Arap Birliği Haberleri

Arap Birliği haber, Arap Birliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Arap Birliği - 30.11.2020
Filistin Devlet Başkanı Abbas, Sisi ile Filistin meselesini görüştü
Resmi temaslarda bulunmak üzere Ürdün ziyaretinin ardından dün Kahire'ye giden Abbas, Dışişleri Bakanı Şukri ve Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt ile görüşmüştü.
Arap Birliği - 30.11.2020
Kurgu ile gerçeklik arasında Pakistan'ın İsrail'i tanıması için baskı iddiaları
Baskı gerçek mi? Suudi Arabistan ve BAE Pakistan'a İsrail'le diplomatik ilişkiler kurması için gerçekten baskı uyguluyor olabilir. Suudi Arabistan, BAE ve (Kuveyt ve Katar dışında) diğer Körfez ülkeleri, İsrail'le normalleşme sürecinde, daha önce Mısır'ın İsrail ile imzaladığı Camp David anlaşması sonrasında uğradığı Arap kamuoyu tepkisinde olduğu gibi, devlet-dışı aktörlerin tepkisinden çekiniyor olabilirler. Nihayetinde Batı Şeria'yı ilhak eden Ürdün Kralı I. Abdullah 1951 yılında, İsrail'i 1979 yılında tanıyan, "diğer Arap krallarının aksine" Mısır'da ve gittiği her yerde arabasına binip sokaklarda rahatça tur atabilen tek Arap lider olduğunu iddia edecek kadar kendine güvenen Mısır lideri Enver Sedat ise 1981 yılında suikasta uğramıştı. Dolayısıyla Körfez ekseninin İsrail'le normalleşmenin şatafatsız geçmesini temin ettiğini tam olarak söylemek zor olsa da, konunun çok-uluslu Arap veya çoğunluğu Müslüman ülkeler tarafından tartışılmasını mümkün olduğunca istemediklerini söyleyebiliriz. Örneğin Arap Birliği'nin geçtiğimiz Eylül ayındaki toplantısında Filistin tarafının BAE'nin İsrail'le normalleşme adımının kınanması için verdiği önerge reddedildiği gibi, Mahmud Abbas Filistinlilere BAE'ye yönelik eleştirilerin durdurulması çağrısında bulunmak durumunda kalmıştı.
Arap Birliği - 29.11.2020
Son dakika haberleri | Abbas, Mısır Dışişleri Bakanı Şukri ve Arap Birliği Genel Sekreteri Ebu Gayt ile görüştü
Son dakika gündem haberi... Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Mısır'da Dışişleri Bakanı Samih Şukri ve Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt ile Filistin meselesini görüştü.
Arap Birliği - 18.11.2020
Avrupa'daki çifte standart İslamofobiyi artırıyor
"Antisemitizm yasak ama İslam karşıtlığı fikir özgürlüğü" 2001 ile 2011 yılları arasında Arap Birliği Genel Sekreteri görevini yürüten Amr Musa, Facebook hesabından yaptığı yazılı açıklamada, "Antisemitizm yasaklanırken, İslam karşıtlığının fikir özgürlüğü olmasını anlayamıyorum.
Arap Birliği - 15.11.2020
Hamas: BAE'nin Yahudi yerleşim birimleriyle iş birliği yapması Arap Birliği kararlarına aykırı
Hamas, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Yahudi yerleşimcilerden oluşan iş insanları heyetini ülkeye kabul etmesini kınadı.
Arap Birliği - 13.11.2020
Cezayir'de Anayasa Konseyi referandum sonuçlarını onayladı
Ordu ve yargıda önemli düzenlemeler Yeni taslak Cezayir ordusuna önceki Anayasa'nın aksine, Birleşmiş Milletler, Afrika Birliği ve Arap Birliği gibi uluslararası kuruluşların barış misyonlarına katılma, yani sınır dışına çıkma imkanı tanıyor.
Arap Birliği - 11.11.2020
Arap ülkelerinden FKÖ Genel Sekreteri Ureykat için taziye mesajları
Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt ve Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye de Abbas'ı telefonla arayarak taziye dileklerini iletti.
