Arap Haberleri

Arap haber, Arap son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Arap - 23.10.2020
Fetih yöneticisi Zeki, normalleşmenin İsrail'in Sudan'ın servetini yağmalamasının yolunu açtığını söyledi
Zeki, "Normalleşme bir seçim vakası haline geldi ve ABD Başkanı Donald Trump, kendisinin ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun başarısı için Arapların arasından dininden ve asıl davasında vazgeçebilecek olanları buldu.
Arap - 23.10.2020
Filistin'deki siyasi oluşumlardan "Sudan-İsrail normalleşmesine" tepki
Hamas Sözcüsü Hazım Kasım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sudan ve İsrail arasındaki normalleşmenin siyasi bir hata olduğunu belirtti. Kasım, "Sudan ve İsrail arasındaki normalleşme Filistin halkına ve haklı davasına, Sudan'ın ve Arap milletinin ulusal çıkarlarına zarar veriyor.
Arap - 23.10.2020
Filistin, İsrail ve Sudan arasındaki normalleşme anlaşmasını kınadı
ABD Başkanı Donald Trump yaptığı açıklamada, Birleşik Arap Emirlikler (BAE) ve Bahreyn'in ardından Sudan'ında İsrail ile ilişkilerini tamamen normalleştireceğini duyurmuştu.
Arap - 23.10.2020
Filistin yönetimi, Sudan'ın İsrail ile normalleşme kararını kınadı
Açıklamada, Sudan'ın İsrail ile normalleşmesinin Arap Birliği'nin 2002 yılında kabul ettiği Arap Barış Girişimi bildirisine, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ile 1515 numaralı BMGK kararına aykırı olduğuna vurgu yapılarak, "Filistin yönetimi, Filistin halkının meşru haklarını ve menfaatlerini korumak için gerekli kararları alacaktır.
Arap - 23.10.2020
Trump, Sudan ve İsrail'in ilişkilerini normalleştirme konusunda anlaşmaya vardığını açıkladı
Trump, Birleşik Arap Emirliklerine (BAE) F-35 satılıp satılmayacağına ilişkin bir soruya ise "Bu süreç devam ediyor.
Arap - 23.10.2020
Antalya'da eğitime hayırsever desteği
Antalya Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Arapsuyu Mahallesi'nde yapılacak 32 derslikli "Özpınarlar Tenzile Sert Ortaokulu"nun protokolü yapıldı.
Arap - 23.10.2020
TİGEM'den Malatya Sultansuyu Tarım İşletmesi hakkındaki iddialara yalanlama Açıklaması
İşletmenin Osmanlı Padişahı Abdülaziz döneminde 1865 yılında Sultansuyu Çiftlikat-ı Hümayunu adı ile ordunun at ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulduğu, Cumhuriyet döneminde at yetiştiriciliğinin yanında damızlık sığır ve koyun yetiştiriciliği faaliyetleri ile bölge hayvancılığının gelişmesine önemli katkılar sunduğu aktarılan açıklamada, TİGEM'in safkan Arap atı yetiştiricilik faaliyetlerini 11 aygır, 110 baş ana kadro ile Malatya'da sürdürdüğü belirtildi.
Arap - 23.10.2020
Körfez-İsrail normalleşmesi bölgede yeni dengelerin oluşumuna zemin hazırlıyor
Başta Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) olmak üzere Körfez ülkelerinin son dönemde İsrail'le zaten normal olan ilişkilerini alenileştirme kararı alması Orta Doğu bölgesindeki güç ve güvenlik mimarisinde yeni dengeler ortaya çıkaracak bir potansiyel taşıyor.
Arap - 23.10.2020
Bağışçı ülkeler Filistin bütçesine verdikleri desteği kademeli şekilde çekiyor
Filistin'e yönelik yardımlar, ABD başta olmak üzere bağışçı ülkelerin bütçeye verdiği desteği çekmesi ve Arap ülkelerinin hazineye yaptığı hibelerde keskin düşüşe gitmesiyle bu yıl durma noktasına geldi.
Arap - 23.10.2020
Son dakika haber: İran Devrim Muhafızları Ordusu ve emrindeki teröristlerden İdlib'deki cephe hattına takviye
Sünni Arapların yaşadığı Deyrizor'da konuşlu İran, Irak, Lübnan, Afganistan ve Pakistan kökenli grupları, İran Devrim Muhafızları Ordusu mensupları komuta ediyor.
