ÜSKÜDAR BELEDİYESİ HABERLERİ

Üsküdar Belediyesi Haberleri

Üsküdar Belediyesi haber, Üsküdar Belediyesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Üsküdar Belediyesi - 22.10.2020
Yazar Hayati İnanç, "Şiir Medeniyeti" programına konuk oldu
TRT'de yayımlanan "Can Veren Pervaneler" adlı programı ve aynı adlı kitapları ile tanınan Hayati İnanç, Üsküdar Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Şiir Medeniyeti" programında edebiyatseverlerle bir araya geldi.
Üsküdar Belediyesi - 12.9.2020
Tombak sanatının en güzel örnekleri 'Madenin İhtişamı' sergisi ile Üsküdar Nevmekan sahilde
Tombak sanatının en güzel örnekleri 'Madenin İhtişamı' sergisi ile Üsküdar Nevmekan sahilde Kaya Kalaycı'nın Tombak Sergisi Üsküdar'da görücüye çıktı Türkiye'nin İş ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri sergi açılışında buluştu İSTANBUL - Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in ev sahipliğinde, sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleşen Tombak sergisi açılışına, iş insanı İnan Kıraç, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Çiğdem Simavi, moda tasarımcısı Atıl Kutoğlu, Lerzan ve Latif Boyner, Semahat Arsel gibi iş ve cemiyet hayatının önemli isimleri katıldı. Unutulmaya yüz tutan sanatları yeniden gün yüzüne çıkararak Üsküdar'ı, şehrin kültür sanat merkezi haline getiren Üsküdar Belediyesi, bakır ve tombak ustası Kaya Kalaycı'nın eserlerinden oluşan "Madenin İhtişamı Sergisi" ile Osmanlı motiflerini madenle buluşturdu.
Üsküdar Belediyesi - 12.9.2020
Pazaryeri ile Üsküdar Belediyesi kardeş oldular
Pazaryeri Belediyesi ile Üsküdar Belediyesi kardeş belediye oldular.
Üsküdar Belediyesi - 11.9.2020
Pazaryeri Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı
Toplantıda, Üsküdar Belediyesi ile kardeş belediye olunması konusu oy birliği ile kabul edildi.
Üsküdar Belediyesi - 29.7.2020
ÜSKÜDAR'DA BULUNAN İGUANAYA 'BAYRAM' İSMİ VERİLDİ
Üsküdar Altunizade Mahallesi'nde bir binanın bahçesinden eve girmek üzereyken bulunan iguana, Üsküdar Belediyesi ekipleri tarafından kafese konularak veteriner kliniğine götürüldü.
Üsküdar Belediyesi - 20.7.2020
ÇENGELKÖY'DE TARİHİ ÇEŞME YERİNDEN KALDIRILDI
Üsküdar Çengelköy'de tarihi Bekir Efendi Çeşmesi yaya ve araç trafiğini aksattığı gerekçesiyle İstanbul 6 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu'nun kararı doğrultusunda yerinden kaldırıldı. Yaklaşık 200 yıllık tarihi çeşmenin yerleştireceği Çengelköy Havuzbaşı Parkı'nda ekipler çalışma başlattı.   Tarihi Bekir Efendi Çeşmesi yaklaşık 40 yıl önce bulunduğu parktan alınarak Üsküdar Çengelköy 'deki Güzeltepe Caddesi'ne taşınmıştı. Zaman içinde nüfus arttı ve çeşmenin çevresine dükkanlar açıldı. Yaya trafiğini aksattığı ve tehlikeye düşürdüğü gerekçesiyle tarihi çeşmenin bulunduğu yerden tekrar kaldırılmasıyla ilgili talepler oluştu. İstanbul 6 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu, 21.03.2018 tarihinde Bekir Efendi Çeşmesi'nin bulunduğu yerden kaldırılarak başka yere konulmasına karar verdi. Tarihi çeşmenin yerinden kaldırılması tartışmalara neden oldu. Bazı vatandaşlar çeşmenin kaldırılmasının kaldırımda yürüyenler açısından iyi bir karar olduğunu belirtirken, bazıları tarihi çeşmenin yerinde kalması gerektiğini savundu. Üsküdar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bir hafta önce kaldırılan tarihi çeşme, Çengelköy'de bulunan Havuzbaşı Parkı'na konulacak.