Arap Birliği - 10.11.2020
Son dakika haberi: Barış müzakerelerinin güçlü ismi FKÖ Genel Sekreteri Ureykat koronavirüse yenik düştü
Son olarak Ureykat, "Filistin davasının tasfiyesini ve Mescid-i Aksa ve Kıyamet Kilisesi'yle birlikte Doğu Kudüs'ün İsrail'in egemenliğinde olmasını kabul etmekle" suçladığı Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt'a "istifa" çağrısında bulunmuştu.
Arap Birliği - 8.11.2020
Haftanın tarihine bakış
2011- Arap Birliği, Suriye'nin üyeliğinin askıya alınmasına ve Şam yönetimine yaptırım uygulanmasına karar verdi.
Arap Birliği - 7.11.2020
Arap ülkelerinden İsrail'in Filistin köyünü yıkmasına tepki
Arap Birliği, Filistin, Ürdün ve Katar, İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria kırsalında Filistinli bedevilerin yaşadığı Hammisa köyünü yıkmasına tepki gösterdi.
Arap Birliği - 4.11.2020
Anayasa değişikliği referandumu ve Cezayir'in siyasi dönüşümü
2019 yılında ülke çapında yaşanan protestolar sonrasında gerçekleşen yönetim değişikliğinin ardından Cezayir önemli bir siyasi dönüşüm sürecinden geçiyor.
Arap Birliği - 3.11.2020
ABD ve İsrail Sudan'ın ekonomik krizini istismar ediyor
Filistin davasının sembol kararları etkisizleştiriliyor Filistin halkından yana ortaya koyduğu tavrıyla Sudan, Filistin davasının kilit aktörlerden biri. Filistin liderlerinin büyük bölümü, sürgün ve benzeri zor şartlarla karşılaştıklarında bu ülkeye sığınmışlardır. Sudan, sürekli olarak Filistinlilerin yanında yer almış ve her platformda onların hakkını savunmaya çalışmıştır. Sudan Cumhuriyeti, 1967 yılında başkent Hartum'da düzenlenen Arap Birliği zirvesinde alınan "İsrail'le Barışa Hayır, Tanımaya Hayır, Görüşmeye Hayır" kararından dolayı "3 La (3 Hayır) ülkesi" olarak anılıyor.
Arap Birliği - 3.11.2020
Cezayir Cumhurbaşkanlığından düşük katılımlı referanduma "nezih ve şeffaf" yorumu
Ordu ve yargıda önemli düzenlemeler Yeni taslak Cezayir ordusuna önceki anayasanın aksine, Birleşmiş Milletler, Afrika Birliği ve Arap Birliği gibi uluslararası kuruluşların barış misyonlarına katılma, yani sınır dışına çıkma imkanı tanıyor.
Arap Birliği - 2.11.2020
Cezayir'de Anayasa değişikliği yüzde 66,8 "evet" oyuyla kabul edildi
Ordu ve yargıda önemli düzenlemeler Yeni taslak Cezayir ordusuna önceki Anayasa'nın aksine, Birleşmiş Milletler, Afrika Birliği ve Arap Birliği gibi uluslararası kuruluşların barış misyonlarına katılma, yani sınır dışına çıkma imkanı tanıyor.
Arap Birliği - 2.11.2020
Filistin'de işgalin yolunu açan Balfour Deklarasyonu 103 yaşında
Arap Birliği üyesi ülkeler, 2002'de Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta kabul edilen Arap Barış Girişimi bildirisiyle, "toprak karşılığı barışı" yani 1967 sınırlarında başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin devletini kabul etmedikçe İsrail'le normalleşmeyi reddetmişti.
Arap Birliği - 27.10.2020
Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı el-Burhan: Yasama Meclisi kurulmadan İsrail'le tam normalleşme gerçekleştirilemez
Normalleşme kararının ülkedeki siyasi partilerin çoğunluğu tarafından kabul edildiğini ileri süren el-Burhan, Sudan'ın İsrail ve Filistin arasında iki devletli çözümü desteklediğini, Arap Birliği ve Arap zirvelerinde alınan kararlara bağlı olduğunu vurguladı.
