Arap Haberleri

Arap haber, Arap son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Arap - Bugün
Bahreyn'den Katar'a iki ülke arasındaki sorunların hızlıca ele alınması çağrısı
Körfez'de 3,5 yıl sonra uzlaşma Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır, 5 Haziran 2017'de "terör gruplarını desteklediği" suçlamasıyla Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmiş ve bu ülkeye ekonomik ambargo uygulamaya başlamıştı.
Arap - Bugün
Hamas lideri Heniyye: "Filistin meselesi, işgal altındaki topraklara hapsedilmeye çalışılmaktadır"
Hamas'ın Filistin davasını yalnızca Filistinlilerin değil Arapların, İslam'ın ve insanlığın meselesi olarak gördüğünü belirten Heniyye, "Hamas, Filistin topraklarından vazgeçilmemesi, geri dönüş hakkı, tüm Filistinlilerin haklarının savunulması ve işgale topyekün direniş konularında kararlıdır.
Arap - Dün
Husiler, Eritre'nin 80 Yemenli balıkçıyı serbest bıraktığını duyurdu
Danei, Yemen'in batısındaki Hudeyde ili sakinlerinden olan balıkçıların 3 gün önce Yemen karasularındayken alıkonulduğunu, sorgulanmak için Birleşik Arap Emirlikleri'ne ait kayıkla Eritre'nin Harmil Adası'na götürüldüğünü aktardı.
Arap - Dün
Arap liderler, ABD Başkanı Biden'ı tebrik etti
Irak, Ürdün, Lübnan, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) liderleri, yayımladıkları mesajlarla yemin ederek göreve başlayan ABD Başkanı Joe Biden'ı kutladı.
Arap - Dün
Son dakika! Filistin, BAE ve Libya'da Kovid-19'dan ölümler arttı
Son dakika haberleri: Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı can kayıpları Filistin'de 1925'e, Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) 766'ya, Libya'da 1716'ya yükseldi.
Arap - Dün
İsrail ile Fas arasında uçak seferleri anlaşması yapıldı
Haberde, bunun Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn ile yapılan anlaşmaların ardından İsrail ile Arap ülkeleri arasındaki normalleşme sürecini takiben yakın zamanda imzalanan üçüncü havacılık anlaşması olduğuna vurgu yapıldı.
Arap - Dün
Lübnan ve Tunus Irak'taki terör saldırısını kınadı
Lübnan ve Tunus, Irak'ın başkenti Bağdat'ta onlarca kişinin öldüğü terör saldırısına ilişkin kınama mesajları yayımladı.
Arap - Dün
Zarif: "Bağdat'taki saldırılar ve Netanyahu'nun hedefi ABD'de bir başkanı daha tuzağa düşürmektir"
İsrail Başbakanı Netanyahu, dün yemin ederek göreve başlayan ABD Başkanı Joe Biden'ı tebrik mesajında, İsrail ile bazı Arap ülkeleri arasındaki normalleşme anlaşmalarının yanı sıra İran'a değinmişti.
Arap - Dün
Arap basını Biden'ın ABD Başkanı olarak göreve başlamasını manşetlerine taşıdı
ABD'nin 46. Başkanı Joe Biden'ın yemin ederek göreve başlaması Arap gazetelerinde geniş yer buldu.
Arap - Dün
Macaristan'dan AstraZeneca ve Sputnik V aşısına onay
Gulyas, AB'ye çok az miktarda aşı ulaştığını buna karşın İsrail'de, ABD'de, İngiltere'de ve Arap dünyasında aşılama kampanyasının hızlı şekilde ilerlediğini vurguladı.
Arap - Dün
Son dakika haberi! BAE destekli GGK, Aden'de yeni bir birlik oluşturduklarını açıkladı
Son dakika haberler... Yemen'de Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından desteklenen ayrılıkçı Güney Geçiş Konseyi (GGK), Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'nin yaptığı atamalar nedeniyle yaşanan gerginlik sonrası geçici başkent Aden'de yeni bir birlik oluşturduklarını duyurdu.
Arap - Dün
BAE'ye ait FlyDubai Hava Yolları şirketi, Doha seferlerini 26 Ocak'ta yeniden başlatacağını açıkladı
ABU Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) ait FlyDubai Hava Yolları şirketi, 3 yıldan daha uzun süredir durdurduğu Katar uçuşlarını 26 Ocak itibarıyla yeniden başlatacağını duyurdu.
Arap - Dün
Son Dakika | Muğla'dan 2020'de 39 ülkeye 90 bin ton yaş sebze ve meyve ihracatı yapıldı
Saylak, Almanya ve Rusya başta olmak üzere ürünlerin Avrupa, Arap ve Balkan ülkelerine gönderildiğini dile getirdi.
