Tika Haberleri

Tika haber, Tika son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tika 9.7.2020
TİKA'dan Afganistan'daki Atatürk Milli Çocuk Hastanesine tıbbi yardım
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Kabil Ofisi tarafından Kabil'in en büyük iki çocuk hastanesinden biri olan Atatürk Milli Çocuk Hastanesine, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında tıbbi teçhizat ve sarf malzemeleri temin edildi.
Tika 9.7.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Srebrenitsa Soykırımı anma programına video mesajla katılacak
Srebrenitsa'da yaşanan insanlık dramının unutulmaması ve yaşananlardan ders çıkarılması gerektiğini vurgulayan Koç, "Balkanlarda Bosna Hersek'in istikrarı, birliği ve bütünlüğü birinci derece önem taşıyor. Bizim savaştan sonraki dönemde politikamızın ana unsurunu hep Bosna Hersek'in siyasi istikrarı ve ekonomik kalkınması oluşturdu.
Tika 9.7.2020
TİKA'dan Bangladeş'teki iki devlet hastanesine Kovid-19 yardımı
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Bangladeş'in yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelesine destek için ülkenin ikinci büyük şehri Chittagong'da iki devlet hastanesine solunum cihazı, koruyucu tulum ve maske yardımında bulundu.
Tika 8.7.2020
Son dakika haber: TİKA'dan Sudan'a Kovid-19'la mücadele için tıbbi malzeme desteği
Konuşmaların ardından Tika Koordinatörü Özden ve Doğu Darfur Sağlık Bakanlığı Genel Müdürü Muhammed İbrahim Said, söz konusu insani yardımın teslimine ilişkin protokolü imzaladı.
Tika 8.7.2020
TİKA'dan Afganistan'a tıbbi yardım
Afganistan'da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Kabil Atatürk Çocuk Hastanesine düzenlenen törenle tıbbi yardım malzemeleri teslim edildi.
Tika 8.7.2020
Son dakika haberi... TİKA'dan Pakistan'ın gelişmişlik düzeyi en düşük bölgesine okul servisi yardımı
Son dakika güncel haberine göre Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Pakistan'ın gelişmişlik düzeyi en düşük eyaleti Belucistan'daki bir okula kilometrelerce yürüyen öğrenciler için okul servisi yardımı yaptı.
Tika 8.7.2020
TİKA Karadağ'daki Karabusko Polje Camisi'ni yeniledi
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Balkan ülkesi Karadağ'daki Karabusko Polje Camisi'nin tadilat ve donanımını tamamladı.
Tika 7.7.2020
Kırgızistan hükümetinden TİKA'ya onur nişanı
Kırgızistan'da, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Bişkek Program Koodirnatörü Ali Muslu'ya, ülkeye hizmetlerinden dolayı onur nişanı verildi.
Tika 7.7.2020
TİKA Kenya'ya modern kuluçka ve yem üretim tesisi kazandırdı
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kenya Tarım ve Hayvancılık Araştırmaları Kurumuna (KALRO) sağladığı Türk malı ekipmanlarla ülkenin kamuya ait en modern kuluçka merkezi ve tavuk yemi tesislerinden birini kurdu.
Tika 7.7.2020
TİKA'dan Fırat Kalkanı Harekat bölgesine mesleki eğitim desteği
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile Suriye'nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde mesleki ve teknik eğitim faaliyetlerinin desteklenmesi ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele projelerini hayata geçirdi.
Tika 7.7.2020
Eski Kırgızistan Meclis Başkanı Tursunbekov zatürreden yaşamını yitirdi
Kırgızistan'da eski Meclis Başkanı ve Sosyal Demokrat Partisi Milletvekili Çınıbay Tursunbekov zatürreden hayatını kaybetti.
Tika 6.7.2020
TİKA'dan Kamerun'a eğitim altyapısı desteği
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kamerun'da lise bitirme ve üniversite sınavlarını düzenleyen kurumun altyapısının güçlendirilmesi amacıyla teknik ekipman yardımı yaptı.
Tika 6.7.2020
TİKA, Gürcistan'da 45 Ahıska Türkü ailenin evlerinin tadilatını yaptı
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Gürcistan'ın Ahıska ve Gori şehirlerinde ikamet eden 45 Ahıska Türkü aileye, evlerinin tadilatını yaparak sera desteği sağladı ve seracılıkla ilgili eğitimler verdi.
Tika 4.7.2020
Son dakika haber! TİKA'dan Namibya'daki mülteci çocuklara destek
Son dakika haberlerine göre Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteğiyle Namibya Osire Mülteci Kampı'nda yaşayan 1000 çocuk ilk defa oyun parkı ve spor malzemelerine kavuştu.
Tika 3.7.2020
TMV Afganistan'da yeni ilkokul açacak
Türkiye Maarif Vakfı (TMV) Afganistan'ın kuzeyindeki Mezar-ı Şerif kentinde ilkokul açacak.