Arap Birliği - 23.10.2020
Filistin, İsrail ve Sudan arasındaki normalleşme anlaşmasını kınadı
ABD Başkanı Donald Trump yaptığı açıklamada, Birleşik Arap Emirlikler (BAE) ve Bahreyn'in ardından Sudan'ında İsrail ile ilişkilerini tamamen normalleştireceğini duyurmuştu. Filistin Devlet Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, İsrail ve Sudan'ın arasındaki anlaşmanın kınadığını ve reddedildiği ifade edildi. Açıklamada, Filistin halkının meşru menfaatlerini ve haklarını korumak için gerekli kararları alacağına vurgu yapılırken, anlaşmanın Arap Birliği kararlarına, Arap Barış Girişimi'ne ve BM Güvenlik Konseyi'nin 1515 Kararına aykırı olduğu ifade edildi.
Arap Birliği - 23.10.2020
Filistin yönetimi, Sudan'ın İsrail ile normalleşme kararını kınadı
Açıklamada, Sudan'ın İsrail ile normalleşmesinin Arap Birliği'nin 2002 yılında kabul ettiği Arap Barış Girişimi bildirisine, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ile 1515 numaralı BMGK kararına aykırı olduğuna vurgu yapılarak, "Filistin yönetimi, Filistin halkının meşru haklarını ve menfaatlerini korumak için gerekli kararları alacaktır.
Arap Birliği - 20.10.2020
Irak, Mısır ve Ürdün arasındaki yakınlaşma çabaları devam ediyor
Ekonomik anlamda, Irak gibi zor bir dönemden geçen Mısır ve Ürdün, bu konuda Irak'ın ihtiyaç duyduğu alanlarda yardımcı olacak durumda değil. Siyasi açıdan ise Mısır ve Ürdün, Irak'a yönelik dış müdahaleleri engelleme konusunda Arap Birliği yoluyla destek verebilecek durumda.
Arap Birliği - 15.10.2020
İsrail Meclis Başkanı'ndan "toprak karşılığı barış" ilkesi için "maskaralık" nitelemesi
Arap Birliği üyesi ülkeler, 2002 yılında Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta kabul ettiği Arap Barış Girişimi bildirisiyle, "toprak karşılığı barışı" yani 1967 sınırlarında başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin devletini kabul etmedikçe İsrail'le normalleşmeyi reddetmişti.
Arap Birliği - 15.10.2020
Son dakika haberleri! BAE askeri doktrini: Sahne ve rol arasında bir tercih matrisi
Mahpus ikilemi strateji oyunu bazında temelde 4 sonuç ortaya çıkaracak bu tercihin muhtemel sonuçları aşağıdaki gibi görselleştirilebilir: ggg.gnz2.vz,ü9 Rol Sahne İyi Senaryo Hegemon'un bölge stratejisinde zamanla verilen rolün büyümesi BAE'nin yayılmacı stratejisinin Hegemon tarafından onaylanıp bu ülkeye alan açılması Kötü Senaryo Hegemon'un bölge stratejisinde verilen rolün aynı kalması veya küçülmesi BAE'nin yayılmacı stratejisinin Hegemon tarafından reddedilip bu ülkenin cezalandırılması BAE'nin son dönemde takip ettiği askeri strateji ve ülke yöneticilerinin açıklamaları doğrultusunda yapılan bir inceleme bu ülkenin günümüz itibarıyla hangi noktada olduğunu gösterebilir. Bir önceki BAE Devlet Başkanı Şeyh Zayid bin Sultan en-Nahyan'ın temelini attığı askeri doktrin temel anlamda üç ayaklı bir strateji olarak tanımlanmıştır. Bunlardan ilki, BAE'nin en nihayetinde barış için çabalayan bir orduya sahip olmasıdır. Bu strateji bir ülkenin yayılmacı politikalar takip etmeyeceğini ve diğer ülkelere karşı yaptırımlarını daha liberal seçeneklerle gerçekleştireceğini taahhüt eder. İkinci ayak komşu ülkelerin haklarına duyulan saygıyla ve Arap yarımadasının en büyük problemi olan sınır sorunlarıyla ilgilidir. Bu da BAE ordusunun halihazırda çizilmiş olan siyasi sınırlara vefa göstereceğini taahhüt eden bir stratejidir. Üçüncü ve son ayak ise dostların çıkarlarını önemseme prensibidir. Bu prensip temelde Arap Birliği ve Körfez İşbirliği Konseyi hatta son zamanlarda daha da görünür hale geldiği şekliyle ABD-İsrail çıkarlarının bölgede korunacağını taahhüt eder.
