Yapay Zeka Haberleri

Yapay Zeka haber, Yapay Zeka son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yapay Zeka - 27.10.2020
Beşiktaş, Monilabb Dijital Sistemleri ile iş birliği anlaşması imzaladı
Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamaya göre, iş birliği çerçevesinde BJK Nevzat Demir Tesisleri bünyesinde kurulacak laboratuvarda günlük ölçümler yapılacak ve Monilabb yapay zeka yazılımı sayesinde futbolcuların sakatlık risk oranları tespit edilecek.
Yapay Zeka - 27.10.2020
9. Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışmasında dereceye giren projeler ödüllendirildi
Yarışmada, birinciliğe Ömer Orkun Düztaş liderliğindeki ekibin hazırladığı girişim projesi "Büyütech-Forsight" layık görüldü. 70 bin lira büyük ödülü almaya hak kazanan "Büyütech-Forsight", otonom araçlarda "Lidar" teknolojisinin yerine geçecek, yapay zeka işlemcisine sahip, çok düşük güç tüketimindeki akıllı kamera sistemiyle öne çıktı.
Yapay Zeka - 27.10.2020
Son dakika... Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Kacır: "TOGG, mobil akıllı cihaz projesi olarak öne çıkıyor"
UFUK 2020 AB programı kapsamında otomotiv araç üreticilerinin 31 projede 12,5 milyon avro destek almaya hak kazandığını anlatan Kacır, "Önümüzdeki dönemde UFUK programları başlayacak ve bu kapsamda, otomotiv sektörünün geleceğini belirleyecek yıkıcı teknolojiler, yapay zeka, 5G, nesnelerin interneti, siber güvenlik, büyük veri, blok zincir, yeni nesil malzeme gibi alanlarda ürün ve süreç geliştirmeye dönük uygulamalar desteklenecek.
Yapay Zeka - 27.10.2020
Son dakika haberleri... OİB Başkanı Baran Çelik: "Kovid-19 sürecinde elektrikli araçlara talep artacak"
Bu değişimin en fazla etkilediği sektörlerin başında otomotiv endüstrisinin geldiğini anlatan Çelik, şu değerlendirmelerde bulundu: "Geleneksel, içten yanmalı motor ile çalışan, mekanik ağırlıklı araçlar yerini elektrikli, birbiriyle bağlantılı, otonom; yani yapay zeka tarafından idare edilen yazılım ağırlıklı araçlara bırakıyor.
Yapay Zeka - 27.10.2020
Google'a açılan tarihi dava teknoloji devlerini endişelendiriyor
Google ABD seçimlerine müdahale edebilir mi? Dünyanın en büyük arama motoru olarak bilinen Google, sahip olduğu milyarlarca kullanıcısıyla dijital ortamda devasa bir veriye sahip. Kullanıcılarının kişisel bilgilerini elde etmekten ziyade yapay zeka algoritmalarıyla oluşturulan kullanıcıya özel veriler, Google açısından paha biçilemez bir nitelikte.
Yapay Zeka - 27.10.2020
Honor Watch GS Pro akıllı saat çok yakında Türkiye'de
Spor takibi özelliklerinin dışında Watch GS Pro'nun sağlık takibi yetenekleri de bulunuyor. Gelişmiş yapay zekalı algoritmaya sahip Huawei TruSeen 3.
Yapay Zeka - 26.10.2020
AKPM Üyesi Günay: "Avrupa Konseyinin terörle verdiğimiz mücadeleyi anlaması gerekir"
Toplantıda, yapay zeka ile değişen dünya ve bu değişimin demokrasi ile iş gücü piyasasına etkilerinin tartışıldığını belirten Günay, Türkiye İzleme Komitesince hazırlanan raporun da gündemde yer aldığını aktardı.
Yapay Zeka - 26.10.2020
Son dakika haberi! Oppo Reno4 kendi zekasıyla karar alabiliyor
Son dakika haber... Oppo, Reno4'ü donattığı yapay zeka destekli yeni akıllı sensörle, telefon sahibinin kimliğini tespit edebiliyor ve ayrıntılı içerik gösterip göstermemek konusunda kendi zekasıyla karar alabiliyor.
Yapay Zeka - 26.10.2020
LG'den evlilik hazırlığında olanlara hediye
Beyaz eşyada LG kalitesi LG markalı çamaşır makineleri kullanıcılara sunduğu üstün temizlik ve yıpranmamış çamaşırların yanı sıra, "Steam" özelliği ile bakterilerin yüzde 99,9'unu yok ederek maksimum hijyen sağlıyor. LG çamaşır makinelerinin "AI DD" özelliği ise yapay zeka desteği ile çamaşırların kumaşının cinsini tanıyor, böylelikle program seçmeye gerek duymadan, tek tuşla çamaşır yıkama keyfi sunuyor.
