TRAKYA ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Trakya Üniversitesi Haberleri

Trakya Üniversitesi haber, Trakya Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Trakya Üniversitesi 31.5.2020
Edirne'den kısa kısa
Devletimizin daima sıcak yüzünü gösteren Valimiz Ekrem Canalp'e, kaymakamlarımıza, başta Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan olmak üzere tüm ilçe belediye başkanlarımıza 16 bin esnaf ve sanatkar ile 34 oda adına tekrar teşekkürlerimi sunuyorum." Trakya Üniversitesine ulusal çapta ödül Trakya Üniversitesi (TÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Dr.
Trakya Üniversitesi 30.5.2020
SANCAKTEPE'DEKİ HASTANEYE ADI VERİLEN  PROF. DR. FERİHA ÖZ'ÜN OĞLU KONUŞTU
  " DÜNKÜ AÇILIŞTA 46 BUÇUK GÜNDE BİTEN İNANILMAZ MODERN BİR HASTANE GÖRDÜM "  Sancaktepe Acil Durum Hastanesi'nin açılışına katılan ve hastane hakkında da konuşan Ferhan Öz, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu konuya çok önem verdi ve hastanenin dün açılışı yapıldı. İnanılmaz modern bir hastane gördüm. Gerçekten hayret ettim çünkü bir iki odayı göstermelik olarak belki hazırlayabilirlerdi açılış için ama bütün hastaneyi hazırlamışlar. Bin 8 tane oda hepsi yoğun bakım yatağı haline gelebilecek mükemmel bir hastane yapmışlar. 4 MR'ı, 4 BT'si, 16 ameliyathanesi bir de helikopter ve uçak pistine de şaşırmadım değil. Sayın Cumhurbaşkanım gerçekten çok nazik davranış biçimi içerisinde bu konuyu gündeme getirdi. Kendisiyle karşılıklı görüştük. Gerçekten çok onur duyacağım bir görüşme oldu. Bizlere, aileye ve sağlık çalışanlarına orada çok anlayışlı ve duygular bir konuşma yaptı. " şeklinde konuştu.    "BABAMA VE ANNEME SÖYLEMEK İSTERDİM "  Annesinin isminin bir hastaneye verileceğini televizyon izlerken öğrendiğini belirten Ferhan Öz, " Sayın Cumhurbaşkanımızın televizyonlardaki ilk açıklamasında ilk defa orada duydum bende çok onur duydum ve inanılmaz bir sevinç duydum. Keşke annem yaşasaydı ve bütün bunlar olmasaydı. Kız kardeşimde bende biz onu çok arıyoruz. Bu haberi duyduğumda ilk olarak anneme ve babama söylemek istiyordum, her ikisinde kaybettim. Dolayısıyla bu haberi Sayın Cumhurbaşkanın annemin ismini bir hastaneye vereceğini özellikle babama söylemek isterdim, annemin kendisine söylemek isterdim. Maalesef bunu söyleyebileceğim aile büyüklerim bile kalmadı diyebilirim "diyerek ifade etti.  Feriha Öz'ün kızı  Prof. Dr.  Fulya Öz Puyan ise Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Pataloji Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak görev yapıyor.
Trakya Üniversitesi 29.5.2020
Bakan Koca: "Bu hastaneler afet, salgın durumlarında kapısını açıp sonra devre dışı olan mekanlar...
2 Nisan'da binlerce meslektaşın yetişmesinde çok büyük katkıları olan, bütün öğrencilerinin minnetle andığı Prof. Dr. Feriha Öz'ün koronaya yenik düştüğünü hatırlatan Bakan Koca, "Patolojinin duayen ismi Prof. Dr. Feriha Öz, Cerrahpaşa'da verdiği hizmetlerin ardından Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinin Patoloji Ana Bilim Dalı'nın kuruluşunu da üstlenmişti.
Trakya Üniversitesi 29.5.2020
Tarlada bulduğu 'gök taşını' satılığa çıkardı
'6 GRAMDAN FAZLA KESMEYİN' Yılmaz, buldukları taşa sertifika almalarının çok önemli olduğunu belirterek, "Trakya Üniversitesi, Ege Üniversitesi ya da Maden Teknik ve Arama Enstitüsü'ne başvurarak taşa analiz yaptırıp sertifika alabilirler.
Trakya Üniversitesi 29.5.2020
Edirne'de üretilen "Mobil İzolasyon Sedyesi" hizmete açıldı
Edirne'de, Trakya Üniversitesi (TÜ) bünyesinde faaliyet gösteren Trakya Teknopark'ta üretilen "Mobil İzolasyon Ünitesi" hizmete açıldı.
