Yerel Seçim Haberleri

Yerel Seçim haber, Yerel Seçim son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yerel Seçim - 16.04.2021
Muratlı Belediye Meclisi'nde istifa
Geçtiğimiz yerel seçimde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Muratlı Belediye Meclis Üyesi seçilen Salih Can Çevik, işlerinin yoğunluğu sebebiyle meclis üyeliğinden istifa ettiğini belirtti.
Yerel Seçim - 15.04.2021
Hırvatistan'da yerel seçim 16 Mayıs'ta yapılacak
Hırvatistan'da yerel seçimin 16 Mayıs Pazar günü düzenleneceği duyuruldu.
Yerel Seçim - 14.04.2021
Eski HDP Milletvekili Tuma Çelik'in beraat kararı istinaf mahkemesine gidiyor
Yerel seçim çalışmaları sırasında bir dernekte tanıştığı kadına cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen ve nitelikli cinsel saldırı suçundan yargılanan Tuma Çelik ile ilgili davada mahkemenin verdiği beraat kararına istismara uğrayan kadının avukatı tepki gösterdi.
Yerel Seçim - 14.04.2021
Cinsel saldırıdan yargılanan HDP'li Çelik beraat etti
Mardin'in Midyat ilçesinde 31 Mart yerel seçim çalışmaları sırasında bir dernekte tanıştığı D.
Yerel Seçim - 14.04.2021
Son dakika: Milletvekili Tuma Çelik, "nitelikli cinsel saldırı" suçundan yargılandığı davada delil yetersizliğinden beraat etti
Dokunulmazlığı kaldırılmıştı Tuma Çelik, Mardin'in Midyat ilçesinde 31 Mart yerel seçim çalışmaları sırasında, bir dernekte tanıştığı D.
Yerel Seçim - 13.04.2021
CHP Grup Başkanvekili Özel'den partiden ayrılanlara "baba evi" çağrısı Açıklaması
Özel, baba evine dönecek herkesin yerinin baş köşe olacağını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Baba evinin tapusunda, örneğin Kemal Kılıçdaroğlu yazmaz. Ne Bülent Ecevit yazıyordu ne Deniz Baykal ne de İsmet İnönü. Baba evi denilince tapu bir kişiye kayıtlıdır o da Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Atatürk'ümü, ülkemi, vatanımı, bayrağımı seviyorum diyen herkesi bu zor günlerde baba evinde yerini almaya davet ediyoruz." Arazi satışı açıklaması Daha sonra Cumhuriyet Meydanı'nda gazetecilere açıklama yapan Özel, son yerel seçimde Bergama Belediyesi'nin CHP'den AK Parti'ye geçtiğini belirterek, belediyenin bazı tarım arazilerini satışa çıkardığını ifade etti.
Yerel Seçim - 08.04.2021
Broşür dağıtırken tepki gören Yusuf Özoğul, AK Parti Genel Merkezi'nde çalışmaya başladı
Yerel seçim çalışmaları sırasında İstanbul'un Pendik ilçesinde AK Parti broşürü dağıtırken kendisine tepki gösteren kadına karşı kibar tavırlarıyla dikkati çeken Yusuf Özoğul, AK Parti Genel Merkezi'nde çalışmaya başladı.
Yerel Seçim - 06.04.2021
Bulgaristan'da 6 parti ve ittifak mecliste temsil edilecek
Merkez Seçim Komisyonu (ZİK), yerel seçim komisyonlardan gelen pusulaların yüzde 99'unun sayılması sonucu ırkçı İç Makedon-Edirne İhtilal Örgütünün (VMRO) yüzde 3,65 oyla parlamentoya giremeyeceğini duyurdu.
Yerel Seçim - 27.03.2021
Biden'dan Georgia'daki seçim yasasına tepki: "Anayasa'ya ve vicdanlara yönelik acımasız bir saldırı"
SB202 yeni seçim yasası, eyalette uzaktan oy kullanma için yeni seçmen belirleme şartları, eyalet yetkililerine yerel seçim kurullarını devralma yetkisi ve oy pusulalarının seçim öncesi sandıklara atılmasının sınırlanması gibi değişiklikler içeriyor.