Yapay Zeka - 24.10.2020
Kamu-BİB'23-BİMY'27 Bütünleşik Etkinliği
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, Türkiye'nin yapay zeka küresel pazarında yer alması için çalışmalarını hızlandırdıklarını bildirdi.
Yapay Zeka - 23.10.2020
Son dakika haber! DHA YURT BÜLTENİ - 12
Erzurum'un imalat sanayisinde daha fazla yer edinmesi hedefiyle yola çıktıklarına vurgu yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, şunları söyledi: "Verdiğimiz destekler sayesinde, Tekstilkent 1'inci etapta 4 fabrikanın inşaatı tamamlandı ve halihazırda 650 vatandaşımız iş başı yaptı. Bu fabrikalarda üretilen maske, önlük, tulum ve kaban gibi ürünler Almanya, Polonya, İspanya, İngiltere gibi ülkelere ihraç ediliyor. Yine bu projenin devamı niteliğinde olan ikinci etabı da destekliyoruz. Bu 2'nci etabın tamamlanmasıyla da 4 bin Erzurumlu hemşehrimize istihdam sağlanmış olacak. Tekstilkent yatırımları, sektöre girdi sağlayan KOBİ'lere de dinamizm getirecek. Ayrıca burada oluşan kümelenme; makine-ekipman üreticileri ve lojistik firmalarının Erzurum'a yatırım yapmasını da teşvik edecek. Böylece Erzurum'da istihdam ve rekabet gücü artacak. Sanayinin yanı sıra, şehrimizin turizmini de geliştirecek projeleri destekliyoruz. Erzurum sadece kış turizmiyle anılmasın, 4 mevsim turist çeksin istiyoruz. Erzurum, spor turizmi için çok iyi bir destinasyon. Buradan hareketle Sporcu Performans Ölçüm Değerlendirme ve Rehabilitasyon Merkezini kurduk. Merkez; kamp yapan sporcuların performans ölçümlerini yaparak, potansiyel sakatlıkların önüne geçmeyi hedefliyor. Bu merkezle birlikte, aslında Erzurum'u yüksek irtifa sporcu kampları konusunda stratejik bir alternatif haline getirmiş olduk. Bu merkez, ülkemizde İstanbul ve Antalya'dan sonra üçüncü merkez olma niteliğini taşıyor. İnanıyorum ki; süper lig takımlarımızın yanı sıra, dünyanın dört bir yanından sporcular da zamanla Erzurum'u tercih etmeye başlayacaklar." ÜLKEMİZİN YAZILIMDAKİ KABİLİYETİNİ GÖRDÜK "Ülkemizin yazılım sektöründeki kabiliyetlerinin şu an sadece bir kısmını gördük" diyen Bakan Varank, oyun, simülasyon, bulut teknolojileri, yapay zeka ve siber güvenlik gibi alanlarda sessiz ama derinden ilerleyen gencecik şirketlerin olduğunu söyledi.
Yapay Zeka - 23.10.2020
Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi ve Kolay İK'dan dijitalleşmeye yönelik iş birliği
Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi ve Kolay İK, insan kaynakları sektöründe dijitalleşmeyi hızlandıracak uygulamaları birlikte geliştirmeye başladı. Huawei Türkiye açıklamasına göre, çalışanların izin ve eğitimlerinin yönetimi ve performans değerlendirmesi gibi alanlarda yenilikçi çözümler sunan Kolay İK, Huawei Ar-Ge Merkezi'nin geliştirdiği "Çalışan Bağlılığı Dijital Ölçümleme ve Geliştirme Platformu" (WeFocus) çözümünü fonksiyonlarına ekleyerek insan kaynakları (İK) yöneticilerine, şirketlerinde çalışan bağlılığını da etkin bir şekilde ölçümleme ve iyileştirme imkanı sunuyor. Açıklamaya göre, yapay zeka teknolojileriyle donatılan WeFocus, çalışanların iş motivasyonunu, memnuniyet düzeyini ve performansını ölçerek işverenlere çalışan bağlılığını düzenli takip etme ve zamanında aksiyon alma imkanı veriyor.
