Uganda Haberleri

Uganda haber, Uganda son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Uganda - Bugün
Uganda ve Kongo ordusu isyancılara karşı ortak operasyon başlattı
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin (KDC), Uganda ordusunun kendi topraklarına girmesine izin vermesinin ardından, iki ülke isyancılara karşı ilk ortak operasyona başladı.
Uganda - Dün
Uganda, havalimanını Çin'e vermek zorunda kalabileceğine dair iddiaları reddetti
Doğu Afrika ülkelerinden Uganda, Entebbe Havalimanı'nın genişletilmesi için Çin'den aldığı 207 milyon dolarlık krediyi ödemeyerek mahkemelik olması halinde havalimanını kaybedebileceğine dair iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
Uganda - Dün
KDC isyancılarla mücadele için Uganda ordusunun ülkeye girmesini onayladı
Kongo Demokratik Cumhuriyeti (KDC), Uganda ordusunun, uzun süredir çatışmaların devam ettiği Kuzey-Kivu eyaletine girmesine izin verdi.
Uganda - Dün
Kongo'da isyancıların saldırısında 22 sivil hayatını kaybetti
KDC'nin Ruanda, Uganda ve Burundi sınırının bulunduğu doğusu, 20 yıldır altın ve kobalt gibi madenlerin kontrolünü sağlamaya çalışan silahlı grupların saldırıları ve çatışmalarına sahne oluyor.
Uganda - 25.11.2021
Kongo'da isyancıların saldırısında 2'si Çinli 4 işçi öldü
Ülkenin Ruanda, Uganda ve Burundi sınırının bulunduğu doğusu, 20 yıldır altın ve kobalt gibi madenlerin kontrolünü sağlamaya çalışan silahlı grupların saldırıları ve çatışmalarına sahne oluyor.
Uganda - 25.11.2021
Uganda, borcunu ödemezse Entebbe Havalimanı'nı Çin'e vermek zorunda kalabilir
Uganda'nın, Entebbe Havalimanı'nın genişletilmesi için Çin'den aldığı 207 milyon dolarlık krediyi ödemeyerek mahkemelik olması halinde havalimanını kaybedebileceği belirtildi.
Uganda - 24.11.2021
Uganda'da zam talebiyle grev başlatan doktorlar ile hükümet anlaşmaya vardı
Doğu Afrika ülkelerinden Uganda'da zam talebiyle grev başlatan doktorlar ile hükümet arasında anlaşmanın sağlandığı bildirildi.
Uganda - 22.11.2021
Son dakika gündem: Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde isyancıların saldırısında 50 sivil hayatını kaybetti
KDC'nin Ruanda, Uganda ve Burundi sınırının bulunduğu doğusu, 20 yıldır altın ve kobalt gibi madenlerin kontrolünü sağlamaya çalışan silahlı grupların saldırıları ve çatışmalarına sahne oluyor.
Uganda - 22.11.2021
Uganda'da doktorlar zam talebiyle grev başlattı
Doğu Afrika ülkelerinden Uganda'da doktorlar, ücretlerinin iyileştirilmesi için greve başladı.
Uganda - 22.11.2021
Kongo'da silahlı grup 5 Çinli maden işçisini kaçırdı
Ülkenin Ruanda, Uganda ve Burundi sınırının bulunduğu doğusu, 20 yıldır altın ve kobalt gibi madenlerin kontrolünü sağlamaya çalışan silahlı grupların saldırıları ve çatışmalarına sahne oluyor.
Uganda - 22.11.2021
Ruanda'da 5 binden fazla aileye akıllı telefon dağıtılacak
Uganda Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bakanlığı resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Bu hafta daha da büyüyeceğiz.