Arap - 23.10.2020
Son dakika haber... DHA YURT BÜLTENİ - 27
Gece saatlerinde Gebze Arapçeşme Mahallesi Şehit Onbaşı Oktay Kaya Caddesi üzerinde bulunan bir mobilya atölyesinde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.
Arap - 22.10.2020
Son dakika... Katar: Atılan bazı askeri ve siyasi adımlar sayesinde ablukayı aştık
Bazı Arap ülkelerinin ülkesine uyguladığı ablukayı değerlendiren Hatır, "atılan bazı askeri, siyasi ve alternatif tedarik zincirlerine doğru atılan hızlı hamleler ile" ablukayı aştıklarını belirtti.
Arap - 22.10.2020
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı O'Brien: "Çin de ABD seçimlerine müdahale etmeye çalıştı"
İran ve Rusya'nın seçimlere müdahale etmeye çalışmasının sürpriz olmadığının altını çizen Robert O'Brien, İran'ın ABD'nin nükleer anlaşmadan çekilmesi kararından ve bazı Arap ülkelerinin İsrail ile normalleşmesinden rahatsız olduğunu kaydetti.
Arap - 22.10.2020
Antalya'da sahte dolar operasyonu
Polis ekiplerince belirlenen şüphelilerin kiraladıkları araç, Konyaaltı ilçesi Arapsuyu Mahallesi'nde durduruldu.
Arap - 22.10.2020
Fransız avukat, siyasetçileri Müslüman karşıtlığını körüklemekle suçladı
Paris'teki Eyfel Kulesinin çevresinde pazar günü başörtülü 2 kadın İslam karşıtı saldırıya uğramıştı. Paris Savcılığının "kasıtlı şiddet" kapsamına alarak soruşturma başlatması sonrası olayla ilgili 2 kişi gözaltına alınmıştı. Saldırının mağduru kadınlardan 18 yaşındaki Kenza, saldırganların kendilerine "pis Arap" dediklerini ve nefret dolu bir şekilde "öldürme amacıyla" saldırdıklarını belirtmişti.
Arap - 22.10.2020
Üç farklı Arap ülkesinde peş peşe yaşanan "şiddet olayları" kamu vicdanını derinden sarstı
Irak, Mısır ve Ürdün'de işlenen vahşi cinayetler ve şiddet olayları, Arap halklarını derinden sarsarak vicdanları yaraladı.
Arap - 22.10.2020
İYİ Parti Grup Başkanvekili Türkkan, gündemi değerlendirdi Açıklaması
AK Parti gençlik kollarının "siz kimsiniz?" diye bir video hazırladığını belirten Türkkan, "Orada Türk olduklarını unutmuşlar. Türk ne zaman deveye binmiş? Türk, ata biner. Orada bile kendilerini Arap zannediyorlar.
Arap - 22.10.2020
"Uluslararası Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri" 6 Kasım'da başlayacak
Bu yıl beşincisi düzenlenen "Uluslararası Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri", 6 Kasım'da kitapseverlerle buluşacak.
Arap - 22.10.2020
ABB, Mamak'ta yenilediği 1+1 konutları 100 liraya kiraya verecek
Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Araplar Mahallesi'nde 2002'de yapılan ve çevresi için güvenlik tehdidine dönüşen atıl durumdaki Eserkent Sosyal Konutları iç ve dış cepheleriyle tamamen yenilendi.
Arap - 22.10.2020
Paris'te başörtülü 2 kadına yönelik saldırıyla ilgili 2 kişi gözaltına alındı
Saldırının mağduru kadınlardan 18 yaşındaki Kenza, saldırganların kendilerine "pis Arap" dediklerini ve nefret dolu bir şekilde "öldürme amacıyla" saldırıya uğradıklarını belirtmişti.
Arap - 22.10.2020
Katar: Gayrimeşru Yahudi yerleşimi barışın önündeki en büyük engellerden
Gayrimeşru yerleşimin barışın önündeki en büyük engel olduğu vurgulanan toplantıda, Batı Şeria'daki yerleşimlerin, iki devletli çözümü tehdit ettiği, uluslararası kararlar temeline dayanan barışçıl çalışmaların yeniden başlaması ve Arap barış girişimi önünde engel teşkil ettiği bildirildi.
