TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ HABERLERİ

Türkiye Barolar Birliği Haberleri

Türkiye Barolar Birliği haber, Türkiye Barolar Birliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkiye Barolar Birliği - 2.10.2020
Baro seçimleri ve TBB genel kurulu ertelenecek
Baro seçimleri ile Türkiye Barolar Birliği (TBB) genel kurulu, İçişleri Bakanlığının, sivil toplum kuruluşları, meslek kuruluşları, birlik ve kooperatifler tarafından düzenlenecek etkinliklere 1 Aralık'a kadar izin verilmemesine yönelik genelgesi kapsamında ertelenecek.
Türkiye Barolar Birliği - 30.9.2020
İstanbul'un 2'nci, Türkiye'nin 81'inci barosu kuruldu
Türkiye Barolar Birliğinin verdiği yetkinin ardından kuruluş genel kurulunu yapan İstanbul 2 No'lu Baro, tüzel kişiliğini kazandı.
Türkiye Barolar Birliği - 30.9.2020
TBB ve Azerbaycan Cumhuriyeti Avukatlar Barosu, Ermenistan'ın saldırılarını raporlayacak
Türkiye Barolar Birliği (TBB) ve Azerbaycan Cumhuriyeti Avukatlar Barosu, Ermenistan'ın saldırılarına ilişkin hazırlayacağı raporlarla yaşananları dünyaya duyuracak.
Türkiye Barolar Birliği - 27.9.2020
Türkiye Barolar Birliği Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırısını kınadı Açıklaması
Türkiye Barolar Birliği (TBB) Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırısını kınadı.
Türkiye Barolar Birliği - 25.9.2020
Türkiye Barolar Birliği İstanbul'da ikinci baro kurulması için yetki verdi
Türkiye Barolar Birliği, 2 binin üzerinde avukatın imzasıyla İstanbul'da ikinci baro kurulması için başvuru yapan 4 kişilik kurucular kurulunu, kuruluş işlemlerini yerine getirmek üzere görevlendirdi.
Türkiye Barolar Birliği - 24.9.2020
İstanbul'da ikinci baro kurulması için başvuru yapıldı
İstanbul'da ikinci baronun kurulması için 2 binin üzerinde avukatın imzasıyla Türkiye Barolar Birliğine başvuru yapıldı.
Türkiye Barolar Birliği - 12.9.2020
Son dakika haber! Cumhurbaşkanı Erdoğan Vesayetten Demokrasiye Milli İrade Sempozyumu'nda konuştu: (4)
Sempozyumun açılışına TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, TBMM Başkanvekili Celal Adan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Fatma Betül Sayan Kaya ve Hayati Yazıcı, eski Başbakanlardan Tansu Çiller, Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Salih Murat, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın yanı sıra çok sayıda milletvekili ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.
Türkiye Barolar Birliği - 3.9.2020
Türkiye Barolar Birliği'nden İstanbul Barosu'na "Şeffaflık" uyarısı
AVUKATLARIN sosyal tesis olarak kullanması için tahsis edilen Balmumcu'daki 5.5 milyon dolarlık binanın, gece kulübü olarak işletilmesiyle ilgili Türkiye Barolar Birliği'nden (TBB) İstanbul Barosu'na uyarı yazısı gönderildi.
Türkiye Barolar Birliği - 3.9.2020
Bakan Gül: İnsan Hakları Eylem Planı, standartları yükseltmek için yol haritası olacak
Adalet Bakanı Gül, Türkiye Adalet Akademisi'nde düzenlenen '24'üncü Dönem Hakim ve Savcı Adayları Eğitimi Açılış Programı'na katıldı. Programda Bakan Gül'ün yanı sıra Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Başkanı Robert Spano, AİHM Hakimi Saadet Yüksel, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir ve hakim ile savcı adayları da yer aldı.
Türkiye Barolar Birliği - 3.9.2020
Son dakika haber... Bakan Gül'den Fransız dergisi Charlie Hebdo'ya tepki
Türkiye Adalet Akademisi'nde "24. Dönem Hakim ve Savcı Adayları Eğitimi Açılış Programı" düzenlendi. Programa, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Başkanı Robert Spano, AİHM Hakimi Saadet Yüksel, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir ve hakim ile savcı adayları katıldı.
Türkiye Barolar Birliği - 3.9.2020
Adalet Bakanı Gül, 24. Dönem Hakim ve Savcı Adayları Eğitim Açılış Töreni'nde konuştu Açıklaması
İnsan olmanın onurunda, insan haklarının eşit temelinde buluşarak nefretin, ırkçılığın, ayrımcılığın üstesinden gelebiliriz." Törene, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Başkanı Robert Spano, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili Mehmet Yılmaz, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve davetliler katıldı.
Türkiye Barolar Birliği - 2.9.2020
Çoklu baro sistemine uyum yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı
Çoklu baro sistemini getiren kanun değişikliği kapsamında Türkiye Barolar Birliği Avukatlık Kanunu Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Türkiye Barolar Birliği - 1.9.2020
TBB Başkanı Feyzioğlu, 2020-2021 Adli Yıl Açılış Töreni'nde konuştu Açıklaması
Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, ilk yargı paketiyle belli avukatlık hizmetleri kalemlerinde KDV'nin yüzde 18'den yüzde 8'e düşürüldüğünü hatırlatarak, önerilerinin, geri kalan hizmet kalemlerinde de KDV indiriminin gerçekleştirilmesi olduğunu bildirdi.
