Ulus Haberleri

Ulus haber, Ulus son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ulus - 25.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 17
alacak nedeniyle çıkan silahlı ve bıçaklı kavga kamerada Bursa'da borç- alacak nedeniyle çıkan silahlı ve bıçaklı kavgada Şeref Gülçin ve oğlu Naci Gülçin (27), yaralandı. Baba ve oğlunu yaralayan Gökhan ve Mahir T. kardeşler ise olaydan sonra kaçtı. O anlar ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.  Olay, akşam saatlerinde, merkez Yıldırım ilçesi Ulus Mahallesi Ormanlar Caddesi'nde meydana geldi.
Ulus - 24.10.2020
Bartın'da eşiyle mantar toplamaya giden çift kaza yaptı: 1 ölü, 1 yaralı
Bartın'ın Ulus ilçesinde mantar toplamaya giderken şarampole devrilen cipin sürücüsü öldü, eşi yaralandı.
Ulus - 24.10.2020
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
Kurtulmuş, Güney Kıbrıs'ın, KKTC'yi yok sayarak çözümsüzlüğü ortaya koyduğunu dile getirerek, şu değerlendirmede bulundu: "Çözümü isteyen taraf Kuzey Kıbrıs tarafı oldu, bizim tarafımız oldu, çözümden kaçan taraf da hep Güney tarafı oldu. Şimdi hiç kimsenin kalkıp da 'Siz niye çözüme yanaşmıyorsunuz?' deme hakkı yoktur. Ama eğer çözümden kast ettikleri Kuzey Kıbrıs'ın teslim olması, egemenliğinden vazgeçmesi, işte mesela bu son Doğu Akdeniz'deki gerilimlerden birisi nedir? Kuzey Kıbrıs'ın münhasır ekonomik bölgelerinde Türkiye'nin, Kıbrıs'ın arama faaliyetlerinden vazgeçmesi. Yok böyle bir dünya. Türkiye haklarından vazgeçmeyecektir, Kıbrıs halkı da haklarından vazgeçmediğini, evet egemen iki farklı ulus, toplum olarak müzakereye 'eyvallah' dediklerini ama Türkiye'nin mutlaka bu süreçlerde garantör ülke olarak olmasının şart olduğunu ortaya koydu ve Türkiye ile birlikte yeni bir geleceğe yürüyeceğini ilan etmiş oldu.
Ulus - 24.10.2020
PTT'den "Birleşmiş Milletlerin 75. Yıldönümü" konulu anma pulu
PTT AŞ'den yapılan açıklamaya göre, Kurum, Birleşmiş Milletler'in 75'inci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, arzulanan geleceğin oluşmasında uluslararası iş birliğinin rolü konusunda başlatılan küresel projeye dahil olarak, toplumların kaynaşmasına önemli katkıları olacağı düşünülen "Birleşmiş Milletlerin 75.
Ulus - 23.10.2020
Ziya Gökalp, Zeytinburnu'nda düzenlenen panelle anıldı
Bulut, Gökalp'in ulus temelli çözüm arayışının bilimsel açıklama çabasının eserlerine de yansıdığını belirterek, "İmparatorluğun son döneminde Gökalp bilimsel olarak tek gerçek çözümün ulus temelli bir yeniden yapılanma olduğunu düşünüyor ve bunu göstermeye çalışıyor.
Ulus - 23.10.2020
İLEM, 2020-2021 dönemi açılış konferansı çevrim içi yapıldı
Macit, her milletin dünya tarih yazımına dair çeşitli yaklaşımları olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti: "Roma imparatorluğu için Hristiyanlığın dünya tarih yazımında, İncil'in ortaya koymuş olduğu yaratılışa dair bölümlerinin bir etkisinin olduğunu söyleyebiliriz. Hristiyanlık tarih düşüncesinin bu dönemde baskın olduğunu ve kendi kutsal kitaplarına dayanarak şekillendiğini görüyoruz. Özellikle geç Orta Çağ diye ifade ettiğimiz 15 ve 16. yüzyılda tanrı merkezli bir tarih düşüncesi olduğunu ortaya koyabiliriz." 18'inci yüzyıla kadar Avrupa'daki tarih yazım anlayışıyla Müslümanların anlayışının yaratılışa dayalı olduğunu vurgulayan Macit, şunları kaydetti: "Ancak modern düşünceyle beraber Avrupa'nın 19 ve 20'nci yüzyılı takip ettiğimizde değişim ve dönüşüm, dünya tarihi yazımı anlayışını da etkiliyor. Buna dayalı olarak yaratılışa dayalı dünya tarihi yazımı biçiminden ilerlemeci, evrime dayalı ve ulus merkezli bir tarih yazımına geçiliyor.