Yerel Seçim - 26.03.2021
ABD'nin Georgia eyaletinde yeni yasaya itiraz için valinin kapısını çalan milletvekiline kelepçe
SB202 yeni seçim yasası, eyalette uzaktan oy kullanma için yeni seçmen belirleme şartları, eyalet yetkililerine yerel seçim kurullarını devralma yetkisi ve oy pusulalarının seçim öncesi sandıklara atılmasının sınırlanması gibi değişiklikler içeriyor.
Yerel Seçim - 17.03.2021
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erkek, İmamoğlu hakkındaki mahkeme kararını değerlendirdi Açıklaması
Erkek, duruşmanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, 31 Mart yerel seçiminden sonra 6 Mayıs'ta Yüksek Seçim Kurulunun İstanbul seçimini iptal ettiğini anımsattı.
Yerel Seçim - 15.03.2021
İspanya'da Madrid ve Murcia özerk hükümetlerindeki koalisyon krizleri ülke iç politikasını karıştırdı
Murcia'nın ardından benzer bir siyasi gelişmenin Madrid'de yaşanacağı iddiaları üzerine de Madrid Özerk Hükümet Başkanı İsabel Diaz Ayuso, koalisyon ortağı C's ile bağlarını kopararak Madrid yerel parlamentosunun feshedilmesi ve erken yerel seçime gidilmesi kararı aldı.
Yerel Seçim - 12.03.2021
Son dakika haber: Bağımsız Milletvekili Tuma Çelik'in "nitelikli cinsel saldırı" suçundan yargılanmasına devam edildi
Dokunulmazlığı kaldırılmıştı Tuma Çelik, Mardin'in Midyat ilçesinde 31 Mart yerel seçim çalışmaları sırasında, bir dernekte tanıştığı D.
Yerel Seçim - 09.03.2021
AK Parti Eskişehir Yerel Yönetimler Başkanı Pınar Turhanoğlu'ndan kent içi ulaşım açıklaması
Opera-Kumlubel, Şehir Hastanesi-75. Yıl hattı, Opera-Şeker Fabrikası Otogar tramvay hattının 2021 yılı mart ayına gelinmiş olmasına rağmen bu hatların halen hizmet vermediğini ifade eden Gücüyener, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Toplu ulaşım, trafiğin içinden çıkılmaz bir hal aldığı şehrimizde git gide büyük önem arz ediyor. Pahalı toplu ulaşıma razı olanlar için bile tramvay hatları şehrin önemli noktalarına ulaşmış değil. Hizmete ulaşmada bir gün bile önemli. Bu şehir toplu ulaşım konusunda yeterince sorun yaşadı. Yıllara uzanan gecikmeler yaşadı. Toplu ulaşım 'çile' oldu. Zamanımızı aldı. Paramızı aldı. Hayat kalitemizi düşürdü. Toplu ulaşım süs değil, ihtiyaçtır. Uygun fiyatlı, konforlu, güvenli ulaşım sağlaması gereken tramvay şehrimizde ya süs ya da farklı süslü hizmetlerin finansörü oldu." Gücüyener, Kumlubel'in yanı sıra 75. Yıl Mahallesi'ndeki tramvay hatlarında geri sayımın bir türlü bitmediğine değinerek, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Şehrimizde tramvay çalışmaları 2002 yılında başlandı. 2021 yılına geldik ancak hala şehrin tramvay hizmeti alamayan noktalarını tartışıyoruz. Eskişehirlilerin her şeyin en iyisine layık olduğundan şüphe yok. Her şeyin en iyisine layık Eskişehir halkı bu bölgelerde ulaşıma ne zaman kavuşacak o da belli değil. Test sürüşü, eğitim sürüşü haberlerini, Eskişehirliler sabırsızlıkla bekliyor haberlerini okuya okuya yorulan Eskişehirliler hala hizmete kavuşamadı. Yerel seçim öncesi 'hızlanan çalışma' görüntüleri, seçim sonrasında ise bir türlü başlayamayan hizmetler Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin alışkanlığı haline geldi.