Yapay Zeka - 22.10.2020
Huawei Mobil Servisleri, "Mate 40 Serisi"nde üst düzey kullanım deneyimi sunuyor
Mate 40 Serisi'nin yapay zeka özelliklerinden yararlanan Petal Search, kullanıcıların görsel arama işlevi aracılığıyla fotoğrafları veya resimleri kullanarak arama yapmasına olanak tanıyor.
Yapay Zeka - 22.10.2020
Aksigorta, yapay zeka ile risk fiyatlama dönemini başlattı
Türkiye sigorta sektörüne yapay zekayı kazandıran Aksigorta, bir ilke daha imza atarak son kullanıcı açısından oldukça önemli bir gelişme olan risk fiyatlandırma süreçlerini de yapay zeka üzerinden gerçekleştirmeye başladı.
Yapay Zeka - 21.10.2020
Huawei'nin "Gelecek İçin Tohumlar Programı" sürüyor
Huawei açıklamasına göre, bu yıl Türkiye'den seçilen 40 üniversite öğrencisinin çevrimiçi olarak katılacağı programda; 5G, yapay zeka ve bulut çözümleri gibi teknoloji alanlarında eğitimlerin yanı sıra; liderlik, iletişim ve kültürel anlayış gibi sosyal gelişim eğitimleri de yer alıyor.
Yapay Zeka - 21.10.2020
Samsung, "2020 Yılının En İyi Küresel Markaları" sıralamasında ilk 5'te
Interbrand'ın değerlendirmesine göre, Samsung'un büyümesinde önemli bir yer tutan ana etkenler ise şöyle: "Kurumsal sosyal sorumluluk alanında yürüttüğü küresel etkinlikler ve küresel kampanya aracılığıyla Kovid-19'a çabuk tepki vermesi, şirket çapında sürdürülebilir kalkınma odaklı faaliyetler, Galaxy Fold, The Terrace ve BESPOKE buzdolabı gibi yenilikçi ürünlerin süreklilik içinde piyasaya sürülmesi, yapay zeka, 5G ve nesnelerin interneti (IoT) gibi gelişmiş teknolojilerin geliştirilmesine öncülük eden tutarlı yatırımlar.
Yapay Zeka - 21.10.2020
MediaMarkt Startup Challenge 20'nin kazananı Türkiye'den başvuran Shopi oldu
MediaMarkt Türkiye'nin ön elemesinden sonra projelerini 22 Ekim tarihinde düzenlenen ve yarışmanın finali olan Challenge Day'de tam 11 farklı proje, Girişimcilik Vakfı Genel Müdürü Mehru Aygül, Hürriyet Dijital Dönüşüm Direktörü Şebnem Sezen Çomoğlu, MediaMarktSaturn N3XT Operasyon Direktörü Sonja Moosburger, Google Uygulamalar, Gaming ve Startup Sektör Lideri Sencer Kutluğ, Hackquarters Kurucusu and Üst Yöneticisi (CEO) Kaan Akın ve MediaMarktSaturn Perakende Grubu Operasyondan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım'dan oluşan uzman jüriye sunumlarını yaptılar. Her biri perakende sektörünün geleceği için önemli çözümler ve fırsatlar yaratan projeler arasından, mağazalarda verimliliği ve müşteri deneyimini artırmaya yarayan ve perakendeciler için bulut tabanlı mobil çözümler sunan Shopi birinci seçildi. Sipariş Yönetim Sistemiyle (OMS) çok kanallı perakende mağaza operasyonları platformu olan Shopi, Türkiye'den çıkan bir girişim. MediaMarkt Startup Challenge 20'nin kazananı olan Shopi, Almanya'nın Münih kentinde düzenlenecek Retailtech Hub Programı'na katılmanın yanı sıra, girişimciler için kurumsal ortaklıklar sunan hızlandırma programına dahil olma hakkı, Silikon Vadisi'nin en aktif yatırımcıları arasında olan Plug and Play'in girişimci ağına dahil olma fırsatı yakalayacak. Polonya'dan katılan ve ikinci olan Yosh.AI, yapay zekalı yazılı ve sesli asistan aracılığıyla işletmeler ve kullanıcılar arasındaki etkileşimi otomatikleştirmeyi hedefleyerek yapay zeka çözümleri ile müşterilerin etkileşimini ve satışları artırmayı hedefliyor.