Arap Birliği - 7.10.2020
Arap aktivistler: Üye ülkelerin dönem başkanlığını reddetmeleri Arap Birliği'nin vefatıdır
Arap aktivistler sosyal medya paylaşımlarında İsrail-BAE ve Bahreyn normalleşme anlaşmasının ardından Arap Birliği dönem başkanlığının 6 Arap ülkesi tarafından reddedilmesini "Arap Birliği'nin vefatı" olarak değerlendirdi.
Arap Birliği - 7.10.2020
Libya Arap Birliği'nin oturum başkanlığını reddetti
Libya, Arap Birliği'nin bu dönemki oturum başkanlığını "daha iyi koşullarda yapılması dileğiyle" reddetti.
Arap Birliği - 3.10.2020
FKÖ Genel Sekreteri Ureykat: "ABD ve İsrail, Filistin'de seçim yapılmasını istemiyor"
Filistinli grupların, ABD ve İsrail'in tehditleri ve meydan okumalarına rağmen ulusal birliği sağlamada başarılı olacağını söyleyen Ureykat, seçim tarihini belirlemek için yönetimden karar çıkacağını ifade etti. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt'ın durduğunu iddia etmesine karşın İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Filistin topraklarını ilhak planlarını sürdürdüğüne işaret eden Ureykat, İsrail'in uygulamalarının ve "Yüzyılın Anlaşması" planının iki devletli çözüm girişimlerini yok ettiğini belirtti.
Arap Birliği - 2.10.2020
Selahaddin Eyyubi'nin 833 yıl önce Haçlılardan kurtardığı Kudüs, "normalleşme" anlaşmalarının...
FKÖ Yürütme Konseyi Genel Sekreteri Saib Ureykat, 29 Eylül'de yaptığı açıklamada, Arap Birliği'nin Filistin davasının tasfiye edilmesini ve Doğu Kudüs'ün Mescid-i Aksa ve Kıyamet Kilisesi ile İsrail'in egemenliğinde olmasını kabul ettiğine dikkati çekerek, Arap Birliği'nin BAE ile Bahreyn'in İsrail ile normalleşmesini kınamaktan dahi geri durarak Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt'ın şahsı tarafından Arap ülkelerinin İsrail ile karşılıksız bir şekilde normalleşmesinin yolunu açtığını ifade etti.
Arap Birliği - 2.10.2020
Son dakika haberleri! Muhammed Bin Selman İsrail'le normalleşmenin alt yapısını mı hazırlıyor?
Eski ittifakların ve örgütlerin sonu Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'ın NATO için kullandığı "beyin ölümü gerçekleşti" ifadesini Birleşmiş Milletler (BM), Arap Birliği, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) gibi örgütler, eski paktlar ve ittifaklar için de kullanırsak abartmış olmayız.
Arap Birliği - 30.9.2020
Kuveyt Emiri için taziye mesajları
Fetih ve Hamas Hareketi, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) ve Arap Birliği, 91 yaşında hayatını kaybeden Kuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah için taziye mesajı yayımladı.
Arap Birliği - 30.9.2020
Filistin Kurtuluş Örgütünden Arap Birliği Genel Sekreteri Ebu Gayt'a istifa çağrısı
Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ), Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu El-Gayt'ın "güvenirliğini yitirdiğini" belirterek, istifa çağrısında bulundu.