Yerel Seçim - 09.03.2021
AP'nin ayrılıkçı Katalan milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması kararına İspanya'daki tepkiler
İspanya'da sol koalisyon hükümeti Katalonya sorununa çözüm için 14 Şubat'ta yapılan yerel seçimin ardından Katalonya'daki yeni hükümetin kurulmasını ve bir diyalog masasına oturulmasını planlıyor.
Yerel Seçim - 07.03.2021
Son dakika haber... AK Parti'li Özhaseki, Kayseri'de katıldığı televizyon programında gündemi değerlendirdi Açıklaması
Terör örgütü PKK'nın, tüm güçlerinin kesilerek ülkeden temizlenebileceğini vurgulayan Özhaseki, ekonomik güçlerinin, uyuşturucu ticareti önlenerek kesildiğine dikkati çekti. Özhaseki, sözlerine şöyle devam etti: "Sosyal bir vaka halinde güçlenmelerini sağlayan ne varsa hepsini kesmek önemliydi. Vatandaşa gelince zaten bunlardan sıkıldı, arasına mesafe koydu. Seçimlerde 100 tane belediyeleri vardı, 50 tanesini AK Parti olarak biz kazandık. Geçtiğimiz dönemlerde tehditle bazı belediyeleri aldılar. Siyasi güce gelince HDP diye teröre destek olan bir parti var. Bütün listelerini Kandil yapıyor, bütün milletvekilleri adeta Kandil'in elemanı gibi çalışıyor ve konuşmalarında da şimdiye kadar bir tek gün olsun PKK'yı kınayamadılar. Meclis'te bütçeler konuşulurken dikkat edin. HDP'li bir vekil konuştuğunda yanındaki arkadaşı telefonla kayda alır sonra o görüntüyü doğrudan Kandil'e gönderirler. Böyle bir bağlılıkları var oraya." Bazı partilerin de HDP'ye gizlice destek verdiğini savunan Özhaseki, şunları kaydetti: "Bir de üzeri kapalı destek verenler var. Söylediğim zaman hopluyorlar. CHP'yi kastediyorum evet. Şimdi yine isterlerse beni TT (trend topic) yapsınlar. Bir ittifak içerisinde bulundurabilmek amacıyla hiç ağızlarını bıçak açmıyor. Destek veriyorlar gizlice. Sebebi, HDP'nin Millet İttifakı içerisinde olması, bu da hem CHP'yi hem de İYİ Parti'yi destek vermeye mecbur bırakıyor. Yerel seçim zamanı bunu çok net gördük.
Yerel Seçim - 22.02.2021
Boşnakların boykot ettiği Srebrenitsa'daki yerel seçimi Sırp aday Grujicic kazandı
Bosna Hersek'te, Temmuz 1995'te Müslüman Boşnak nüfusa yönelik soykırımla hatırlanan Srebrenitsa'da, 21 Şubat'ta yeniden yapılan yerel seçimde en çok oyu, Sırp partilerin adayı ve mevcut Belediye Başkanı Mladen Grujicic aldı.
Yerel Seçim - 18.02.2021
Son dakika haber: DEVA Partisi Milletvekili Yeneroğlu, iktidarın terörle mücadeleyi siyaset malzemesi haline getirdiğini savundu
Terörle etkin şekilde mücadele etmenin, milletin huzuru ve güvenliğini sağlamanın iktidarın asli görevi olduğunu belirten Yeneroğlu, şu ifadelere yer verdi: "Terörle mücadele kararlılıkla yürütülmelidir. Bu yükümlülük aynı zamanda sorumluluğu da beraberinde getirir. Ancak bir siyasi iktidar düşünün ki gizli yapılması gereken böylesi önemli bir operasyonla alakalı önceden müjde verileceğini duyurabiliyor. Bu anlayışla iktidar, milletimizin tamamının ortak ve en öncelikli hassasiyeti olan terörle mücadeleyi siyaset malzemesi ve özellikle propaganda aracı haline getiriyor. Demokrasilerde atılan her adımın bir sorumluluğu vardır. Bu sorumluluk millete hesap verme sorumluluğudur ve yanlış yapanların da gereklerini yapma sorumluluğudur. Ancak bugüne kadar bırakınız hesap vermeyi, parti kongrelerinde gülerek, şehitlik mertebesinin ne kadar yüce olduğu anlatılmaktadır. Millet adına hesap soran muhalefet partilerine parmak sallanmakta, hakaret edilmektedir. Terörle mücadele ettiğini söyleyen ve herkesin kendi hizasına gelmesini isteyen iktidar bilmelidir ki, siyasi ikbal düşünülerek terörle mücadele edilmez. Terörist başının mektubunu yerel seçim kazanmak için ekranlarda okutarak terörle mücadele edilmez.
