Tel Aviv Haberleri

Tel Aviv haber, Tel Aviv son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tel Aviv - Bugün
Batı Şeria'da kimliği belirsiz kişilerce açılan ateşte yaralanan İsrailli yaşamını yitirdi
İsrail Kamu Yayın Kuruluşunda (KAN) yer alan haberde, Tel Aviv yakınlarındaki Beilinson hastanesinde tedavi altına alınan Yahud Juta'nın (19) öldüğü kaydedildi.
Tel Aviv - Dün
Son dakika haberi: İsrail Cumhurbaşkanı, koalisyon hükümetini kurma görevini Netanyahu'nun rakibi Lapid'e vereceğini açıkladı
Son dakika habere göre İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun tanınan yasal sürede yeterli desteği bulamamasının ardından koalisyon hükümetini kurma görevini Yesh Atid (Gelecek Var) Partisi Lideri Yair Lapid'e verme kararı aldı.
Tel Aviv - 04.05.2021
Netanyahu'ya hükümet kurmak için verilen süre bugün bitiyor
İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, 6 Nisan'da hükümet kurmak için İsrail Başbakan Benyamin Netanyahu'ya verdiği süre bugün sona eriyor.
Tel Aviv - 03.05.2021
İsrail Devlet Denetçisi Englman: "Lag B'Omer faciası ile ilgili soruşturma açacağız"
İsrail Devlet Denetçişi Matanyahu Englman, 45 kişinin hayatını kaybettiği Lag B'Omer Bayramı'nda yaşanan faicaya ilişkin soruşturma açılacağını duyurdu.
Tel Aviv - 02.05.2021
Mossad Başkanı Cohen'in, ABD Başkanı Biden ile Washington'da görüştüğü belirtildi
Tel Aviv yönetimi, Washington'dan eski ABD Başkanı Donald Trump döneminde İran'a getirilen yaptırımların devam ettirilmesini ve 2015'te imzalanan nükleer anlaşmaya dönülmemesini istiyor.
Tel Aviv - 30.04.2021
BM Irk Ayrımcılığının Ortadan Kaldırılması Komitesi, Filistin'in İsrail hakkındaki şikayetini kabul etti
Birleşmiş Milletler (BM) Irk Ayrımcılığının Ortadan Kaldırılması Komitesi'nin (CERD), Tel Aviv'in engelleme girişimlerine rağmen Filistin'in İsrail'e yönelik şikayetini ve Filistin halkı hakkındaki ihlallerini oybirliğiyle onayladığı bildirildi.
Tel Aviv - 30.04.2021
GÜNCELLEME – Filistin Devlet Başkanı Abbas: "Kudüs olmaksızın seçimlere gitmeyeceğiz"
Filistin Devlet Televizyonunca canlı yayınlanan konuşmasında Abbas, Tel Aviv yönetiminin hükümet olmadığı gerekçesiyle işgal altındaki Doğu Kudüs'teki Filistin seçimlerine ilişkin kendilerine bir cevap vermekten kaçındığını belirtti.
Tel Aviv - 29.04.2021
Filistin Devlet Başkanı Abbas: "Kudüs olmaksızın seçimlere gitmeyeceğiz"
Filistin Devlet Televizyonunca canlı yayınlanan konuşmasında Abbas, Tel Aviv yönetiminin hükümet olmadığı gerekçesiyle işgal altındaki Doğu Kudüs'teki Filistin seçimlerine ilişkin kendilerine bir cevap vermekten kaçındığını belirtti.
Tel Aviv - 29.04.2021
İsrail Gazze'deki balıkçıklara getirdiği avlanma yasağını kaldırdı
Tel Aviv yönetimi, Gazze Şeridi'nin İsrail tarafına roket atıldığı gerekçesiyle 26 Nisan'da Gazze'deki balıkçılara avlanma yasağı getirmişti.
Tel Aviv - 29.04.2021
Hamas: Filistin seçimlerini erteleme veya iptal etme fikrini reddediyoruz
Filistin yönetimi, İsrail'in işgali altındaki Doğu Kudüs'te yaşayan Filistinlilerin de seçimlere katılmasını istiyor. Tel Aviv yönetimi, Filistin seçimlerinin Doğu Kudüs'te yapılmasına izin verip vermeyeceğine ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı.