Yapay Zeka - 21.10.2020
Webrazzi Summit başladı
"Çalışanları sahiplenecek yeni projeleri hayata geçiriyoruz" Amaçlarının çalışanları sahiplenebilmek olduğunu vurgulayan Umut Erişen, sözlerini şöyle tamamladı: "Amacımız, çalışanların günlük hayatlarında gerek mesleki gerek meslek dışı birçok hizmeti hayata geçirebilmek. Bu doğrultuda da her gün yeni projeleri hayata geçiriyoruz. Bunlardan bir tanesi teşvik ve ödüllendirme anlamında yakın vadede atacağımız bir adım. Bu anlamda bir platform geliştiriyoruz. Bu platformda firma yetkilisinin tek yapması gereken hangi çalışana ne kadar bütçe ayırması gerektiğini bize söylemesi. Biz gerek beyaz gerek mavi yaka çalışanlar için hiçbir şekilde bir lojistik problemi yaratmadan, bir fiziksel kart veya çek ile uğraştırmadan Sodexo mobil uygulaması içerisine bu bakiyeleri yükleyeceğiz. Bunlar anında ulaşılabilir ve harcanabilir olacak. Kullanıcılar Sodexo'nun hediye platformuna geldikleri zaman seçtikleri perakende üyesinin gerçek zamanlı dijital çekini almış olacaklar. Yani söz konusu bakiye anında bir dijital çeke dönüşmüş olacak. Bu hem online olarak hem de mağazada harcanabilecek." "Veri artık geçmiş değil, gelecek" Programda konuşan Philip Moris/Sabancı Genel Müdürü Filiz Yavuz Diren, geleneksel bir şirketten veri merkezli bir şirkete dönüşüm hikayelerini anlattı. Değişime liderlik eden firmaların, girişimcilerin ve ülkelerin yarınki dünyada başrol oynayacaklarını vurgulayan Diren, son 10 yılda dünyanın çok hızlı bir değişim içinde olduğuna dikkati çekerek tedarik zincirinden insan kaynaklarına, finanstan iletişime kadar her alanda iş yapış şekillerinin değiştiğini, dijitalleştiğini söyledi. Diren, "Veri artık geçmiş değil, gelecek. Bu bakış açısıyla geleneksel tedarik zincirimizde Türkiye'nin en büyük dijital dönüşümünü gerçekleştirdik ve 125 bin esnafı dijital platforma taşıdık. Dijital altyapımız sayesinde kazandığımız hız ve etkinliği, yapay zeka, görüntü tanıma gibi teknolojilerle besleyerek veri kalitemizde optimum başarıyı elde ediyoruz.
Yapay Zeka - 21.10.2020
"Covid-19 salgını, yılların değişikliğini aylara sığdırdı"
İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali: "Yıllar içinde olacak değişim birkaç aya sığdı" İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, pandemi sürecinin iş yapış modelleri, kurum kültürleri ve çalışma modelleri üzerinde etkileri olduğunu söyledi: "Pandemiden önce teknolojiye, eğitime, inovasyona kaynak ayırma düzeyinin ülkelerin gelecekteki konumlarını belirlemede en önemli unsur olacağını söylemiştik. Bunu bir vizyon gibi, yapılması gereken işler gibi söylüyorduk. Ama pandemi bu unsurları çok özel teşhisler olmaktan çıkardı. Bu nedenle vizyon farkları da artık daraldı. Bunu önce görenler ve görmeyenler arasında bir fark yok artık. Öngörmeyenler de görüyor artık. Birkaç yıla sığacak değişim birkaç aya sığdı. Özellikle dijitalleşme bu deneyim sonrası asla hız kesmeyecektir ve mevcut hızının artırarak devam edecektir. Şirketlerin daha hızlı çevik hale geleceğini düşünüyorum. Çünkü faaliyetlerini kesintiye uğratmamayı ve değişen koşullara uyum sağlamayı öğrendiler. Ürün, hizmet ya da bir fikrin ilk çıktığı andan doğrudan kullanıcıya sunulacağı ana kadar olan süreci en çok kısaltabilen firmalar başarılı olacak. Yani işlerin hayata geçme süresi kısalabildiği ve rekabet imkanları verdiği gibi; işlerin yok olma süreleri de kısalmış durumda. Bu nedenle bu dönemin özellikle fark yaratma, yeni dönemi anlama konusunda önemli dersler verdiğini düşünüyorum." İste Gelsin CEO'su Sedat Yıldırım: "3 ay içinde 10 yıllık büyüme oldu" İste Gelsin CEO'su Sedat Yıldırım, pandeminin market alışkanlıklarını değiştirdiğini, salgın sürecinde Türkiye'deki dijital ortamdaki süpermarket hizmetinin yüzde 420 büyüdüğünü söyledi: "Self -servis dediğimiz geleneksel süper market 100 yıl önce doğdu. 