Üsküdar Belediyesi - 16.7.2020
Son dakika haberi... İletişim Başkanlığı, 15 Temmuz için 'iletişim seferberliği' başlattı
15 TEMMUZ KURUMSAL KİMLİK ÇALIŞMASI  Tüm kurumların 15 Temmuz'a ilişkin program ve projelerinde içeriğin yanı sıra görsel bir bütünlüğün de sağlanması amacıyla İletişim Başkanlığınca 15 Temmuz logosu başta olmak üzere hazırlanan kurumsal kimlik çalışması güncellendi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinliklerinde kullanması için çeşitli görsel materyaller '15temmuz.gov.tr' adresinde erişime açıldı. Hazırlanan videolar ve diğer görsellerin, 15 Temmuz haftası boyunca sosyal medya mecralarında, havalimanlarında, garlarda, THY'nin uçak içi ekranlarında yayımlanması sağlandı. 15 Temmuz özel tasarımı TCDD'ye ait Yüksek Hızlı Trene ve Üsküdar Belediyesi Valide Sultan Gemisi'ne giydirildi.
Üsküdar Belediyesi - 16.7.2020
İletişim Başkanlığı 15 Temmuz için iletişim seferberliği başlattı
15 Temmuz Kurumsal Kimlik Çalışması Tüm kurumların 15 Temmuz'a ilişkin program ve projelerinde içeriğin yanı sıra görsel bir bütünlüğün de sağlanması amacıyla İletişim Başkanlığınca 15 Temmuz logosu başta olmak üzere hazırlanan kurumsal kimlik çalışması güncellendi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinliklerinde kullanması için çeşitli görsel materyaller "15temmuz.gov.tr" adresinde erişime açıldı. Hazırlanan videolar ve diğer görsellerin 15 Temmuz haftası boyunca sosyal medya mecralarında, havalimanlarında, garlarda, THY'nin uçak içi ekranlarında yayımlanması sağlandı. 15 Temmuz özel tasarımı TCDD'ye ait Yüksek Hızlı Trene ve Üsküdar Belediyesi Valide Sultan gemisine giydirildi.
Üsküdar Belediyesi - 14.7.2020
ÜSKÜDAR'DA 15 TEMMUZ FOTOĞRAF SERGİSİ DÜZENLENDİ
Kamera: Ramazan EĞRİ-Gamze ŞİMŞEK / İstanbul DHA15 Temmuz darbe girişiminin 4'üncü yıldönümünde Üsküdar Belediyesi tarafından Üsküdar Meydanı'nda fotoğraf sergisi düzenlendi.
Üsküdar Belediyesi - 14.7.2020
"15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Sergisi" Üsküdar'da açıldı
Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen serginin açılışına, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Baykara, 15 Temmuz Derneği Başkanı Tarık Şebi, gaziler ve çok sayıda davetli katıldı.
Üsküdar Belediyesi - 13.7.2020
Adalet Bakanı Gül, IV. Uluslararası 15 Temmuz Sempozyumu'nda konuştu: (2)
Gül, Üsküdar Belediyesi, Marmara Üniversitesi ve 15 Temmuz Derneği ortaklığında hazırlanan IV.
Üsküdar Belediyesi - 13.7.2020
Adalet Bakanı Gül, IV. Uluslararası 15 Temmuz Sempozyumu'nda konuştu: (1)
Gül, Üsküdar Belediyesi, Marmara Üniversitesi ve 15 Temmuz Derneği ortaklığında hazırlanan IV.
Üsküdar Belediyesi - 12.7.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 13 Temmuz 2020
(Ankara/13.00/14.00) YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Üsküdar Belediyesi, Marmara Üniversitesi ve 15 Temmuz Derneği ortaklığında hazırlanan IV.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Üsküdar Belediyesi Haberleri | Üsküdar Belediyesi Haber - Haberler - Üsküdar Belediyesi haberleri, son dakika üsküdar belediyesi haber ve gelişmeleri burada. Yazar Hayati İnanç, Şiir Medeniyeti programına konuk oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 23:27:28. #1.15#
title