Türk Deniz Kuvvetleri Haberleri

Türk Deniz Kuvvetleri haber, Türk Deniz Kuvvetleri son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türk Deniz Kuvvetleri - 14.09.2021
Denizaltıların torpido kovan bölümü ilk kez Türkiye'de üretildi
Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ'den (STM) yapılan açıklamaya göre, dünyanın en aktif donanmalarından Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından başlatılan Yeni Tip Denizaltı Projesi'nde (YTDP) kritik bir aşama daha tamamlandı.
Türk Deniz Kuvvetleri - 15.08.2021
Cumhurbaşkanımız PN MİLGEM Projesi'nin Birinci Gemisinin Denize İndirilme Töreninde Konuştu
Bugün ayrıca Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacı için üretilmesi planlanan 10 adet açık deniz hareket ve karakol gemisinden ilkinin ilk sac kesimini de yapıyoruz.
Türk Deniz Kuvvetleri - 13.07.2021
Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Kurulu yarın ikinci kez toplanacak
Kurum, Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Kurulu ikinci toplantısını yarın saat 11.00'de yapacaklarını aktararak, paylaşımında şu bilgilere yer verdi: "Bakan Yardımcılarımız, Valilerimiz, Belediye Başkanlarımız, ilgili kurum temsilcileri ve bilim kurulumuzun katılacağı toplantıda müsilaj seferberliğimizin bir ayını değerlendireceğiz. İlk günden beri aralıksız sürdürdüğümüz çalışmalarla Marmara Denizi'mizi temizliyor, mavisine kavuşturuyoruz. Yarın Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde yapacağımız toplantıda; bu süreçte elde ettiğimiz sonuçları ve bundan sonraki yol haritamızı Kurul üyelerimizle istişare edeceğiz." Bakan Kurum'un başkanlığında düzenlenecek toplantıya, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Sağlık Bakanı Yardımcısı Tolga Tolunay, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdere, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Seyir, Hidrografi ve Oşinografi Daire Başkanı Deniz Albay Hakan Kuşlaroğlu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Yalova Valisi Muammer Erol, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, TÜBİTAK ve Marmara Belediyeler Birliği Bilim ve Teknik Kurulu Başkanı Prof.
Türk Deniz Kuvvetleri - 08.07.2021
BASIN AÇIKLAMALARI
3. Türk Deniz Kuvvetleri tatbikata SNMG-2'de görevli TCG BARBAROS firkateyni, SNMCMG-2'de görevli TCG AKÇAKOCA mayın avlama gemisi ve milli kontrolde TCG 18 MART denizaltısı, 1 deniz karakol uçağı ve 2 karargah subayı ile iştirak edecektir.
Türk Deniz Kuvvetleri - 13.06.2021
'Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Kurulu' ile ilgili Genelge Resmi Gazete'de
Marmara Denizi Eylem Planı çerçevesinde öngürülen işlerin belirtilen sürelerde tamamlanabilmesi için gereken çalışmaların bir bütünlük içerisinde yürütülebilmesi amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanı Başkanlığında; Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Kurulu'nun (Koordinasyon Kurulu) oluşturulduğu belirtilen genelgenin devamında şu ifadeler yer aldı: "Koordinasyon Kurulu; Çevre ve Şehircilik, İçişleri, Sağlık, Sanayi ve Teknoloji, Tarım ve Orman, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlıklarının ilgili Bakan Yardımcıları, Milli Savunma Bakanlığı Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Seyir, Hidrografi ve Oşinografi Dairesi Başkanı, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Balıkesir, Tekirdağ, Yalova, Çanakkale illerinin valileri, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi ve Türkiye Bilimleri Akadamesi Başkanları ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi Deniz Bilimleri Enstitüsü Müdürü ve İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Dekanı, Marmara Belediyeler Birilği Başkanı, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Balıkesir, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanları ile Yalova ve Çanakkale İl Belediye Başkanları, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu Başkanları, Türkiye Çevre Ajansı Başkanı, İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı, Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği Başkanı, Marmara Denizi Eylem Planı uyarınca Marmara Belediyler Birliği bünyesinde kurulacak olan Bilim ve Teknik Kurul Başkanı, Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) ve Türkiye Çevre Koruma Vakfı (TÜÇEV) Yönetim Kurulu Başkanlarının katılımıyla oluşur.
Türk Deniz Kuvvetleri - 06.06.2021
Milli Savunma Bakanı Akar: "Türk Deniz Kuvvetleri yılda 200 bin saat seyir yapmak suretiyle bütün zamanların rekorunu kırdı."
Milli Savunma Bakanı Akar: "Türk Deniz Kuvvetleri yılda 200 bin saat seyir yapmak suretiyle bütün zamanların rekorunu kırdı.