Arap - Dün
İsrail siyasetinde yeni aktörler, eğilimler ve oluşumlar: Gideon Sa'ar'ın yükselişi
Bugünlerde de İsrail siyasetinde dünden farklı bir manzara ile karşı karşıya değiliz. İktidarın başat ortağı Likud Partisi'nden ayrılışlarla yeni partiler gün yüzüne çıkmaya başladı. Bunlardan en fazla dikkat çekeni ise Gideon Sa'ar'ın başını çektiği Tikva Hadaşa (Yeni Umut) Partisi oldu. Gideon Sa'ar'ı yeni bir oluşuma iten nedenler ise geçmişten gelen Netanyahu'ya karşı kişisel öfkesi, yeni ABD Başkanı Joe Biden'ın seçilmesiyle İsrail'de yeni ve farklı siyasi aktörlere duyulacak ihtiyaç, İsrail'de erken seçimin gündeme gelmesi ve Binyamin (Bibi) Netanyahu'nun son günlerde İsrailli Araplarla yaptığı arka kapı pazarlıkları olarak sayılabilir.
Arap - Dün
Fas-İsrail iş birliğinde ilerleme kaydediliyor
Fas, bu kararla Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Sudan'ın ardından son birkaç ay içinde İsrail'le normalleşme anlaşmasına varan dördüncü Arap ülkesi, Mağrib bölgesinde ise ilk ülke oldu.
Arap - 20.01.2021
Fas Kralı, BAE Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Al Nahyan'ı kabul etti
Fas Kralı 6'ncı Muhammed'in, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Abdullah bin Zayid Al Nahyan'ı kabul ettiği bildirildi.
Arap - 20.01.2021
Son dakika haberi | Hamas, ABD Başkanı Biden'a, Filistin davasını hedef alan kararların durdurulması çağrısında bulundu
ABD'nin İsrail Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınması, Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı'na (UNRWA) yapılan mali yardımların tamamen durdurulması gibi tartışmalı kararlara imza atan Trump yönetimi, son olarak Yüzyılın Anlaşması adı verilen sözde Orta Doğu barış planı ve Arap ülkelerinin İsrail'le normalleşmelerini kabul ettirme çabasıyla İsrail yanlısı tutum göstermişti.
Arap - 20.01.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanlığı "2019-2020 Özel Ödülleri" Töreni'nde konuştu: (2)
"Tabelalarda bambaşka şeyler var" Erdoğan, bu acı gerçeğe, her şeye rağmen halen dil meselesine yeterince eğilinmediğine işaret ederek, şöyle konuştu: "Caddelerde dolaştığınız zaman, dükkanları, marketleri, bunları gördüğümüz zaman bakıyorsunuz ki ya bizim dil nerede? Buralarda bizim dil yok, bambaşka şeyler var. Tabelalarda bambaşka şeyler var. Bunu kaybettiğimiz anda biz kendimizi kaybetmiş oluruz. Nihat Sami Banarlı, Türkçenin Sırları adlı eserinde çok nefis bir tespit yapıyor, diyor ki; 'Ketebe yektübü Arap'ındır, kitap katip benimdir.
Arap - 20.01.2021
Son dakika haberleri... Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) bir günde 3 bin 506 Kovid-19 vakasıyla günlük en yüksek vaka sayısı kaydedildi.
Arap - 20.01.2021
BAE Etihad Hava Yolları şirketi, Abu Dabi-Doha seferlerinin 15 Şubat'ta başlayabileceğini duyurdu
ABU Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Etihad Hava Yolları şirketi, hükümetin onay vermesi durumunda 15 Şubat'tan itibaren Abu Dabi-Doha seferlerinin başlayacağını duyurdu.
Arap - 20.01.2021
Mısır, Katar'la diplomatik ilişkilerini yeniden tesis edecek
Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır, 5 Haziran 2017'de "terör gruplarını desteklediği" suçlamasıyla Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmişti.
Arap - 20.01.2021
Maxis, 2021'in ilk yatırımını "Workup Girişimcilik Programı" mezunu Mindsite'a yaptı
İsmail Arapzade, Ali Göksu Özkan, Ali Alperen Durak ve Hakan Utku Özdemir ortaklığında 2020 yılında ürününü tamamlayan girişim, ilk satışını Workup'a dahil olduktan sonra gerçekleştirdi.
Arap - 20.01.2021
YPG/PKK'lı teröristlerin, Deyrizor'da zorla silah altına alma dayatması sürüyor
YPG/PKK'nın, büyük çoğunluğunu Arap nüfusunun oluşturduğu Deyrizor ilinde zorla silah altına alma dayatması sürüyor.
Arap - 20.01.2021
BAE'de günlük en yüksek Kovid-19 vakası tespit edildi
Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) bir günde 3 bin 506 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasıyla günlük en yüksek vaka sayısı kaydedildi.
Arap - 20.01.2021
Milli tenisçi Çağla Büyükakçay, Birleşik Arap Emirlikleri'nde çeyrek finalde
Milli tenisçi Çağla Büyükakçay, Birleşik Arap Emirlikleri'nde düzenlenen W25 Fujairah Open'da çeyrek finale yükseldi.
Arap - 20.01.2021
Eğreti barış: Arap-İsrail 'normalleşmesinin' geleceğine ilişkin jeopolitik senaryolar
Çoğu zaman gündelik haberlerin akışı içinde kaybolur ve anlamlı bir çerçeve çizmekten mahrum kalırız. Bu açıdan bakarsak, teknolojik nimetler vasıtasıyla küreselleşen günümüzün bilgi bombardımanı dünyasında, olayları ve parçası oldukları eğilimleri tespit etmenin güçleştiğini kavrayabiliriz.