Uganda - 21.11.2021
Haftanın tarihine bakış
27 Kasım? 1526- Kanuni Sultan Süleyman, Avusturya seferine çıktı.? 1780- Divan Edebiyatı'nın kadın şairi Fitnat Hanım İstanbul'da öldü.? 1895- Fransız romancı Alexandre Dumas 71 yaşında öldü.? 1919- Bulgaristan, Müttefikler ile barış anlaşması imzaladı.? 1942- Alman orduları, Toulon Limanı'na girerken buradaki Fransız donanması kendini yok etti.? 1947- İstanbul İnönü Stadyumu açıldı.? 1950- Kore'de Kunuri Savaşı başladı.? 1967- ABD Başkanı Johnson'un Kıbrıs Özel Temsilcisi Cyrus Vance, üçüncü kez Ankara'ya gelerek Dışişleri Bakanı İhsan Sabri Çağlayangil ile görüştükten sonra Türkiye'nin yeni önerilerini götürdü. Yunan cuntasından kesin cevabını vermesi istendi.? 1970- İstanbul Kültür Sarayı yandı.? 1994- Bestekar, edebiyatçı, gazeteci, yazar ve 1983-1987'de Halkçı Partiden milletvekili olan Rüştü Şardağ öldü.? 2012- Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda, belirli koşullarda öğrencilerin kılık kıyafetlerinin serbest olmasına ilişkin yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı.? 2012- Kamu Başdenetçiliğine eski Yargıtay Üyesi Mehmet Nihat Ömeroğlu seçildi.? 2013- Türkiye Spor Yazarları Derneği eski başkanlarından Necmi Tanyolaç, 85 yaşında İstanbul'da vefat etti.? 2015- Anadolu 9. Sulh Ceza Hakimliğinin kararı doğrultusunda, Kaynak Holding'e bağlı olduğu tespit edilen 12 şirkete de kayyum atandı.? 2016- Terör örgütü KCK'nın sözde "Türkiye sorumlusu" Sara Aktaş, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yurt dışına çıkmak isterken yakalandı.? 2016- Uganda güvenlik güçleri ile Rwenzururu Krallığı'na mensup silahlı güçler arasında çıkan çatışmada 54 kişi hayatını kaybetti.
Uganda - 21.11.2021
Ugandalı Müslümanlar güvenlik güçlerinin yargısız infazlarına tepki gösterdi
Ugandalı bir grup Müslüman, güvenlik güçlerinin 5 Ugandalı Müslüman'ı yargısız bir şekilde öldürmesine tepki gösterdi.
Uganda - 16.11.2021
Uganda'nın başkenti Kampala'da 2 ayrı patlama meydana geldi
Doğu Afrika ülkesi Uganda'nın başkenti Kampala'da, 3 intihar eylemcisi tarafından eş zamanlı gerçekleştirilen 2 patlamada en az 3 sivilin hayatını kaybettiği bildirildi.
Uganda - 16.11.2021
Son dakika haber: Uganda'da çifte patlama
Son dakika haberler: Uganda'nın başkenti Kampala'da çifte patlama meydana geldi, 2 kişi hayatını kaybetti, 24 kişi de yaralandı.
Uganda - 15.11.2021
Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Afrika İçi Ticaret Fuarı başladı
Uganda İhracat Tanıtım Kurulu Temsilcisi Brenda Katarikawe Opus ise, son yıllarda diğer Afrika ülkelerine ihracatı artırmayı planladıklarını ifade ederek, " Afrika İçi Ticaret Fuarı, bu açıdan ihracatımızı geliştirmemize büyük katkıda bulunuyor.
Uganda - 15.11.2021
Futbol: 2022 FIFA Dünya Kupası Afrika Elemeleri
2022 FIFA Dünya Kupası Afrika Elemeleri ikinci turunun 6. haftasında 4 grupta 6 karşılaşma oynandı.
Uganda - 14.11.2021
10. INTERPA Konferansı "Covid-19 Pandemisi'nin Polislik ve Polis Eğitimi Üzerindeki Etkileri"
11-14 Kasım 2021 tarihleri arasında Antalya'da "Covid-19 Pandemisi'nin Polislik ve Polis Eğitimi Üzerindeki Etkileri" temasıyla düzenlenen 10. INTERPA Konferansının açılış töreni Vali/Emniyet Genel Müdürümüz Mehmet AKTAŞ'ın hitaplarıyla gerçekleşmiş olup tören; Polis Akademisi Başkanımız ve Uluslararası Polis Akademileri Birliği (INTERPA) Başkanı Prof. Dr. Yılmaz ÇOLAK, Azerbaycan Polis Akademisi Başkanı Janpolad DAANOV, Bangladeş Polis Akademisi Başkanı Emran BHUYAİN, Bangladeş Polis Koleji Müdürü Sufian AHMED, Belarus İçişleri Akademisi Başkanı Tümgeneral Alexander VASİLİEV, Bosna Hersek Saraybosna Polis Akademisi Başkanı / Bakan Yardımcısı Damir VEJO, Bosna Hersek Eğitim Öğretim Kurumu Müdürü Marko VUJEVİC, Filistin Halk Polisi Müdür Tuğgeneral Zaher SABBAH, Hırvatistan Polis Akademisi Başkanı Davorka MARTİNJAK, Karadağ Polis Akademisi Başkanı Sevetomir KNEZEVİC, Kuzey Makedonya Polis Eğitim Merkezi Müdürü / Bakan Yardımcısı Goce BACHANOV, Moğolistan İçişleri Bakanlığı Üniversitesi Rektörü Dr. Albay Barbaatar PUREVDORJ, Nikaragua Polis Akademisi Başkanı Jorge Cairo Guevara CAJİNA, Uganda Bwebajja Polis Okulu Müdürü Moses KAFEERO, Zimbabve Polis Akademisi Başkanı Edward TSHUMA, Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanı 1.