Arap - 22.10.2020
21 Ekim 2020 Haberleri
21 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Arap - 21.10.2020
Filistin ve Ürdün'deki siyasi gruplardan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istişare çağrısına destek
"İslam ümmetini engelleme girişimleri başarısız oldu" Ürdün'deki Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Sözcüsü Muaz el-Havalide ise Arap ve Müslüman halkların İslam dinini ve kimliğini müdafaa eden tüm şerefli tutumları desteklediğini belirtti.
Arap - 21.10.2020
Avrasya ülkelerinde Kovid-19'la ilgili gelişmeler
Kazakistan Kazakistan Sıhhi Epidemiyolojik Kontrol Komitesi Başkanı Ayjan Yesmagambetova, sınır geçişlerinde sıhhi karantina kontrolünün güçlendirilmesi kapsamında haftalık uçak seferlerinin sayısını Ukrayna ile 3'ten 1'e, Birleşik Arap Emirlikleriyle 24'ten 16'ya, Almanya ile 6'dan 4'e, Belarus ile 9'dan 4'e düşürme kararı alındığını belirtti.
Arap - 21.10.2020
BAE'li araştırmacı: "BAE'liler, yönetime rağmen Filistinlilere destek konusunda sabit bir tutuma sahip"
Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) araştırmacı Said bin Nasr et-Tuneyci, ülkesindeki yönetimin siyasi tutumuna rağmen BAE halkının Filistinlilere destek verme konusunda sabit bir tutuma sahip olduğunu söyledi.
Arap - 21.10.2020
Endonezyalı akademisyenlerden Endonezya-BAE ilişkisinde "Filistin" uyarısı
Endonezyalı akademisyenler, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile ilişkilerin geliştirilmesi sürecinde Endonezya hükümetine Filistin'e desteğin sürmesi uyarısında bulundu.
Arap - 21.10.2020
Son dakika haberi! İsrailli Bakan: "ABD'deki seçimden önce bir başka normalleşme anlaşmasına varabiliriz"
Gelen son dakika haberlerine göre İsrail Bölgesel İş Birliği Bakanı Ofir Akunis, gelecek ay ABD'de yapılacak başkanlık seçiminden önce bir başka Arap veya Müslüman ülkeyle ilişkileri normalleştirme anlaşmasına varabileceklerini söyledi.
Arap - 21.10.2020
Düzce'de su kesintisi olacak
Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada İçme Suyu Ana Hattında meydana gelen arıza nedeniyle bazı mahallelerde su kesintisi yapılacağı belirtildi. Açıklamada; 22 Ekim Perşembe Günü 10: 00-14: 00 saatleri arasında Çamköy Mahallesi, Sancaklar Mahallesi, Körpeşler Mahallesi, Arapçiftliği Mahallesi, Sarayyeri Mahallesi, Akınlar Mahallesi, Karachacımusa Mahallesi, Fatih Mahallesi, Yeni Mahalle, Karaca Mahallesi, Koçyazı Mahallesi, Beyciler Mahallesi, Çavuşlar Mahallesi, Hamidiye Mahallesi ve Burhaniye Mahallelerinde geçici su kesintisi yapılacaktır.
Arap - 21.10.2020
Türkiye'de yakalanan Birleşik Arap Emirlikleri ajanı tutuklandı
Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) çalıştığı öne sürülen ve Türkiye'de yakalanan ajan tutuklandı.
Arap - 21.10.2020
15 yıldır komada olan Suudi Prensi bu kez de elini oynattı
Suudi Arabistan'da kraliyet ailesi üyelerinden olan ve 15 yıl önce geçirdiği trafik kazasından sonra komaya giren Prens Halid Bin Talal, 15 yıl sonra ilk kez elini oynattı Suudi Arabistan'da kraliyet ailesi üyelerinden olan ve 2005 yılında geçirdiği trafik kazasından sonra komaya giren Prens Halid Bin Talal, 15 yıl sonra ilk kez elini oynattı. Prens Talal, Arap basını tarafından uyuyan prens olarak tanımlanıyordu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Arap Haberleri | Arap Haber - Haberler - Arap haberleri, son dakika arap haber ve gelişmeleri burada. Fetih yöneticisi Zeki, normalleşmenin İsrail'in Sudan'ın servetini yağmalamasının yolunu açtığını söyledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 04:47:25. #1.15#
title