Türk Deniz Kuvvetleri - 30.04.2021
TCG Heybeliada gemisi Endonezya'nın kayıp denizaltısı için "KRI Nanggala Dua Edin" çağrısı yaptı
Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığının, Endonezya'nın kaybolan denizaltısı için yaptığı "Pray for KRI Nanggala" (KRI Nanggala Dua Edin) çağrısı, Endonezya tarafından "donanma kardeşliğinin kanıtı" olarak nitelendirildi.
Türk Deniz Kuvvetleri - 28.04.2021
Akıncı ve Aksungur testleri: Türk SİHA yetenekleri yeni bir aşamaya geçiyor
Türkiye'nin SİHA geleceği Son olarak, elbette Akıncı ve Aksungur gibi sistemlerin MAM-L ve KGK-SİHA-82 testlerinden çok daha fazlasını ifade edeceğinin de altını çizelim. Söz gelimi, Aksungur'un deniz karakol ve denizaltı harbi konseptlerine uygun faydalı yük konfigürasyonları (örneğin sonobuoy ve manyetik anomali algılayıcıları), Türk Deniz Kuvvetleri ve Türkiye'nin savunma ihracatı açısından çok cazip seçenekler sunabilir.
Türk Deniz Kuvvetleri - 12.03.2021
Son dakika! Türkiye'nin robotik savaş alanındaki çalışmaları açık denizlere yelken açıyor
İkincisi, Türkiye'nin, donanma modernizasyonu için daha karmaşık konseptler üretmesi gerekiyor, bunların başında da "cross-domain" olarak tabir edilen yetenekler geliyor. Yani, USV'lerin, insansız hava ve kara araçlarıyla birlikte harekat icra edebilecek kabiliyet kazanmaları kritik. Türk Deniz Kuvvetleri'nin, halihazırda, bir SİHA & İHA envanteri bulunduğunu hatırlatalım.
Türk Deniz Kuvvetleri - 22.02.2021
NATO'nun "Dynamic Manta 2021" tatbikatı başladı
Dynamic Manta tatbikatlarında düzenli olarak yer alan Türk Deniz Kuvvetleri, bu yıl da Barbaros sınıfı fırkateynlerinden TCG Kemalreis (F-247) ve Gür sınıfı denizaltılarından TCG Çanakkale (S-358) ile katılıyor.
Türk Deniz Kuvvetleri - 13.12.2020
MSB'den faaliyetlere ilişkin bilgilendirme Açıklaması
Bu proje kapsamındaki uçakların daha fazla havada kalabildiğini ve daha gelişmiş tespit, sevk idare ve silah sistemlerine sahip olduğunu vurgulayan Aktop, şunları kaydetti: "TSK, üç kıtada 11 farklı bölgede, 14 göreve yaklaşık üç bin personel ile barışa katkılarını kararlılıkla sürdürmektedir. Türk ticaret gemilerinin de yoğun bir şekilde seyir yaptığı Aden Körfezi, Somali açıkları ve Hint Okyanusu'nda, deniz haydutluğu ile mücadele eden Çok Uluslu Birleşik Görev Kuvveti 151'e, altıncı kez Türk Deniz Kuvvetleri tarafından komuta edilmiştir.
Türk Deniz Kuvvetleri - 11.12.2020
Deniz haydutluğuna karşı mücadele veren Çok Uluslu Birleşik Görev Kuvveti CTF-151'i Türkiye komuta etti
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Aden Körfezi, Somali açıkları ve Hint Okyanusu'nda deniz haydutluğuna karşı mücadele veren Çok Uluslu Birleşik Görev Kuvveti CTF-151'in 25 Haziran-10 Aralık tarihlerinde Türk Deniz Kuvvetleri tarafından komuta edildiğini bildirdi.
Türk Deniz Kuvvetleri - 17.11.2020
Ege'de ölüme yaklaşılan dakikalar
Ege'de gemileriyle, aralarında çocukların da bulunduğu onlarca mülteciyi taşıyan botları batırabilecek manevraları yapmaktan çekinmeyen Yunan askerleri, botların çevresine ateş açıyor, ucu sivri sopayla vurarak botlarda delik açıyor. NATO unsurlarının gözlerinin önünde gerçekleşen olayların ardından Ege'nin soğuk sularında çaresiz durumda kalan mültecilerin yardımına ise Türk Deniz Kuvvetleri unsurları yetişiyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Türk Deniz Kuvvetleri Haberleri | Türk Deniz Kuvvetleri Haber - Haberler - Türk Deniz Kuvvetleri haberleri, son dakika türk deniz kuvvetleri haber ve gelişmeleri burada. Denizaltıların torpido kovan bölümü ilk kez Türkiye'de üretildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.09.2021 12:05:18. #1.13#

title