Arap Birliği - 27.9.2020
BAE'den İsrail'le normalleşmeye karşı çıkan şaire seyahat yasağı
Arap dünyasında şiir ve roman kitaplarıyla tanınan Hamis, birçok edebiyat ödülüne layık görüldü. 1992-2020 yıllarında Arap Birliği'nde araştırmacı diplomat olarak çalışan Hamis, Hindistan'da Arap Birliği'ni temsil eden ilk BAE büyükelçisiydi.
Arap Birliği - 26.9.2020
Katar, Arap Birliği dönem başkanlığını devralmayı reddetti
Katar, Filistin'in çekildiği Arap Birliği dönem başkanlığını devralmayı reddetti.
Arap Birliği - 25.9.2020
Kuveyt'ten "Filistin meselesinin Arap Barış Girişimi'ne göre çözülmesi" çağrısı
Arap Birliği üyesi ülkeler, 2002'de Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta kabul ettiği Arap Barış Girişimi bildirisiyle, 1967 sınırlarında başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin devletini kabul etmedikçe İsrail'le normalleşmeyi reddetmişti.
Arap Birliği - 24.9.2020
Son dakika haber | Bahreyn, Filistin meselesinin Arap Barış Girişimi'ne göre çözülmesi çağrısı yaptı
Arap Birliği üyesi ülkeler, 2002 yılında Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta kabul ettiği Arap Barış Girişimi bildirisiyle, 1967 sınırlarında başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin devletini kabul etmedikçe İsrail'le normalleşmeyi reddetmişti.
Arap Birliği - 23.9.2020
Bir kurt masalı: Orta Doğu barış süreci
Başkan Jimmy Carter'ın desteği ve eski Dışişleri Bakanı Henry Kissinger'in mekik diplomasisi sonucu olarak Mısır, 1970'lerin sonunda İsrail ile masaya oturmaya ikna edildi. Dolayısıyla barış sürecinin ilk adımı 1977 yılında Mısır Cumhurbaşkanı Enver Sedat'ın İsrail Parlamentosunu (Knesset) ziyaret etmesi ve orada bir konuşma yapmasıyla atıldı. Bir yıl sonra Camp David Barış Anlaşması imzalandı. Anlaşma, İsrail ile Mısır'ın birbirlerini tanımaları ve aralarında diplomatik ilişki kurulmasını öngörüyordu. Mısır'ın tek kazancı, İsrail tarafından 1967 savaşında işgal edilen Sina yarımadasının kurtarılması idi. Bu çekilme 1981 yılına kadar tamamlandı. Anlaşmanın ardından Mısır, Arap dünyasında hedef tahtası haline geldi ve öncelikle Arap Birliği teşkilatından ihraç edildi.
Arap Birliği - 22.9.2020
Sudanlı uzmanlar İsraille normalleşmenin ülkeyi daha kötüye götüreceğine inanıyor
-BAE eksenine dahil olması Sudan'dan çok şeyler götürecek" BAE'nin, "Sudan gibi ekonomik açıdan çöküntüde olan devletlerin bu zaafından istifade ederek kendi tarafına çekmeye çalıştığını" belirten İsmail, şöyle devam etti: "Normalleşme karşılığında önerilen meblağın BAE'ye ait olduğunu düşünüyorum. BAE gibi, Arap ülkelerini İsrail ile normalleşmeye çok istekli göstermek isteyen ülkeler var. Arap dünyasının iradesinin zayıflığı nedeniyle düşük olduğunu bilseler de bu teklifi yaptılar. Sudan'ın Filistin meselesindeki duruşu sağlamdır ancak BAE eksenine dahil olması kendisinden çok şeyler götürecek. Uluslararası denklemler çok değişti. Arapların haklarını savunan bir Arap Birliği yok.
Arap Birliği - 22.9.2020
Filistin, Arap Birliği Konseyi'nin bu yılki başkanlığından çekildi
Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, Filistin'in Arap Birliği Konseyi'nin bu yılkı başkanlığından çekildiğini duyurdu.