Türkiye Barolar Birliği - 1.9.2020
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2020-2021 Adli Yıl Açılış Töreni'nde konuştu: (4)
Recep Tayyip Erdoğan, şunları kaydetti: "İnşallah önümüzdeki dönemde avukatlıktan teröristliğe uzanan bu kanlı yolun önünü kesmek için gerekeni yapacağız. Bu duygularla bir kez daha Selim Kiraz kardeşime Allah'tan rahmet diliyorum. 2020-2021 Adli Yılı'nın, yargı sistemimizin tüm tarafları için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hakimlerimize, savcılarımıza, avukatlarımıza, adalet teşkilatı çalışanlarımıza, adliyelere işi düşen vatandaşlarımıza kolaylıklar temenni ediyorum. Rabbim hepsinin yar ve yardımcısı olsun." Notlar Açılış töreninde, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca da birer konuşma yaptı.
Türkiye Barolar Birliği - 1.9.2020
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu: "Emperyal kuklacıların darbe girişimi, Türk milletinin...
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu: "Emperyal kuklacıların darbe girişimi, Türk milletinin sarsılmaz iradesine çarparak nasıl paramparça oldu ise demokratik seçimlerimize müdahale girişimleri de paramparça olacaktır.
Türkiye Barolar Birliği - 30.8.2020
Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı tebriklerini kabul etti
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin ana bina girişinde gerçekleştirilen törende, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Yargıtay Başkanı Mustafa Akarca, Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın aralarında bulunduğu kabine üyeleri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM başkanvekilleri ve üyeleri, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Muharrem Akkaya, Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanvekili Mehmet Yılmaz, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Muhammet Hekimoğlu, korgeneral ve koramiraller, tümgeneral ve tümamiraller, tuğgeneral ve tuğamiraller ile bürokratlar Erdoğan'a tebriklerini iletti.
Türkiye Barolar Birliği - 29.8.2020
İstanbul Barosu'ndan "Sosyal tesis gece kulübü mü oldu?" sorusuna "Cevap vermiyoruz" yanıtı
İSTANBUL Barosu, sosyal tesis olarak tahsis edilen Balmumcu'daki binanın gece kulübü olarak kullanıldığı iddiasıyla ilgili "ivedi" ve "yazılı" bilgi isteyen Türkiye Barolar Birliği'ne (TBB), "Cevap vermiyoruz" yanıtı verdi.
Türkiye Barolar Birliği - 29.8.2020
İSTANBUL BAROSU YÖNETİM KURULU'NDA İSTİFA... MERHUM TBB BAŞKANI ÖZOK'UN KIZI AYÇA ÖZOK ENER BARO...
İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ayça Özok Ener istifa etti. Türkiye Barolar Birliği eski başkanlarından Özdemir Özok'un kızı olan Ayça Özok Ener, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında "İstanbul Barosu Başkanlığı'na sunduğum 27 Ağustos 2020 tarihli dilekçemde belirttiğim nedenlerle İstanbul Barosu Yönetim Kurulu üyeliği görevimden istifa ettiğimi meslektaşlarımızın bilgisine saygılarımla sunarım" dedi.
Türkiye Barolar Birliği - 26.8.2020
TBB Başkanı Feyzioğlu sosyal medyadan Doğu Akdeniz konusunu değerlendirdi Açıklaması
Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Türkiye, 'Mavi Vatan'da haklıdır, haklılığını korumaya da kararlıdır.
Türkiye Barolar Birliği - 17.8.2020
İstanbul 2 Nolu Baro'nun kurulması için ilk adım atıldı
7249 Sayılı "Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" kapsamında İstanbul 2 Nolu Baro'nun kurulması için Türkiye Barolar Birliği'ne müracaat edilerek, üye olunması için elektronik imza sürecine başlanıldı.
Türkiye Barolar Birliği - 13.8.2020
İstanbul Barosu'nun kiraladığı binayı Türkiye Barolar Birliği geri alabilir
TÜRKİYE Barolar Birliği (TBB), İstanbul Barosu'nun sosyal tesisi olarak kullanılması amacıyla 2012 yılının Ekim ayında satın aldığı boğaz manzaralı binanın, işletmeciye devredilerek gece kulübü olarak işletilmesine ilişkin sosyal medya paylaşımları ve çıkan haberler üzerine harekete geçti.
Türkiye Barolar Birliği - 9.8.2020
Türkiye Barolar Birliğinden 51. kuruluş yıl dönümü açıklaması Açıklaması
Türkiye Barolar Birliği (TBB), avukatlık mesleğinin ve meslektaşlarının yaşama şartı olan hukuk devletinden yana verdikleri mücadeleyi aynı kararlılıkla sürdüreceklerinden ve her koşulda meslektaşlarının yanında olacaklarından kimsenin kuşku duymaması gerektiğini bildirdi.
Türkiye Barolar Birliği - 23.7.2020
Kurgusal Duruşma Yarışması'nda Ardahan Barosu birinci oldu
Türkiye Barolar Birliği (TBB) Eğitim Merkezince bu yıl 7'ncisi düzenlenen Türkiye Stajyer Avukatlar Kurgusal Duruşma Yarışması'nın Doğu Anadolu Bölge birincisi Ardahan Barosu oldu.
Türkiye Barolar Birliği - 20.7.2020
Türkiye Stajyer Avukatlar Kurgusal Duruşma Yarışması başladı
Türkiye Barolar Birliği (TBB) Eğitim Merkezince bu yıl yedincisi düzenlenen Türkiye Stajyer Avukatlar Kurgusal Duruşma Yarışması başladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Türkiye Barolar Birliği Haberleri | Türkiye Barolar Birliği Haber - Haberler - Türkiye Barolar Birliği haberleri, son dakika türkiye barolar birliği haber ve gelişmeleri burada. İstanbul 2 No'lu Baro başkan adayı Tatlı: Meslektaşlarımızla bu ülkenin insanlarına hizmet etmek isti
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 07:01:03. #1.15#
title