Ulus - 23.10.2020
Son dakika haberleri... KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'ın ilk konuğu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay oldu (1)
Tatar, "Her zaman biz Türkiye ile birlikte ulus müşterek davasının yürütülmesinde fevkalade önemli adımlar attık.
Ulus - 22.10.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Saraçoğlu Mahallesi Koruma Yenileme ve Yaşatma Projesi'ni tanıttı Açıklaması
Ankara'yı "Güçlü Türkiye'nin Güçlü Başkenti" yapmak için, dünya başkentleri arasında en üst sıralara sokmak için büyük projeleri tek tek hayata geçirdiklerini belirten Kurum, şöyle konuştu: "Başkentimizi doğal güzelliklerini, göllerini, akarsularını, yeşil alanlarını koruyan bir çevre ve şehircilik hamlesiyle, 2023'e, 2053'e, 2071'e hazırlıyoruz. Bir taraftan 'Ankara'nın her yerinde kentsel dönüşüm' diyor, 21 riskli ve 33 rezerv yapı alanımızda deprem dönüşüm projelerimizi sürdürüyoruz, diğer taraftan birbirinden güzel ve sağlam kamu binalarıyla, sokak sağlıklaştırma, cephe yenileme çalışmalarımızla Ankara'nın çehresini baştan başa yeniliyoruz. Özellikle Eski Ankara adıyla andığımız Altındağımızda Hamam arkası mevkiindeki konakların restorasyon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor." Altındağ'da tarihi, kültürü ön plana çıkaran çok önemli bir yenileme projesini de hayata geçirdiklerini belirten Kurum, şunları kaydetti: "Ankaralıları tarihle buluşturacak bu projemizi Ankara Kalesi çevresinden başlayarak, Hergelen Meydanı'nın, Ulus'taki Yahudi Mahallesi'nin ve belediye binasının bulunduğu bölgeleri kapsayacak şekilde planladık.
Ulus - 22.10.2020
Son dakika haberleri... Küresel organik kriz ve ABD-Çin rekabetinin trajedisi
Bir son dakika haberine göre Uluslararası düzen, içine girdiği "organik kriz" ile cebelleşirken ortaya çıkan "ara dönem" sistemik istikrarsızlığı yoğun bir şekilde beslemeye devam ediyor.
Ulus - 22.10.2020
PTT'den "2020 UCI Dağ Bisikleti Maratonu Dünya Şampiyonası" konulu anma pulu
Söz konusu filatelik ürünlerin satışı ile aynı tarihte "PTT AŞ Genel Müdürlüğü, Filateli ve Abone İşleri Şube Müdürlüğü, Şehit Teğmen Kalmaz Caddesi No: 2 Ulus Altındağ/ANKARA" adresinde "2020 UCI DAĞ BİSİKLETİ MARATONU DÜNYA ŞAMPİYONASI 22.