Trakya Üniversitesi 29.5.2020
Sağlık Bakanı Koca, Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi Açılış Töreni'nde konuştu Açıklaması
Koca, Prof. Dr. Feriha Öz ile ilgili şunları söyledi: "Patolojinin duayen ismi Prof. Dr. Feriha Öz, Cerrahpaşa'da verdiği hizmetlerin ardından Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinin Patoloji Ana Bilim Dalı'nın kuruluşunu da üstlenmişti.
Trakya Üniversitesi 29.5.2020
Rumeli Köprüsü Dergisi "Covid-19 Çevrimiçi Özel Sayısı" yayımlandı
Trakya Üniversitesi (TÜ) Rumeli Köprüsü Dergisi "Covid-19 Çevrimiçi Özel Sayısı" yayımlandı.
Trakya Üniversitesi 28.5.2020
Edirne'den kısa kısa
Trakya Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre, öğretim elemanları ve Sanatın Yedi Rengi Derneği (SAYRED) üyeleri ile ulusal ve uluslararası farklı sanatçıların eserlerinin bir araya getirildiği, küratörlüğünü Dr.
Trakya Üniversitesi 28.5.2020
Edirne'de 28 camide cuma namazı kılınacak
Namaz esnasında sosyal mesafeye özen gösterileceğini söyleyen Üzüm, şunları kaydetti: "Yarın Selimiye ve Üç Şerefeli başta olmak üzere; 2. Beyazıt, Beylerbeyi, Darülhadis, Fatih, Gazimihal, Hacı İlbey, Hacılar Ezanı, Hasan Sezai Dergahı, Hoca Ahmet Yesevi, Mevlana, Kapıkule Fatih Sultan, Karaağaç Yeni, Lalaşahin Paşa, Lari Çelebi, Muradiye, Sanayi, Sitti Sultan, Süle Çelebi, Şeyh Çelebi, Taşlık, Toki, Yavuz Selim, Yeşilce, Yıldırım Beyazıt camileri ile Trakya Üniversitesi ve Tarım Açık Cezaevi mescitlerinde cuma namazı eda edilecek.
Trakya Üniversitesi 27.5.2020
"Uyku öncesi ve sonrası çalışmak öğrenmedeki başarıyı artırıyor" değerlendirmesi
Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Fizyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Öztürk, öğrenme ve uyku arasında bir bağ olduğunu belirterek, "Uykudan hemen önce ya da uykudan hemen sonra ders çalışmak ve bir şeyler öğrenmek diğer zamanlara göre daha verimli oluyor.
Trakya Üniversitesi 27.5.2020
Edirne'de tarihi camiler cuma namazına hazırlanıyor
Edirne'de cuma namazının kılınacağı camiler şunlar: "II.Beyazıt, Beylerbeyi, Darülhadis, Fatih, Gazimihal, Hacı İlbey, Hacılarezanı, Hasan Sezai Dergahı, Hoca Ahmet Yesevi, HZ. Mevlana, Kapıkule Fatih Sultan, Karaağaç Yeni, Lalaşahinpaşa, Lari Çelebi, Muradiye, Sanayi, Selimiye, Sitti Sultan, Süle Çelebi, Şeyh Çelebi, Tarım Açık Cezaevi, Taşlık, Üçşerefeli, Yavuz Selim, Yeşilce ve Yıldırım Beyazıt camileri ile Trakya Üniversitesi Mescidi.
Trakya Üniversitesi 27.5.2020
TÜ Eğitim Fakültesinde 5 bölüm uluslararası akredite oldu
Trakya Üniversitesi (TÜ) Eğitim Fakültesinde Almanca, İngilizce, okul öncesi, fen bilgisi ve matematik öğretmenliği lisans programları, Öğretmenlik Eğitim Programları Akreditasyon Kuruluna (EFAK) yapılan başvuru sonucu uluslararası akredite oldu.
Trakya Üniversitesi 27.5.2020
Asırlık sanat "usta-çırak" ilişkisiyle geleceğe taşınıyor
İncelik gerektiren bir sanat olan Edirnekari'nin son zamanda yapılan çalışmalarla eski ününe kavuşmaya başladığını vurgulayan Teksöz, şöyle devam etti: "Edirnekari bugünlerde artık daha çok bilinmeye ve ilgi görmeye başladı. Talep oldukça daha fazla öğrenci yetiştirmeye başladım. Eskiden sanatın ileri gitmeyeceği endişesini taşıyor ve korkuyordum. Son yıllarda yoğun bir öğrenme talebi var ve bu durum benim çok hoşuma gidiyor. Burada önemli olan bunu yapıp satmak değil, zevkli olan bu sanatı öğretmek ve geleceğe taşımak. Bu güzelliği bütün dünyanın tanımasını istiyorum." Kursiyerlerden Trakya Üniversitesi Ezgi Kamar (27), flüt kutusunu tamir ettirmek için geldiği atölyede Edirnekari'den etkilendiğini ve o gün başlayan çıraklık hikayesinin ilerleyerek geliştiğini söyledi.
