına bu kadar referans verilen bir ülkede çıkıp Fransa İslam'ı üretileceğinden bahsetmesi ya da İslam'ı terörle yan yana kullanan bir metni terörle mücadele yasası adı altında bakanlar kurulundan geçireceğini söylemesi büyük bir basiretsizliktir. Oradaki Müslümanları taciz etmek, Avrupa'daki Müslümanların hayat tarzlarını kısıtlamaya çalışmak, camilere saldırmak sadece ve sadece oradaki ırkçıların işine yarar, Avrupa demokrasilerini yok etmek isteyen faşistlerin işine yarar ve bir de DEAŞ gibi zalim örgütlerin daha çok ideolojik mühimmat ve lojistik elde etmesine yol açar." Arap ülkelerinin İsrail ile normalleşmesine de değinen Çelik, "Normalleşme kararının ardından Batı Şeria'da, Netanyahu hükümeti 5 bin 400 ilave yasadışı yerleşime onay verdiğini açıkladı.
Arap - 27.10.2020
Cezayir, Fransa'dan arşivlerini almak için uluslararası tahkime başvurabilir
Fransa'nın Afrika'daki kara lekesi: "Cezayir sömürge dönemi" Cezayir, Fransa'nın 1830'lara uzanan işgaline karşı 1 Kasım 1954'te bağımsızlık mücadelesine başladı. Fransa'nın kanlı yıldırma çabalarına karşı koyan Cezayir, 8 yıl süren ve 1,5 milyon kişinin hayatını kaybettiği çetin mücadele sonucu, Arap ve İslam coğrafyasında istiklali için en ağır bedel ödeyen ülke olarak öne çıktı.
Arap - 27.10.2020
Son dakika haber: Fransız milletvekili Blin, "siyasal İslam'a" karşı Yahudi-Hıristiyan medeniyetini savundu
Macron'un bu açıklamaları Arap dünyasında tartışmalara ve protestolara yol açmıştı.
Arap - 27.10.2020
Washington Post'un Paris temsilcisi: "Fransa, ırkçılıkla mücadele yerine İslam'da reform uğraşında"
Fransız politikacıların sert sekülarizm yorumlarında ısrarcı olmaya başladığına dikkati çeken McAuley, İçişleri Bakanı Gerald Darmanin'in süpermarketlerdeki helal yiyecekleri, saldırıya yol açan ayrılıkçı fikirleri besleyen "cemaatçi mutfak" olarak tanımladığını, Eyfel çevresinde yürüyen iki Müslüman kadının "pis Araplar" diye aşağılanarak bıçaklandığını hatırlattı.
Arap - 27.10.2020
İsrail vatandaşı Filistinlilerden Tel Aviv'deki Fransa Büyükelçiliği önünde gösteri
Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un ifadeleri ve bazı Fransız yetkililerin İslam karşıtı uygulamalarına Arap ülkelerinden tepkiler gelmeye devam ediyor.
Arap - 27.10.2020
İsrail'deki Beytar Yeruşalayim futbol takımının taraftarlarından Hazreti Muhammed'e hakaret
İsrail vatandaşı Filistinlileri temsil eden Ortak Arap Listesi Bloku Başkanı Eymen Avde, yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu takımın taraftarlarının video paylaşım sitesi YouTube üzerinden İslam dinine ve Hazreti Muhammed'e yönelik hakaret içeren bir şarkı videosu paylaştığını duyurdu.
Arap - 27.10.2020
İsrailli Bakan: ABD'deki seçimlerin ardından 5 Arap ülkesiyle normalleşme görüşmelerine yoğunlaşacağız
İsrail İstihbarat Bakanı Eli Cohen, ABD'de 3 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimlerinden sonra Suudi Arabistan ve Katar'ın da aralarında bulunduğu 5 Arap ülkesiyle daha ilişkileri normalleştirme anlaşmasına varmak için müzakereleri yoğunlaştıracaklarını söyledi.
Arap - 27.10.2020
Fransa İçişleri Bakanı Darmanin: "Türkiye'nin, Fransa'nın iç işlerine karışmaması gerekiyor"
Macron'un bu açıklamaları Arap dünyasında tartışmalara ve protestolara yol açmıştı.
Arap - 27.10.2020
AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, gündemi değerlendirdi Açıklaması
"Bu yöneticilere karşı da içeriden sesler yükselmekte" Akbaşoğlu, şöyle devam etti: "Menfaatine gelmediği zaman kendi ilkelerini ortadan kaldıran ve taptıkları değerleri, acıktıklarında helvadan yaptıkları putları yiyen Cahiliye Dönemi Araplarının fikri ve yaklaşımı neyse aslında bugün batılı değerleri temsil noktasında bulunan bazı batılı siyasetçilerin, devlet adamlarının yaklaşımlarının aynı mantaliteye oturduğunu görmek, tarihin arkaik yaklaşımlarının hala devam ettiğini gösteriyor.