Tika 3.7.2020
TİKA'dan Botsvana'ya gıda yardımı
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Botsvana'nın başkenti Gaboron'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele amacıyla 1000 aileye gıda paketi dağıttı.
Tika 2.7.2020
TİKA'dan Moğolistan tarımına destek
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Moğolistan Tarım Üniversitesi Hayvancılık ve Biyoteknoloji Fakültesi Dekanlığı iş birliğinde gerçekleşen proje kapsamında 10 hektar alanda Türkiye'den getirilen yonca tohumu ve gerekli ekipmanlarla ekim alanları oluşturuldu.
Tika 1.7.2020
Türkmen lider Salihi: "Cumhurbaşkanı Erdoğan sesimize kulak verdi"
Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşat Salihi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Irak'a gönderilen sağlık yardımlarından dolayı Türkiye'ye teşekkür etti.
Tika 1.7.2020
TİKA'dan Tunus İşbirliği Ajansına destek
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Tunus'un uluslararası teknik iş birliğinden sorumlu resmi kuruluşu Tunus Teknik İşbirliği Ajansı (ATCT) bünyesinde video konferans sistemi kurdu.
Tika 1.7.2020
TİKA'dan Tunus İşbirliği Ajansına video konferans sistemi
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Tunus'un uluslararası teknik işbirliğinden sorumlu resmi kuruluşu olan Tunus Teknik İşbirliği Ajansına (ATCT) video konferans sistemi kurdu.
Tika 30.6.2020
TİKA'dan Güney Sudan'a Kovid-19'la mücadeleye tıbbi ekipman desteği
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Güney Sudan'ın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelesine destek amacıyla Güney Sudan Sağlık Bakanlığına tıbbi ekipman ve hijyen malzemesi yardımı yaptı.
Tika 30.6.2020
Son dakika haber: TİKA'dan Karadağ'a tıbbi donanım desteği
Son dakika gelişmesine göre Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Karadağ'ın başkenti Podgoritsa'da bulunan Karadağ Klinik Merkezi Diş Sağlığı Polikliniğine tıbbi donanım desteğinde bulundu.
Tika 29.6.2020
TİKA'dan Yemen'deki 120 sağlık çalışanına Kovid-19'la mücadele eğitimi
İç savaşın 6 yıldır sürdüğü ve halkın kıtlık tehdidiyle karşı karşıya kaldığı, insani şartların ağırlaştığı ve ülke altyapısının hasar gördüğü Yemen'de TİKA, Türkiye'nin çok yönlü insani dış politikasını sürdürüyor.
Tika 29.6.2020
TGTV'den "İsrail'in ilhak planlarına" tepki
Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Hamza Akbulut, Filistin topraklarının İslam toprakları olduğunu belirterek, bu toprakların sahipsiz olmadığını ifade etti.
Tika 26.6.2020
TİKA'nın ürettiği siperlikli maskeler Sudan Sağlık Bakanlığına teslim edildi
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) Hartum'daki eğitim merkezinde, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadeleye destek kapsamında Sudanlı sağlık çalışanları için ürettiği yüz koruyucu maskeler Sağlık Bakanlığına teslim edildi.
Tika 26.6.2020
TİKA'dan KKTC'de kırmızı palmiye böceğiyle zirai mücadeleye destek
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığının 2010 yılında başlattığı kırmızı palmiye böceğiyle zirai mücadele çerçevesinde ilaç desteğini Lefke Belediyesine hibe etti.
Tika 25.6.2020
TİKA'dan Afganistan'a tıbbi yardım
Afganistan'da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında temin edilen tıbbi sarf malzemeleri düzenlenen törenle başkent Kabil Valiliğine teslim edildi.
Tika 24.6.2020
TİKA'dan, Başkanlığın Kudüs'teki tabelasının sökülmesine tepki Açıklaması
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde Mescid-i Aksa'nın doğu surları yakınında bulunan Müslümanlara ait Yusufiye Mezarlığı'nın duvarındaki TİKA'ya ait tabelaların sökülmesinin, "bölgede barış ve refah için gayret sarf...
Tika 24.6.2020
İletişim Başkanı Altun'tan İsrail polisinin Kudüs'te TİKA tabelasını sökmesine ilişkin açıklama
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "İsrail polisinin, Kudüs'te Yusufiye Mezarlığı'ndaki TİKA tabelasını sökmesi, dünyanın her yerinde mazlumların sığınağı olan ay yıldızlı bayrağımıza duyduğu derin öfkenin bir tezahürüdür" dedi.
Şu an buradasınız: Tika Haberleri | Tika Haber - Haberler - Tika haberleri, son dakika tika haber ve gelişmeleri burada. TİKA'dan Afganistan'daki Atatürk Milli Çocuk Hastanesine tıbbi yardım - KABİL.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.7.2020 00:55:07. #1.14#
title