Arap - 20.01.2021
ABD Dışişleri Bakanı adayı Blinken, "Çin'in Uygur Türklerine soykırım uyguladığı" görüşünde
Trump yönetimi döneminde İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn arasında imzalanan İbrahim Anlaşmasının "İsrail'i ve dünyayı daha güvenli hale getirdiğini" savunan Blinken, söz konusu anlaşmaların devam edeceği mesajını verdi.
Arap - 19.01.2021
Zarif, Katar'ın Körfez ülkelerine "İran ile diyalog" çağrısını memnuniyetle karşıladı
İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Katar'ın Körfez'deki Arap ülkelerine İran ile diyalog çağrısında bulunmasını memnuniyetle karşıladı.
Arap - 19.01.2021
Ürdün, Cezayir ve Lübnan'da Kovid-19 kaynaklı ölümler arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı can kayıpları Ürdün'de 4 bin 170'e, Cezayir'de 2 bin 843'e, Lübnan'da 2 bin 20'ye yükseldi.
Arap - 19.01.2021
Son dakika haberi! Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Kuveyt de Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) gelen iki kişide İngiltere'de ortaya çıkan Kovid-19'un mutasyona uğramış yeni türünün tespit edildiğini duyurdu.
Arap - 19.01.2021
BAE ve Libya'da Kovid-19 kaynaklı ölümler arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı can kayıpları Birleşik Arap Emirlikleri'nde 756'ya, Libya'da 1700'e yükselirken, Katar'da da vaka sayıları arttı.
Arap - 19.01.2021
Katar, BAE aleyhinde Dünya Ticaret Örgütüne sunduğu iki davayı askıya aldı
Katar, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) aleyhine Dünya Ticaret Örgütüne sunduğu iki ticaret davasını askıya aldı.
Arap - 19.01.2021
Katar'dan Körfez ülkelerine "İran ile diyalog" çağrısı
Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, Körfez'deki Arap ülkelerini İran ile diyaloğa girmeye davet ederek, Katar'ın bu diyaloglara ara buluculuk edebileceğini belirtti.
Arap - 19.01.2021
Arap Baharı'nın 10 yıllık süreci İstanbul'da tartışıldı
Arap Baharı'nın üzerinden geçen 10 yılın ardından, Arap ülkelerindeki devrim süreçleri konunun uzmanları tarafından değerlendirildi.
Arap - 19.01.2021
İsviçre'de referandumda peçe yasağına karşı ret oyu çağrısı
"PEÇE YASAĞI TURİZME ZARAR VERECEK" Konseyden yapılan yazılı açıklamada, İsviçre genelinde peçe (nikap) takanların sayısının çok az olduğuna dikkat çekildi. Açıklamada, "Ülke çapındaki bir (peçe yasağı), kantonların egemenliğine ve turizme zarar verecek ve belirli kadın grupları açısından yararsız olacaktır." ifadesi kullanıldı. Konsey açıklamasında, yüzünü tamamen örten kadınların çoğunun turist olduğuna ve ülkede kısa bir süre geçirdiğine dikkat çekildi. İsviçre, zengin Körfez ülkelerinden Arap turistlerin tatil için yoğunlukla tercih ettiği ülke olarak biliniyor.
Arap - 19.01.2021
Kuveyt'te iki kişide Kovid-19'un mutasyona uğramış türü tespit edildi
Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) gelen iki kişide İngiltere'de ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) mutasyona uğramış yeni türünün tespit edildiğini duyurdu.
Arap - 19.01.2021
Müteahhitlerden yurt dışında 100 bin istihdam, yıllık 50 milyar dolarlık iş hedefi
Yenigün, hükümetin de desteğiyle geleneksel pazarlardaki sorunların çözümü için çabalarını sürdürdüklerini belirterek şöyle devam etti: "Devletimizin desteğini her zaman yanımızda hissetmek, en büyük motivasyonumuzu oluşturuyor. Sektörün ilk ve en büyük üçüncü pazarı olan Libya'daki sorunlarımızın çözüm süreci halen devam etmektedir. Sayın Bakanımıza bu konudaki kıymetli destekleri için bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz. Güvenliğin tesisi, politik ve ekonomik istikrarın sağlanmasıyla müteahhitlerimiz, ülkede yarım kalmış projelerini artık tamamlamak arzusunda. Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti yetkilileri de yeni projelerde de bizimle çalışmak istediklerini her fırsatta belirtmektedirler." Körfez bölgesinde, özellikle Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde müteahhitlerin sorunlarının arttığını aktaran Yenigün, şunları kaydetti: "Bu ülkelerde maruz kaldığımız haksız uygulamanın giderilmesi gerekiyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Arap Haberleri | Arap Haber - Haberler - Arap haberleri, son dakika arap haber ve gelişmeleri burada. Bahreyn'den Katar'a iki ülke arasındaki sorunların hızlıca ele alınması çağrısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.1.2021 03:21:33. #1.15#
title