Ajans Haberleri

Ajans haber, Ajans son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ajans - 23.10.2021
Sudan'da onlarca protestocu resmi haber ajansını bastı
Sudan resmi haber ajansı (SUNA) Genel Müdürü Muhammed Abdulhamid, iktidar koalisyonu Özgürlük ve Değişim Güçleri İttifakı'nın basın toplantısının bir grubun ajans binasına yaptığı baskın nedeniyle iptal edildiğini söyledi.
Ajans - 23.10.2021
İhlas Haber Ajansı halka arz oluyor
İhlas Holding bünyesinde yer alan 28 yıldır medya alanında faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdüren İhlas Haber Ajansı A.Ş. (İHA) halka arz oluyor.
Ajans - 22.10.2021
EÜ İletişim Fakültesi'nde "Dış Paydaşlar Toplantısı" düzenlendi
Ege Üniversitesi İletişim Fakültesinde verilen eğitimin nitelik yönünden geliştirilmesi ve öğretim süreçlerinin değerlendirilmesi amacıyla kamu ve özel medya kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldiklerini ifade eden Dekan Prof. Dr. Dilek Takımcı, "Hepinizin bildiği gibi İLEDAK tarafından yapılan değerlendirmeler neticesinde ülkemizde tüm bölümlerimizle akredite olan ilk fakültelerden birisiyiz.Kalitesi tescillenen eğitim öğretimimizi, öğrenci odaklı uygulamalarımızı, topluma katkı öncelikli sosyal sorumluk projelerimizi, yönetim sistemimizi ve yenilediğimiz teknolojik altyapımızı sürdürülebilir hale getirmek için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Bugün de fakültemiz ile sektör arasında daha etkin iş birlikleri tesis etmek, bilgi paylaşımında bulunmak, kalite ve akreditasyon çalışmalarımız başta olmak üzere verilen eğitimin kapsamı ile ilgili değerlendirme yapmak üzere bir aradayız. Uluslararası tanınır bir iletişim fakültesi olma hedefiyle stratejik planımızda belirlediğimiz yol haritamız doğrultusunda paydaşlarımızla daha sık bir araya geleceğiz" dedi "Hedefimiz uluslararası tanınır bir iletişim fakültesi olmak" Ders programlarını günün koşulları ve sektörün beklentileri doğrultusunda hassasiyetle hazırladıklarını vurgulayan Dekan Takımcı, "İletişim teknolojileri, mecraları ve biçimleri her geçen gün değişiyor. Yükseköğretim Kurumları Sınavı yerleştirme sonuçlarına göre en yüksek puanla öğrenci alan fakültelerden birisi olarak bilgi iletişim teknolojilerinde yaşanan değişimi takip ederek,öğrencilerimizi bu değişime göre yetiştirmeye özen gösteriyoruz. Bu kapsamda hem akademik hem idari hem de teknolojik altyapımızı günün koşullarına göre planlıyoruz. Fakültemiz ders programlarımızın hazırlanmasında küresel ölçekte incelemeler yaparak iletişim alanında uluslararası tanınırlığı olan fakültelerin içeriklerini analiz ediyoruz. Programlarımızın ders içeriklerini teori ile uygulamayı bir arada sürdüren birbirini destekleyen bir formatta hazırlıyoruz. Bu noktada diğer fakültelere de örnek olan bir kurumuz. Öğrencilerimiz, Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Ege Ajans, Radyo Ege Kampüs ve EÜ Televizyonu aracılığıyla bir yandan aldıkları teorik eğitimi uygulamalarla pekiştirirken diğer yandan da bilgi iletişim teknolojilerini, kitle iletişim araçlarını yakından tanıma, kullanma imkânı buluyorlar.
Ajans - 22.10.2021
SERKA desteğiyle yapılan KAI tanıtım günleri başladı
Serhat Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle Kars-Ardahan-Iğdır Vakfı tarafından düzenlenen tanıtım günleri etkinliği Ankara'daki Anfa Altınpark merkezinde büyük bir katılımla başladı.
Ajans - 21.10.2021
Fed üst düzey yetkililerinin hisse senedi alımına yasaklama getiriyor
Üst düzey Fed yetkililerinin, yatırım fonları gibi yatırım araçlarını satın almalarının sınırlandırılacağı ifade edilen açıklamada, politika yapıcıların ve üst düzey personelin bireysel hisse senedi alımlarının, bireysel tahvillere, doğrudan veya dolaylı olarak ajans menkul kıymetlerine veya türev ürünlere yatırım yapmalarının yasaklanacağı kaydedildi.
Ajans - 18.10.2021
Belçika'da sığınmacı kabulünden sorumlu merkezde imkan kısıtlılığı nedeniyle grev yapılıyor
Belçika'da sığınmacıların kabulünden sorumlu federal ajans Fedasil'in başkent Brüksel'deki merkezi "Petit Chateau"da kapasitenin dolması nedeniyle bir günlük greve gidildi.
Ajans - 15.10.2021
Kuveyt'ten Filistinli mülteciler için çalışan BM kuruluşuna 21,5 milyon dolar yardım
Kuveyt Arap Ekonomik Kalkınma Fonu, Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansına (UNRWA) 21,5 milyon dolar yardımda bulundu.
Ajans - 13.10.2021
Dünyanın en çok kitap okuyan ülkeleri belli oldu
Ajans Press'in, İngiltere merkezli Global English Editing verilerinden elde edilen bilgilere göre, dünyada en çok kitap okuyan ülkeler belirlendi.
Ajans - 12.10.2021
Tunus'ta düzenlenmesi planlanan Uluslararası Frankofoni Zirvesi ertelendi
Tunus'taki Frankofoni Üniversite Ajansı Dekanı Selim Halbus, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, Uluslararası Frankofoni Örgütüne bağlı Daimi Frankofoni Konseyinin bugünkü toplantısında alınan kararı paylaştı.
Ajans - 08.10.2021
Japonya'da 5,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Japonya Meteoroloji Ajansına (JMA) göre, Tokyo metropolünün kuzeydoğusundaki Çiba eyaletinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem, yerel saatle 22.
Ajans - 05.10.2021
Genç ŞURKAV'dan Sınırların Ötesinde Etkinlik
NASA'nın Uluslararası Uzay Uygulamaları Yarışması (NASA Space Apps), dünyanın dört bir yanından binlerce insanı bir araya getirdi. Katılımcılar, NASA'nın açık kaynaklı verilerini kullanarak 48 saat boyunca 28 görevden birisini seçip bir proje üretmek üzere yarıştılar. NASA Space Apps Challenge, 2012'deki başlangıcından bu yana 148 ülke ve 250'den fazla lokasyonda yerel etkinliğe ulaştı. 2020'de etkinliğe küresel çapta 26. 000 kişi katılım sağladı. Türkiye, 2020 yılında etkinliğe en çok katılım sağlanan 4. Ülke olarak ABD'yi geride bıraktı. Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, "NASA'nın böyle bir yarışma açması ve gençleri buna davet etmesi tüm dünyada ilgi görüyor.
title