Uganda - 14.11.2021
Uganda'da iklim değişikliğinin etkisini azaltmak için bambu dikimi artırılacak
Doğu Afrika ülkesi Uganda'da iklim değişikliğinin etkisini azaltmak için bambu bitkisinin dikiminin yaygınlaştırılacağı bildirildi.
Uganda - 14.11.2021
Son dakika haber: Somali'de çiftçileri öldüren Afrika Birliği askerlerine 39'ar yıl hapis cezası verildi
Somali'nin Aşağı Şabel bölgesinde 7 çiftçiyi öldüren askerlerin, Uganda vatandaşı olduğu açıklandı.
Uganda - 11.11.2021
FIFA Dünya Kupası Afrika Elemeleri
2022 FIFA Dünya Kupası Afrika Elemeleri 2. turunda 8 maç oynandı.
Uganda - 11.11.2021
Son dakika haberi... Sudan'da teknokrat hükümetinin bir an önce kurulması istendi
Burhan'ın medya ofisinden yapılan açıklamaya göre, Konsey Başkanı, Uganda Devlet Başkanı Yoweri Museveni ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Uganda - 11.11.2021
Kenya'da hükümet, yolsuzluk iddiasıyla futbol federasyonunu lağvetti
Kenya Milli Takımı, 2022 FIFA Dünya Kupası Afrika Elemeleri'nde bugün Uganda'yla, 15 Kasım Pazartesi günü ise Ruanda ile karşılaşacak.
Uganda - 10.11.2021
KDC'de ordu isyancıların saldırı düzenlediği bölgelerde kontrolü tekrar sağladı
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde (KDC) 23 Mart Hareketi olarak isimlendirilen isyancı grubun saldırıları nedeniyle binlerce kişinin komşu ülke Uganda'ya sığınması sonrası bölgede güvenliğin tekrar sağlandığı bildirildi.
Uganda - 09.11.2021
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ndeki çatışmalardan kaçan yüzlerce kişi Uganda'ya sığındı
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde (KDC) ordu ile isyancılar arasında yaşanan çatışmalardan kaçan yüzlerce kişinin Uganda'ya sığındığı bildirildi.
Uganda - 09.11.2021
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde ordu, bazı köyleri isyancılardan geri aldı
İletişim ve Medya Bakanı Patrick Muyaya, yaptığı açıklamada, dün isyancıların ele geçirdiği, Uganda sınırındaki Chanzu, Runyonyi, Kinyangurube ve Ndiza köylerinin tekrar alındığını duyurdu.
Uganda - 09.11.2021
Hindistan'da 89 kişide Zika virüsü tespit edildi
Sivrisinek sokması dışında kan ve cinsel ilişki yoluyla da bulaştığı ortaya çıkan Zika virüsüne, ilk kez 1947'de Uganda'nın Zika ormanlarındaki maymunlarda rastlanmıştı.
Uganda - 08.11.2021
Kongo'nun doğusunda birkaç köyün kontrolü isyancıların eline geçti
Uzun süren çatışmalar sonucunda Uganda sınırında bulunan Chanzu, Runyonyi, Kinyangurube ve Ndiza köyünün kontrolü isyancıların eline geçti.
Uganda - 07.11.2021
N Kolay 43. İstanbul Maratonu
Kadınlarda 50 dakika 21 saniyelik süresiyle zirvedeki Chepngeno'nun 5 saniye gerisinde kalan Ugandalı Annet Chelangat ikinci, 53 dakika 43 saniyelik derecesiyle milli sporcu Meryem Erdoğan ise üçüncü sırada yer aldı.
Uganda - 07.11.2021
N Kolay 43. İstanbul Maratonu'nu erkeklerde Victor Kiplangat kazandı
N Kolay 43. İstanbul Maratonu'nu erkeklerde Ugandalı atlet Victor Kiplangat kazandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Uganda Haberleri | Uganda Haber - Haberler - Uganda haberleri, son dakika uganda haber ve gelişmeleri burada. Uganda ve Kongo ordusu isyancılara karşı ortak operasyon başlattı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 22:00:29. #1.16#

title