Ulus - 19.10.2020
İran'ın Karabağ siyaseti Tebriz sokaklarını zorluyor
İran'ın manevra alanı sınırlı İran'ın Karabağ konusunda Ermenistan'dan yana tutumu bugünlerde daha da belirgin olarak açığa çıksa da aslında başından beri aynıydı. 8 yıllık Irak savaşından kurtulup nefes alabilen İran'ın Sovyetler Birliği dağıldıktan sonra başlıca önceliği bölgeye açılmaktı. Bu çerçevede İran'dan sonra nüfusunun büyük çoğunluğunu Şii mezhebine mensup olanların oluşturduğu Azerbaycan, İran yönetimi için bu açılımın en cazip adresi olarak görünüyordu. Ancak gelişmeler, Güney Kafkaslarda bir nüfuz alanı temin etmeyi hedefleyen İran'ın beklediği gibi olmadı. Azerbaycan Cumhuriyeti'nin ismi bile güneydeki İran'da yerleşen Türkler [Güney Azerbaycan] için son derece heyecan vericiydi. Savaş yıllarının kapalı atmosferinden çıkılmış, Humeyni dönemi sona ermiş ve ülkede yeni rüzgarlar esmeye başlamışken Tebriz'de hep Bakü nağmeleri söylenmeye başlamıştı. Yıllarca ötekileştirilmiş, dışlanmış Türklere karşı Tahran bütün çabalarına rağmen Aras'ın sınır olduğunu bir türlü benimsetememişti. Birinci Pehlevi döneminden itibaren Fars milliyetçiliğini merkeze alarak ulus devletin inşa edildiği İran'da Türkler asıllılar nüfusları itibarıyla tamamen bir köşeye çekilmeyecek kadar kalabalık olsalar da kendi kimliklerini geri kazanmakta oldukça zorlanmışlardı.
Ulus - 17.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ 17
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------ -Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışması -Olay yerinden genel detay görüntüler Haber-Kamera: Yusuf KANTARLI/ADANA, ========================== Bartın'da 3 ahşap ev yandı BARTIN'ın Ulus ilçesine bağlı Isırganlı köyünde 3 ahşap ev yanarak kullanılmaz hale geldi.
Ulus - 17.10.2020
Karabük'te ormanlık alanda mantar toplarken kaybolan kişi bulundu
Bartın'ın Ulus ilçesi sınırındaki Demiroluk mevkisinde aracı bulunan Ören, ekiplerin 3 saatlik aramasının sonunda ormanlık alanda bulundu.
Ulus - 15.10.2020
PTT'den "Fraktal Doğa Yansımaları" konulu anma pulu
Söz konusu filatelik ürünlerin satışı ile birlikte "PTT Pul Müzesi Hacıbayram Mah. Atatürk Bulvarı No: 3 Ulus Altındağ/ANKARA" adresinde "FRAKTAL DOĞA YANSIMALARI 15.
Ulus - 13.10.2020
Son dakika ekonomi: Birleşik Krallık ve Kenya'dan 2021'de "küresel eğitim zirvesi"
"İşte bu yüzden, Birleşik Krallık'ın 2021 yılında Eğitim İçin Küresel Ortaklık girişiminin finansman yenilenmesi etkinliğinin eş evsahipliğini üstleniyor olmasından çok mutluyum. Küresel toplumu bir araya gelip ciddi bir bağışta bulunmaya ve bu girişimin her bir çocuğa eğitim fırsatı vermek için yaptığı hayati çalışmaları finanse edebilmemizi sağlamaya davet ediyorum." Kenya Hükümeti, eğitimi, 2030 itibarıyla yeni sanayileşmiş bir ulus olma stratejisinin merkezine koydu.
Ulus - 11.10.2020
Son dakika haberleri: Bartın?ın doğa harikası, 'kesin korunacak hassas alan' tescil edildi
Edinilen son dakika haberine göre BARTIN'ın Ulus ilçesi Ulukaya köyündeki kanyon ve şelaleler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 'kesin korunacak hassas alan' olarak tescillendi.
Ulus - 11.10.2020
TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Tunç'un acı günü
Behiye Tunç'un cenazesi Ulus Belediyesine ait cenaze aracı ile Bartın'ın Ulus ilçesine bağlı Ulukaya köyüne getirildi.
İmsak05:42
Öğle12:40
İkindi15:32
Akşam18:01
Yatsı19:22
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ulus Haber, Ulus Son Dakika Haberleri - Haberler - Ulus haber sayfamızda Ulus haberleri okuyabilir, Ulus son dakika haberleri ve güncel Ulus gelişmelerini görebilirsiniz. DHA YURT BÜLTENİ - 17.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 05:48:06. #1.15#
title