Tel Aviv - 28.04.2021
AB: Filistin seçimlerinin Doğu Kudüs'te de yapılması için İsrail ile iletişimimizi sürdürüyoruz
Filistin yönetimi, İsrail'in işgali altındaki Doğu Kudüs'te yaşayan Filistinlilerin de seçimlere katılmasını istiyor. Tel Aviv yönetimi, Filistin seçimlerinin Doğu Kudüs'te yapılmasına izin verip vermeyeceğine ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı.
Tel Aviv - 27.04.2021
İnsan Hakları İzleme Örgütü, İsrail'in Filistinlilere karşı "ırkçı apartheid rejimi" uyguladığını belirtti
İsrail'in Batı Şeria, Doğu Kudüs ve Gazze Şeridi dahil işgal altındaki Filistin topraklarının çoğunda hayatın birçok alanında Yahudilere ayrıcalık tanırken, Filistinlilere karşı düzenli olarak ayrımcılık yaptığı vurgulanan raporda, Tel Aviv hükümetinin 54 yıldır Yahudi yerleşimcilerin işgal altındaki Filistin topraklarına transferini kolaylaştırdığı ve yerleşimcilere kanun önünde Filistinlilerden daha yüksek statü tanıdığı kaydedildi.
Tel Aviv - 26.04.2021
Filistinli liderler 29 Nisan'da milletvekili seçimlerini görüşecek
Filistin yönetimi, İsrail'in işgali altındaki Doğu Kudüs'te yaşayan Filistinlilerin de seçimlere katılmasını istiyor. Tel Aviv yönetimi, Filistin seçimlerinin Doğu Kudüs'te yapılmasına izin verip vermeyeceğine ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı.
Tel Aviv - 22.04.2021
Son dakika haber... İsrail Savunma Bakanı, Suriye'den atılan füzeyi engelleme girişiminin başarısız olduğunu söyledi
Bakan Gantz, Tel Aviv'de düzenlediği basın toplantısında konuya ilişkin bilgi verdi.
Tel Aviv - 22.04.2021
İsrail, hava savunma sistemlerinin Suriye'den atılan füzeyi engelleyememesine ilişkin soruşturma başlattı
Birçok uluslararası kuruluş tarafından Tel Aviv yönetimine ait nükleer silahların Dimona Nükleer Reaktöründe üretildiği dile getiriliyor.
Tel Aviv - 22.04.2021
Son dakika: İsrail'de patlama ve roket alarmı duyuldu
Birçok uluslararası kuruluş tarafından Tel Aviv yönetimine ait nükleer silahların üretildiği yer olarak gösterilen tesis, Dimona yakınlarında bulunuyor.
Tel Aviv - 21.04.2021
İsrail ve ABD'li yetkililer Washington'da İran'ı görüşecek
Tel Aviv yönetimi eski ABD Başkanı Donald Trump döneminde İran'a getirilen yaptırımların devam ettirilmesini ve 2015'te imzalanan nükleer anlaşmaya dönülmemesini istiyor.
Tel Aviv - 21.04.2021
İsrail'den ABD'ye İran nükleer anlaşması çerçevesinde UAEA müfettişlerinin yetkisinin artırılması çağrısı
İsrail Kamu Yayın Kuruluşuna (KAN) göre, İsrail daha önce pek çok kez anlaşmaya İran balistik füzeleri ve "terörizmi yayma" konusunu dahil etme çağrısı yaptı. Ancak Tel Aviv, Washington'ın Tahran'la nükleer anlaşmaya geri dönmeye çalıştığını ve bu nedenle anlaşma metninin değişikliğinin kolay olmayacağının farkına vararak bundan vazgeçti.
Tel Aviv - 20.04.2021
İngiltere ile İsrail "yeşil seyahat koridoru" kurmayı planlıyor
İsrail ile İngiltereli yetkililerin, iki ülke arasında "yeşil seyahat koridoru" açılması konusunu ele aldığı duyuruldu.