Arap Birliği - 22.9.2020
Filistin, Körfez ülkelerinin İsrail'le normalleşmesine tepki olarak Arap Birliği dönem başkanlığını...
Filistin Dışişleri Bakanı Riyad El-Maliki, ülkesinin, Körfez ülkelerinin İsrail ile normalleşmesine tepki olarak Arap Birliği dönem başkanlığından feragat etme kararı aldığını belirtti.
Arap Birliği - 21.9.2020
ANALİZ – Filistin davasına yeni bir suikast hazırlığı
Arap Birliği BAE üzerinden parçalanıyor Trump yönetiminin açıkladığı ve yaklaşık dört yıldır perde arkasındaki temaslarla yürüttüğü sözde "Yüzyılın Anlaşması" projesinin aslında Arap Birliğini ikinci kez BAE üzerinden parçalayarak Filistin topraklarını İsrail'e teslim etmek olduğu anlaşılmış durumda.
Arap Birliği - 19.9.2020
Cezayir, yeni Anayasa ile ülkedeki Fransız nüfuzunu kırmak istiyor
Yeni Anayasa taslağında Cezayir ordusuna önceki Anayasa'nın aksine, Birleşmiş Milletler, Afrika Birliği ve Arap Birliği gibi uluslararası kuruluşların barış misyonlarına katılma imkanı tanınıyor.
Arap Birliği - 17.9.2020
İsrail'in Orta Doğu'ya entegrasyon hamleleri ve değişen milli güvenlik algısı
İkinci milenyumdan sonra İsrail ile örgüt düzeyinde çatışan Hizbullah, İslami Cihad ve Hamas İsrail tarafından terör örgütü olarak ilan edilirken devlet-altı tehditler olarak sınıflandırılabilirler. Ayrıca yine 2000'li yıllardan sonra siber savaşın da milli güvenlik algısının askeri kanadında yer aldığını, İran-İsrail ve Hamas-İsrail arasında yaşanan siber çatışmaların bir dördüncü askeri tehdit kategorisi olduğunu söyleyebiliriz. Bu ana akım örneklere ek olarak Arap Birliği'ne mensup tüm Arap devletleri, İran'ın bölgede etkisini artırdığı 2000 sonrası döneme kadar İsrail için potansiyel bir askeri tehdit iken İsrail'in, Bahreyn, Kuveyt, BAE ve Suudi Arabistan'ın İran tehlikesini müşterek bir sorun olarak ele almaya başlamaları İsrail için diplomatik hamlenin kapılarını açmıştır.
Arap Birliği - 16.9.2020
Dünden bugüne Kuzey Afrika'da otonomi arayışı: Mağrip Arap Birliği
Libya'da yaşanan krizin her geçen gün farklı bir boyut kazandığı şu günlerde Mağrip Arap Birliği (MAB) yeniden tartışılan bir konu olarak öne çıkıyor.
Arap Birliği - 14.9.2020
Gazze'den, İsrail'in, cami yıkım kararına karşı harekete geçme çağrısı
Bakanlık bu bağlamda, uluslararası camia, Arap Birliği ve İslam İşbirliği Teşkilatı'nı (İİT) Kudüs'teki ibadethaneler ile kutsal mekanları korumak için harekete geçmeye çağırdı.
Arap Birliği - 14.9.2020
Filistin, Arap Birliği ile ilişkileri gözden geçirme tavsiyesini görüşüyor
Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye, Devlet Başkanı Mahmud Abbas'a İsrail'le normalleşmeyi kınamayı reddeden tavrı nedeniyle Arap Birliği ile ilişkileri gözden geçirme yönünde bir tavsiyede bulunma konusunu görüştüklerini belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Arap Birliği Haberleri | Arap Birliği Haber - Haberler - Arap Birliği haberleri, son dakika arap birliği haber ve gelişmeleri burada. Filistin Devlet Başkanı Abbas, Sisi ile Filistin meselesini görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.12.2020 18:30:46. #1.15#
title