Yerel Seçim - 16.02.2021
Bakan Soylu, Pençe Kartal-2 Harekatı ile ilgili TBMM Genel Kurulunu bilgilendirdi: (2)
Kılıçdaroğlu'na yapılan bilgilendirme ziyaretinin, Kılıçdaroğlu'nun haftalık grup toplantısına istikamet, çerçeve çizemeyeceğini vurgulayan Özel, sözlerini şöyle sürdürdü: "Oradaki bilgilendirmeden sonra sorulmuş soru da sorunun meşruiyetini ortadan kaldırmaz. Sayın Genel Başkan, sadece Trump'ı da sormamıştır. Sayın Genel Başkan, yerel seçim sürecinde destek istenenlerden, gerektiği noktada bu evlatların kurtarılması için inisiyatif almasının neden istenmediğini de sormuştur.
Yerel Seçim - 15.02.2021
Srebrenitsa'da Boşnak adayı destekleyen partiler yenilenecek seçimi boykot kararı aldı
Bosna Hersek'in doğusundaki Srebrenitsa'da Boşnak aday Alija Tabakovic'i destekleyen siyasi partiler, 21 Şubat'ta yenilecek yerel seçimi boykot etme kararı aldı.
Yerel Seçim - 15.02.2021
AK Parti Eskişehir 7. Olağan İl Kongresi
Terör örgütü PKK'nın vesayeti altında siyaset yapanların da terör güdümünde muhalif cephe dizayn edenlerin de aynı karanlığa düşmekten kurtulamayacağını dile getiren Çalışkan, şunları kaydetti: "Milletimizin bağrından çıkan ve Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde kurulan AK Parti, Türkiye'yi ve İslam coğrafyasını makus talihinden kurtaran, geleneklerinden kopmadan, yaşadığımız çağın gereklerine uygun şekilde ilerlemeyi sağlayan, bir erdem ve hizmet hareketidir. AK Parti, değişimin, yeniliklerin, gelişmenin partisidir. Eskişehir teşkilatı olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, değerli teşkilatımızın emek ve gayretleriyle, geçmişi unutmadan, geleceğini inşa eden bir şuurla 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla ulaşacağız. Bilindiği üzere AK Parti hükümetleri döneminde şehrimize, her alanda çok önemli hizmetler yapılmıştır. Bugüne kadar şehrimize yapılan yatırım tutarı, 24 milyar liranın üzerindedir. İnşallah ilk yerel seçimde, Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere hem merkezdeki hem de dış ilçelerdeki belediyeleri kazanarak şehrimize hak ettiği yerel hizmetleri getireceğiz.
Yerel Seçim - 14.02.2021
Son dakika haber: Bangladeş'te yerel seçimde çıkan şiddet olaylarında 1 kişi öldü
Son dakika haberlerine göre Bangladeş'te yerel seçim sırasında çıkan şiddet olaylarında bir kişi hayatını kaybetti, 30 kişi yaralandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yerel Seçim Haberleri | Yerel Seçim Haber - Haberler - Yerel Seçim haberleri, son dakika yerel seçim haber ve gelişmeleri burada. Muratlı Belediye Meclisi'nde istifa.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.4.2021 19:12:45. #1.14#

title