Tel Aviv - 20.04.2021
İsrail ile İngiltere "yeşil seyahat koridoru" oluşturmayı görüşüyor
Tel Aviv yönetimi, 23 Mayıs'tan itibaren sınırlı sayıda aşılanmış turist kafilelerinin ülkeye girişine izin vereceğini duyurmuştu.
Tel Aviv - 20.04.2021
Filistin'de 15 yıl sonra yapılması beklenen seçimlerin düğüm noktası Kudüs
Tel Aviv, Filistin yönetiminden 23 Mart'ta yapılan İsrail seçimlerine kadar beklemelerini istemişti.
Tel Aviv - 18.04.2021
Bahreyn ile İsrail arasında doğrudan uçuşlar başlayacak
Bahreyn'in El-Eyyam gazetesinde yer alan habere göre, Bahreyn'in başkenti Manama ile İsrail'in başkenti Tel Aviv arasında 3 Haziran'dan itibaren karşılıklı direkt uçuşlar başlayacak.
Tel Aviv - 17.04.2021
İsrail televizyonu: ABD, "Natanz" saldırısına ilişkin açıklamaları sonlandırması için İsrail'i uyardı
ABD yönetiminin, İran'ın İsfahan eyaletindeki Natanz Nükleer Tesisi'ne düzenlenen saldırının arkasında İsrail'in olduğuna yönelik demeçleri sonlandırması için Tel Aviv'e baskı yaptığı bildirildi.
Tel Aviv - 16.04.2021
İran-İsrail gerilimi kontrolden çıkar mı?
Tel Aviv yönetimi, İsrail'e ait bir yük gemisinin 26 Şubat'ta Umman Körfezi'nde hedef alınmasından İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Deniz Kuvvetlerini sorumlu tuttu.
Tel Aviv - 16.04.2021
Suudi Arabistan ve BAE ülkelerine yabancı yatırımcı çekme yarışında
BAE'nin ekonomik atılımları Buna karşın BAE'yi oluşturan yedi emirliğe yatırım çekmekle görevli Abu Dabi Yatırım Ofisi, Ekonomik Kalkınma Dairesinin iş birliğiyle ocak ayının ortalarında New York, San Francisco, Londra, Paris, Frankfurt, Seul, Pekin ve Tel Aviv'de uluslararası ofis açtı.
Tel Aviv - 14.04.2021
Filistin'den İslam İşbirliği Teşkilatı'na Mescid-i Aksa'yı "Yahudileştirme" çabalarına karşı koruma çağrısı
Ayrıca İsrail polisi korumasında fanatik Yahudilerin her gün Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınlarına işaret eden Filistinliler, Tel Aviv yönetiminin Harem-i Şerif'i zamansal ve mekansal olarak bölmeye çalıştığını belirtiyor.
Tel Aviv - 14.04.2021
Son dakika haberleri: IKBY, "sınırları içinde Mossad üssünün hedef alındığı" iddiasını yalanladı
İsrail'in IKBY'de üssünün bulunduğu iddiaları IKBY'nin 25 Eylül 2017'de düzenlediği sözde "bağımsızlık referandumu"na sadece İsrail'in açık şekilde destek vermesinin ardından Erbil ve Tel Aviv arasındaki ilişkilerin güçlü olduğu gündeme gelmişti.
Tel Aviv - 11.04.2021
İsrail medyası, Natanz Nükleer Tesisi'ne Mossad'ın saldırdığını iddia etti
İsrail kamu yayıncısı Kan anonim istihbarat kaynaklarına dayandırdığı haberinde, İsrail istihbarat servisi Mossad'ın İran'ın Natanz Nükleer Tesisi'ni siber saldırı ile hedef aldığını duyurdu.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tel Aviv Haber, Tel Aviv Son Dakika Haberleri - Haberler - Tel Aviv haber sayfamızda Tel Aviv haberleri okuyabilir, Tel Aviv son dakika haberleri ve güncel Tel Aviv gelişmelerini görebilirsiniz. Batı Şeria'da kimliği belirsiz kişilerce açılan ateşte yaralanan
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 6.5.2021 23:02:08. #1.16#

title