1916 yılında ilk kez ABD'de açıldı. Aradan geçen 100 yılın üstünde süreçte dünyada teknolojiler değişti alışkanlıklar değişti ama market alışkanlıkları değişmedi. Hatta son 10 yılda giyimden kırtasiyeye kadar birçok ihtiyacımızı internetten sağladık ama domates ve peynir için markete gitmekten vazgeçmedik. Ancak covid-19 salgını yılların değişikliğini aylara sığdırdı. Sadece ABD'de dijital ortamda yapılan market alışverişi 3 ay içinde 10 yıllık büyüme gerçekleştirdi. Dünya genelinde FMCG pazarında e-ticaret oranları çok değişti. Örneğin Güney Kore'de yüzde 20, İngiltere'de yüzde 13 arttı. Türkiye'de bu oran yüzde 1 oldu. Bu oran ise Türkiye'deki pazarın ne kadar gelişeceğine dair çok önemli bir veri. Çünkü Türk halkı dijital değişime çok açık bir toplum. 11 Mart'tan sonra dijital alışveriş büyük artış gösterdi. En büyük artış ise gıda ve süper markette oldu. Yüzde 420 oranında büyüme gerçekleşti. Bu büyümenin devam edeceğini öngörüyoruz çünkü dijital alışkanlıklar geri döndürülemiyor." "Philsa Genel Müdürü Filiz Yavuz Diren: Veri artık geçmiş değil, gelecek" Philsa Genel Müdürü Filiz Yavuz Diren ise geleneksel bir şirketten veri merkezli bir şirkete dönüşüm hikayelerini anlattı. "Değişime liderlik eden firmalar, girişimciler hatta ülkeler, yarınki dünyada başrol oynayacaklar" ifadesini kullanan Diren son 10 yılda dünyanın çok hızlı bir değişim içinde olduğuna dikkat çekerek tedarik zincirinden insan kaynaklarına, finanstan iletişime kadar her alanda iş yapış şekillerinin değiştiğini, dijitalleştiğini söyledi: "Veri artık geçmiş değil, gelecek... Bu bakış açısıyla geleneksel tedarik zincirimizde Türkiye'nin en büyük dijital dönüşümünü gerçekleştirdik ve 125 bin esnafı dijital platforma taşıdık. Dijital altyapımız sayesinde kazandığımız hız ve etkinliği, yapay zeka, görüntü tanıma gibi teknolojilerle besleyerek veri kalitemizde optimum başarıyı elde ediyoruz.
Yapay Zeka - 21.10.2020
"Samsung AI Forum 2020" kapsamında yapay zekanın geleceği tartışılacak
Bu yıl dördüncüsü yapılacak Samsung AI Forum 2020 etkinliğinde akademisyenler ve sektör uzmanları, "Gerçek Dünyadaki Değişiklikler için Yapay Zeka Teknolojileri" ve "İnsan Merkezli Yapay Zeka" konularını tartışacak.
Yapay Zeka - 21.10.2020
Türksat'tan Kamu BIB'23 ve BIMY'27 Bütünleşik Etkinliği'ne iletişim desteği
Konu başlıkları Etkinlikte, "CIO ve CDO Bakış Açısıyla Yapay Zeka", "Kamu Politikalarında ve Hizmetlerinde Yapay Zeka Kullanımı", "E-Ticaret: İş Modelleri Eğilimler, Kamu Politikaları, Yeni Nesil Ödeme Sistemleri", "Bulut Korkusu" ve "Kovid-19'la Mücadele ve Sonrası Milli Teknoloji Hamlesi Başarı Hikayeleri" başlıklı etkileşimli açık oturumlar düzenlenecek.
Yapay Zeka - 21.10.2020
Honor, akıllı telefon modellerine bir yenisini daha ekliyor
Portre fotoğraflarında da başarılı bir performans sergileyen Honor 10X Lite, bu başarıyı 2MP'lik Derinlik Yardımcısı Kamera ile sağlıyor. Telefonun önünde yer alan 8MP'lik Yapay Zeka destekli Selfie Kamerası ise sunduğu güzellik modu, filtreler ve bokeh efektiyle muhteşem selfie'ler çekmenize yardımcı oluyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yapay Zeka Haberleri | Yapay Zeka Haber - Haberler - Yapay Zeka haberleri, son dakika yapay zeka haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberleri: Ali Koç: İyi ki beklemiş ve sabretmişiz -2-.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 00:30:02. #1.14#
title