Arap - 27.10.2020
16 elit tayın satışı Veliefendi'de gerçekleştirildi
Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Sultansuyu Tarım İşletmesinde yetiştirilen safkan Arap atlarının 16 elit tayının satışı düzenlenen mezatla İstanbul Veliefendi Hipodromunda yapıldı.
Arap - 27.10.2020
Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı el-Burhan: Yasama Meclisi kurulmadan İsrail'le tam normalleşme gerçekleştirilemez
Normalleşme kararının ülkedeki siyasi partilerin çoğunluğu tarafından kabul edildiğini ileri süren el-Burhan, Sudan'ın İsrail ve Filistin arasında iki devletli çözümü desteklediğini, Arap Birliği ve Arap zirvelerinde alınan kararlara bağlı olduğunu vurguladı.
Arap - 27.10.2020
Husiler, Suudi Arabistan'daki Abha Havalimanı'nı vurduklarını duyurdu
Husilere karşı Yemen hükümetine destek veren Arap koalisyonu, 24 Ekim Cumartesi gününden bu yana Husiler tarafından Suudi Arabistan'a atılan 6 İHA'nın düşürüldüğünü kaydetmişti.
Arap - 27.10.2020
İslam dünyası aydınlarından "Türk mallarını boykot kampanyası insanlık dışı ve adaletsiz" uyarısı
Boykot kampanyasının "adil ve şeffaf olmadığına" işaret edilen açıklamada, "Türkiye'nin Arap ve İslam ülkelerini etkileyen tüm kriz, felaket ve zorluklarla müspet biçimde başa çıkmayı teşvik eden faal bir unsur olduğu" belirtildi.
Arap - 27.10.2020
Krizlerin ürettiği çözümlerle yeni Türkiye jeopolitiği
Türkiye jeopolitik kimliğini yeniden tanımlıyor 2010 yılında Tunus'ta başlayan Arap Baharı'nın Mısır, Libya ve Suriye'ye sıçramasıyla Türkiye'nin kara, hava ve denizde nüfuz alanlarını doğrudan hedef alan tehditlerin ortaya çıkması, Ankara'yı jeopolitik kimliğini yeniden değerlendirmeye yönlendirdi.
Arap - 27.10.2020
IKBY Fransa Temsilciliği, tepkiler üzerine Fransa'ya destek mesajını sildi
Fransız yetkililerin son dönemde artan İslam karşıtı tutumuna İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), İslami Eğitim, Bilim ve Kültür Organizasyonu (ISESCO) ve Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) gibi kurumların yanı sıra çeşitli Arap ülkelerinden tepkiler gelmişti.
Arap - 27.10.2020
Ömrünü adadığı cam kaşıklarla dünyaya açıldı
Nurettin Levent, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ürünlerimiz Suudi Arabistan haricinde Irak, Azerbaycan, Suriye, Gürcistan, İngiltere gibi ülkelere satılıyor. Renkli karışlar da üretiyoruz ama bunlar daha yavaş yapılıyor. Şeffaf olanlardan günde 800-900 adet yapabiliyoruz. Renkliye fazla girmiyoruz. Yurt dışından bazen özel talepler de geliyor ama şimdiye kadar anlaşamadık. Bir defasında bir uçak firmasına yaptık. Bir defa kullanıp, attıklarını öğrendim. Bize pahalı gelebilir ama Arap müşterilerimiz için değil.
Arap - 27.10.2020
Son dakika haberi... Kudüs'te Filistinlilerden Fransa'nın İslam karşıtı tutumuna protesto
Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un ifadeleri ve bazı Fransız yetkililerin İslam karşıtı uygulamalarına Arap ülkelerinden tepkiler gelmeye devam ediyor.
Arap - 27.10.2020
Fas'ta iktidar ve muhalefetteki milletvekillerinden Fransa'nın İslam karşıtı tutumuna tepki
Fransız yetkililerin son dönemde artan İslam karşıtı tutumuna İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), İslami Eğitim, Bilim ve Kültür Organizasyonu (ISESCO) ve Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) gibi kurumların yanı sıra çeşitli Arap ülkelerinden tepkiler gelmişti.
Arap - 27.10.2020
Son dakika haberi... Fransız Bakan Riester: "Türk ürünlerine yönelik boykot gündemimizde yok"
Macron'un İslam karşıtı tutum sergilemesi nedeniyle Arap ülkelerinde Fransız ürünlerine yönelik boykot çağrılarının sınırlı olduğunu belirten Riester, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fransız mallarının boykot edilmesi çağrısına da tepki gösterdi.
Arap - 26.10.2020
Fransa'nın İslam karşıtı tutumuna Arap ülkelerinin tepkisi sürüyor
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un ifadeleri ve bazı Fransız yetkililerin İslam karşıtı uygulamalarına Arap ülkelerinden tepkiler gelmeye devam ediyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Arap Haberleri | Arap Haber - Haberler - Arap haberleri, son dakika arap haber ve gelişmeleri burada. Fransa Ticaret Bakanından AB'ye Türkiye'ye karşı harekete geçme çağrısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 04:08:38. #1.15#
title