Trakya Üniversitesi 26.5.2020
22. Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı vefat etti
Emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı'ya 14 Nisan 1999'da Trakya Üniversitesi tarafından Kamu Yönetimi dalında "Fahri Doktora" ünvanı verildi.
Trakya Üniversitesi 22.5.2020
Ramazan Bayramı'na doğru
Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Trakya Üniversitesi 21.5.2020
TRAKYAKA Genel Sekreteri Şahin: "Koronavirüs klasik ticaret anlayışını değiştiriyor"
Şahin, Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğretim Görevlisi Burak İşçimen tarafından sanal ortamda düzenlenen "Koronavirüs sonrası ekonomi ve ticarette değişim ve gelişim" söyleşisine katıldı.
Trakya Üniversitesi 21.5.2020
Müzik terapi Anadolu'da asırlardır hastalara şifa oluyor
Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Fizyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Öztürk, Anadolu coğrafyasında 8. yüzyıldan beri müzik terapi uygulamalarının hastalara şifa olduğunu söyledi.
Trakya Üniversitesi 21.5.2020
Edirne'den kısa kısa
Üyelerin çalışma izni başvurusu yapabileceği ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi: "23-26 Mayıs 2020 tarihlerinde anılan genelgenin 2 ve 3 maddelerinde belirtilen sektörlerde bulunan üyelerimiz sokağa çıkma yasağı kapsamında https://forms.gle/AvGc7U7NzdLPejmp7 adresinde bulunan form ile çalışma izni başvurusunda bulunabilmektedir. Söz konusu başvurular Edirne Valiliği tarafından değerlendirilmek ve onaylanmak üzere Edirne Ticaret ve Sanayi Odası tarafından toplu bir şekilde elektronik ortamda cuma günü saat 13.00'de gönderimi gerçekleştirilecek olup bu saatten sonra ilave girişler yapılması mümkün olmayacaktır. " Koronavirüsün çevreye etkileri masaya yatırılacak Trakya Üniversitesi (TÜ) akademisyenleri "Koronavirüsün çevreye etkileri" adlı seminere moderatör ve konuşmacı olarak katılacak.
Trakya Üniversitesi 19.5.2020
Devlet konservatuvarı öğrencileri evlerinden "Biz Atatürk Gençleriyiz" marşını icra etti
Trakya Üniversitesi (TÜ) Devlet Konservatuvarı Gençlik Orkestrası üyesi 30 müzisyenin, online bağlanarak TRT Ankara Radyosu Çoksesli Korosu'nun kurucusu duayen sanatçı Muammer Sun'un "Biz Atatürk Gençleriyiz" marşını icra ettiği klip ilgi gördü.
Trakya Üniversitesi 19.5.2020
Edirne'de otomobille çarpışan motosikletin sürücüsü yaralandı
Motosiklet sürücüsü Ocak, ambulansla Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.
Trakya Üniversitesi 19.5.2020
Almanya'daki konserleri salgın nedeniyle iptal olan Edirneli müzisyen, arkadaşlarına konser verdi
Kayalı, Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarından mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimine ve müzik çalışmalarına Almanya'da devam ettiğini söyledi.
Trakya Üniversitesi 17.5.2020
Edirne'de boğanın saldırısına uğradığı iddia edilen kişi öldü
Cinci'nin cenazesi, jandarma ekiplerinin yaptığı incelemenin ardından otopsi yapılması için Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine gönderildi.
Trakya Üniversitesi 17.5.2020
Edirne'den kısa kısa
TÜ "Uzak Değiliz" adlı sanal sergi hazırladı Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öncülüğünde Trakya ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Resim Ana Sanat Dalı lisansüstü öğrencileri, Gençlik Haftası dolayısıyla "Uzak Değiliz" adlı sanal sergi hazırladı.
Trakya Üniversitesi 16.5.2020
Uzmanından "Koronavirüs sonrası gelişecek yeni iş yapma modelleri" değerlendirmesi
Trakya Üniversitesi (TÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid19) salgınının ardından dünyadaki ekonomik ve ticari sitemde büyük değişiklikler yaşanacağını ve yeni iş yapma biçimlerinin ortaya çıkacağını söyledi.
Trakya Üniversitesi 16.5.2020
TÜ Balkan Çocuk Konserleri online sunulacak
Trakya Üniversitesi (TÜ) sosyal medya hesaplarından Balkan Çocuk Konserlerini'nin canlı yayınlanacağı bildirildi.
Şu an buradasınız: Trakya Üniversitesi Haberleri | Trakya Üniversitesi Haber - Haberler - Trakya Üniversitesi haberleri, son dakika trakya üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Profesör Uzunoğlu: 5,6 milyon kişinin işsiz kalma ihtimali oldukça yüksek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.6.2020 15:43:43. #1.14#
title